Model Micro CHP Wood Eneftech

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
fbertran
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 24/05/09, 16:31

Model Micro CHP Wood Eneftech




przez fbertran » 27/05/09, 14:07

Witam,

W poszukiwaniu kotła mikrokogeneracyjnego opalanego drewnem trafiłem na firmę ze Szwajcarii oferującą mały, dość wydajny model:

http://www.eneftech.com/

Aby go zmierzyć, musiałbym wiedzieć więcej. Nie mogę skontaktować się z firmą, może ktoś taki forum zna ten model i może mnie o tym poinformować.

W trybie nominalnym potrzebowałbym maksymalnych i minimalnych temperatur na wlocie i wylocie kotła, aby poznać jego sprawność i zużycie.

merci beaucoup
0 x
Krzysztof Triscornia
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 07/09/10, 15:39
Lokalizacja: Szwajcaria, Nyon

Mikrokogeneracja z drewnem




przez Krzysztof Triscornia » 13/09/10, 08:09

Witam,

Na początku 2010 roku firma Eneftech Innovation przeniosła się do Nyon w Szwajcarii. Można się z nim skontaktować pod numerem 0041 22 994 04 20 lub e-mailem: info@eneftech.com.

Ponadto jego nowa strona internetowa została umieszczona w Internecie. Zawiera teraz charakterystykę działania swoich urządzeń,
http://www.eneftech.com/

Krzysztof Triscornia
0 x
Clark
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/11, 10:34

Mikrokogeneracja z kotłem na pellet czy akwatermia?




przez Clark » 02/11/11, 21:21

Witam,

Staram się wznowić ten temat, ponieważ czekam na wycenę na kocioł na pellet i pompę ciepła woda / woda.

- Czy niektórzy z Was byli w stanie zainstalować mikrokogenerację z kotłem na pellety lub pompą ciepła w 2010 lub 2011 roku?

- Jeśli nie, czy można później podłączyć moduł kogeneracyjny do kotła lub pompy ciepła woda / woda, tj. Zainwestować w skalowalny kocioł lub pompę ciepła?

Dziwię się, że zapomina się o tym temacie, nie mogę znaleźć posta po 2009 roku na ten temat. Czy jest omerta? 8)

Nie mogę się doczekać, aby cię przeczytać! :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: mikro kogeneracji z kotłem na pelety lub aquathermi




przez Gaston » 03/11/11, 12:15

O ile rozumiem użycie na kotle, o tyle montaż na pompie ciepła wprawia mnie w zakłopotanie (delikatnie mówiąc) ...
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/11/11, 12:22

Istnieje zastosowanie efektu Seebecka lub odwróconego efektu Peltiera do generowania energii elektrycznej z ciepła na piecu lub piecu z tego typu modułem chłodniczym na stanowiskach ekonologii, aby zobaczyć !! (wydajność poniżej 10%).
Wreszcie na PAc oznacza to niezrozumienie podstaw zasady Carnota !!
0 x
Clark
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/11, 10:34




przez Clark » 03/11/11, 20:46

Dziękuję za odpowiedzi ... Jeśli chodzi o mnie na WPR, od razu wracam do studiów ... : Chichot:

Inwestuję więc w kocioł, który może ewoluować dostosowując moduł kogeneracyjny w przyszłości (2012? 2013?)
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1

Re: mikro kogeneracji z kotłem na pelety lub aquathermi




przez bernardd » 03/11/11, 21:13

Gaston napisał:O ile rozumiem użycie na kotle, o tyle montaż na pompie ciepła wprawia mnie w zakłopotanie (delikatnie mówiąc) ...


Należy dokonać rozróżnienia między obiegiem chłodniczym a jego zastosowaniem w pompach ciepła.

Możliwe jest użycie obwodu chłodniczego do wytworzenia ruchu ze źródła zimnego i gorącego: wystarczy użyć fazy rozprężania gazu: to oferuje Eneftech, ale inni pracują nad tym tematem.

Z drugiej strony wykorzystanie gorącego wylotu pompy ciepła jako źródła ciepła w mechanicznym obiegu chłodniczym nie jest interesujące ...
0 x
A bientôt!
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/11/11, 21:44

Możliwe jest użycie obwodu chłodniczego do wytworzenia ruchu ze źródła zimnego i gorącego: wystarczy użyć fazy rozprężania gazu: to oferuje Eneftech, ale inni pracują nad tym tematem.

nie bardzo jasne, jeśli rozumiem, to kwestia wykorzystania sprężarki w odwrotnej kolejności jako silnika rewersyjnego uruchamianego przez ekspansję gazu między ciepłym a zimnym !!!
Silnik parowy czy turbina robią to już od dawna !!!
Dzięki odwracalnej konstrukcji robimy lodówkę !!
0 x
Clark
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 01/11/11, 10:34

Informacja zwrotna po otrzymaniu od specjalisty ds. Ogrzewania




przez Clark » 05/11/11, 08:16

Witam,

Wczoraj przyszła osoba, aby pomóc mi dokonać wyboru i omówiliśmy następujące tematy, które są możliwe w domu:

Mikrokogeneracja:
- Brak odsetek dla osoby fizycznej, ponieważ kocioł przeznacza część swojego zużycia na produkcję energii elektrycznej, a zatem zwiększa to drugie.
- Z dodatkowymi kosztami instalacji, aby uniknąć spadków napięcia w instalacji elektrycznej.
- Ostatni argument: jest nowy i trzeba czekać na informację zwrotną, a łączenie modułu a posteriori jest ryzykowne, ponieważ nie jest zintegrowane.

Kocioł na pellet:
- Sprawność około 95%, możliwość połączenia ze zbiornikiem solarnym lub termodynamicznym w celu odciążenia kotła.
- Konserwacja mechaniczna, ale nadal problemy z zarastaniem.
- Koszt za kW / h tańszy niż prąd

Aquathermy:
- Obrus ​​blisko
- Wydajność przy COP 5
- Istnieje jednak ryzyko zatkania filtrów i braku przepływu na arkuszu, co może spowodować zasysanie piasku przez pompę lub jej brak.
- Konserwacja od 150 do 300 €

Energia geotermalna grunt / woda (do wyboru):
- Sprawność COP 5
- Czysta i niedroga konserwacja od 150 € do 200 €
- Wzrost ceny energii elektrycznej będzie łatwiej zaabsorbowany niż wzrost kosztu pelletu.

Do mnie należy wybór.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 05/11/11, 09:57

Wrażenie komercyjnej gadki, która miesza rzeczy z hipokryzją !!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 288