Pochowane patenty

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16198
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 06/12/08, 15:56

Crispus napisał:Nie kwestionuję faktu zapłaty, pod warunkiem, że płatność równa się ochronie. Biorąc pod uwagę sztuczki stosowane przez „dużych facetów”, aby okraść „małych”, przepraszamy, że są one w dużej mierze zawyżone… To trochę jak płacenie za ubezpieczenie, które nie pokryje żadnych strat : Lol:

Dołączam do Ciebie Kryspusie,

W żadnym wypadku nie powinniśmy dać się wciągnąć w tryby INPI i WIPO.

Patenty są płatne i same w sobie nie zapewniają żadnej realnej ochrony poza tą, którą uda się zaszczepić w roszczeniach, a przede wszystkim pieniędzmi, które będą potrzebne do prowadzenia procesu patentowego.

Prawa autorskie są znacznie bardziej korzystne dla „małych” ludzi (MŚP i niezależnych osób)
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/12/08, 17:10

Jestem trochę sceptyczny co do tego rodzaju rozmów o „komercyjnej kawie” ze strony „przyjaciela, który”

Proszę o dowód: numer patentu: choć zakupiony, to pozostaje opublikowany i co zapobiegnie nam mówienia o tym i grzebaniu w czeluściach naszych garaży : Mrgreen:

Kolejna myśl: to nie dlatego, że patent „działa”, oznacza, że ​​jest on zgodny z normami: niektóre samochody z lat 70. zużywały niewiele, ale emitowały znacznie większe zanieczyszczenia NOx i CO niż to, co robimy obecnie.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 06/12/08, 17:26

Słoń napisał:Jestem trochę sceptyczny co do tego rodzaju rozmów o „komercyjnej kawie” ze strony „przyjaciela, który”

Proszę o dowód: numer patentu: choć zakupiony, to pozostaje opublikowany i co zapobiegnie nam mówienia o tym i grzebaniu w czeluściach naszych garaży : Mrgreen:

Chyba że „znajomy, który” został poproszony o zniszczenie wszelkich śladów swojej pracy, wówczas firma wzięła na siebie odpowiedzialność za złożenie szerszego patentu obejmującego to odkrycie (na wszelki wypadek...) bez podawania jakichkolwiek wskazówek na ten temat.

Aby było jaśniej:

1) Firma Smith po raz pierwszy odkrywa zespół Pantone na tyłach garażu.

2) Namawia wynalazcę, aby oddał jej swoje plany i prototyp „do analizy” w zamian za sumę reprezentującą w jej oczach „całe złoto, które Ziemia wyprodukowała w ciągu 100 lat na użytek ludzi” (La Fontaine)

3) Zgłasza patent na „maszynę do odparowywania soku pomarańczowego”TM : Lol:, zastrzeżenia niejasno zawierają wzmiankę „nadaje się do użytku w dowolnym typie maszyny termicznej”.

I voila:

1) Właściwości mechaniczne reaktora są chronione: bez zgody Pana Smitha nie jest możliwa replikacja,

2) Bardzo sprytny, kto skojarzy ten patent z oszczędnością energii! : Mrgreen:

Jak już mówiłem w innym miejscu: patent jest receptą. Jeśli nie znasz umiejętności szefa kuchni, będziesz musiał poeksperymentować w kuchni przez kilka lat, zanim osiągniesz ten sam efekt...

Przykład: czy pamiętasz tego wynalazcę, który przypadkowo zapomniał zostawić instrukcje do swojego WFC przed wyjazdem do świata Meyera? :płakać:
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 06/12/08, 22:37

ech, mało prawdopodobne. Zwykle ludzie publikują posty jako pierwsi. Nie wznawiajmy po raz kolejny „wielkiego spisku”.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 06/12/08, 23:03

@ Remundo:
Trochę trudno mi Cię śledzić, wymieniasz listę dzieł intelektualnych objętych prawem autorskim, a potem piszesz:
Sztuka. L. 611-1. Każdy wynalazek może być przedmiotem tytułu własności przemysłowej wydanego przez dyrektora Krajowego Instytutu Własności Przemysłowej, który przyznaje jego posiadaczowi lub jego następcom wyłączne prawo eksploatacji.
W prawie can oznacza „można”. Ochrona dzieł przemysłowych nie podlega wyłącznie patentowi.

Nie rozumiem Twojego sprzecznego wniosku, ponieważ taka jest definicja wiadomość.

Rozumiem, że jeśli napiszesz tekst o którymś ze swoich wynalazków, prawa autorskie obowiązują bez ograniczeń, ale patent jest określony innymi kryteriami i nie może być mowy o pomyłkach.

@ Słoń:
Kolejna myśl: to nie dlatego, że patent „działa”, jest on zgodny ze standardami.

To nawet nie musi „działać” (przynajmniej w przypadku patentu francuskiego), patent jest tytułem własności, który gwarantuje (+ lub -) prawa ale w żaden sposób nie jest to wartość.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 15:25

Słoń napisał:Jestem trochę sceptyczny wobec tego rodzaju rozmów o „komercyjnej kawie” ze strony „przyjaciela, który” [...]
Chciałem to powiedzieć!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Zgłoszenie patentowe...




przez Grelinette » 07/12/08, 15:49

A co do patentów, taka mała sugestia na marginesie...

Wiele osób projektuje genialne systemy w różnych dziedzinach, ale nie ma ani czasu, ani pieniędzy, ani wiedzy, ani chęci, aby rozpocząć żmudny i kosztowny proces składania wniosku patentowego.

Biorąc przykład z innej dziedziny, interesujące może okazać się, że społeczność taka jak ekonolodzy zarejestrowani na tym blogu wyrazi swoją opinię i ewentualnie zapewni pomoc w ochronie patentu.

To wszystko!

Czy są pretendenci do zaprezentowania owocu swojego geniuszu?

ps: sekcja „projekt” mogłaby być tutaj interesująca
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 07/12/08, 16:23

Z pewnością tego typu patent byłby bardziej korzystny dla społeczności: http://fr.wikipedia.org/wiki/Open_source ...
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 07/12/08, 16:27

Grelinette, masz coś wspólnego z tytułowym narzędziem?
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 07/12/08, 16:47

@ Grelinette:
Procedury i koszty zgłoszenia patentu nie są główną przeszkodą, najważniejszy jest marketing: jest praca i zmartwienia! Rzadko się zdarza, żeby wynalazcy byli jednocześnie dobrymi sprzedawcami.

Jeśli chodzi o „geniusz”, uważam, że jest to kryterium niewystarczające. Potrzebny jest produkt, który pasuje do istniejącego lub potencjalnego rynku.
Geniusz jest całkowicie zbędny, poza tym, że jest źródłem satysfakcji w użytkowaniu ekskluzywny od wynalazcy: nawet jeśli to prawda, nikt nie będzie zainteresowany.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 108