Sciences et Avenir: artykuł o Pantone Gillierem

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79451
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11093




przez Christophe » 02/05/08, 13:00

Dziękuję, morale rośnie (trochę).

Praca dyplomowa, tutaj do pobrania: https://www.econologie.com/these-de-doct ... -3392.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16244
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5278




przez Remundo » 03/05/08, 10:37

Przyjrzałem się (za szybko...) tej bardzo szczegółowej i interesującej pracy.

Wyraźnie widać zalety zatłaczania wody w zakresie oczyszczania.

Ogromną siłą tej tezy jest dostęp do hamowni silnikowej oraz wielu porównawczych i różnorodnych pomiarów.

Jednak przy pierwszym czytaniu nie ma dowodów na to, że wtrysk wody poprawia wydajność spalania. W szczególności średnie efektywne ciśnienia (MEP) wydają się być niższe w przypadku akwazolu.

Konieczne byłoby przekopanie pytania, znając proporcję wody w aquazolu i porównaj spadek PME oleju napędowego/akwazolu ze spadkiem wartości opałowej między tymi dwoma paliwami : Idea:

Jeśli priorytetowym celem jest oczyszczenie gazów, to przewaga wydaje się przemawiać na korzyść zatłaczania wody...

Wreszcie, jak mówię, nie przeczytałem wszystkiego dokładnie :|
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 05/05/08, 20:40

Strony od 228 do 230 mówią o reakcjach rodników z wodą.

To jest teoria, którą przedstawiłem kilka lat temu. Rzeczywiście Gillier Pantone przestaje działać, gdy reaktor jest odsunięty zbyt daleko od komory spalania, co skłoniło mnie do myślenia, że ​​„pierwiastki (nie należy rozumieć w znaczeniu nuklearnym, ale logicznym)” o krótkiej żywotności były w prześwicie - silny wskaźnik dla reakcje radykalne. Ponadto w temperaturach zgodnych z pracą reaktora.

Karine miała środki na przeprowadzenie analiz i pójście dalej.

W przypadku spalania emulsji wodno-olejowej znajdziemy również tlen
z powietrza, tlenu i rodników OH, z dysocjacji wody w
komora spalania [6]. Aby ustalić różne stałe reakcji, my
Rozdział 6 – Omówienie zjawisk powstawania WWA i cząstek
-223-
umieścimy w warunkach znanych jako gazy doskonałe, to znaczy przyjmując za hipotezę
że zmiana entalpii jest niezależna od zmian ciśnienia (prawo gazu doskonałego)
Równanie 1: H2O �� OH + ½ H2ΔH = 280,813 kJ/mol w temperaturze 298,15 K
HO
KOHH
2
1/2
1 2
Ρ
=Ρ Ρ gdzie P ciśnienie cząstkowe każdego gatunku,
K1 = 1,66.10-4 przy 2000 K [7]
K1 = 0,054 przy 3000 K [7]
Ponadto woda może również dysocjować i wytwarzać O2 w zależności od reakcji:
Równanie 2: H2O �� ½ O2+ H2 ΔH = 241,826 kJ/mol w temperaturze 298,15 K
HO
KHO
2
1/2
2 2 2
Ρ
= Ρ Ρ
K2 = 2,89.10-4 przy 2000 K [7]
K2 = 0,045 przy 3000 K [7]
Wreszcie, OH może również powstać w wyniku prostej reakcji między O2 i H2:
Równanie 3: O2+ ½ H2 �� 2 OH
K3 = 0,574 przy 2000 K [7]
K3 = 1,2 przy 3000 K [7]
Zarówno Ryc. VI-1, jak i Ryc. VI-2 pokazują, że reakcja rozkładu wody z
Tworzenie OH jest powolne w niskich temperaturach. Ale nawet jeśli wytwarza się emulsja
niewielka ilość rodników OH, rodnik ten bardzo szybko zainicjuje utlenianie
węglowodór (reakcja 5), ​​niezależnie od temperatury (stała szybkości k = 108
cm3.mol-1.s-1 dla T > 300 K) w przeciwieństwie do etapu inicjacji przez O2 na węglowodorze
co wymaga energii 200 kJ/mol przy stałej szybkości k = 10 cm3.mol-1.s-1 w
800 tys.
Rozdział 6 – Omówienie zjawisk powstawania WWA i cząstek
-224-
Ponadto te dwie reakcje mają niższą energię aktywacji w porównaniu z reakcjami
inicjacji przez utratę wodoru lub rozkład węglowodoru, które występują
konwencjonalnie w wysokiej temperaturze (Reakcja 1, Reakcja 2 i Reakcja 3).
Wreszcie te rodniki OH. mogą uczestniczyć w dopalaniu powstającej sadzy
poprzednio w cylindrze [8, 9] zgodnie z reakcją Csuie + OH. → CO + Cn-1 + H. [10]
W przypadku emulsji rodniki OH. są zatem obecne od początku spalania
natomiast w przypadku oleju napędowego występują one po uprzednim ich uformowaniu przez
dysocjacja ROOH lub po reakcji z tlenem lub diwodorem:
H. + O2 → OH + O. A = 2,2.1014 cm3·mol-1·cm-1 E = 70 kJ/mol
O. + H2 → OH + H. A = 1,8.1010 cm3·mol-1·cm-1 E = 37 kJ/mol


