Łódź ma wodór? DLACZEGO NIE

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40

Re: łódź




przez Chatham » 04/04/08, 12:19

tigrou_838 napisał:cześć, śledziłem ten post dobrze i nie rozumiem za dużo.

o wiele łatwiej jest to zrobić, jak w wielu łodziach żaglowych, grot + fok + spinaker, aby przesunąć łódź do przodu.

mała turbina wiatrowa, która ładuje akumulatory i napędza mały silnik elektryczny na bezwietrzne dni lub do manewrowania w portach.



Ci, którzy dobrze żeglują, wiedzą, że turbina wiatrowa do ładowania akumulatorów łodzi nie jest nic warta (niezbyt mocna), często jest hałaśliwa i zawsze krucha: jedyną naprawdę skuteczną i solidną rzeczą jest hydrogenerator: na pewno trochę tracisz prędkość, ale dostępna moc jest bardzo ważna i pozwala naładować akumulatory do napędu: jest to również rozwiązanie przyjęte na niektórych żaglówkach z silnikami hybrydowymi, zwłaszcza w Niemczech i USA:
-napęd silnikiem elektrycznym 110 do 400V który może być również generatorem + śmigło o zmiennym skoku (bardzo drogie)
-duża flota akumulatorów (niestety jest bardzo ciężka, trzeba doliczyć 200kg mini na 12m łódkę...)
- potężny generator, aby móc kontynuować żeglowanie z silnikiem, jeśli akumulatory są wyczerpane.
Choć może się to wydawać zaskakujące, osiągi pozostają prawidłowe przy średnich obrotach dzięki momentowi obrotowemu silnika elektrycznego, który jest nieporównywalnie wyższy niż silnika spalinowego przy niskich obrotach...
Wada systemu: jest cięższy niż diesel + reduktor/inwerter i znacznie droższy, co tłumaczy jego rzadkość...
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

łódź




przez tigrou_838 » 04/04/08, 12:40

przepraszam, jeśli powiedziałem bzdury.
0 x
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03




przez mars66 » 04/04/08, 18:40

1207327149TFJsjh.JPG
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 04/04/08, 18:44

mars66 napisał:1207327149TFJsjh.JPG

musisz kliknąć „wstaw obraz”. Inaczej nic nie zobaczymy. DZIĘKI !!
0 x
optymalizacji, oszczędność energii
http://www.avel-vor.fr
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03




przez mars66 » 04/04/08, 19:10

Cześć Windjammer,
Ponieważ nie mogę wstawić tego cholernego zdjęcia, chciałem wyjaśnić, że typ łodzi, którą mam do dyspozycji, wygląda jak skrzyżowanie trawlera z trawlerem, jego waga wynosi 90 ton, dwa silniki mają 110 KM, kadłub jest ślizgowy, zanurzenie 2,20 m i pochodzi z 1978 r.? tutaj, myślę, że uzupełniłem niektóre brakujące szczegóły, z moimi przeprosinami
Mars66
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.
Windjammer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 06/03/08, 16:45

na morzu




przez Windjammer » 04/04/08, 21:37

Nie ma głupoty na forums: tylko fazy refleksji. W pewnym sensie burza mózgów.
Po latach pływania na łodziach różnej wielkości, różnych typów, z jednym lub kilkoma kadłubami i wszelkiego rodzaju takielunkiem na połowie mórz globu, zdefiniowałem "moje":
- jednokadłubowiec mieczowy, niezbyt duży: powyżej 12 metrów w sumie jedziemy na „dużą” łódź, z problemami z zatłoczeniem, dostępem do schronów i ekscytującymi „śródlądowymi drogami wodnymi” i budżetem, który za tym idzie,
-obrotowe elastyczne maszty bez całunów z redukcją żagla przez owijanie wokół masztu, dla wydajności, wydajności i zwrotności, w miarę możliwości zaprojektowane i zbudowane przez amerykańskiego architekta Sponberga (nie tanie, głównie ze względu na cenę masztów węglowych i łożyska umożliwiającego obrót, ale przy obecnej cenie dolara powinno być możliwe, zwłaszcza że oszczędność na olinowaniu stojącym i jego akcesoriach jest odczuwalna), przyznam, że nie cierpię manewrowania pod żaglami, w najgorszym przypadku z s utylizacja, nawet jeśli nie jest to naprawdę dozwolone, tylko w ostateczności z silnikiem. Długa chińska czaszka to cud pomysłowości i skuteczności.
- nie rozpusta elektryczności: przed prawem Ohma obowiązuje zasada emm... maksimum. Światła drogowe i światła LED, rozsądny GPS, gdy pogoda nie jest zbyt jasna (nie wolno być sekciarzem, wielu cennych żeglarzy zginęło z powodu złej widoczności), sonda głębinowa (o tak!) i być może minimalny radar. Ale nie widzę siebie, z lenistwa, pozbawiającego się przyjemności pływania sekstansem czy „pilotowania” w pobliżu wybrzeża.
dlatego alternator sprzęgnięty z wałem napędowym w "wolnobiegu", działa bardzo dobrze, turbina wiatrowa Rutland "aerogen 4" do kotwicowisk - mocna, solidna, wydajna i niezbyt hałaśliwa - i demontowalna ze względu na wiatr na trasie, elastyczne panele słoneczne na dachu autokaru (nienawidzę suwnic rufowych: - wiatr i ciężar z tyłu - ale przecież każdy może żeglować jak świnia: wystarczy duży diesel poniżej - i „to prowadzi handel”, jak nasz „stary” GPThierry powiedział), bardzo mały silnik dobrze zainstalowany, izolowany i dźwiękoszczelny, pracujący ze stałą prędkością, ładujący akumulatory w przypadku braku wiatru i, w razie potrzeby, zasilający silnik elektryczny.

