Potrzebuję pomocnej dłoni od elektryka

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2

Potrzebuję pomocnej dłoni od elektryka




przez zac » 25/05/07, 23:48

powitanie

Jak można w gównianej furgonetce Cedes 312 uwięzić komputer. czy bezpiecznie wyłącza silnik, gdy tylko lepkość paliwa przestanie mu odpowiadać? czy sondę można odłączyć i gdzie ona się znajduje?

2 pytanie: na rozruszniku C25 (nikiel, wszystko sprawdzone od akumulatora do sonéloide) działa bez zarzutu z tą różnicą, że odpala po pół sekundy po przekręceniu kluczyka; to nic poważnego, ale denerwuje mnie to, że nie wiem dlaczego?

Jeśli jest fajny facet, który zna odpowiedzi, zamieniam się w słuch.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/05/07, 00:20

W sprawie tych konkretnych modeli nie pomogę, ale warto wiedzieć, że w tych kalkulatorach „wszystko jest zaplanowane”. Np. w silniku benzynowym dopływ paliwa zostaje odcięty jeśli nie następuje spalanie (np. awaria zapłonu), aby nie zepsuć katalizatora spalin
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/05/07, 04:16

hi Zac

do sondy lepkości, pierwszy raz o niej słyszę
Trzeba zajrzeć do układu paliwowego lub pompy wtryskowej pod kątem tego czujnika i zapoznać się z zasadą pomiaru (ja właśnie zdemontowałem
pompa na 300SD widziałem że w pompie była sonda elektryczna a na pokładzie komputer z ładną wtyczką..

Aby wolno rozruszniki mogły wejść na pokład, w elektromagnesie, który ciągnie mechanizm, znajdują się dwie cewki, jedna z dużym pilnikiem do ciągnięcia tłoka, a druga z małym pilnikiem do utrzymywania
Ten duży pilnik na początku jest szeregowo z rozrusznikiem, gdy styk rozrusznika zamyka się, cewka dużego pilnika nie działa 2 + z każdej strony
dla bocznika Verrifier za pomocą śrubokręta na przekaźniku rozrusznika, jeśli jest to ten sam problem, to pin przekaźnika lub przekaźnik jest uszkodzony.. Otrzymuje prąd, ale nie jest wystarczająco silny, aby uruchomić Bendix

André
0 x
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 26/05/07, 07:43

André, na początek nie zgadzam się z tobą, gdy mówisz, że duży elektromagnes nie działa; 2 +, wysyła prąd do rozrusznika, o ile zażądasz kontaktu. właściwie jest kilka rodzajów starterów, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie

przekaźnik, który wciska zębnik w nos, a dzięki przemieszczeniu tego mechanizmu zostaje utworzony styk mocy dla silnika elektrycznego.

W urządzeniu hi-lux 12V znajduje się rozrusznik o mocy 2,5 kw, co oznacza, że ​​oprócz podgrzewania wstępnego i reszty instalacji wymaga prądu 208 A.
jeśli akumulatory (2) są trochę słabe lub mają nieodpowiednio zmniejszoną pojemność, nie dostarczają wystarczającej ilości soku, aby uruchomić się natychmiast, przekaźnik czasowy podgrzewania wstępnego uruchamia się z niewielkim opóźnieniem i w tym momencie rozrusznik ma wystarczającą ilość energii wywołać

Mam pb na hi-luxie, odłączyłem obwód podgrzewania wstępnego (same wtyczki) i czekam na wyzwolenie przekaźnika do wysłania.

Kiedy moje baterie są w pełni naładowane, zaczynam od razu

Zac przyjrzyj się zatem swojemu akumulatorowi czy jest wystarczający/moc rozrusznika, lub stykom elektromagnesu jeśli jest wyjmowany, lub masie
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/05/07, 10:29

Colmant napisał:
Zac przyjrzyj się zatem swojemu akumulatorowi czy jest wystarczający/moc rozrusznika, lub stykom elektromagnesu jeśli jest wyjmowany, lub masie


powitanie

merci bien

ale to wszystko robione przez długi czas i mam ponadgabarytowy akumulator 180A w dobrym stanie (jest do wyciągarki; oryginalnie jest 90A).

nie rozumiem, że nie jest to „miękki” start, ale czas oczekiwania, jakby upłynął limit czasu.

Wreszcie działa, ale denerwuje mnie to, że nie rozumiem : Evil:

@+
Ostatnio edytowane przez zac 26 / 05 / 07, 11: 53, 1 edytowany raz.
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Colmant
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 101
Rejestracja: 05/09/06, 10:40
Lokalizacja: Vaucluse




przez Colmant » 26/05/07, 11:40

czy w c 25 jest oryginalna wyciągarka?
to wspiąć się na szczyt St Leu
czy to 4x4?
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 26/05/07, 11:52

cóż, nie, to nie jest oryginalne, ale żeby załadować beczki oleju do gulaszu, na chwilę wciągnik ma dość.

6 ton miesięcznie do załadunku i rozładunku moich małych, muskularnych ramion, Zen miał dość, teraz naciskam przycisk : Lol: : Lol: : Lol:

@+

to wszystko, edytowałem i dodałem; kogo brakowało :P :P :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 26/05/07, 16:03

Halo
André, na początek nie zgadzam się z tobą, gdy mówisz, że duży elektromagnes nie działa; 2 +, wysyła prąd do rozrusznika, o ile zażądasz zapłonu. właściwie jest kilka rodzajów starterów, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie


Dziś rano nie mam czasu, ale wrócę do tego, zrobię sekcję z solonoidem, zobaczysz, że ma dwa koncentryczne uzwojenia, jeden duży drut i jeden mały drut, duży drut nie może zostać włączony przez długi czas.prąd będzie palił tylko czas skoku tłoka na końcu skoku tłok jest utrzymywany przez małe uzwojenie
Wszystkie solonoidy Délco Remy i Bosch są wykonane zgodnie z tą zasadą. Zły kontakt na szczotce uniemożliwia pracę dużego uzwojenia (wystarczy mika przeplotów (zbyt wysoka), aby uszkodzić

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 26/05/07, 21:39

Przeniosłem temat do forum trochę bardziej odpowiedni 8)
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/05/07, 05:38

Halo

Zasada działania elektromagnesów rozrusznika
Cewka zasilająca, która ciągnie Bendix jest szeregowo z rozrusznikiem, mała cewka trzymająca jest połączona z masą.
André

Obraz
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123