Łódź ma wodór? DLACZEGO NIE

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03

Łódź ma wodór? DLACZEGO NIE




przez mars66 » 02/04/08, 14:10

Łódź na wodór !!!

Proszę bardzo, wyjaśnię ci, będę miał 23-metrową łódź typu explorer (która nie porusza się szybko, ale z pewnością między 12 a 15 nx). Wyjaśnię pomysł, który chciałbym z Tobą zbadać. Łącząc turbinę wiatrową o mocy 2KW, a nawet dwie: wymiar 2 m wysokość x 4 m średnica, powinniśmy bez problemu wyprodukować wystarczającą ilość energii elektrycznej, aby wytworzyć wodór, aby uruchomić hybrydowy silnik elektryczno-wodorowy. Chciałbym, żeby w tej przygodzie ludzie pomogli mi nie zapomnieć o pewnych kryteriach, które mogą mieć fatalne skutki dla prawidłowego funkcjonowania tego projektu. Więc nie wahajcie się komentować i krytykować, bądźcie wyrozumiali wobec moich wad (lub gorszych). Potrzebuję tylko ludzi z pasją, którzy myślą, że możemy się tam dostać, pomimo tych po drugiej stronie, którzy nie są za (ale są bardziej uparci niż Norman, don nie sądzisz).
Marzec 66
PS: dzięki ncl za stronę i pomoc
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03

apartament




przez mars66 » 02/04/08, 14:23

Zapomniałem też zapytać, czy ktoś może mi w prosty sposób wyjaśnić temat krążący wokół nowego procesu elektrolizy wynalezionego przez NAOHIRO SHIMIZU.
Merci d'Avance
Mars66
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 02/04/08, 16:09

proszę o link!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Obelix
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 535
Rejestracja: 10/11/04, 09:22
Lokalizacja: Tulon




przez Obelix » 02/04/08, 16:40

Słoń napisał:proszę o link!


Witam,

Strona: ekologia, dział: pliki do pobrania, data: 20
Tytuł: Elektroliza impulsowa wysokiej częstotliwości

Uzyskano mniej niż 3 Wh/litr!!

Obelix
0 x
In medio stat virtus !!
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 02/04/08, 17:36

Kup żaglówkę, przynajmniej działa od tysiącleci, nie zanieczyszczając środowiska i nie będziesz potrzebować ultrawyrafinowanej instalacji, wystarczy odrobina sprytu podczas manewrowania... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/04/08, 17:38

+1 czat...

Obelix napisał:Strona: ekologia, dział: pliki do pobrania, data: 20
Tytuł: Elektroliza impulsowa wysokiej częstotliwości

Uzyskano mniej niż 3 Wh/litr!!

Obelix


Określam: https://www.econologie.com/electrolyse-p ... -3747.html

W NAJLEPSZEJ wydajności 45% - strona 422 - ale wyraźnie widzimy korzyści płynące z pulsacji!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16134
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5245




przez Remundo » 02/04/08, 17:56

Cześć Mars66,

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wodór jest trudny do wytworzenia, a jeszcze trudniejszy do magazynowania. Jest również niebezpieczny, ponieważ w kontakcie z powietrzem powoduje eksplozję. Wyraźny film i wyjaśnienia tutaj:
http://ww3.ac-poitiers.fr/sc_phys/cyber ... /NaH2O.htm

Myślę, że w przypadku statku półprodukt do magazynowania „wodoru” nie jest niezbędny. Rzeczywiście konieczne byłoby poddanie się elektrolizie i przechowywaniu w postaci skompresowanej z bardzo słabą wydajnością... Co więcej, jest to bardzo techniczne i wyrafinowane, a wynik jest niepewny...

O wiele rozsądniej wydaje mi się łączenie turbin wiatrowych za pośrednictwem generatora prądu stałego z akumulatorami w celu ich naładowania. Będziesz mógł zadbać o wszystkie swoje potrzeby związane z energią elektryczną, w tym gotowanie, oświetlenie itp.

Co więcej, turbiny wiatrowe, nawet o mocy 4 kW, mają bardzo niewystarczającą moc, aby poruszyć 23-metrową łódź. Autonomia energetyczna akumulatorów również będzie prawdopodobnie bardzo niewystarczająca. Dużo rozsądniejszy wydaje mi się dobry silnik Diesel o mocy 100 kW i zbiorniku 500 L.

