Toyota prius II doładowywana i 104 km / hw trybie EV!

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Toyota prius II doładowywana i 104 km / hw trybie EV!




przez netshaman » 02/08/13, 10:35

To marzenie każdego właściciela prius wreszcie się spełnia !!!
Poza tym, nawet dla tych, którzy go nie mają, tak się dzieje!

http://ev-store.com/fr/78/119/systeme-p ... re#contenu

Jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie ma drugiej ręki w 6000 €, szybko zauważyliśmy jej zainteresowanie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 02/08/13, 11:28

autonomia 15 do 60km w trybie elektrycznym ... dla cen modyfikatora od 8K € do 15K € ... Szczerze mówiąc tyle samo, aby mieć parowiec do dużych przemieszczeń i 100% elektryczny z rodzaju C0, mia lub inny dla jego codzienne przemieszczenia ... Kto będzie miał autonomię 100km w przybliżeniu za bardzo honorową prędkość obrotu ... Po tym pozostaje moja opinia o hybrydowym kierowcy samochodu. : Mrgreen:
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/08/13, 15:50

Bez krytykowania (wszystkie ulepszenia są dobre; dla każdego własnego), myślę, że dla przeciętnej rodziny właściwe jest rozważenie całego zużycia energii kopalnej: podróży, ogrzewania, jedzenia ... Cytując 3 główne „sektory” konsumpcji.

Z mojej strony bardziej efektywne było przejście z kombinacji samochodów 2 Diesel / Turbodiesel + kocioł olejowy na kombinację:

- redukcja: 2 C1 w tym jeden z LPG na codzienne przejazdy [rodzina C5 na LPG jest „zarezerwowana” na wyjazdy rodzinne / ok. 5 km rocznie]
- wymiana kotła na olej opałowy na kocioł na pelety

Nagle, pod względem kadzi, ogólnie, i dla równoważnego ogrzewania / rzadkiej odległości w górę (dzieci 2 mają zezwolenie od tego czasu), przeszliśmy z 2 000 litrów paliwa kopalnego w przybliżeniu + 2 500 1 paliwa do około 1 200 litrów benzyny + LPG (i 4,5 ton peletów = odnawialne). LPG pozwala mi kompresować emisje cząstek stałych.

Jednocześnie wysiłek na rzecz naszej żywności, trudny do określenia ilościowego (mniej mięsa, zwłaszcza dużo mniej czerwonych mięs; ogrodnictwo i konsumpcja własna)… Mniej produktów „poza sezonem”… Mniej „gotowych” produktów… [ również związane z surową dietą po zawale serca].

Krótko mówiąc, nic przeciwko Priusowi, ale biorąc pod uwagę ogólną konsumpcję rodziny, jest to „mało jak na dość drogie”… tak mi się wydaje.

To trochę jak wymiana okien na „potrójne szyby z rzadkimi gazami” bez zmiany czegokolwiek na poziomie innych punktów ocieplenia domu ....

Ale ci, którzy mogą, kupią Priusa lub jego odpowiedniki… Po prostu nie myślcie, że dokonali spektakularnego skoku w zakresie „emisji”.

[I nie pytam o pochodzenie pobieranego prądu elektrycznego]
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16184
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 02/08/13, 16:45

to Ranger Extender oparty na paczkach litu.

Zasada jest dobra i działa. Przedłużacze CATHI LiFePO4 zostały pierwotnie zaprojektowane jako wzmacniacze zasięgu Prius, opracowane przez Enginer.us

Teraz, aby ubiegać się o 100 km w trybie elektrycznym, potrzebujesz znacznie więcej 9 kWh, Podczas bardzo miękkiej jazdy potrzeba 15 kWh i raczej policz 20 kWh, aby uzyskać normalny rytm.

Ponadto tryb EV Priusa jest ogólnie szczególnie powściągliwy ... Wspomaganie i twój stary dobry silnik benzynowy pamięta o tobie. Trudno będzie, jeśli nie niemożliwe, jechać normalnie w trybie EV, z wyjątkiem przeciągania z prędkością 40 km / h na płaskim ...

Należy pamiętać, że Prius to przede wszystkim samochody termiczne z odzyskiem energii podczas hamowania, Co więcej, nie hybrydy, wtyczki Prius są rzadkie i często są wynikiem entuzjastów majsterkowania!

