Energia wiatrowa we Francji i Niemczech: Kluczowe dane

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 10/09/08, 10:02

Drwal napisał:Pamiętaj, że mówiłem tylko o betonowych podstawach ... Jest to bardzo jasne w konstrukcji mojego postu:
Drwal napisał:
C moa napisał:[...] A 300 ton betonu po 25 latach? Co z tym zrobimy? 300 ton wiemy, jak wypełnić, ale 1000 x 300 ton ....
A dlaczego mielibyśmy je usuwać? [...]

300 ton znajduje się nie tylko w podstawie, duża część znajduje się w filarze, stąd moje zamieszanie...

drwal napisał:Powiedziałem nawet, że ulega biodegradacji ...
Jeśli zapora zabiera 100 lat, dlaczego nie utrzyma 100 lat gdzie indziej, z wyjątkiem morza, ponieważ wydaje mi się, że jest bardzo agresywna jako środowisko ... Wreszcie, nawet jeśli baza trwa 50 lat, to jest już nieźle.
To nie cyfra z kapelusza, to turbina wiatrowa mówi, że żywotność parku wynosi od 20 do 25 lat...

Drwal napisał:Nie jestem pewien, czy większość turbin wiatrowych znajduje się „na zaoranych polach” ...
Szczerze mówiąc, nie wiem, ale tutaj też tak mówi turbina wiatrowa.

Drwal napisał:[...]
Usunięcie ich oznacza: znowu tory dla ciężarówek, znowu maszyny, ponownie roboty ziemne, nawet ważniejsze niż dla instalacji prawdopodobnie ...
Całkowicie się zgadzają, ale producenci twierdzą, że nie ma to wpływu na środowisko, więc po co się martwić?
Moim zdaniem albo jesteś bardzo źle poinformowany, albo w bardzo złej wierze ...
Przyznam, że czasami kusi mnie prowokacja w postaci jonule'a z atomem : Oops: : Oops: jednak ja też potrafię czytać i:
14. powód, aby preferować energię wiatrowąbrzmi ono: „Produkcja energii wiatrowej nie powoduje powstawania toksycznych lub zanieczyszczających emisji ani odpadów”. Nie mówią na etapie produkcji, mówią „LA produkcja”, która obejmuje budowę, konserwację, demontaż...
Czy nadal jestem w złej wierze??
W odpowiedzi na błędne przekonania w części dotyczącej zanieczyszczeń mówią o wszystkim z wyjątkiem wpływu na budowę, konserwację i demontaż.
Wpływ na środowisko jest dość niewielki, ale, jak to często bywa w wielu ważnych osiągnięciach, faza budowy ma znaczący wpływ na środowisko ... Nie sądzę, aby poważne badania podczas implantacji stały się impasem powyżej.
Jestem przekonany, że prowadzone są poważne badania, ale w międzyczasie przemówienie skierowane do państwa członkowskiego brzmi: „nie mamy wpływu”.

Drwal napisał:Od momentu, gdy wszystkie wstępne badania zostały zakończone, podłączono generatory, fundamenty i tory dojazdowe, itd.… Na jakim procencie początkowej inwestycji szacuje Pan koszt tego, co nazywam ” konserwacja" ? :?
Po 25 latach to nie tylko konserwacja, na pewno zrobiono tory i przywieziono pylony, ale konieczna będzie całkowita przebudowa turbiny wiatrowej po demontażu poprzedniej. Oznacza to ponowne wykonanie badań oddziaływania, ponowne wykonanie badań gleby (turbiny wiatrowe do tego czasu ewoluują) i oczywiście zbudowanie nowego sprzętu. Sumy będą znaczące. Na ile nie wiem, nie jestem specjalistą, ale bankierem/finansistą, który widzi zwrot z inwestycji po 15, 20 latach, nie jestem pewien, czy będzie mu tak szybko inwestować.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 10/09/08, 10:10

Rulian napisał:Ale żaden poważny producent nie odważy się przedstawić swoich produktów jako „bez wpływu”. Prosty powód jest taki, że żadna działalność człowieka nie jest pozbawiona wpływu. W międzyczasie gwarantuję, że dziś jest to zdecydowanie najmniej brudny sposób produkcji energii elektrycznej, jaki umiemy wytwarzać.

