Publiczna zniewaga Sarkozy'ego na wystawie rolniczej

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/02/08, 23:44

Remundo napisał:Sarko to człowiek nadpobudliwy, z niepohamowaną fascynacją władzą połączoną z bardzo silnym narcyzmem.co robi dobrze, bezpośrednio lub pośrednio, nie odbierajmy mu tego tylko dlatego, że go „nie lubimy”…
Sarko opowiada się za dyscypliną, poczuciem poświęcenia i pracy,

Dobry wieczór Remundo
Tu nie chodzi o to, czy lubisz jakąś osobę polityczną, czy nie. Wszyscy mamy swoje zalety i wady i wszyscy bez wyjątku zasługujemy na miłość.
Problem w tym, czy dobrze jest, gdy krajem kieruje neurotyk, który myśli przede wszystkim o sobie, przypisuje sobie zasługi za pracę innych i patrzy z pogardą na ludzi, którzy mu nie odpowiadają. Proszenie innych o poświęcenia bez dawania przykładu bardziej demotywuje ludzi niż ożywia gospodarkę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 26/02/08, 23:58

Cuicui napisał:który myśli przede wszystkim o sobie, przypisuje sobie zasługi za pracę innych i gardzi ludźmi, którzy mu nie odpowiadają. Proszenie innych o poświęcenia bez dawania przykładu bardziej demotywuje ludzi niż ożywia gospodarkę.


Cześć Cuicui, właśnie podałeś definicję każdego wielkiego przywódcy politycznego. : Chichot:

Trzeba przyznać, że Sarko jest w tej dziedzinie naprawdę liderem w swojej klasie. :?

Nie przejmuj się tym, co mówi Sarko... musisz wykonywać swoją pracę i iść własną drogą. Jeśli chodzi o poświęcenie, nadal musimy przyznać, że Sarko naprawdę się na to decyduje… czasami bez wystarczającego zastanowienia. Wolałbym, żeby to był on niż ja... On nie śmieje się codziennie! Ale całe to napięcie, ta gorączka, to trochę jak jego narkotyk...

Rząd działa, dobrze motywowany przez Sarko, i nie stosuje wszystkich jego ekscesów. Także obywatele, jeśli mają to szczęście, że nie są bezrobotni lub kiedy mają odwagę się ruszyć, i to jest dobre. :D
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/02/08, 01:49

Remundo napisał:Rząd działa, do czego zachęca Sarko

Zobaczymy rezultaty.
Rolą prezydenta jest także nadanie obrazu swojej funkcji. Uważam, że w tej chwili się martwi.
Jeśli chodzi o moją postawę, to ja jestem jedynym sędzią i nie mam zamiaru ulegać niczyjemu wpływowi.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 27/02/08, 09:33

Cześć Remundo.
Przede wszystkim dziękuję za to wyjaśnienie dotyczące Twojej jakości jako wolnomyśliciela.

Remundo napisał:A odpowiadając na Twoje dobre komentarze...

Ach, zawsze możemy się zastanawiać. Większość deficytów jest tworzona przez klasę średnią i klasę robotniczą dzięki rządzącym, którzy nie mają odwagi ukrócić „złego zarządzania”, a w tym dobrze pomogli:
- z jednej strony odruchem utrzymania się przy władzy
- przez straszliwy i unieruchomiający krzyk ludności, gdy tylko postawiła stopę w naczyniu, które „boli”.