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 02/08/13, 19:45

„Akumulator” jest teraz w katalogu Toyoty.
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 02/08/13, 20:19

12000 € za zestaw 9kwh.
zwłaszcza nie rób kalkulacji zwrotu z inwestycji w porównaniu do utrzymania obecnej ceny, sam się przestraszysz.

ale jest wielu idiotów, którzy kupują kampery za 60000 €, aby spędzać 5 tygodniowo wkurzony na parkingach zamiast iść do hotelu.
wszystkie smaki są w przyrodzie.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16184
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 02/08/13, 20:21

tak, absolutnie zrobiłem,

Prezentacja sprzedaży Toyoty

Wcześniej tryb EV był całkowicie zepsuty (od 2 km do 40 km / h). Teraz, 25 km do 85 km / h, pozostaje chudy, dominuje temperatura.
PRAWDZIWA, ALE OGRANICZONA AUTONOMIA ELEKTRYCZNA Ewolucja nie jest zatem estetyczna, ale wręcz elektryczna.
[]
Tam, gdzie Prius 3 przejeżdża tylko 2 maksymalnie w małych kilometrach w trybie całkowicie elektrycznym, Prius Plug-in Hybrid może połknąć 25. Silnik spalinowy pracuje teraz od 85 km / h zamiast 50 wcześniej! Japoński sedan dodaje sznurek do dziobu, nawet jeśli ćwiczenie pozostaje ograniczone. To oczywiście zmienia grę w mieście, w którym w pełni wykorzystujemy plażę ciszy

Źródło: Turbo.fr

Za porównywalną cenę technicznie wolę Amperę lub Volta.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16184
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 02/08/13, 20:24

Dirk Pitt napisał:wszystkie smaki są w przyrodzie.

masz na myśli wszystkie koszty? : Chichot:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/08/13, 10:48

Dirk Pitt napisał:
ale jest wielu idiotów, którzy kupują kampery za 60000 €, aby spędzać 5 tygodniowo wkurzony na parkingach zamiast iść do hotelu.
wszystkie smaki są w przyrodzie.


Uważam cię za miłego! Są tacy, którzy kupują 4 x 4, aby ścigać się w mieście!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/08/13, 10:55

Remundo napisał:
Za porównywalną cenę technicznie wolę Amperę lub Volta.


Tak, nie chcę bronić Priusa. To naprawdę nie moja sprawa!

Za 22 lub 23 000 euro dałem swoje rozwiązanie: wymienić kocioł na paliwo na pellet / wymienić Xantię TD na C1 GPL. [tam odzyskuję zaliczkę niższymi kosztami eksploatacji]. Mój C1 GPL „graniczył” z kwestią Priusa dotyczącą emisji, zużycia ... I tam radykalnie przeszedłem z 4 litrów paliwa kopalnego do mniej niż 500.

[to wciąż za dużo; Naprawdę czekam na ewolucję po „czystej” stronie VE, jak dach Czéro + PV w domu, aby go zasilić; ale nie ma nadziei na pełne odzyskanie stawki !!! Wkrótce moje dzieci skończą naukę i przestaną mnie ściągać finansowo]

[ale powiedziałem, że wiąże się to również z faktem, że dzieci dorastają i stoją na własnych nogach! Umożliwia to przetasowanie równań energii!]

Po raz ostatni nie chciałem odwieść potencjalnych nabywców Priusa. Jeśli się nie liczy, to jest lepsze niż kupowanie Q8 ...

Chciałem tylko zachęcić ludzi, aby myśleli o swoim zużyciu paliw kopalnych na całym świecie i prowadzili badania, każde w zależności od ich sytuacji (gdzie mieszkają, jak się ogrzewają, jak „powinni” się poruszać - nie każdy wybiera itd.) , najlepsza efektywność pod względem zaoszczędzonego CO² z paliw kopalnych w porównaniu z ilością, która może zostać uwolniona.

Przyznaję, że producenci samochodów są dobrzy w dostosowywaniu nas do „rewolucji”, gdy są ulepszeniami na marginesie (ogólnie). Nie są to „przerwy” w modelach energetycznych.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157