Toyota Prius Solar

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/08/08, 22:25

Ja też nie, to nic dla mnie nie znaczy, musieliśmy to spędzić między termo i fizyką : Chichot:
to powiedziawszy, nie ma w tym nic nieznanego:
- Gęstość
- ciepło właściwe „C”
- (Lambda) przewodność cieplna

jest to inny sposób radzenia sobie z przewodnością cieplną

w każdym razie z punktu widzenia komfortu interesujące jest poznanie „wylewności” skóry w celu porównania jej z innymi materiałami w celu ustalenia „odczuwalnej” temperatury.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 04/08/08, 23:42

Christophe napisał:Martwi mnie wylew termiczny, który wydaje mi się, że nigdy o nim nie słyszałem ... jako „inżynier termowi” to trochę poważne, nie sądzisz?


To jest koncepcja, którą odkryłem w jednej z książek JP Olivy „Izolacja ekologiczna” lub „Projektowanie bioklimatyczne”. Nie wiem który.

To bardzo ciekawa koncepcja, szczególnie na okładziny domów, gdy zależy nam na dobrym komforcie cieplnym.

Na przykład ściana wyłożona panelami będzie znacznie bardziej neutralna niż ściana otynkowana.

Ściana tynkowa będzie przyjemna w czasie upałów, ponieważ jej kontakt pozostanie chłodny nawet w środku lata. Natomiast zimą poprzez bezpośredni kontakt lub promieniowanie potęguje wrażenie chłodu.

Drewno, które ma mniejszą wylewność, będzie mniej przyjemne latem, ale bardziej zimą, ponieważ ogranicza przenikanie ciepła między murem a mieszkańcami.

.... ale trochę się skończyło nam czas, prawda?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 05/08/08, 07:30

tak.
Myślę, że podłączenie tych paneli do głównych baterii nie powinno być zbyt trudne.
Celem państwa jest utrzymanie kontroli nad produkcją energii elektrycznej. Może po to, aby pewnego dnia móc lepiej opodatkować ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 11/08/08, 16:22

Christophe napisał:Toutafé Maloche jest dokładnie tym, co chciałem powiedzieć ... pod warunkiem, że możemy magazynować energię ... ale w przypadku Priusa pojemność elektryczna jest nadal ograniczona ... w każdym razie jak wskazano powyżej służy TYLKO do zasilania klimatyzacji (co oznacza, że ​​byłaby to klimatyzacja elektryczna zasilana z niezależnego akumulatora? W gatunku: robienie rzeczy skomplikowanych, kiedy można to uprościć, nie ma lepszego ...) :zaszokować:

Wydaje mi się, że zgodnie z legendą w latach 80-tych inżynier górnik wykonał prototypy w tym kierunku ... zanim zniknął ...

Musiałby przeprowadzić jakieś badania, gdyby tak nie było Jean Luc Perrier, legendy tak bardzo zniekształcają rzeczywistość ...

W Priusie, a także w 3 hybrydach Lexus, klimatyzacja jest elektryczna, nie możemy pomóc, ale jak sprawić, by klimatyzacja działała, gdy silnik cieplny jest wyłączony?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 11/08/08, 18:25

Cóż, zastanawiam się, czy wszystkie klimatyzacje ze sterowaniem elektronicznym nie są dokładnie w 100% elektryczne ... w zestawie sprężarka.

Jest oferowany jako opcja, a nawet standardowo przez wielu producentów.

Nie rozumiem, jak regulacja do najbliższej ° C byłaby możliwa w przypadku klimatyzacji. mechanika zawsze "gruntownie" ...

Mówiąc o Lexusie, miałem „przywilej” wjechać do znajomego (Lexus GS 300) ...

To wciąż "nie imponujące" (elektrycznie regulowane siedzenie i kierownica, odtwarzacz DVD i w pełni zintegrowany GPS, "sportowa" sekwencyjna skrzynia biegów (jak w bolidach F1), kamera cofania z obliczaniem ram parkingowych ...) cała ta "seria" i za "tylko" 48 000 € (voui voui Ladies) : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nadal ssie 13L do 100 w mieście ... : Evil: cóż, ludzie, którzy kupują samochód za 50 €, są trochę obijani, myślę, że ...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 11/08/08, 19:11

Christophe napisał:Cóż, zastanawiam się, czy wszystkie klimatyzacje ze sterowaniem elektronicznym nie są dokładnie w 100% elektryczne ... w zestawie sprężarka.

Jest oferowany jako opcja, a nawet standardowo przez wielu producentów.

Nie rozumiem, jak regulacja do najbliższej ° C byłaby możliwa w przypadku klimatyzacji. mechanika zawsze "gruntownie" ...

Mówiąc o Lexusie, miałem „przywilej” wjechać do znajomego (Lexus GS 300) ...