Tak, klasa średnia i klasa robotnicza są źródłem większości wydatków socjalnych, po pierwsze dlatego, że stanowią większość populacji, a po drugie, ponieważ są to klasy, które mają najwięcej problemów z związaniem końca z końcem. Po co ? ze względu na siłę nabywczą.
Następnie, zanim uznamy skarżących za ludzi, którzy nigdy nie mają dość i którzy są przeciwni jakiejkolwiek modyfikacji ich świadczeń socjalnych, musimy przestudiować historię społeczną od 1936 roku, nie zapominając, że Ubezpieczenie Społeczne, płacimy z naszych pensji i więcej od CSG/ RDS (w związku z tym nie jest bezpłatny), że zasiłki rodzinne są przyznawane w celu „nagradzania” faktu zaludnienia narodu, a tym samym tworzenia konsumentów i pracowników, że zasiłki mieszkaniowe mają pomóc osobom o niskich dochodach w znalezieniu mieszkania, że ​​zasiłki dla bezrobotnych są przyznawane, aby pomóc ludziom przetrwać w oczekiwaniu na znalezienie pracy itp.
Jeśli chodzi o zabezpieczenie społeczne, deficyty „eksplodują”, ponieważ jest więcej starszych osób do opieki, droższe choroby do leczenia, ale także niewątpliwie złe zarządzanie i nadużycia, jak wszędzie. A potem przemysł farmaceutyczny, który mruczy i niewątpliwie ustala ceny, jakie chce; Wspomniałem już w innym miejscu o zdumiewających kosztach, jakie reprezentują przedstawiciele lekarzy, a które można przerzucić jedynie na koszt leków.
A potem, jako „wolnomyśliciel”, też mnie zastanawia, że ​​próbujemy zniekształcać informacje, przedstawiać ZUS jako deficytowy, żeby lepiej móc go prywatyzować, żeby przynosił zysk tych, którzy już ją mają, nie troszcząc się o tych, którzy nie będą już mieli dostępu do opieki. Oznaczałoby to prywatyzację organizacji należącej do narodu francuskiego.

No cóż, idę, do reszty wrócę później.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 27/02/08, 10:23

Cześć Bam,

wiele istotnych elementów w tym, co piszesz.

bham napisał:Tak, klasa średnia i klasa robotnicza są źródłem większości wydatków socjalnych, po pierwsze dlatego, że stanowią większość populacji, a po drugie, ponieważ są to klasy, które mają najwięcej problemów z związaniem końca z końcem. Po co ? ze względu na siłę nabywczą.


TAK, ale to zasługuje na rozwój. Jeśli chodzi o siłę nabywczą, patrzymy na problem z drugiej strony, chcąc oddziaływać na ceny... jeśli mamy takie problemy z siłą nabywczą we Francji, to dlatego, że przez 30 lat pozwalaliśmy na gnicie naszego przemysłu, nie produkujemy już niczego poza kilkoma znaczącymi osiągnięciami przemysłowymi (Airbus, TGV, Areva...). Jeśli chodzi o energię, nigdy nie wprowadziliśmy wiarygodnej dywersyfikacji w kierunku odnawialnych źródeł energii: w rezultacie spokojnie radzimy sobie ze wzrostem cen ropy naftowej w czasie, gdy już jesteśmy szczególnie bezbronni.

Wreszcie mamy energetykę jądrową, która pozwala uniknąć bankructwa... Ale i tam są wady, Jonule wyjaśni ci to lepiej ode mnie : Chichot:

Prawie nie ma całej struktury MŚP zajmujących się małymi produktami pośrednimiw odróżnieniu od Niemiec. Za karykaturę nie należy płacić wynagrodzenia poza dużymi grupami.

Schematycznie więc nic nie produkujemy, a wszystko kupujemy. Jesteśmy w sytuacji człowieka, który nic nie robi i nadal prowadzi wspaniały tryb życia... W rezultacie wszystkie nasze waluty są blokowane za granicą. 40 miliardów deficyt komercyjna dla Francji, 200 miliardów nadmiar dla Niemiec w 2007 r

A co więcej, żyjemy na kredyt z długiem wynoszącym 2000 miliardy euro. Podatek dochodowy nie wystarczy nawet na pokrycie samych odsetek ::

To szaleństwo. : Evil:

Dopóki nie zrozumiemy, że musimy produkować i sprzedawać we wszystkich dziedzinach, a nie spać i kupować, długo będziemy w tarapatach.

