Zanieczyszczenie magnetyczne w wideo, część 1

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 07/06/08, 15:26

Bonjour à tous

Leo Maximus napisał:Christophe, są dwie powszechnie używane rzeczy, które należy przetestować:

- Golarki elektryczne
- Słuchacze

Do tej listy moglibyśmy dodać również komputer, monitor, kserokopiarkę i drukarkę, dotyczy to milionów ludzi w pracy lub w domu, a dla niektórych pracujemy wiele godzin tuż obok.

Czy możemy zmniejszyć tę szkodliwość jakimkolwiek ekranowaniem, uziemieniem itp...
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 07/06/08, 15:29

Ekran planowany, pc też. Do tego dwa laptopy.

W drukarkach nie ma zbyt wiele do zobaczenia i jest to zbyt zmienne w zależności od modelu (tylko osłona).

Z drugiej strony małe transformatory (gsm, modemy, koncentratory, switche...) to magnetyczne nieszczęścia... i często ukryte za biurkami, na których spędzamy godziny...

Teraz możesz też trochę popracować, prawda?
https://www.econologie.com/shop/detecteu ... p-143.html

Jeśli chodzi o redukcję, to tak, myślę, że ekranowanie tylko małych transformatorów wiele by zmieniło… z resztą będzie trudniej.

Mógłbym z tym poeksperymentować! : Idea: Pomysły na testy?

ps: w temacie testów przekaźników GSM https://www.econologie.com/forums/antennes-o ... t5471.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 07/06/08, 19:48

Christophe napisał: Remundo tak (co to jest pole izotropowe w porównaniu do stałego?), ale przyznajesz, że GSM i mikrofale to fale o prawie tej samej naturze. Więc czujnik reaguje tak samo na te 2 rodzaje fal... widziałeś wynik... 10 razy więcej na "wycieki" kuchenki mikrofalowej samsunga niż gsm nokii


Tak, 2 urządzenia, a także Wi-Fi i inne nadajniki pasma 2.45 GHz.

Ale w tym przypadku wyciągasz pochopny wniosek, kojarząc pomiar swojego urządzenia z masowym wyciekiem mikrofal.

Próbowałem już pomiaru wycieku na MO https://www.econologie.com/forums/les-micro- ... t2596.html a wynik jest daleki od poziomu twojego pomiaru.

Z moim detektorem elektromagnetycznym, który nie jest w stanie mierzyć mikrofal, nie uzyskałem żadnych nadzwyczajnych wyników w pomiarze elektrycznym w V/m, z drugiej strony pomiar magnetyczny był tak samo ważny jak twój, 1500 nano Tesla w pobliżu piekarnika, który to dwa razy więcej niż na dobrym transformatorze 2/220V.

Osoba odpowiedzialna, prawdopodobnie duży transformator podwyższający napięcie, ale istnieje małe ryzyko, że istnieje związek z wyciekami mikrofalowymi.
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 07/06/08, 20:11

Dlatego między "" umieściłem przecieki i o ile mi wiadomo, nie powiedziałem, że "masywny wyciek mikrofalowy"? :zaszokować:

Ale faktem jest:
a) przed drzwiami „pancernymi” zakłócenie jest znacznie mniej istotne. (mniej niż 1 m „czerwonego”)
b) zaburzenie jest symetryczne: tyle samo po lewej co po prawej względem drzwi (po prawej ściana dochodzi za szybko więc wolałem mierzyć po lewej : Mrgreen: )
c) to prawda, że ​​mógłbym jeszcze trochę posiedzieć nad tymi środkami... czy jest coś jeszcze do zrobienia w części 2?
d) czujnik mierzy tylko pole magnetyczne...Powtarzam ale niedługo dostanę kolejny :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 07/06/08, 20:59

Christophe napisał: Dlatego między "" umieściłem przecieki i o ile mi wiadomo, nie powiedziałem, że "masywny wyciek mikrofalowy"? :zaszokować:

Nie, oczywiście :D , ale fakt mówienia o locie i czerwieni, która jest utrzymywana do dobrej odległości, może skłaniać do tego rodzaju wniosków.

Christophe napisał: czujnik mierzy tylko pole magnetyczne ... Powtarzam to, ale wkrótce otrzymam kolejny :D


Stąd pytanie o to, co mierzy telefonem komórkowym, mój detektor nic nie mierzy na tego typu urządzeniu :|
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"

"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 09/06/08, 14:42

Cóż, tak, ale fakt pozostaje faktem: możemy stwierdzić bez zbytniej szansy na pomyłkę, że NASZA kuchenka mikrofalowa powoduje zakłócenia w komunikacji 10 razy większe niż MÓJ telefon komórkowy.

Nie?

W przeciwnym razie pozostaje „ważny” obiekt do przetestowania: samochód…

:?
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

zanieczyszczenie magnetyczne




przez tigrou_838 » 09/06/08, 14:54

christophe, ze swoim aparatem, kiedy już przetestujesz samochód, zrób to samo na motocyklu, aby zobaczyć, co się stanie.

Tigrou : Mrgreen:

ps: a także z działającym telefonem komórkowym w samochodzie.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 09/06/08, 15:00

a także z kuchenką mikrofalową w samochodzie :D
kamper, który nie ma kuchenki mikrofalowej, nie jest na górze :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5273




przez Remundo » 09/06/08, 15:23

Hi Christopher,

Uważam, że Delnoram mógł mieć rację sądząc, że to nie mikrofale są wykrywane przez twoje urządzenie.

Myślę, że to naprzemienny wyciek magnetyczny z magnetronu.

W przeciwnym razie pole izotropowe to pole, które ma taką samą wartość niezależnie od kierunku, w którym odbywa się pomiar. Tak więc dla izotropowego pola magnetycznego, wynikającego z losowej superpozycji przypadkowo wybranych pól (podobnie jak światło w pomieszczeniu), strumień przechodzący przez powierzchnię wynosi średnio zero. Brak możliwości pomiaru ze strumienia.

Tutaj znalazłem to:

http://fr.wikipedia.org/wiki/Four_%C3%A0_micro-ondes

Wikipedia napisała: Promieniowanie i człowiek
Promieniowanie mikrofalowe nie jest jonizujące. Jest zatem znacznie mniej niebezpieczne niż promieniowanie X lub gamma. Istnieją jednak normy dotyczące stopnia wycieku z piekarników i nie należy używać kuchenki mikrofalowej z uszkodzonymi drzwiczkami.

Maksymalny poziom przepuszczalności tolerowany przez normy wynosi 5 mW/cm² mierzony z odległości 5 cm, czyli tyle samo, co telefon GSM o mocy 2 W.

Szwajcarskie badanie[1] podaje pewne informacje: używany piekarnik 0,41 mW/cm², czyli 10 razy mniej niż telefon komórkowy GSM, w przypadku nowych piekarników i większości używanych piekarników promieniowanie jest niższe niż w przypadku połączenia Wi-Fi.

Jeśli kuchenka nie jest uszkodzona, biorąc pod uwagę odległości i czas użytkowania, narażenie na fale elektromagnetyczne jest znikome w porównaniu z używaniem telefonu komórkowego.


@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7001
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2921




przez gegyx » 09/06/08, 18:58

Więc Wi-Fi jest najgorsze!

24h sur 24

Biedne rybki w akwarium...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126