Potrzebujesz porady na temat mocy prysznicu mikrofalowego

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 21/04/09, 13:20

To prawda, boubka, zapomniałem, że vivrelec był jeszcze powszechny we Francji...

Potrzebujemy zatem ofert dostosowanych do jednoczesnej mocy około 10 do 12 tosterów...przy mocy 3 kW każdy mamy 36 kW...

Żałosne, ale prawdziwe... :zmarszczyć brwi: Istnieją bardzo małe firmy (patrz mikrofabryki), które zużywają mniej...
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/04/09, 13:22

Należy unikać używania urządzenia jednofazowego dużej mocy na trójfazie, ponieważ licznik rejestruje najsilniejszą fazę, a to będzie kosztować 3 razy więcej.

Tak jest w Ameryce Północnej.

Lepiej jest użyć elementów o mocy 3 kW, ale lepszy jest stary, dobry podgrzewacz wody.

Nie polecam tych urządzeń, gdyż przy dużym ich zużyciu przeciążają sieć i powodują uruchamianie elektrowni naftowych.
:D
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 21/04/09, 14:08

Należy unikać używania urządzenia jednofazowego dużej mocy na trójfazie, ponieważ licznik rejestruje najsilniejszą fazę, a to będzie kosztować 3 razy więcej.


więc w domu, gdy zużyjesz 1 kW, obciążymy Cię 3...
Na jakiej planecie w ogóle żyjesz?
bądźmy poważni!
pobieramy opłaty za to, co konsumujesz :zmarszczyć brwi:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/04/09, 14:17

boubka

Tutaj rozliczamy fazy, które zużywają najwięcej, dlatego też równoważymy fazy tak równomiernie, jak to możliwe.

Wiem, bo musiałem to robić kilka razy i rachunek można znacznie obniżyć.

Mówię o poziomie komercyjnym, ponieważ prąd jednofazowy pobrany z trójfazowego do celów mieszkaniowych jest problemem dystrybutora, ponieważ klient nie ma takiej możliwości.
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 21/04/09, 14:47

mówisz o liczących się branżach, które nie mają takich samych cen jak osoby fizyczne.
dla nich rozliczana jest moc bierna, a także okazjonalne przekroczenia mocy (szczyt, co 10 min)
szczyt jest faktycznie pobierany z 3 faz oddzielnie, jeżeli przekroczona zostanie jedna lub więcej faz / w zawartej umowie następuje zawyżenie rachunku.
stąd zainteresowanie równoważeniem faz
ponieważ płacą za energię bierną, w ich interesie jest posiadanie jak najwyższego współczynnika mocy (cos phi).(p=uicos phi en var = woltoamper bierny)
asymetria faz szkodzi współczynnikowi mocy, dlatego też równoważą fazy i dlatego montują kondensatory, aby cos phi był bliski 1

w każdym razie wystawiamy im rachunek za to, co konsumują (w var), z wyjątkiem przypadku przekroczenia limitu, w przypadku którego grozi „kara”

dla osób fizycznych nic z tego
brak piku (inaczej dysjunkcja)
a energia jest rozliczana na podstawie mocy czynnej (p=ui = wolty ampery)
więc fazy zrównoważone czy nie, cos phi gnije czy nie, pobieramy opłatę za moc czynną trzech faz łącznie (ph1+ph2+ph3)
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/04/09, 15:32

Tutaj mieszkanie jest zasilane jednofazowym napięciem 240 woltów w trybie ogrzewania elektrycznego, w Quebecu jest to od 200 do 600 amperów w przypadku potrójnego zasilania.

Trójfazowy, ze względu na miesięczny koszt abonamentu, nie jest wykorzystywany poza celami komercyjnymi.

Nowe sieci są trójfazowe, z czego wykorzystywana jest tylko jedna faza.

Biorąc pod uwagę bardzo niską cenę kilowata w Quebecu w porównaniu do Europy, większość domów ogrzewana jest energią elektryczną.

Jesteśmy bardziej ekologiczni dzięki naszym tamom wodnym.

Powiesz mi, że tak, ale podczas powodzi zanieczyszczamy wodę rtęcią, ale poziom tej substancji maleje bardzo szybko i prawie nie zostaje nic.

OK, ale to już inna debata. 8)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 21/04/09, 18:50

Alain G napisał:Powiesz mi, że tak, ale podczas powodzi zanieczyszczamy wodę rtęcią, ale poziom tej substancji maleje bardzo szybko i prawie nie zostaje nic.

OK, ale to już inna debata. 8)


Hu? Czy zanieczyszczanie wody rtęcią jest określeniem Quebecu, czy należy je rozumieć dosłownie? W tym przypadku: jaka rtęć?

ps: 200 Podstawa jest szalona... jakie średnice mają Twoje kable zasilające? Ile kosztuje połączenie? (stawiam na mniej niż na EDF...) No cóż, przy ogrzewaniu niedługo wystarczy 100A lub nawet 50A... : Chichot:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 21/04/09, 20:54

Bonjour Christophe

Miałem na myśli metal ciężki: zawartość rtęci wzrasta w wodzie, gdy zalewamy obszar porośnięty roślinnością.

200 amperów; tak, jest duży, ale miedź jest używana tylko od masztu wejściowego do wyłącznika, a połączenie masztu z siecią wykonano ze stopu aluminium.

Niestety, gdy zrobi się wystarczająco ciepło, nie będzie mnie już na tym świecie.
Tej zimy było tu bardzo mroźno i moje zużycie energii elektrycznej wzrosło o około 20/100. : Evil:

Prawie 40 000 kilowatów zużywanych przez rok. :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 22/04/09, 02:09

dobry wieczór

jak mówi Christophe, to szaleństwo...

oznaczają duże marnotrawstwo energii i szukają sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy: powinni zacząć myśleć o zużyciu energii, czy to elektrycznej, czy opartej na paliwach kopalnych.

Jeff
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 22/04/09, 02:45

kukułka

Nie mamy tu takiej temperatury jak we Francji

Nasze domy są znacznie lepiej izolowane niż na starym kontynencie.

Izolacja jest tutaj priorytetem od dłuższego czasu.
Nie mamy tutaj żadnych strat energii, nie znając dobrze Quebecu, żeby tak twierdzić.

Byliśmy niemal liderem w światowej izolacji.
Kiedy woda dostanie się do domu o temperaturze 3 stopni, należy ją podgrzać.

Zapewniam, że odpady powstają na samochodach, ale nie na mieszkaniach.

Nie mam żadnych urazów, ale powinieneś się o tym dowiedzieć, zanim wyrzucisz coś w powietrze.
: Evil:

Alain
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 131