Gdzie widziałeś, że producenci twierdzą, że ich maszyny są bezuderzeniowe? Przestańmy użyczać innym słów i intencji według tego, co nam odpowiada.
Wyobrażam sobie, że turbina wiatrowa jest częścią lobby nuklearnego... :zaszokować: :zaszokować:
Jest to ten sam rodzaj bezpodstawnego twierdzenia, co atak na 200-metrowe filary…
Czytałem, że maszty miały 100 m minimum. W każdym razie, jeśli producenci będą chcieli zwiększyć moc turbin wiatrowych, nie będą mieli innego wyjścia, jak tylko zwiększyć powierzchnię wymiany, a tym samym rozmiar łopat, a tym samym wysokość masztu CQFD. Czyli dzisiaj 100m ale jutro??
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/09/08, 10:12

tak, działasz w złej wierze: kiedy mówimy „to planeta wiatrowa”, co oznacza, że ​​energia wiatrowa nie jest dobra, możesz przynajmniej zacytować dokładny fragment, który możesz znaleźć.

czekamy.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 10/09/08, 10:24

jonule napisał:Cmoa, widzimy, że nigdy nie napadałeś zimą na ogrzewanie elektryczne!

I nie bez powodu nigdy go nie miałem... : Mrgreen:
Mówię wam, że są wszystkie elektryczne HLM, ogrzewanie elektryczne, płyty elektryczne itp.!
Słuchaj, mieszkałem przez 5 lat w HLM ZUP w Angers z lat 70-tych i wszyscy byliśmy na gazie z centralnym ogrzewaniem podłogowym. Moi dziadkowie i mój ojciec większą część życia mieszkali w ZUP-ie w Nantes, moja żona też tam w dość starych budynkach (lata 60-70-te) i też był gaz z centralnym ogrzewaniem gazowym lub olejem opałowym.
Po co ?? Bo wtedy najtańszą energią był gaz.
Prawdopodobnie nie jest to prawdą wszędzie, ale większość starych HLM (tych nowszych, których nie znam) jest bardzo daleka od bycia całkowicie elektrycznymi.
w przypadku problemu, który poruszysz w związku z energetyką wiatrową, to z pewnością należy ją upaństwowić, ale to jest jak każda produkcja energii, aby nie spadła na merkantylny, jak odsprzedawcy elektrowni jądrowych, aby nie zacytować, że oni ...
Przynajmniej w tej kwestii się zgadzamy. Nawiasem mówiąc, AREVA, CEA i inne to firmy krajowe.

ale daj spokój, devellopes, mój wielki, patrzymy na ciebie! : Chichot:
Po co ?? Czy są ludzie, którzy robią to bardzo dobrze?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/09/08, 10:39

nigdy nie miałeś ogrzewania elektrycznego!
cóż, mogę powiedzieć, że tym, którzy mieli tostery podgrzewające powietrze wychodzące przez VMC, wcale się to nie podoba! i co więcej, zimą nie jest już opłacany...
cóż, nie o to chodzi, ale mówię wam, że istnieją kierownice HLM, które są w całości elektryczne i że trzeba się napracować, aby móc między innymi ogrzać powietrze wychodzące przez VMC.

EDF zostało sprywatyzowane przez prawicę, nie pamiętasz? : Chichot: ale tak, socjaliści powiedzieli, że to będzie pierwsza rzecz, jaką zrobią po powrocie do władzy: renacjonalizacja EDF.
Cmoa napisał:ale śmiało, rozwijaj mojego dużego faceta, obserwujemy cię! Serdeczny uśmiech
Po co ?? Czy są ludzie, którzy robią to bardzo dobrze?


NIE NIE, zakładamy, że się nie wymkniemy! Cytuję Cię:

Cmoa napisał:
Jonule napisał:w centrali nie można zmienić czołgu, więc wszystko się zatrzymuje. i radioaktywny beton, co robicie z nim po 25 latach? pogrzebisz to w swoim ogrodzie?

Istnieją również kanały demencji, które są przewidziane prawem wraz z powiązanymi budżetami.


SO: jakie są „sieci demontażu”, nazwa ich firmy? przez kogo są zlecane i opłacane? kiedy one występują? jaka decyzja?
jaki jest powiązany budżet? krajowy czy prywatny, gdzie to jest? przez kogo jest zarządzany? czy są dostępne te pieniądze, wstrzyknięte przez lobby w cenę prądu?
i wreszcie..o jakim "prawie" mówisz? po co nam prawo do zarządzania elektrowniami jądrowymi? z potrzeby nacjonalizacji? nacjonalizacja strat czy zysków?
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/09/08, 10:55

Ankieta na temat akceptacji energetyki wiatrowej... w Quebecu!