dla anegdoty: „Snark”, żaglówka Jacka Londona – o długości całkowitej około 15 metrów – przewoziła 1000 galonów amerykańskich (około 4,40 metra sześciennego) benzyny. Jack London nauczył się pływać na bezsilnikowych żaglówkach. Jacques-Yves Le Toumelin, a przed nim oczywiście Joshua Slocum, żeglowali dookoła świata na niezmotoryzowanych żaglówkach. Po swoim światowym tournee Le Toumelin kazał zainstalować silnik wysokoprężny na „Kurunie”: syn kapitana długodystansowego, byłego marynarza marynarki handlowej, możemy oszacować, że miał ku temu kilka powodów. Jean Gau, którego dobrze znałem, trzykrotnie uratował życie i łódź dzięki swojemu silnikowi - benzynie, ale nie trzymał na pokładzie zbiornika -. Każdy ma swoje adaptacje i rozwiązania. Cała nauka, a morze jest jednym z największych i najbardziej kompletnych, polega na próbach i błędach. Te ostatnie są drogie - coraz bardziej: każdy materiał - w tym żagle - i wszelkie akcesoria bezpośrednio lub pośrednio wiążą się z kosztem związanym z olejem. Nauka o morzu to nieograniczone wzbogacenie: przestajesz się uczyć dopiero wtedy, gdy zamieniasz łódź na ogród, bo nie możesz zrobić inaczej: wtedy musisz zacząć wszystko od nowa i nauczyć się lądu.

O napędzie hybrydowym na morzu, przypadek skrajny: Normandia. 29.420 Kw na wałach napędowych! (szczegóły na „Wikipedii”: jest marginalna w porównaniu z tematem). Statek nie był szczególnie ekologiczny: trzeba było wytwarzać prąd elektryczny!.

Inna anegdota: na liniowcu „Pasteur” (łączącym się z Indochinami po 1945 r.) część ciepła ze spalin silników odzyskiwano na poziomie komina i wykorzystywano w generatorze o mocy 37 Kw. energii elektrycznej.
0 x
Windjammer
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 16
Rejestracja: 06/03/08, 16:45




