Zanieczyszczenie magnetyczne w wideo, część 1

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 26/06/08, 21:38

Piękna maszyna!

mierzymy wolty/m lub mikroW/m²
Czy podaje zarejestrowaną częstotliwość?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 26/06/08, 21:45

Zachowaj grzeczność, eh :)

I proszę bez nieuczciwej konkurencji :)
Mamy „nasze” w sklepie: https://www.econologie.com/shop/capteur- ... p-174.html

w mW/cm²
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 26/06/08, 21:53

Ugh, myślałem, że też go sprzedałeś :płakać:

a ten w sklepie, jaki zakres częstotliwości mierzy?

Czujnik fal elektromagnetycznych w kategorii mikrofalowej (przenośny, GSM, kuchenka mikrofalowa, Wi-Fi itp.). Wysoka czułość i wskazanie w mW/cm²


Będzie częścią mojego zamówienia
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 26/06/08, 22:00

Capt_Maloche napisał:Czy podaje zarejestrowaną częstotliwość?


Nie, nie wyświetla się żadna częstotliwość, wiem tylko, że ma ona wynosić od 800 do 2500 MHz
Christophe napisał:Zachowaj grzeczność, eh

I proszę bez nieuczciwej konkurencji


Tu nie chodzi o konkurencję :D tylko cena może niektórych odstraszyć.

Z drugiej strony pomiary z różnych detektorów pozwalają na skrzyżowanie źródeł tak bliskich Bucheronowi
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 26/06/08, 22:07

U nas myślę, że 2.4 do 2.5 GHz...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 27/06/08, 14:36

Właśnie przeprowadziłem pierwsze testy z tym modelem: https://www.econologie.com/shop/capteur- ... p-174.html

Reaguje zupełnie inaczej niż czujnik pola magnetycznego

W rzeczywistości czujnik mikrofalowy to:
- niewrażliwy na zakłócenia prądu elektrycznego: przed transformatorem żelazowym lub przewodem elektrycznym: nie reaguje.

- w kuchence mikrofalowej „zakłócenia” są znacznie zmniejszone: nadal są „czerwone” (> 5 mW/cm²) z boku przez około 50 cm. Widzimy, podobnie jak w przypadku drugiego, zbroję drzwi.

- w moim biurze, takim jak Christine, przy włączonych komputerach występują zakłócenia o natężeniu od 0.4 do 0.5 mW/cm². W rzeczywistości dzieje się tak w całym domu: oscyluje między 0.4 a 0.7 mW/cm².

- przenośny tryb gotowości: zatrzymanie 0.8 mW/cm². Poza zasięgiem podczas rozpoczynania połączenia (jeszcze nie testowano połączenia).

Podsumowując: to urządzenie wydaje się bardzo precyzyjne, ale przypuszczam, że tylko dla mikrofal od 1 do 3 GHz (instrukcja nic nie mówi. Spróbuję skontaktować się w tej sprawie z Vellemanem, ale bez dużej gwarancji, w przeciwnym razie będzie w użyciu...).

Drugie urządzenie lepiej nadaje się do zanieczyszczeń magnetycznych o niskiej częstotliwości.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 29/06/08, 10:56

Zapomniałem wspomnieć o przypadkowym pomiarze, wykryciu przez 60 cm ścianę dość silnego źródła, był to nadajnik telefonu bezprzewodowego.

Christophe napisał:- w kuchence mikrofalowej „zakłócenia” są znacznie zmniejszone: nadal są „czerwone” (> 5 mW/cm²) z boku przez około 50 cm. Widzimy, podobnie jak w przypadku drugiego, zbroję drzwi.


tutaj dochodzimy do niemal identycznych wniosków, ponieważ kuchenka mikrofalowa nie jest stałym ani bardzo długotrwałym źródłem emisji, uważam, że możemy spojrzeć na skutki z odpowiedniej perspektywy. (w przeciwieństwie do telefonu bezprzewodowego, który wydaje się transmitować bez przerwy.)

Christophe napisał:- w moim biurze, takim jak Christine, przy włączonych komputerach występują zakłócenia o natężeniu od 0.4 do 0.5 mW/cm². W rzeczywistości dzieje się tak w całym domu: oscyluje między 0.4 a 0.7 mW/cm².


Mam mały problem z mW/cm² w porównaniu z mW/m², czy powinniśmy pomnożyć przez 10000, czy nie.

W pierwszym przypadku uzyskane liczby byłyby ogromne w porównaniu z moimi.
Zwykle, jeśli usunę źródła (słuchawki bezprzewodowe i modem Wi-Fi), w całym domu i na zewnątrz mam tylko 2 µW/m², w rzeczywistości jest to coś, co instrukcja opisuje jako „szum tła”.

Christophe napisał:- przenośny tryb gotowości: zatrzymanie 0.8 mW/cm². Poza zasięgiem podczas rozpoczynania połączenia (jeszcze nie testowano połączenia).

Tutaj znowu nie mam nic przy laptopie w trybie stand-by, chyba że robi "wyszukiwanie".
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 29/06/08, 11:02

O, super, w końcu porównanie.

Tak, myślę, że trzeba pomnożyć przez 10 000... Te różnice w rzędach wielkości wydają mi się dziwne.

Tym bardziej, że Twój ma być dużo bardziej precyzyjny. Czy jesteś na jednostkach?

Co robi komunikacja GSM z Twoim?

MW/cm² to rząd wielkości podany przez normy... Wydaje mi się, że poszukam trochę dalej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 29/06/08, 12:15

Christophe napisał:Co robi komunikacja GSM z Twoim?


Daje ~2 mW/m² w odległości 6 metrów, po czym zaczyna spadać.

trochę linku

Kolejna rzecz, wielowarstwowe izolatory aluminiowe i pęcherzykowe są dobrym tłumikiem tych fal, przykład: modem z nadajnikiem Wi-Fi, który daje 2000 µW/m² w odległości 50 cm z izolatorem na antenie, mierzymy tylko 60 do 70 µW/m².
Oczywiście lepiej to przerwać, bo nie jest już zbyt przydatne. : Mrgreen:
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 29/06/08, 12:28

Nieźle, twój doktor (zwłaszcza strona 8, która pokazuje skrajne rozbieżności pomiędzy standardami!!)

Kolejny bardzo dobry dokument podsumowany tutaj: http://www.etopia.be/IMG/pdf/antennes_gsm.pdf
(opublikowane przez belgijskich Zielonych, wciąż czekam na odpowiednik francuskiej...:D )

Twierdzi, że w środowisku stacji przekaźnikowych tzw
Mieszkańcy nie powinni być narażeni na średnioroczną gęstość mocy większą niż 0,1 μW/cm² (co odpowiada 0,614 V/m).


I dalej

Według WHO i społeczności naukowej ciało zdrowej osoby dorosłej doświadcza wzrostu o prawie 1°C podczas ekspozycji przez 30 minut na SAR wynoszący od 1 do 4 W/kg.


Ciąg dalszy... Velleman pomyliłby mikro i milli? W sumie nie zdziwiłoby mnie to... czasami w dokumentach pojawiają się błędy...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128