Zakaz stosowania żarówek nieenergetycznych, ca jest potwierdzone!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: po dwóch latach




przez chatelot16 » 27/02/11, 01:59

hervit78 napisała:zanieczyszczenie podświetlanych znaków = szacowane na 2 Tw/h we Francji (dla przyjemności wstawiłem H) = 4 jednostki jądrowe
:P


Nie sprawia mi to radości! Chyba nie rozumiesz różnicy między dzieleniem a mnożeniem!

1 litr to objętość, 1 litr na sekundę l/s to natężenie przepływu: dzielenie

w elektryczności W lub KW nie jest energią (porównywalną z objętością), ale mocą (raczej porównywalną z przepływem): dlatego mnożąc moc przez czas, otrzymujemy energię w Wh (pod słyszalnym mnożeniem pomiędzy W i h (to nie moja wina, że ​​matematycy mają niejasny zapis

kiedy już zrozumiemy, że energia jest wyrażona w Wh, zawsze możemy podzielić energię przez czas, aby obliczyć moc: w Wh/h: i oczywiście 1 Wh/h = 1 W po prostu!

a 1 kWh/rok jest także mocą wyrażoną prościej w W, po obliczeniu liczby godzin w roku

(365 x 24) kWh/rok = 1 kW

pisanie kW/h to poważny dowód niekompetencji: to także sposób na oznaczanie w dokumentach handlowych cyfr, które nie mają żadnej wartości, ponieważ ta jednostka jest absolutnie niemożliwa i pozbawiona znaczenia!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 27/02/11, 02:36

Denerwująca jest sałatka jednostek mocy i energii, traktowana jako prędkość w km/h, co pokazuje brak rygorystyczności myśli osoby, która przygotowuje sałatkę, nie myśląc jasno i precyzyjnie, szczególnie jeśli jest to ekspert od razu oceniony przez pseudoeksperta!!!!

hervit78 mówi:
4000 Kwh/rok na ogrzewanie gazowe (kocioł gazowy wiąz 16 kw)

na jaką powierzchnię 20m2 lub więcej???
Ale nie :
mój dom ma 120 m² i jest zamieszkany przez 5 mieszkańców.

tj. 4000/120=33KWh/(m2.rok) znacznie lepiej niż nowy dom BBC z 2012 r. przy 50KWh/(m2.rok)!!
Możemy więc w to mocno wątpić i zastanawiać się, czy nie występuje błąd 10-krotny???
wydać znacznie więcej na ogrzewanie niż na oświetlenie!!!

Więc proszę sprawdź jego pisma, aby wyeliminować niezrozumiałe sałatki! !

Wreszcie w moim osobistym przypadku świetlówki wytrzymują znacznie dłużej od żarówek, wielokrotnie sprawdzane i świecą tak samo!!
Nie należy umieszczać ich w lampie w odległości mniejszej niż 1 m od głowy, gdyż obawiamy się promieni UV!!

Wreszcie, aby zyskać jeszcze więcej, musisz wziąć dobrej jakości diody LED (patrz ekologia), jeśli są dobrze zainstalowane 50000 5 godzin i więcej, 6 do 24 lat 24 godziny na dobę!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Odp: po dwóch latach




przez Christophe » 27/02/11, 11:23

hervit78 napisała:zanieczyszczenie podświetlanych znaków = szacowane na 2 Tw/h we Francji (dla przyjemności wstawiłem H) = 4 jednostki jądrowe
:P


Cokolwiek... a potem twierdzi, że jest ekspertem w dziedzinie energetyki? :zaszokować:

Francja produkuje około 550 TWh z 58 reaktorów jądrowych...
Każdy reaktor produkuje zatem średnio około 9.5 TWh rocznie.

W przypadku reaktora o mocy 1.3 GW odpowiada to współczynnikowi obciążenia 9500/1.3 * 8740 = 84%.