Reakcje rodnikowe pozwalają zarówno na zmniejszenie rozmiaru cząsteczek paliwa do form łatwiejszych do utlenienia, aby zainicjować spalanie.

Po tej ciężkiej pracy można powiedzieć, że Gillier Pantone jest flan!
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16244
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5278




przez Remundo » 05/05/08, 22:50

Witaj Ex Oceano,

Fragment dotyczący szybkości spalania jest rzeczywiście interesujący.

To nie nowość, że podczas spalania zachodzą radykalne mechanizmy łańcuchowe.

Z drugiej strony, refleksja nad tym, jak system Gilliera promuje te reakcje, wydaje mi się istotna.

Twoje podejście do działania radykałów HO* generowanych przez Gillier/Pantone daje dobry trop. Rzeczywiście, przeczytałem s. 218
Obraz

Powszechnie wiadomo, że HO*, jak każdy rodnik, ma bardzo silną reaktywność w rozrywaniu łańcuchów węglowych.

Powstaje zatem pytanie, czy Gillier Pantone ma potencjał do wstępnego generowania rodników, które przyspieszą spalanie, a tym samym poprawią jego wydajność. :? Kiedy wiesz, że gazy wydechowe mogą wydostawać się w temperaturze 500°C, myślę, że jest to prawdopodobne.

I cokolwiek to jest, jest prawie pewne, że pod koniec kompresji część wody ulega radykalizacji do H* + HO*, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego (wysoki stopień sprężania itp.)

Innym korzystnym efektem systemu Gilliera jest to, że odzyskuje on część ciepła ze spalin w celu ponownego wtrysku przed sprężeniem… jest to forma cyklu kombinowanego, w tym sensie, że ciepło odrzucone w cyklu termodynamicznym jest odzyskiwane do wytworzyć niewielką dodatkową pracę mechaniczną poprzez drugi cykl termodynamiczny, z wyjątkiem tego, że tutaj wszystko dzieje się w même maszyna.

Osobiście mam intuicję, że zastrzyk bardzo mało wody przed spaleniem puszki generować oszczędności paliwa przez 2 efekty:
- odzysk ciepła w spalinach
- promowanie spalania przez modyfikację czynników równowagi (temperatury i ciśnienia), a zwłaszcza być może przez działanie chemiczne rodnik tak jak sugerujesz, Ex Oceano...

Myślę też, że kilku producentów ma swój pomysł a nawet ich dokładne pomiary na temat tego zjawiska. I nie musi to być takie „głupie”, w przeciwnym razie po co składaliby drogie międzynarodowe patenty na wtrysk wody przez kolektor dolotowy : Idea: :?