Aby zaoszczędzić paliwo, a jeśli jesteś żeglarzem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaopatrzyć się w maszt w żagle. Byłaby to hybryda wiatrowo-diesel. Ale w tym momencie moje umiejętności alpinistyczne pozostają prawie zerowe. :D

W przeciwnym razie jesteś prawdziwym fanem wodoru i musisz połączyć swoje turbiny wiatrowe z ogniwem paliwowym. Jest to jednak ścieżka niezwykle ambitna, kosztowna i niekoniecznie energooszczędna...

@+ i cała moja zachęta dla Twojego projektu!
0 x
Obraz
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03




przez mars66 » 02/04/08, 19:27

Remundo,
dziękuję za informację, widziałem już ten film, nie pamiętam kto o nim wspomniał, i tak dziękuję. Jeśli chodzi o wodór, nie próbuję go magazynować, ale bezpośrednio produkować, a w przypadku awarii elektrowni wiatrowych przejmuje go grupa. Dla Waszej informacji zostawię na YouTubie link dotyczący Amerykanina, który właśnie wybudował całkowicie autonomiczny dom. W moim projekcie oczywiście znajdą się akumulatory, które będą ładowane przez turbiny wiatrowe, ale prawdą jest, że o tym nie mówiłem.
I DZIĘKUJĘ ZA ZACHĘCENIE.

Obelix,
Dziękuję za link, miałem go, ale mój angielski jest tak słaby, że w zasadzie prosiłem o kurs ogólny.
Dziękuję ci w każdym razie.

chatan,
Dziękuję za tę mądrą uwagę, teraz i dzięki Tobie wszyscy wiedzą, że jesteś naszym przewodnikiem, prawdziwym światłem!!!

PODSUMOWUJĄC: musielibyśmy kopać głębiej, ale ogólna opinia mówiłaby mi, że być może nie jest to możliwe.
Link do niego prześlę Ci na YouTube. Po obejrzeniu będę ciekaw Twojej opinii. Zapraszam również do wpisywania na tej samej stronie "energy free" "wodór" i HH2, niektórym z małych reaktorów udało się uruchomić silniki. Stamtąd pracowałem nad tym tematem.
W każdym razie dziękuję wszystkim i do zobaczenia wkrótce.
Wojenny
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 02/04/08, 19:38

mars66 napisał:chatan,
Dziękuję za tę mądrą uwagę, teraz i dzięki Tobie wszyscy wiedzą, że jesteś naszym przewodnikiem, prawdziwym światłem!!!


Skąd tyle nienawiści w Twoich słowach? Jednak zdrowy rozsądek ekonomiczny potwierdza, że ​​ma rację...

Chcesz zrobić protopipo na kwotę od dziesiątek do kilku milionów euro (na przykład ze środków publicznych lub sponsoringu ropy naftowej) z kiepskim ogólnym zwrotem, tylko po to, aby pokazać, że „wiemy, jak” to zrobić, cóż, to twój wybór…

Ale proszę, szanuj opinie innych... zwłaszcza, gdy są oni poinformowani... Z ekonomicznego punktu widzenia nie można wiele oczekiwać od sektora wodorowego... z wyjątkiem wodoru słonecznego pod względem termodynamiki, ale jest to metoda, którą wszyscy ignorują. ..

Oblicz opłacalność/ogólny bilans wodoru wyprodukowanego z turbin wiatrowych...lepsze akumulatory...

Jean Luc Perrier musi się w grobie przewracać... : Evil:
0 x
mars66
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 31/03/08, 12:03




przez mars66 » 02/04/08, 19:43

Dla ciekawych linków:
http://fr.youtube.com/watch?v=xEdQRVQtffw
http://fr.youtube.com/watch?v=U2uNMqpEwcI
http://fr.youtube.com/watch?v=m_21KafrwRc
http://fr.youtube.com/watch?v=DVpKCHoSINE
http://fr.youtube.com/watch?v=PobpK98xUL8

Wpisz także nie, ponieważ mają za dużo filmów:

johnaarons
misterdandb (nasi przyjaciele z Quebecu)

Dobre filmy i nie tylko
0 x
Daj, wymień, udostępnij, to jedyne słowa, które idą do przodu.

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126