Zakaz stosowania żarówek nieenergetycznych, ca jest potwierdzone!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976

Zakaz stosowania żarówek nieenergetycznych, ca jest potwierdzone!




przez Christophe » 09/12/08, 13:03

Zasłyszane w wiadomościach: od 1 września 2009 r. sprzedaż klasycznych żarówek o mocy 100 W (i większej) zostanie zakazana w Europie.
Obraz

Moce najniższe będą stopniowo wycofywane ze sprzedaży, w następującej kolejności:

75 W i więcej w 2010 r
60 W i więcej w 2011 r
25 W i więcej w 2012 r
Halogen (z klasy C) w 2016 roku


Obraz

W raporcie nie podano, czy dotyczy to również lamp halogenowych.

Z drugiej strony Borlo, który twierdzi, że oświetlenie (czyli domowe) odpowiada 10 elektrowniom jądrowym… brawo za tę pomyłkę (jest to maksymalnie 5 do 10% krajowego zużycia lub 4 do 5% maksymalnego zużycia krajowego) ) . Obraz

Boję się masowego pojawienia się na rynku tandetnych żarówek za 1 lub 2 euro, jak Ikea i inne...

Być ostrzeżonym: niezawodna świetlówka za 1, 2 lub 3 € nie istnieje, nawet w promocji! Zobacz ten temat: https://www.econologie.com/forums/tromperie- ... t6627.html

Krótko mówiąc, kolejny powód, w który warto zaopatrzyć się DZIŚoszczędzanie żarówek.

Zobacz także ekologiczne porównanie klasycznych żarówek ze świetlówkami lub żarówkami LED: https://www.econologie.com/calculateur-ampoules.html

Obraz

Wersja .xls do pobrania tutaj: https://www.econologie.com/calcul-du-ret ... -3659.html

Debata tutaj: https://www.econologie.com/forums/calcul-ret ... t4797.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 22 / 01 / 09, 16: 42, 3 edytowany raz.
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh

Re: Potwierdzono zakaz stosowania żarówek nieekonomicznych




przez bambus » 09/12/08, 13:44

Witam,

Christophe napisał:W raporcie nie podano, czy dotyczy to również lamp halogenowych.

Nie sądzę, bo żarówki halogenowe są uważane (na blistrach) za żarówki energooszczędne (w porównaniu do klasycznych żarówek)... : Evil:
Poniekąd tak musi być w przypadku żarówek halogenowych o standardowym kształcie, które stosuje się w oświetleniu bezpośrednim, natomiast w przypadku halogenowych lamp podłogowych oświetlających sufit nie ma tu ekonomii i jeszcze długo będziemy do niej uprawnieni : liczba domów, w których nie ma lamp sufitowych, jest znaczna. Na szczęście lampy sufitowe są teraz obowiązkowe w nowych domach (we Francji)
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79138
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10976




przez Christophe » 09/12/08, 13:52

Tak, masz o 10 do 20% większą wydajność w przypadku halogenu w porównaniu do klasycznego.

Myślę podobnie jak Ty: ze względu na brak alternatywnych produktów część halogenów nadal będzie w obrocie.

Na przykład: niedawno pojawiła się ekonomiczna wersja Żarówki G9 ou Żarówki halogenowe R7s, przez długi czas w GU10, ostatnio w MR16 (Led Luxeon 12V MR16), ale na przykład nic w G4 (i prawdopodobnie nigdy nie widziałem rozmiaru podstawy... chyba że poczekasz na diody LED działające bezpośrednio na 230V AC?), a w MR10 nie jestem pewien, czy istnieją diody LED dobrej jakości...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 09/12/08, 15:01

Christophe napisał:[...]ale nic na przykład w G4 (i prawdopodobnie nigdy nie widziałem rozmiaru podstawy... chyba że poczekasz na diody LED, które działają bezpośrednio na 230V AC?), a w MR10 nie jestem pewien, czy są to diody dobrej jakości istnieć...


Tak, spoty halogenowe, które znam, wszystkie są w G4, a diod LED w tym formacie też nigdy nie widziałem...
Ale są na 12 V (chyba, że ​​jest to 24 V?), więc myślę, że powinniśmy móc umieścić diody LED... Dlaczego więc nie możemy ich znaleźć? Nie rozumiem tego...
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 20/12/08, 14:09

Dobra wiadomość poza tym, że do niektórych pomieszczeń (korytarze, toalety) najbardziej odpowiednie są żarówki żarowe, ale hej, nie usuwają 40W i więcej przed upływem 2 lat, więc jest w porządku (40W w zupełności wystarczy)... Z pewnością istnieją żarówki LED, ale biorąc pod uwagę cenę i słabe oświetlenie (nawet jeśli podjęto wysiłki w tej dziedzinie), ludzie zamiast tego zwrócą się w stronę tanich świetlówek (a zatem zawodnych), które eksplodują pod koniec miesiąca lub dwóch i kończą w śmietniku (nie znam wielu osób, które wiedzą, że można to poddać recyklingowi), więc jest to mała katastrofa ekologiczna, co o tym sądzicie?!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 20/12/08, 16:01

Myślę, że ta decyzja mnie niepokoi (żeby nie powiedzieć
coś innego), tak naprawdę to ja używam tych żarówek do oświetlenia
w moim piecu chlebowym. Przeżywają tam prawie a
lat i to przez nerwy umierają.