http://www.energie2007.fr/fr/actualites ... ondage.php
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 10/09/08, 11:09

jonule napisał:SO: jakie są „sieci demontażu”, nazwa ich firmy? przez kogo są zlecane i opłacane? kiedy one występują? jaka decyzja?
jaki jest powiązany budżet? krajowy czy prywatny, gdzie to jest? przez kogo jest zarządzany? czy są dostępne te pieniądze, wstrzyknięte przez lobby w cenę prądu?
Mały link od pana Google
Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa, są to na ogół duże przedsiębiorstwa budowlane i nuklearne (Bouygues, Spie Thermatome, Endel itp.). W Chinon rozebrano stare odcinki, niektóre całkowicie rozebrano. Przy tej okazji zdaliśmy sobie sprawę, że jedziemy szybciej, niż się spodziewaliśmy.
Oczywiście cena rozbiórki jest odsprzedawana w cenie Kwh.
i wreszcie..o jakim "prawie" mówisz? po co nam prawo do zarządzania elektrowniami jądrowymi? z potrzeby nacjonalizacji? nacjonalizacja strat czy zysków?
Z tych samych powodów, dla których demontaż turbin wiatrowych i ich finansowanie jest regulowane przez prawo, jak wyjaśnił nam Rulian.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 10/09/08, 11:11

Nie próbując się kłócić, Przeczytałem to dziś rano. Trochę stare ale czy ktoś coś o tym wie??
Mówią także o wydarzeniach, które miały miejsce w pobliżu Dunkierki :? :?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 10/09/08, 11:45

nie przychodźcie i nie mówcie potem, że nie skupiacie się na energetyce wiatrowej na rzecz energetyki jądrowej... czy porównujecie rozerwanie ostrza do radioaktywnej chmury powstałej po eksplozji rdzenia reaktora jądrowego w Czarnobylu?

Mówiłeś o betonie w swoim pliku PDF:
Odpady powstałe w wyniku demontażu dziewięciu zamkniętych reaktorów jądrowych EDF stanowią znaczne ilości (600 000 ton odpadów niejądrowych i 200 000 ton odpadów jądrowych) i mają różnorodny charakter (materiały, rury,
Beton...). Odpady te są zagospodarowywane w taki sam sposób, jak odpady powstające w wyniku eksploatacji elektrowni: są sortowane, zagęszczane i
pakowane przed transportem do magazynów odpowiednich do ich charakteru.

więc ile to kosztuje? czy to ta sama firma, która czerpie zyski z odsprzedaży energii elektrycznej?
czekając na; 200.000 XNUMX ton elektrowni zostanie pogrzebanych na naszej francuskiej ziemi… kto by tego chciał? zbierasz to, co siejesz.

w przeciwnym razie powiem ci, że twój link do Google na gouv.fr jest w moich oczach bezwartościowy. Mówiłem ci 1000 razy, że to lobby kłamie. Twój plik PDF pochodzi z 2003 roku.

innych źródeł:
koszt demontażu (wiki):
http://fr.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9mant%C3%A8lement
niepokojące wnioski dotyczące demontażu obiektów jądrowych i związanej z nim gospodarki odpadami, przedstawione Prezydentowi RP w 2005 r., czytamy we wnioskach:
http://lesrapports.ladocumentationfranc ... 9/0000.pdf
tutaj jak wszystkie marne firmy budowlane zainteresowane soczystym rynkiem, rynek pracy poszukuje do rozbiórki, bez doświadczenia:
http://www.travail-emploi.com/?q=jobs/o ... LEAIRE_H_F

więc, twoje cytaty na temat planety wiatrów, wiatru? gdzie jest mowa o 25-letnim okresie zwrotu? : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 10/09/08, 13:50

jonule napisał:[...]
Mówię wam, że są wszystkie elektryczne HLM, ogrzewanie elektryczne, płyty elektryczne itp.!
są to fabryki o zużyciu energii elektrycznej, które sprawiają, że EDF jest szczęśliwy, wystarczy ujrzeć ujście transformatorów tych prętów HLM ...
więc może nowe, ale nie te stare, które mają 30 lat i nie zostały jeszcze zniszczone, z tosterem jako ogrzewaniem, bez regulacji itp.

zaprzeczanie im jest propagandą, są to „mieszkania socjalne”, których czynsz jest tani, ale zużycie energii nie…[...]
Mieszkałem 5 lat w HLM wybudowanym pod koniec lat 70-tych, który miał kotłownię (na paliwo czy gaz, już nie wiem)... To z pewnością tylko jeden przykład...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 146