Zakaz stosowania żarówek nieenergetycznych, ca jest potwierdzone!

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 21/12/08, 18:02

Nie zgadzam się na to, aby ludzie mogli wybierać żarówki, zbyt wielu wciąż ma mentalność „no cóż, ich energooszczędne żarówki umieszczają je tam, gdzie myślę, że nie jestem Krezusem” i kupują żarówki o mocy 175 W, co jest naprawdę śmieszne!


dlatego jesteście szczęśliwi, gdy państwo decyduje za was, tym lepiej dla was, ponieważ będziecie coraz bardziej szczęśliwi: ponieważ między rządem francuskim a Europą poszliśmy w stronę dyktatury szczegółów: państwo traci czas na rozpowszechnianie głupot obowiązków, gdy nie jest w stanie zrobić tego, co ważne: źle się to skończy...

w moim domu jest dużo świetlówek 1.20 m: sprawdzają się świetnie i mają długie życie: trzeba tylko wymienić świetlówkę, klasyczne stateczniki są niezniszczalne!

świetlówki kompaktowe są antyekologiczne, o ile nie można ich usunąć, wymieniając tylko to, co konieczne: bardzo często świetlówka jest wyrzucana z powodu zwykłej awarii elektroniki
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 21/12/08, 18:27

W zasadzie przy wymianie dętki lepiej wymienić także dławik.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
gregdu13250
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 18/02/08, 22:48




przez gregdu13250 » 09/01/09, 17:18

U mnie pojawia się problem taki że żarówka nie pasuje do lampy, oryginalnie była żarówka 100w, chciałem założyć świetlówkę kompaktową Osram (składaną na 3 części) i nie pasuje, to oświetlenie zewnętrzne a żarówka 100w już jest ograniczony. Dzięki temu zakazowi Chińczycy nieźle zarobią na eBayu
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 09/01/09, 18:10

Zakaz z kluczowymi datami na zdjęciu autorstwa Megaman:

Obraz
0 x
gregdu13250
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 18/02/08, 22:48




przez gregdu13250 » 10/01/09, 22:37

kompaktowych świetlówek oferowanych przez dostawców (ich marki), ich oddawanie barw jest słabe.

Ostatni megaman jaki dostałem czyli klaster lite jest natomiast znakomity, nagrzewa się przy każdym zapłonie.


Z drugiej strony, Christophe, czy masz referencję dotyczącą świetlówki kompaktowej o niskim kącie świecenia (do reflektorów biurowych)?

Czy halogeny TBT będą nadal dostępne w 2016 roku?

Czy ktoś kiedykolwiek próbował krążków?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 13/01/09, 01:46

Ach, dziękuję za zakupy w sklepie (a jeśli tak?)

gregdu13250 napisał:Z drugiej strony, Christophe, czy masz referencję dotyczącą świetlówki kompaktowej o niskim kącie świecenia (do reflektorów biurowych)?


Une Luxeon powinno pasować, prawda? Nawet jeśli oznacza to konieczność zmiany bazy, na którą chcesz się przełączyć podstawa gniazda GU10 ?

Inaczej nie znam klasyfikacji halogenów (klasa C?)...jutro się dowiem!

Ale rok 2016 jest daleko, bardzo daleko technologicznie!

gregdu13250 napisał:Czy ktoś kiedykolwiek próbował krążków?
co?
0 x
gregdu13250
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 18/02/08, 22:48




przez gregdu13250 » 18/01/09, 20:33

Źle, podstawa plamek to G5.3 12V.

mówiąc o diodach LED, czy testowałeś je w temperaturze 2700°K? czy to naprawdę ciepłe kolory?

Koła, rodzaje neonów T8 w okręgu z gniazdem E27 w środku lub są 4-pinowe
http://www.solded.com/boutique/product_ ... anguage=fr.

Z drugiej strony, gdy jadę do Włoch, widzę w sklepach lampy, które mają trzonki G23 G24 do świetlówek kompaktowych (statecznik jest wliczony w cenę świetlówki i wymienia się tylko świetlówkę, jedź i szukaj we Francji oprócz dostawców, istnieje elektronika ferromagnetyczna, z gorącą i zimną katodą
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 18/01/09, 20:50

: Arrow: Ach... Circolux... Umieściłem jednego w żyrandolu w moim pokoju w... 1985... :?
- Czas rozgrzewki był... z innego czasu. :|
- Oddawanie barw... czy możemy mówić o renderowaniu lub kradzieży? :|

Wczoraj idąc do kasy "bricastomerlina" klient który mnie poprzedzał kupił kilka "paczek" żarówek w celu ich przechowywania... :płakać: .

Wyobrażam sobie wszystkich, którzy zrobili to samo z knotami, naftą czy węglikiem wapnia, gdy pojawiły się pierwsze żarówki, trąbiąc pokrzywką dla poprzednich systemów oświetleniowych... :?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 18/01/09, 21:21

Mam tubus okrągły na zawiasowej lampie powiększającej. Okrągła rurka fluorescencyjna znajduje się wokół szkła powiększającego. Zapłon jest natychmiastowy i nie mam absolutnie żadnego problemu. Z pewnością i tam nastąpił postęp. Nic do powiedzenia poza tym, że światło przypomina świetlówkę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 18/01/09, 22:56

Circolux była kompletną żarówką zawierającą balast i rurkę.
Cyrko (wydaje mi się) to pojedyncza rurka. Oddzielenie balastu...

Technologie balastowe DUŻO rozwinęły się w ciągu 25 lat... Mam nadzieję, że tak jest w przypadku Circoluxu, który został wprowadzony na rynek w 2009 roku...

Jest kilka tematów na temat stateczników, m.in ten z pomiarami...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135