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 06/05/08, 01:51

Interesujący temat... : Wink:

Widzę, że to się zmienia, ale wierni wciąż są: cześć ludzie! Obraz
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 06/05/08, 10:16

Witaj z powrotem Drwala!!
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 09/05/08, 11:25

Remundo napisał:Cześć Lio74,

Szkoda, że ​​żaden producent nie chce się temu przyjrzeć oficjalnie na ten temat.

.............

W dobie oszczędności energii nie byłoby złą strategią biznesową zajęcie obiektywnego stanowiska w tej sprawie Z naukowymi środkami wspierającymi...


Cześć,

haaa lala... i tak, szkoda, bo nawet ja, która dziś mam 5 editów do zrobienia, nie jestem do końca przekonana... (ale przekonana, że ​​jest co robić!)
to działa, ale jest zbyt losowe, to dobre wyczucie mechanika i oby udało się uzyskać wyniki między 10~15 a 50%. Nawet Hypnow, który wypuścił „standardowe” produkty, ma wypełnioną kartę kompatybilności silnika… i tam z nowym zestawem retro, mieli dobre wyniki w grupie elektro (około 50%) i 5 ~ 10% dla 508 ... (patrz temat: Doping 508 parą z retrokitem: BRAK WYNIKÓW)

jedyne przeprowadzane testy są amputowane, albo przez czas, albo przez budżet tych, którzy zaczynają...
może za 5 lat, na siłę, stowarzyszenie echo-motoryczne zrobi dobrą baterię testów?!?
W międzyczasie kontynuujemy powolne duszenie :?

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16244
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5278




przez Remundo » 09/05/08, 12:23

I tak ...

Kilka lat temu byłem bardzo sceptycznie nastawiony do dopingu w wodzie, nie oczerniając go.

Jestem teraz małą w połowie figą, w połowie winogronem... :?

Ufając eksperymentatorom, a priori uczciwym, takim jak Ekonolodzy, widzimy, że czasami zyskujemy kilka, a nawet kilkadziesiąt procent.

Co każe mi powiedzieć, że istnieje bardzo małe okno na optymalizację spalania poprzez ponowne wtryskiwanie wody podgrzanej przez spaliny. A chodzi o to, żeby ją znaleźć : Idea:

Moje głębokie przekonanie jest takie, że jeśli nastąpi ograniczenie konsumpcji, to tylko 2 punkty mogą pójść w tym kierunku,
- ponowne wtryskiwanie ciepła odzyskanego ze spalin
- poprawa spalania poprzez obecność mgły wodnej lub jej "krakingowych" związków takich jak H+, HO- oraz rodników... H* OH*

Mówiłem o tym dziś rano w Echo Moteur²

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 18/06/08, 10:59

Remundo napisał:I tak ...
Co każe mi powiedzieć, że istnieje bardzo małe okno na optymalizację spalania poprzez ponowne wtryskiwanie wody podgrzanej przez spaliny. A chodzi o to, żeby ją znaleźć : Idea:

Moje głębokie przekonanie jest takie, że jeśli nastąpi ograniczenie konsumpcji, to tylko 2 punkty mogą pójść w tym kierunku,
- ponowne wtryskiwanie ciepła odzyskanego ze spalin
- poprawa spalania poprzez obecność mgły wodnej lub jej "krakingowych" związków takich jak H+, HO- oraz rodników... H* OH*

@+


Robisz postępy Rémundo :D

Jestem więcej niż przekonany o "odczyszczeniu" od czasu moich pomiarów na palniku olejowym i wiem, że oszczędności w zużyciu ograniczają się do poprawy spalania i odzysku energii ze spalin, ale 10/15% zawsze jest dobre brać

Przeczytam tezę później... w całości Taff

a poza tym, jaki jest najlepszy sposób na wytworzenie pary wodnej wypełnionej jonami OH?

PS: cześć Lumberjack!
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16244
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5278




przez Remundo » 18/06/08, 11:49

Dziękuję Kapitanie!

Aby zerwać wiązanie OH, istnieje tylko jeden sposób: ciepło i/lub kataliza.

Cały program : Idea:
0 x
Obraz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131