Przerywane żarówki LED?

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher

Przerywane żarówki LED?




przez fthanron » 02/02/08, 09:55

Witam (dobrze widziałem raport Izolacja ouate it's cool),

Śledząc różne odczyty dotyczące oświetlenia, zadaję sobie kilka pytań... niewiele to zmienia ;)

W rzeczywistości, czy można sobie wyobrazić lampy LED z oświetleniem przerywanym (czy istnieje..?)? Ludzkie oko postrzega tylko ograniczoną liczbę obrazów na sekundę, więc może jeśli oświetlenie jest zsynchronizowane z naszym okiem, nie zauważylibyśmy żadnej różnicy przy ciągłym oświetleniu? Co myślisz ? Czy przyniosłoby to również oszczędności energii i wydłużenie żywotności żarówek?

To samo dotyczy roślin rosnących pod oświetleniem? (niezwiązane z widzeniem, ale ze zdolnością pochłaniania fotonów/tworzenia materii)

Z góry dziękuję Inżynierii!

Dobrze dla ciebie.
0 x
Frederic
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 02/02/08, 10:21

Ech, poprawcie mnie jak coś głupiego powiem ale wydaje mi się że tak jest w przypadku żarówek zasilanych z częstotliwością 50 hz.... "mrugają" z częstotliwością 100 hz...

W przypadku diod LED myślę, że byłoby to bardziej szkodliwe dla ich żywotności niż rzeczywisty zysk… zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalny „zysk”…
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/02/08, 10:26

Diody LED rzeczywiście umożliwiają przerywane oświetlenie za pomocą impulsów. Zobacz mój post z 8 w: https://www.econologie.com/forums/un-eclaira ... 51-10.html
Otrzymuję znacznie lepsze światło niż klasyczna lampka rowerowa o mocy 2,4 W, która zużywa tylko 0,1 W. Kolejna zaleta: diody LED mogą wytrzymać znacznie większy prąd pod warunkiem, że jest to w postaci bardzo krótkich impulsów, nominalnie jest to 20 mA w impulsie obsługuje 100 mA.
Oświetlenie za pomocą impulsów, diod LED lub żarówek nie jest nowością iw prasie elektronicznej opublikowano wiele schematów z wieloma wariantami, na przykład można zmieniać intensywność światła, dostosowując szerokość impulsów.
Ostatnio edytowane przez Leo Maximus 02 / 02 / 08, 10: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 02/02/08, 10:29

Mea culpa Maximus Leo!

Ale w tym przypadku jaka jest żywotność?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/02/08, 10:35

Christophe napisał:Ech, poprawcie mnie jak coś głupiego powiem ale wydaje mi się że tak jest w przypadku żarówek zasilanych z częstotliwością 50 hz.... "mrugają" z częstotliwością 100 hz...
W przypadku diod LED myślę, że byłoby to bardziej szkodliwe dla ich żywotności niż rzeczywisty zysk… zwłaszcza biorąc pod uwagę potencjalny „zysk”…

Jest wysoce prawdopodobne, że żarówki LED działają z prostowania półfalowego, a więc nie z częstotliwością 100 Hz, ale z częstotliwością jednofalową 50 Hz, stąd widoczne miganie, szczególnie na brzegach pola widzenia. Istnieją lampy (zwłaszcza lampki nocne), które mają dwie intensywności świecenia, niskie ustawienie przełącznika włącza szeregowo diodę: świeci mniej, ale miga.

Christophe, praca impulsowa absolutnie nie skraca żywotności diod LED, diody są do tego stworzone.
Ostatnio edytowane przez Leo Maximus 02 / 02 / 08, 11: 22, 1 edytowany raz.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/02/08, 10:49

Christophe napisał:Mea culpa Maximus Leo!
Ale w tym przypadku jaka jest żywotność?

Białe diody LED są podane na 100000 3,2 godzin (sto tysięcy), pod warunkiem przestrzegania warunków użytkowania. Dla standardowej białej diody wynosi ona od 3,4 do 20 wolta i XNUMX miliamperów. Takich warunków NIGDY nie obserwuje się w niezliczonych świecących gadżetach produkowanych w średniowiecznym imperium. Diody są doładowane, nagle świeci super, jest super, a po kilku godzinach odpala i mówimy "LEDy to gówno..., to pułapka na c..."

Najlepsze białe diody LED to Nichia (wynalazca białych diod LED), większość pozostałych to podróbki, w tym produkowane przez firmy Siemens i Philips w Chinach pod różnymi markami.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 02/02/08, 10:59

Więc jeśli dobrze rozumiem od Ciebie Maximus Leo, żarówki LED wykorzystują już oświetlenie pulsacyjne!

(dziękuję za oświecenie mnie bo jeśli chodzi o elektryczność to już dawno nie dałem jej kawałka mózgu...;).

Możesz podać jakieś linki do tych żarówek ma dwie intensywności? Czy to przetestowałeś? Porównanie z dotychczasowymi?...O;-)
0 x
Frederic
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79488
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11103




przez Christophe » 02/02/08, 11:02

Pkoi producenci żarówek led nie wykorzystują tej właściwości właśnie dlatego, że według Ciebie za to samo oświetlenie możemy zmniejszyć zużycie o 24 i wydłużyć żywotność... więc trudno mi zrozumieć, dlaczego nie jest stosowana...

Czy po to, żeby sprzedać gówno i szybciej odnowić sprzęt? To naprawdę bierze kupujących za idiotów... ale hej, to nie byłby pierwszy raz...
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/02/08, 11:13

fthanron napisał:Więc jeśli dobrze rozumiem od Ciebie Maximus Leo, żarówki LED wykorzystują już oświetlenie pulsacyjne!

Absolutnie nic takiego nie powiedziałem, to musi być prostowanie półfalowe, to półfala sinusoidalna, a nie puls.

fthanron napisał:Możesz podać jakieś linki do tych żarówek ma dwie intensywności? Czy to przetestowałeś? Porównanie z dotychczasowymi?...O;-)

Zdecydowanie nie mówiłem też o żarówkach o dwóch intensywnościach : Lol: Są to lampki nocne, które posiadają 3-pozycyjny przełącznik: 1/ wyłączona; 2/ włączony przy normalnym oświetleniu; 3/ działa ze ściemnionym oświetleniem dzięki diodzie w szeregu, trochę mruga to normalne, w rzeczywistości jest 50 Hz ale jest tylko połowa sinusoidy.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 02/02/08, 11:17

Ahah miałem rację, ostrzegałem, że moja interpretacja informacji może być na zachód! o)

No to ci producenci się nami nie przejmują czy co? o)
0 x
Frederic

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 22