Laigret projektu: Dokumentacja

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 29/10/08, 10:40

6 października 1949 (wreszcie typografia listowa tak łatwa do odczytania!)

HM Thuillier przywołuje grupę metropolitarnych naukowców, którym doktor Laigret opisał swój proces pod koniec września 1949 r. Na początku października 1949 r.


Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 29/10/08, 11:59

Świetna praca badawcza!

Cóż, jest więcej do zastosowania w archiwach obozów Satory
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 30/10/08, 17:44

Nie udało mi się przeczytać wszystkiego, ale wciąż pokazuje powagę pracy doktora Laigreta i nagle pokazuje, że mamy rację, przywiązując się do tego projektu.

Dziękuję wszystkim !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 06/11/08, 23:04

C moa napisał:Nie mogłem przeczytać wszystkiego ...


+1 : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 10/12/08, 17:59

Wyciąg z nowego dokumentu sugerującego, że Petroleum Institute (gdy był jeszcze w Paryżu, prawdopodobnie przodek obecnego IFP w Lyonie) byłby zainteresowany olejem Laigret ...

Obraz

Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 29/12/08, 15:45

Informacje (+ daty) dotyczące odmiany Welchia Perfringens:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 29/12/08, 16:58

Hi Christopher,

to są badania; od tego czasu nawet IFP musiał zapomnieć, że go to zainteresowało ... :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 29/12/08, 17:22

Cześć Remu!

O nie, IFP prawdopodobnie nic nie zapomniał ... wszystko musi zostać zarchiwizowane ... gdzieś pod mniej lub bardziej ... grubymi plikami. Myślę, że wiesz, co mam na myśli ...

Pytanie badawcze, oto kolejny dokument: wyciąg z czasopisma Casimira Cépède, badacza (trochę geotrouvetout) współczesnego Laigretowi. Źródła: Archiwa Institut Pasteur dostarczone przez Thierry Saint Germès

Obraz
Obraz
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 13/08/09, 18:24

Cześć wszystkim,
Po kilku miesiącach nieobecności na ten temat wracamy z raportami studentów ESAIP.

W końcu dwie grupy pracowały nad tym tematem, każda sporządziła raport i plakat wykorzystany do podsumowania swojej pracy.

Pierwsze grupy zatytułowały swój raport "badanie bezpośredniej przemiany pozostałości organicznych w ropę naftową poprzez fermentację bakterii beztlenowych".

Dzięki temu raportowi możemy zobaczyć różne systemy, które zostały wdrożone na całym świecie. Procesy te działają (często na skalę testera) i dowodzą, jeśli nadal byłyby konieczne, że nasze odpady mogą nam służyć.

Plakat dla tej grupy to tutaj.

Drugi raport nosi tytuł „Produkcja biogazu: synteza ropy naftowej poprzez fermentację z odpadów organicznych".

Dzięki temu raportowi możemy lepiej zobaczyć i zrozumieć działania bakterii, które wchodzą w grę w produkcji biogazu. Widzimy także zabiegi niezbędne do tego, aby ten biogaz był użyteczny w transporcie.

Plakat dla tej grupy to tutaj.

Dobra lektura
0 x
Trudno być prostym !!!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 13/08/09, 19:23

Dziękuję C Moa za te dokumenty ...

W pierwszej zauważyłem, że będzie istniał proces „hybrydowy” łączący efekty lizy termicznej i biologicznej ...

W rzeczywistości w odzyskiwaniu biomasy istnieją 2 szkoły: gazyfikatory / termolizery i fermentatory przez bakterie ... Wydaje się, że kiedyś między nimi istnieją ... : Idea:

Ze swojej strony mam tendencję do termolizy, a następnie syntezy metanolu.

W drugim raporcie metan uzyskalibyśmy zasadniczo metodami biologicznymi… Zastanawiam się również, co oznacza „ropa naftowa” w tych dwóch dokumentach: nie jest jasne, czy jest to alkohole, alkany, patrz kwas tłuszczowy („olej”).

W każdym razie myślę, że jesteśmy dopiero na starcie start-upu, ale na pewno jest wystarczająco dużo do eksperymentowania :D
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 123