A to wymaga ogromnego wsparcia ze strony MŚP, a nawet dużych gałęzi przemysłu, pierwszego, aby zapobiec ich śmierci, a drugiego, aby zachęcić je do POBYTU we Francji.

Z jakimi pieniędzmi? W tym właśnie tkwi problem: sami wpakowaliśmy się w kłopoty przez niedbałość zarówno naszych przywódców, jak i społeczeństwa, którego część rozkoszuje się dobrobytem lub sprzeniewierzeniem pomocy publicznej.

Dlatego właśnie istnieją obecnie takie napięcia we wszystkich usługach publicznych i socjalnych oraz dlatego narastają niepokoje społeczne. Ponieważ system nie ma już środków na samodzielne finansowanie bez porażenia prądem, co pociąga za sobą poważne konsekwencje społeczne.

Wreszcie nigdy nie napisałem, że musimy sprywatyzować ZUS :: Jest to baza, którą bezwzględnie należy chronić.

Ale każdy może skorzystać ze wspólnego dodatku, aby uzupełnić... Całkowicie powszechne systemy bez osobistych i indywidualnych zobowiązań nigdy nie działają lub są wyjątkowo stratne.

Do zobaczenia Bham, ale świata nie odbudujemy, to wszystko nas przerasta!
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/02/08, 12:08

Jeśli chodzi o Sarko, doceniam jego czysty przebłysk geniuszu w powołaniu członków opozycji do rządu. A lewica, zamiast cieszyć się, że niektórzy jej członkowie pracują dla kraju, nie znalazła nic lepszego, jak ich wykluczyć, obnażając w biały dzień swoją ograniczoność.
Nie wystarczy mieć temperament, żeby być złym prezydentem. Poczekajmy i zobaczmy.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 27/02/08, 12:39

Widzę tylko jedno rozwiązanie:
Obraz

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16228
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5274




przez Remundo » 27/02/08, 12:47

Ach, Christophe, co za prezydencki wygląd!

Głosuj na Christophe'a :: :: :D
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088




przez Christophe » 27/02/08, 12:57

Cześć

To nie ode mnie, eh (aby uciszyć złe języki)! To Delnoram zrobił to kilka długich miesięcy temu...
0 x
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 27/02/08, 13:44

Remundo napisał:Jeśli chodzi o energię, nigdy nie wprowadziliśmy wiarygodnej dywersyfikacji w kierunku odnawialnych źródeł energii: w rezultacie spokojnie radzimy sobie ze wzrostem cen ropy naftowej w czasie, gdy już jesteśmy szczególnie bezbronni.
40 miliardów deficyt komercyjna dla Francji, 200 miliardów nadmiar dla Niemiec w 2007 r



W najnowszym Science and Life znajduje się ciekawy artykuł na temat odnawialnych źródeł energii, który wyjaśnia, że ​​nie jest to takie proste: przekroczenie 20% odnawialnych źródeł energii (z wyłączeniem tam) jest prawie niemożliwe, chyba że zostanie odkryty rewolucyjny system magazynowania. .. ponadto ze względu na ich niski poziom gęstość, energie odnawialne bardzo pochłaniają przestrzeń i infrastrukturę: przecież nie takie zielone...

Cena ropy odgrywa stosunkowo niewielką rolę ze względu na słabość dolara, z drugiej strony ta słabość dolara ma poważny negatywny wpływ na nasz główny eksport opłacany w… dolarach! stąd deficyt...
Problem w tym, że surowce dosłownie eksplodowały znacznie bardziej niż ropa...
Niemcy mają znacznie bardziej dynamiczną politykę eksportową, szczególnie w odniesieniu do przemysłu samochodowego... Nasi producenci samochodów prawie nic nie eksportują poza Europę...
0 x

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 86