Sciences et Avenir: artykuł o Pantone Gillierem

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Sciences et Avenir: artykuł o Pantone Gillierem




przez Christophe » 30/04/08, 12:08

Właśnie pojawił się w ostatnim S&A Special Auto Special Edition.
Jest mniej gorszy niż S&V :) (uff), ale brakuje w niej odrobiny naukowych wyjaśnień jak na mój gust (a zwłaszcza Juliena R., jak przypuszczam...) i sprawia, że ​​ekonologia uchodzi za stronę czysto komercyjną... więc tak sobie... lepsze to niż nic ...

Zeskanowałem i umieściłem na stronie.


Obraz
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 04 / 08, 14: 23, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/04/08, 14:20

Tutaj jest zeskanowany:

Obraz

Kontynuacja i koniec do pobrania tutaj: https://www.econologie.com/article-sur-l ... -3801.html

Kwestia jest interesująca, daje przegląd rozwiązań energetycznych dla samochodu jutra… ale nic nowego na horyzoncie… ach, jeśli w ogóle mówią o Meyerze… :zaszokować:
Ostatnio edytowane przez Christophe 30 / 04 / 08, 17: 38, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 30/04/08, 15:34

Hi Christopher,

Nie wiem, czy to mój komputer, ale kiedy klikam, przenosi mnie z powrotem na stronę tematu bez pobierania czegokolwiek :? :?
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 30/04/08, 15:54

:D
to musi być emocja!

Link do S&V znajduje się tuż pod linkiem prowadzącym do tego tematu.

(i tuż nad moją interwencją...)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 30/04/08, 17:36

Ups, popełniłem błąd… nie za dużo skopiowanych/wklejonych emocji w tym samym czasie :)

wrzucam link: https://www.econologie.com/article-sur-l ... -3801.html

Jeśli jednak subskrybujesz kanały RSS, masz odpowiedni link bezpośrednio na pulpicie (lub gdzie indziej...): https://www.econologie.com/abonnement-pa ... -3672.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 30/04/08, 17:59

Dzięki Christopher!

Właśnie to wszystko przeczytałem. Widziałem, że był też Christophe TARDY, przyjaciel JPP, przynajmniej raz...

TARDY jest teraz bardziej ostrożny, ponieważ nie zapowiada z góry spadku zużycia swoich systemów.

To prawda, że ​​efekty wstrzykiwania wody są intrygujące. Osobiście uważam, że może wystąpić efekt sprzyjający spalaniu w lekko wilgotnej atmosferze. Woda ma powinowactwo chemiczne z cząsteczkami organicznymi, ma też zdolność polaryzacji... Czoło płomienia może poruszać się szybciej, dzięki czemu spalanie byłoby pełniejsze.

Aby osiągnąć postęp, konieczne byłoby zgromadzenie specjalistów eksperymentalnych i eksperta w zakresie spalania/modelowania.

I spraw, aby stanowisko testowe było godne tej nazwy. Wiem, że studenci inżynierii Echo Moteur² robią, co w ich mocy, ale wymagałoby to stanowiska testowego producenta… z pomiarem na żywo wszystkiego, wszystkiego, wszystkiego (zasysane powietrze, zużycie wody, obroty, moc, analiza spalin).

Bo rzekomy spadek spalania to nadal pod mieczem Damoklesa spadku mocy...mimo innych podobno udowodnionych zalet na zanieczyszczenie spalin...

Inną rzeczą, która zrujnuje życie eksperymentatorom, są nieznane poprawki nowoczesnych elektronicznych systemów zarządzania wtryskiem. Nawet konstruktorzy nie muszą wiedzieć, jak ich procesory i algorytmy reagują na edycję Gillier Pantone. :?

@+
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 01/05/08, 00:09

Remundo napisał:
Aby osiągnąć postęp, konieczne byłoby zgromadzenie specjalistów eksperymentalnych i eksperta w zakresie spalania/modelowania.

I spraw, aby stanowisko testowe było godne tej nazwy. Wiem, że studenci inżynierii Echo Moteur² robią, co w ich mocy, ale wymagałoby to stanowiska testowego producenta… z pomiarem na żywo wszystkiego, wszystkiego, wszystkiego (zasysane powietrze, zużycie wody, obroty, moc, analiza spalin).


Witam,

zawsze to samo odbicie... super zaawansowana technologicznie ława silnikowa... wciąż czekamy na znak od producentów, bo na naszą skalę to prawie niemożliwe...

Inną rzeczą, która zrujnuje życie eksperymentatorom, są nieznane poprawki nowoczesnych elektronicznych systemów zarządzania wtryskiem. Nawet konstruktorzy nie muszą wiedzieć, jak ich procesory i algorytmy reagują na edycję Gillier Pantone. :?

@+


tak, jest to zgodne z moim wnioskiem (od tego czasu nieco retuszowanym) tutaj:
https://www.econologie.com/forums/post77447.html#77447

stary dobry silnik, mechaniczny regulator, z polotem regulujesz, nie potrzeba super skomplikowanych algorytmów i komputera pokładowego!!

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16177
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 01/05/08, 00:29

Cześć Lio74,

Szkoda, że ​​żaden producent nie chce się temu przyjrzeć oficjalnie na ten temat.

Niemcy (znowu oni) od dawna eksperymentują w lotnictwie z mieszanką woda/etanol 50/50, jednak w proporcjach nieporównywalnych z procesem Gilliera.

Mimo wszystko, znając ich wysoki poziom techniczny i zamiłowanie do producentów silników, moim zdaniem minęło sporo czasu, odkąd za ścianami musiały spać jakieś bardzo precyzyjne i interesujące raporty z testów Diesel/woda lub benzyna/woda.

W dobie oszczędności energii nie byłoby złą strategią biznesową zajęcie obiektywnego stanowiska w tej sprawie Z naukowymi środkami wspierającymi...

Może wyniki nie są oszałamiające :? Ale też jakieś inne zainteresowania, jakby to powiedzieć... wręcz przeciwnie, czy by się pojawiły? : Idea:

@+
Ostatnio edytowane przez Remundo 01 / 05 / 08, 00: 35, 1 edytowany raz.
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79360
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 01/05/08, 00:34

Otóż ​​we Francji mamy aquazol od 10 lat...
https://www.econologie.com/par-elf-l-aqu ... es-72.html

Ale nadal szukamy go przy pompie...

W przeciwnym razie przeczytaj wiadomości z 1 kwietnia ...patenty to nie żarty z okazji 1 kwietnia!!

https://www.econologie.com/diesel-renaul ... -3772.html

1er Patent Renault FR2895461 wtrysk wody "do" EGR
2. miejsce Patent Renault FR2870892 dotyczący skraplania spalin
Ostatnio edytowane przez Christophe 10 / 03 / 10, 14: 32, 1 edytowany raz.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/05/08, 02:11

Halo

Trochę dziwne stwierdzenie, że reaktor może pracować na zimno?
pierwszy raz to słyszę
Chciałbym poznać wydajność zimnego reaktora? w jakim pojeździe..

Dobra wydajność przy stałej prędkości wynika tylko z tego, że nie wiemy, jak kontrolować dawki przy niskich prędkościach.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218