To wciąż "nie imponujące" (elektrycznie regulowane siedzenie i kierownica, odtwarzacz DVD i w pełni zintegrowany GPS, "sportowa" sekwencyjna skrzynia biegów (jak w bolidach F1), kamera cofania z obliczaniem ram parkingowych ...) cała ta "seria" i za "tylko" 48 000 € (voui voui Ladies) : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nadal ssie 13L do 100 w mieście ... : Evil: cóż, ludzie, którzy kupują samochód za 50 €, są trochę obijani, myślę, że ...

W pierwszej wersji Priusa z 1997 roku sprężarka klimatyzacji była napędzana silnikiem cieplnym, więc gdy silnik cieplny się zatrzymywał (na przykład podczas zwalniania lub zatrzymywania się na czerwonym świetle), klimatyzacja również się wyłączała, chyba że pokrętło klimatyzacji było ustawione na „maksimum”, w tym przypadku silnik cieplny pracował cały czas! : Evil: Niezbyt dobre, a rozwiązanie ze sprężarką elektryczną w Prius II jest zdecydowanie lepsze. 8)

W przypadku "słonecznego" Priusa wynosi on od 2 do 5 kW, a nie 250 W. Należy również zauważyć, że miasto takie jak Tokio leży mniej więcej na szerokości geograficznej Gibraltaru lub Aten i że nasłonecznienie jest znacznie większe wysokie niż w Paryżu, zwłaszcza zimą.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 11/08/08, 23:56

1) Na prius 1 była to zasada obecnej klimatyzacji automatycznej czy nie?

2) Nie jestem pewien, czy w cieniu drapaczy chmur w Tokio jest tak tłoczno : Chichot:

3) Uh 2 do 5kW zdziwiłbym się, że to energia słoneczna do klimatyzacji z 2 powodów:

a) przełożyłoby to cenę na transport chłodniczy
b) do wyprodukowania 10 kW potrzeba więcej niż 2 m² panelu
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 12/08/08, 08:58

Biorąc pod uwagę utratę mocy podczas uruchamiania sprężarki, 2 do 5 kW wydaje mi się prawidłowe. Na Twingo tracimy tak dużo, że jeśli sprężarka włączy się podczas startu, mamy duże szanse na zablokowanie! Sprężarki nie pracują w sposób ciągły, to okresowo.
przy 250W masz małą lodówkę, wystarczającą tylko do schłodzenia 2 - 3 puszek piwa.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 12/08/08, 15:20

Christophe napisał:1) Na prius 1 była to zasada obecnej klimatyzacji automatycznej czy nie?

2) Nie jestem pewien, czy w cieniu drapaczy chmur w Tokio jest tak tłoczno : Chichot:

3) Uh 2 do 5kW zdziwiłbym się, że to energia słoneczna do klimatyzacji z 2 powodów:

a) przełożyłoby to cenę na transport chłodniczy
b) do wyprodukowania 10 kW potrzeba więcej niż 2 m² panelu


Klimatyzacja automatyczna niekoniecznie wykorzystuje sprężarkę napędzaną silnikiem elektrycznym. Prawie 20 lat temu miałem R21 z "automatyczną" klimatyzacją, ale kompresor działał (poprzez sprzęgło sterowane termostatem) dzięki paskowi napędzanemu przez silnik cieplny. W rzeczywistości to, co było „automatyczne”, to awarie! : Lol:

Faktem jest, że klimatyzacja to sporo problemów w samochodach hybrydowych jak również wspomaganie hamowania. Wyobrażam sobie, że zainteresowanie panelami słonecznymi w Priusie polega na tym, że silnik cieplny (ze sprawnością 15%!) Nie będzie już uruchamiany tylko po to, aby zapewnić działanie klimatyzacji.

2 do 5 KW to dane z japońskiej prasy. Ogniwa słoneczne byłyby dostarczane przez firmę Kyocera. Ogniwa słoneczne służyłyby jako zapasowe za pośrednictwem konwertera, który sobie wyobrażam.

W Tokio i Japonii ogólnie jest stosunkowo niewiele drapaczy chmur.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 12/08/08, 15:36

Philippe Schutt napisał:Biorąc pod uwagę utratę mocy podczas uruchamiania sprężarki, 2 do 5 kW wydaje mi się prawidłowe. Na Twingo tracimy tak dużo, że jeśli sprężarka włączy się podczas startu, mamy duże szanse na zablokowanie! Sprężarki nie pracują w sposób ciągły, to okresowo.
przy 250W masz małą lodówkę, wystarczającą tylko do schłodzenia 2 - 3 puszek piwa.

Na tym polega interes sprężarki napędzanej silnikiem elektrycznym: jej działanie jest niezależne od silnika cieplnego. To samo dotyczy elektrycznie wspomaganego układu kierowniczego.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 142