Zanieczyszczenie magnetyczne w wideo, część 1

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Zanieczyszczenie magnetyczne w wideo, część 1




przez Christophe » 05/06/08, 21:58

Oto część pierwsza filmu (mała, ale nadal spędziłem 1 godzin na montażu w zestawie) :D) pomiarów (elektro) magnetycznych zrealizowanych dzięki temu czujnik pola magnetycznego

W sprawie ekonologii: https://www.econologie.com/ondes-magnet ... -3832.html
Na Youtube:

W DailyMotion:




Testy przeprowadzone dla części 1:

- kabel elektryczny (on / off)
- żarówka halogenowa
- świetlówka (4 modele)
- neon (2 modele)
- telefon komórkowy (czuwanie i odbiór)
- mikrofalówka

Dla części 2 zrobiłbym:
- TV / LCD
- Wi-Fi
- Wzmocniony test na świetlówkach (niższa jakość niż Megaman, porównanie z niskimi cenami)
- żarówka LED
- Małe transformatory
- Magnesy trwałe (aby zobaczyć, po co jest pole)
- laptop
- suszarka do włosów
- Zestaw słuchawkowy (jeśli znaczący)
- Testy ekranowania (jeśli to możliwe)

Inicjator tematu:
Środki-base-of-pola elektromagnetyczne-t5042.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 21 / 05 / 13, 14: 48, 9 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
s3phy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 27/05/08, 14:30
Lokalizacja: Dordonia, Francja




przez s3phy » 06/06/08, 04:20

Uważaj na stosowane terminy, są to świetlówki, a nie neony (neony są na przykład używane na znakach sklepowych) ... W przypadku pola magnetycznego wokół lamp fluorescencyjnych możesz być pewien, że jego źródłem jest statecznik, ponieważ przypuszczam, że twoje dwa światła są statecznikiem ferromagnetycznym (te, które mają rozruszniki i które migają przy uruchomieniu)
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 06/06/08, 08:44

na drugim "neonie" masz plastikową osłonę ... to nie potrafiło wyjaśnić różnicy?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/06/08, 10:28

a) Tak, są to stare stateczniki fero magnetyczne, ale gdyby były statecznikami, wówczas zaburzeniem byłaby raczej kula wokół balastu niż cylinder wokół rur. Mówię za małą rurką, szczególnie tam, gdzie jest to oczywiste: idealnie podąża za rurką (chyba że jest to wydłużony statecznik, który ma długość rurki ???). Przypuszczam, że jest to związane ze średnicą samej rurki (większa dla małej rurki).

b) Nie sądzę, żeby plastik coś zmieniał. Tworzywa sztuczne nie mają wpływu na fale elektromagnetyczne ...

Jeśli nie na inny temat, Camel poczynił kilka rozsądnych uwag:

camel1 napisał:Hi Christopher!

Dobre wideo, rzeczywiście, tekst przewija się szybko na początku, ale hej, zawsze możesz wcisnąć przycisk „pauza” na odtwarzaczu ... : Chichot:

Jeśli chodzi o dziwną różnicę, którą zauważyłeś między swoim małym blatem fluorescencyjnym a podwójnym „dużym modelem”, może być tak, że świetlówki w tandemie są zamontowane w przeciwstawnej fazie, co spowodowałoby zanik pola EM ...
Aby to sprawdzić, po prostu usuń jeden i sprawdź, czy jest jakaś różnica ...

W przypadku kuchenki mikrofalowej jest to pełny hallu! :zaszokować:

Pamiętam, że podczas stażu w sprzęcie AGD uczyłem się wykrywacza nieszczelności EM do mikrofal w niskiej cenie:

Bierzesz regeneracyjnego „świetlika” (wiesz, światła, które znajdują się w szczególności w świecących przyciskach zamrażarek, a także w świecących włącznikach do oświetlenia piwnic), do którego odcinasz dwie nogi karmienia.