przez Windjammer » 05/04/08, 00:06

Witam 66 marca
brak obrazu, mam problem ze znalezieniem pomysłu.
w każdym razie 90 ton, rumplowanie nie jest łatwe (poza martwym spokojem, z dymem papierosowym, który pozostaje na miejscu: po pewnym czasie treningu siłowego łódź płynie w tych warunkach do przodu, ale potem trzeba ją zatrzymać. A jeśli wiatr kiedykolwiek się podniesie… gorący!).
Płynąłem na klasycznym tuńczykowcu żaglowym (80 ton, 4-cylindrowy silnik Baudoin 45 KM (33 kw), 4,5 węzła do wyjścia z portu, 250 m2 powierzchni żagli, w tym grot i jego takielunek - łącznie 2 tony - który podnieśliśmy wyciągarką motorową o mocy 6 KM (4,4 Kw).
Miałem doświadczenie w przewozie tuńczykowca „emigranta” (ok. 80 ton, 6-cylindrowy silnik Baudoin o mocy 80 KM (59 Kw), prędkość przelotowa 9 węzłów. Byłem mechanikiem 24-metrowego, 100-tonowego tuńczykowca z Sète, 12-cylindrowy Baudoin 450 KM (331 Kw), prędkość użytkowa 13-13,5 węzła. 220 162 KM - (90 Kw) dla 10 ton może dawać użyteczną prędkość od 12 do XNUMX węzłów w zależności od kształtu i stanu czystości kadłuba - oznacza to ocenę "pifometryczną".
90-tonowa łódź powinna być w stanie utrzymać duże turbiny wiatrowe, ale jakim kosztem! I bez zapewnienia wystarczającej mocy. Eksperyment: przepłyń Cape Creux z wiatrem na przeciętnej łodzi w dzień z dobrze ugruntowaną tramontaną, a następnie zmierz prędkość wiatru („wiatr względny: rzeczywista prędkość wiatru - prędkość łodzi”). Zrobiłem to w tych dokładnych warunkach, z siłą 9 na „Gibsea 33”, pod wysięgnikiem nr 1, całkowicie opróżnił się, gdy łódź spadała z fal.
Roussillon to przyjemny region dla stałych turbin wiatrowych, ale wątpię w te, które „przepuszczają wiatr”. Dobrze skalkulowany i dobrze wykonany rig (który będzie kosztować tyle samo co potężna turbina wiatrowa, a przy tym będzie wydajniejszy) plus morska turbina wiatrowa typu Rutland "aerogen 6" (nie mam udziałów w domu, polegam na własnym doświadczeniu oraz wielu użytkowników i testerów) i dobrze umieszczone panele słoneczne, hydrogenerator na wale napędowym (koło pasowe + pasek + alternator) zapewnią obsługę prądu (oświetlenie, urządzenia nawigacyjne, radio, muzyka, ewentualnie "rozsądna" lodówka. Obecne silniki - („pantonizowany” czy zasilany HPV?) może być używany naprzemiennie – lub razem – w martwym spokoju, nawet w warunkach zawietrznych, z fokiem wypuszczonym i grotem i bezanem, jeśli są wyłożone prawie w osi („żelazny wysięgnik” Anglików lub „vela motore” Włochów), silnik na ekonomicznej prędkości przelotowej, aby zrobić ciasne zamknięcie godne „America class”.
Zaimprowizowana, ułożona w kostkę platforma byłaby nieefektywna pod względem napędu i / lub pękłaby.
0 x
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03




przez mars66 » 05/04/08, 11:26

Czaszka, czaszka!!!! To dobrze, moja mała żona chce tylko, żebym trochę umięśnił, a ponieważ nie miałem nic do roboty przez następne trzydzieści dni, to spoko.

W przeciwnym razie, czym jest HPV, czy nie byłoby to super ogniwo wodorowe? Nie mam jeszcze twojego słownictwa technicznego… ale to nadchodzi, to nadchodzi.

turbiny wiatrowej, o której wspomniałem powyżej, jeszcze nie widać, ale myślę, że wkrótce uda mi się zrobić zdjęcie. Jego wymiary to 4 m średnicy i dwa wysokie

Przy okazji, jeśli ktoś wybiera się na południe tego lata (lub wcześniej) w kierunku Perpignan (5 minut postoju) i chce zobaczyć łódź i przedyskutować projekt, zapraszamy, mamy zakwaterowanie.

PS: Naprawdę to doceniam forum i chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli i nadal będą to robić
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 05/04/08, 11:33

HPV to śmigło o zmiennym skoku, które zawsze uzyskuje maksymalny moment obrotowy z silnika, niezależnie od prędkości.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr
Pierre-Yves
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 120
Rejestracja: 06/12/07, 17:13
Lokalizacja: Rennes-Quimper




przez Pierre-Yves » 05/04/08, 11:44

Znowu kliknąłem szybciej niż mój cień!

Windjammer użył akronimu HPV zamiast HVP (czysty olej roślinny). HVP to zły pomysł z wielu powodów:
- ogólny bilans CO2 niekoniecznie jest korzystny,
- gruntów rolnych do ich produkcji nie można rozciągać w nieskończoność
- Czytałem dzisiaj, że w kilku krajach Trzeciego Świata wybuchły bunty przeciwko głodowi: jeść czy palić w silnikach, oto jest pytanie
- w silnikach okrętowych HVP jest możliwe tylko wtedy, gdy silnik jest obciążony co najmniej w 50% (źródło CRIRAD), poniżej i gdy silnik jest zimny, wymagany jest olej napędowy. Dlatego konieczne jest posiadanie podwójnego systemu, diesel-HPV.

Biorąc pod uwagę charakterystykę Twojej łodzi, twierdzę, że rozwiązanie z turbinami wiatrowymi to zły pomysł, chyba że jest to mała turbina wiatrowa do użytku domowego. Jeśli chodzi o napęd, jest tysiąc ciekawszych rzeczy do zrobienia.
0 x
optymalizacji, oszczędność energii

http://www.avel-vor.fr

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139