O stacji antywirusowego do cen ...

Rozwój sytuacji forums i witryny. Humor i towarzyskość między członkami forum - Tout est cokolwiek - Prezentacja nowych zarejestrowanych członków Relaks, czas wolny, wypoczynek, sport, wakacje, pasje ... Co robisz ze swoim wolnym czasem? Forum wymiany na temat naszych pasji, zajęć, czasu wolnego ... kreatywnego lub rekreacyjnego! Opublikuj swoje reklamy. Ogłoszenia, cyber-akcje i petycje, ciekawe strony, kalendarze, wydarzenia, targi, wystawy, inicjatywy lokalne, działania stowarzyszeń… Nie prosimy o reklamę czysto komercyjną.
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 27/08/08, 00:56

Piszę do Ciebie z mojego komputera działającego na Ubuntu. Jest to obecnie popularna dystrybucja Linuksa, ponieważ jest najlepsza pod względem dystrybucji publicznej. Ten ostatni jest naprawdę wspaniały w swojej prostocie, chociaż z biegiem lat może stać się nieco cięższy.

Oto gdzie:
http://www.ubuntu-fr.org/

Przeczytaj podstawową dokumentację (tylko pojęcia) ogólnie na temat Linuksa i Ubuntu, a jeśli masz jakieś pytania, przejdź do forum, zawsze są ludzie, którzy odpowiedzą Ci bardzo szybko i z uśmiechem. Po to właśnie jest. Wypróbuj Live-CD, to nic nie kosztuje i nie ma żadnego wpływu na Twoje dyski twarde. Świetnie jest mieć pierwszy pomysł.

Jest wiele innych bardzo dobrych dystrybucji, ale osobiście ich nie testowałem. Idź, weź też ich Live-CD i porównaj sam.

PS: wracając do tematu tego wątku, muszę powiedzieć, że odkąd zacząłem używać Nunux, nawet zapomniałem, co to jest program antywirusowy! : Mrgreen:
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 27/08/08, 09:14

To prawda, że ​​Ubuntu nie jest złe.
Z drugiej jednak strony możesz przetestować kilka dystrybucji, nie gubiąc się, ponieważ zazwyczaj korzystają one z tych samych środowisk graficznych (najbardziej znane to Gnome i KDE).
Różnica polega na ogół na instalacji, pakietach dostarczonych w dystrybucji i na zarządzanym sprzęcie (również w zależności od używanego jądra Linuksa).
Nie radzę jednak zaczynać od Slackware. : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 27/08/08, 10:51

Rulian napisał:Wracając do tematu tego wątku, muszę powiedzieć, że odkąd zacząłem używać Nunux, zapomniałem nawet, co to jest program antywirusowy! : Mrgreen:


Widziałem tego rodzaju sformułowanie więcej niż raz.
Nie zapominajcie jednak, że wirusów dla Linuksa istnieje bardzo niewiele, ale jeśli, jak radzą niektórzy, świat w większości przestawił się na dystrybucję Linuksa (słyszałem w zeszłym roku, że francuska żandarmeria w ogóle przechodzi na Linuksa). ) co byłby wówczas preferowanym celem „producentów” wirusów?

Jeśli z różnych powodów linux jest lepiej uzbrojony niż wirusy przed wirusami, nadal nie jest chroniony.

Zatem w tej chwili najlepszym antywirusem dla systemu Linux jest niewątpliwie system Windows : Mrgreen: ze względu na swoją większościową pozycję.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 27/08/08, 11:06

Największym problemem z Linuksem, jeśli staje się on większością na komputerach, jest jego wolna strona. Ponieważ źródła mogą być używane przez wszystkich, odkrywanie i wykorzystywanie luk w zabezpieczeniach itp. Byłoby łatwiejsze dla twórców wirusów.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 27/08/08, 11:20

Bez wątpienia, ale każda usterka ma swoją zaletę, w otwartym kodzie źródłowym więcej „oczu” do wykrywania i naprawiania usterek, a różnorodność dystrybucji z pewnością nie jest zaletą dla skuteczności wirusów.

Różnorodność systemów operacyjnych jest w tym sensie interesująca, niezależnie od tego, czy jest to Linux Mac, czy Windows.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 27/08/08, 11:28

delnoram napisał:w open source więcej „oczu” do odkrywania i korygowania błędów


Całkowicie się z tym zgadzam, nadal mamy Ubuntu na komputerze w pracy, liczba aktualizacji jest ogromna. Do zrobienia jest ponad 140 aktualizacji, ostatni raz robiono je tuż przed świętami.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 27/08/08, 11:39

Mówiąc o linux kk1 tutaj udało się stworzyć hybrydową sieć Linux / Windows do udostępniania plików / drukarek? (bez udawania przechodzenia przez serwer / klient FTP, nawet jeśli działa dobrze dla plików)

Ostatnim razem, gdy próbowałem Linuksa (2005), nie udało mi się pomimo długich godzin kłopotów ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/08/08, 12:26

Linux nie będzie miał wirusów takich jak Windows: wirusom pozwala polityka systemu Windows, która wszystko ukrywa: więc jeśli żaden normalny użytkownik nie wie, co dzieje się na jego komputerze, życie jest dobre dla wirusów

kolejne pytanie, kto czerpie korzyści z przestępstwa? dla mnie jedynymi, którzy zarabiają, są sprzedawcy antywirusów!

z Linuksem, gdzie wszystko jest darmowe, kto będzie zawracał sobie głowę tworzeniem wirusów?

kolejną motywacją dla wirusów jest używanie komputera bez Twojej wiedzy do spamowania, na przykład: znowu jest to możliwe tylko dlatego, że system Windows ukrywa wszystko przed przeciętnym użytkownikiem: dla przeciętnego użytkownika Linuksa raczej nie pozostanie to niezauważone

niestety nie możemy jeszcze zrobić wszystkiego z Linuksem, zawsze jest coś, co wymaga od nas zachowania okna...

ale jest wiele rzeczy, których nie można zrobić w systemie Windows: na przykład formatowanie dużego dysku USB w Fat32, aby mógł być używany przez Windows 98, a także Windows XP: Windows nie chce formatować w tłuszczu dysk już w NTFS: musisz kupić drogie oprogramowanie, takie jak magiczna partycja: z linuxem GParted i za darmo: Właśnie zainstalowałem linuksa, aby ułatwić współżycie między Windows98 a XP ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 27/08/08, 12:40

Christophe napisał:Mówiąc o linux kk1 tutaj udało się stworzyć hybrydową sieć Linux / Windows do udostępniania plików / drukarek? (bez udawania przechodzenia przez serwer / klient FTP, nawet jeśli działa dobrze dla plików)

Ostatnim razem, gdy próbowałem Linuksa (2005), nie udało mi się pomimo długich godzin kłopotów ...


tak, robiłem to wiele razy, szczególnie w przypadku udostępniania plików

pod Linuksem używasz SAMBY i to wszystko!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 27/08/08, 12:42

ważne pytanie dotyczące wirusów: skąd wiesz, skąd pochodzą?

anti vurus może stłumić wirusa, ale skąd wiesz, kiedy i za pomocą jakich środków przyszedł, jaką stronę internetową, pamięć USB lub cdrom?

czy istnieje sposób na zrobienie historii wszystkiego, co napisano na komputerze?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Bistro: życie w witrynie, wypoczynek i relaks, humor i towarzyskość oraz ogłoszenia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133