Kiedy demonstrujemy twoją arogancję, zobacz także tutaj: https://www.econologie.com/forums/post195044.html#195044 jedyne, co możemy zrobić, to upewnić się co do liczb... Dla mądrych...

Właściwie w to wierzę mylicie oświetlenie z podświetlanymi znakami, które zmieściłyby się w kwocie 40 TWh/rok na oświetlenie publiczne, a więc 4 reaktory...

W 1999 roku Francja zużyła 41 TWh na oświetlenie. Około 60% tej energii zużywa trzeci sektor. Oświetlenie publiczne i drogowe pochłania 10% całości, podczas gdy pozostałe 30% pochłania oświetlenie domowe. Należy jednak zauważyć, że w tym ostatnim sektorze zużycie energii potroiło się w ciągu dwudziestu lat (5 TWh w 1979 r., 14 TWh w 1999 r.).


Czytaj: https://www.econologie.com/forums/eclairage- ... t2854.html

W każdym razie twoja „równoważność” jest fałszywa ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Odp: po dwóch latach




przez Did67 » 27/02/11, 12:56

hervit78 napisała:[

Postawiłem H, żeby cię zadowolić



Jeśli ma mnie to zadowolić, to nie jest tego warte! I wtedy jest to małe „h”. [tak to jest, są zasady dotyczące jednostek: te pochodzące od rzeczowników własnych = duża litera - Watt, Pascal, Joule... - te pochodzące od rzeczowników pospolitych małymi literami: sekunda, minuta, godzina, litr, metr.. .]

Chodzi o to, żebyś nie pisał bzdur. A fortiori, jeśli chcesz doradzić... Trzeba spróbować, żeby nie wyjść na śmieszną.

Przykład: mam w piwnicy silnik pralki o mocy 1000 W.

Leży tam odkąd zdemontowałem maszynę.

Moc = 1 W
Zużycie = 0 Wh (lub Wh) od czasu pracy przez 0 godzin.

Jeśli pomylę te dwa pojęcia, widać, że mogę napisać wszystko! 1000 lub 0 to nie to samo. Obie są poprawne.

To znaczy: OK, to niewiele. Nie mogę zmienić Pól Elizejskich, Wieży Eiffla ani oświetlenia ulicznego.

Ale w domu niewiele mogę zrobić. Ja robię.

Inni natomiast zawsze znajdą w znęcaniu się nad innymi pretekst do nicnierobienia (poza narzekaniem: nie wiem, czy to reguła, ale mam wrażenie, że największymi „narzekającymi” są najmniejsi „twórcy”!).

To są wybory.
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 27/02/11, 17:35

Christophe


W domu nazywamy to ślinieniem!

Nasz przyjaciel nie przetrwa długo!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 27/02/11, 18:42

[tak to jest, są zasady dotyczące jednostek: te pochodzące od rzeczowników własnych = duża litera - Watt, Pascal, Joule... - te pochodzące od rzeczowników pospolitych małymi literami: sekunda, minuta]


Aby spierać się z litrami, skrót „L” jest dozwolony i znacznie droższy niż „l”.

http://fr.wikipedia.org/wiki/Litre#Symbole
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 27/02/11, 22:47

Nie wątpiłbym: nie ma reguły, która nie miałaby wyjątku!

Ale jeśli będziemy się spierać dla samej kłótni: litr nie jest jednostką SI, jest to m3 i jego wielokrotności.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 27/02/11, 23:27

To, moim zdaniem, przede wszystkim opowieść o typografii komputerowej.
Ponieważ w zależności od czcionki możemy pomylić małe litery L i wielkie litery ui.
Stąd użycie L dla litra.
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

balast elektroniczny




przez bobono » 28/02/11, 12:10

Oto pierwszy model mini świetlówki kompaktowej ze statecznikiem i starterem.

Model elektroniczny to przerzutnik z 2 tranzystorami
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

balast




przez bobono » 28/02/11, 12:12

Obraz

oto zdjęcie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 137