Jak będę w przyszłości oświetlał mój piekarnik?
Nawet z halogenem o mocy 100 W
natomiast żarówka 40W w zupełności mi wystarczy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6933
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2871




przez gegyx » 20/12/08, 16:52

Dopóki…

Żarówki o mocy 15 W, bardzo przydatne (wygląda na to, że nie mają na to wpływu), są stosowane w lodówkach i piekarnikach z płytą kuchenną.
W lodówkach można to zastąpić diodami LED lub półprzezroczystą ścianą.
Ale w piekarniku?

Najlepiej kupić trochę z wyprzedzeniem, zanim technologia zaspokoi to zapotrzebowanie.
---

Zmniejsz specjalne / Aby naprawić uszkodzenie żarówki energooszczędnej w swoim domu, kup specjalny odkurzacz z filtrem jednorazowego użytku…
Roll:
0 x
philsw
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 15/04/08, 09:56
Lokalizacja: Alzacja
x 1




przez philsw » 20/12/08, 18:12

Ponownie, jeśli chodzi o głupi podatek od samochodów zanieczyszczający środowisko we Francji, uważam, że trochę za bardzo myślimy w kategoriach ekonomicznych/biznesowych (to europejscy przemysłowcy lobbowali na rzecz uzyskania tego przyszłego zakazu), nazywając je prawdziwym zanieczyszczeniem.
Jak wspomniałem powyżej, lampy ekologiczne często będą wykorzystywane w bardzo niesprzyjających przypadkach i przez to ulegają przyspieszonej degradacji (nieświadomie tego doświadczyłem). Biorąc pod uwagę koszt energii związany z produkcją lampy ekologicznej, możemy nie zyskać nic na wpływie na energię/zanieczyszczeniu, jeśli taką lampę trzeba będzie wymienić zbyt szybko. Co więcej, fakt, że nie dotyczy to lamp halogenowych, które są prawie tak samo energochłonne (ponownie, w tej chwili jest to w dużej mierze produkcja europejska), wyraźnie pokazuje absurdalność tego środka.
Jestem w 100% za lampami eko (mam ich 80% w domu) gdzie coś przynoszą. Uważaj jednak, aby urządzenie nie dryfowało (zostawiamy je włączone na stałe, ponieważ „nic” nie zużywają).
0 x
hybrydowy SUV
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: Angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/12/08, 01:10

świetlówki słabo się uruchamiają i słabo świecą przez kilka minut: wniosek, że trzeba dać większą moc niż prosty odpowiednik, albo ich nie wyłączać! co jest głupie

kolejny problem: wydajność świetlówek maleje z biegiem czasu: trzeba zużyć ich więcej, aby uzyskać takie samo oświetlenie jak zwykłe lampy

kolejny przypadek, w którym świetlówki są głupie: piwnica lub inne wilgotne miejsce: tam lampy elektroniczne zawsze się zepsują

że rząd marnuje swój czas i nasze pieniądze na tworzenie tak głupich przepisów, jest godne pożałowania

że rząd zajmuje się ważnymi sprawami i pozostawia ludziom swobodę zakupu lamp, jakie chcą
0 x
Avatar de l'utilisateur
Tiboshadow06
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 48
Rejestracja: 18/08/06, 12:15




przez Tiboshadow06 » 21/12/08, 09:38

chatelot16 napisał:świetlówki słabo się uruchamiają i słabo świecą przez kilka minut: wniosek, że trzeba dać większą moc niż prosty odpowiednik, albo ich nie wyłączać! co jest głupie


Wspomniałeś tam o wadach lamp „low-end”, „wstępne podgrzewanie” nie dotyczy już wszystkich żarówek i czasami trwa tylko 5 sekund, poczyniono postępy zarówno w tej kwestii, jak i w sprawie fal magnetycznych wytwarzanych przez te żarówki (kiedyś zwrócono na to uwagę).

Usunąć pęcherze? tak, ale nie wszystkie, i poinstruuj ludzi, aby dokonali właściwego wyboru żarówek (w zależności od wielkości pomieszczenia, sposobu ich wykorzystania...) i przynieśli je z powrotem do specjalnych pojemników po zakończeniu ich żywotności.

Nie zgadzam się na to, aby ludzie mogli wybierać żarówki, zbyt wielu wciąż ma mentalność „no cóż, ich energooszczędne żarówki umieszczają je tam, gdzie myślę, że nie jestem Krezusem” i kupują żarówki o mocy 175 W, co jest naprawdę śmieszne!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123