Następnie bierzesz kawałek plastiku lub drewna, które wiercisz o odpowiedniej średnicy, aby włożyć wziernik. Jest gotowe

Jeśli umieścisz rzecz w obudowie mikrofalowej i sprawisz, że będzie działać, światło powinno się zaświecić.

Wady, jeśli chodzisz wokół drzwi (w stawach)
niczego nie możesz mieć - jeśli zaświeci się, oznacza to, że masz wyciek fal µ ...

Twoje urządzenie wydaje się więc bardziej wrażliwe niż mój hack, ale wciąż zastanawiam się nad naturą tego, co wykrywa ...

Rzeczywiście, należy wiedzieć, że szczególną uwagę przywiązuje się do falowodu klistronu (rzeczy, która generuje fale µ) i uszczelnienia obudowy względem fal µ (klatka Faradaya) ,

Z drugiej strony, aby zdemontować niektóre, mogę zaświadczyć, że BIG transformator zasilający nie jest specjalnie ekranowany i dlatego musi dużo promieniować, ale w 50 Hz, to.

Więc może to on wykryje twoje urządzenie ...

... W końcu wszystko to nie oczyszcza specjalnie kuchenki mikrofalowej, która pozostaje w moich oczach wielkim gównem ze wszystkich punktów widzenia (i nikt nie przychodzi mi powiedzieć, że to oszczędza czas, ja przetestowałem własne metody gotowania, podgrzewania i rozmrażania, i zapewniam, że i ja zobaczę szybciej niż w kuchence mikrofalowej!) :D

Jeszcze raz gratulujemy wytrwałości!

Plus

Michel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 06/06/08, 11:04

W zawiadomieniu Christophe'a napisano:Detektor pola magnetycznego i elektromagnetycznego

Naukowcy uważają, że z poziomu 2-3 mg pola elektromagnetyczne zwiększają ryzyko niektórych chorób, takich jak rak.
Stała wartość 0.1 mg wskazuje strefę normalną, poziom 3-6 mg jest już nieco szkodliwy, a wartość 10 mg wskazuje strefę niebezpieczną.


Witam wszystkich,

Wartości pola same w sobie nie są istotne dla oceny niebezpieczeństwa, z drugiej strony czas ekspozycji x pole = dawka i tam możemy rozpocząć dyskusję i przeprowadzić dużą kontrowersyjną debatę na temat „dopuszczalnej dawki”.

Wreszcie, mimo wszystko, jest to promieniowanie podczerwone przez krótki czas, nie jest bardzo złe ... Facet, który cały dzień wychodzi na plażę w pełnym słońcu, bierze znacznie więcej.

Mam również kilka pytań na temat tego, co urządzenie faktycznie mierzy. Wydaje się być wrażliwy na okresowe pola magnetyczne. Prawdopodobnie jest to indukcyjny przepływomierz.

Z tego powodu źle mierzy stacjonarne pole magnetyczne, nawet bardzo intensywne. Podobnie dla zmiennego, ale izotropowego pola magnetycznego (które opuszcza się we wszystkich kierunkach w sposób możliwy do zrównoważenia).

Być może dlatego przy 2 neonach emisje wydają się spadać, strumienie magnetyczne przeciwstawiają się ... : Idea:

Dziękuję Christophe za ten eksperymentalny i zabawny moment!

Ładne wideo i inicjatywa Christophe! 8)
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/06/08, 11:04

Waw wideo na Youtube jest jednym z najczęściej oglądanych w kategorii Science-France na dzień:

http://www.youtube.com/browse?s=mp&t=t&c=28&e=fr_FR&p=1
: Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 06 / 08, 12: 11, 2 edytowany raz.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/06/08, 11:40

Remundo napisał:Wreszcie, mimo wszystko, jest to promieniowanie podczerwone przez krótki czas, nie jest bardzo złe ... Facet, który cały dzień wychodzi na plażę w pełnym słońcu, bierze znacznie więcej.


wciąż nie rozumiesz Remundo: facet, który idzie na plażę, WYBIERA to, co robi, a nie ten, który rozmraża stek!


kapryśny? dyktator! :P
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 06/06/08, 11:48

Informacja techniczna o używanym urządzeniu:
https://www.econologie.com/shop/file/Notice_detecteur_champ_magnetique.pdf

zmierz od 1 do 10 mG dla milli Gaussa czytamy:

EMF to akronim oznaczający „pole elektromagnetyczne” lub pole elektromagnetyczne (ECM). Często mówimy o polach elektromagnetycznych o niskiej częstotliwości w kontekście naszego domowego prądu 50-60 Hz. Generujemy EMF za każdym razem, gdy używamy energii elektrycznej. VTEMF wykrywa pola o niskiej częstotliwości, które zwykle spotykamy w naszych domach, szkołach i miejscach pracy.

Pola elektromagnetyczne są niewidoczne, ale wiemy, że generują one prądy elektryczne w naszym ciele i wywierają negatywny wpływ na poziomie komórkowym. Według różnych badań pola magnetyczne od 2 do 3 mG są już szkodliwe.
Wielu naukowców twierdzi, że pola elektryczne powyżej 2.5 mg zwiększają ryzyko raka i innych dolegliwości, takich jak deformacje, trudności w uczeniu się, poronienia, białaczka dziecięca, rosnący stres, depresja itd.

stała wartość 1, 3, 6, 10 mG wszędzie w pomieszczeniu wskazuje na zewnętrzne źródło EMC (np. linie wysokiego napięcia).
b. sporadyczne wartości szczytowe („gorące punkty” lub obszary niebezpieczne) wskazują wewnętrzne źródło CM, np. okablowanie lub urządzenia.

stała wartość 0.1 mg wskazuje strefę normalną, poziom 3-6 mg jest już nieco szkodliwy, a wartość 10 mg wskazuje strefę niebezpieczną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16178
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 06/06/08, 12:00

OK Jonule za zgubną naturę rzeczy.

Moje przesłanie koncentrowało się bardziej na ocenie niebezpieczeństwa :P

jonule napisał:Informacja techniczna o używanym urządzeniu:
https://www.econologie.com/shop/file/Notice_detecteur_champ_magnetique.pdf

negatywny wpływ na poziomie komórkowym. Według różnych badań pola magnetyczne od 2 do 3 mG są już szkodliwe.
Wielu naukowców twierdzi, że pola elektryczne powyżej 2.5 mg zwiększają ryzyko raka i innych dolegliwości, takich jak deformacje, trudności w uczeniu się, poronienia, białaczka dziecięca, rosnący stres, depresja itd.


Jakie szczegóły na temat odniesień ... "wielu naukowców, według różnych badań" ...
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79361
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 06/06/08, 12:07

Remundo napisał:Mam również kilka pytań na temat tego, co urządzenie faktycznie mierzy. Wydaje się być wrażliwy na okresowe pola magnetyczne. Prawdopodobnie jest to indukcyjny przepływomierz.


Myślę, że wszyscy zadajemy to samo pytanie, biorąc pod uwagę cenę, która nie powinna być skomplikowana w środku ...

Reaguje za pomocą magnesu stałego, wystarczy wykonać niewielki ruch między 2, jeśli może ci pomóc w myśleniu?

Teraz należy traktować jego pomiary jako orientacyjne, a nie ilościowe.

Dla tych, którzy są szczególnie zainteresowani tematem, możesz poprosić o bezpłatną profesjonalną kontrolę fali elektromagnetycznej od dowolnego operatora telefonii komórkowej. Prawo wymaga od nich zapłaty za kampanię pomiarową w twoim domu. Poprosiłem o to w 2002 roku i Apave i przyjechałem kilka tygodni później, w 100% opłacone przez Bouygues Tel .... i sprzętem laboratoryjnym!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 156