Przerywane żarówki LED?

Różne doświadczenia członków forums dotyczące w szczególności małych urządzeń gospodarstwa domowego i zarządzania energią.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/02/08, 11:18

Christophe napisał:Pkoi producenci żarówek led nie wykorzystują tej właściwości właśnie dlatego, że według Ciebie za to samo oświetlenie możemy zmniejszyć zużycie o 24 i wydłużyć żywotność... więc trudno mi zrozumieć, dlaczego nie jest stosowana...
Czy po to, żeby sprzedać gówno i szybciej odnowić sprzęt? To naprawdę bierze kupujących za idiotów... ale hej, to nie byłby pierwszy raz...

99,99% wyprodukowanych przedmiotów jest przeznaczonych na sprzedaż. Nawiasem mówiąc, można je do czegoś wykorzystać.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/02/08, 11:44

fthanron napisał:Ahah miałem rację, ostrzegałem, że moja interpretacja informacji może być na zachód! o)
No to ci producenci się nami nie przejmują czy co? o)

Lampki nocne z oświetleniem o dwóch intensywnościach nie są lampami „prądowo-prądowymi”, które w ostatnich latach zostały zastąpione ściemniaczem triakowym. Elektronika pozwala robić niezwykłe rzeczy we wszystkich obszarach, ale siła robocza jest droga, więc robimy minimum i ważne, że to się sprzedaje. Możemy sobie doskonale wyobrazić produkcję naprawdę wydajnej żarówki LED, objętej 10-letnią gwarancją, wyprodukowanej we Francji, ale kosztowałaby sto euro i nie nadawałaby się do sprzedaży.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 02/02/08, 11:50

Może gdyby ta firma była spółdzielnią lub stowarzyszeniem to by pomogło... jeśli jest to firma użyteczności publicznej to jest nawet możliwość uzyskania dotacji...
0 x
Frederic
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 02/02/08, 12:43

fthanron napisał:Może gdyby ta firma była spółdzielnią lub stowarzyszeniem to by pomogło... jeśli jest to firma użyteczności publicznej to jest nawet możliwość uzyskania dotacji...

Tak, ale białe diody LED działające impulsowo (niewidoczne, nie mówię o trybie „flash”) nie są już jakąś innowacją, więc wywoływanie OSEO (dawniej ANVAR) nie wchodzi w grę. Powinieneś go znaleźć w „Vieux Campeur” lub w „Nature et Découvertes”. W trybie impulsowym oświetlenie nie ma już intensywności oświetlenia ciągłego, ale zużycie jest znacznie mniejsze (konieczne jest jeszcze znalezienie odpowiedniej metody pomiaru). Udało mi się to zmierzyć, przy oświetleniu zmniejszonym o około połowę w intensywności światła, udało nam się podzielić zużycie przez dziesięć. Nie zdziwiłbym się, jeśli w najbliższej przyszłości znajdziemy go na rynku, wyprodukowanego w Chinach, o przeciętnej wydajności, ale atrakcyjnej cenie.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 02/02/08, 13:12

Wydaje mi się, że celem dnia (a dla niektórych zresztą od dawna) jest osiągnięcie maksimum przy minimum, więc wydajność staje się istotnym czynnikiem, jeśli chcemy osiągnąć cele (które każdy sobie stawia zgadzam się), aby zmniejszyć nasz wpływ na klimat!

Jeśli chodzi o wielkie imperium, jestem pewien, że ludzie są skłonni dokładać starań w zakresie jakości produktów, ale mimo to każdy musi dawać przykład!

Zachód dostarcza gówniane materiały i rozwiązania tak samo jak Azja i każda podróż naszych przedstawicieli jest tego doskonałą ilustracją!

Jeśli tutaj okażemy nasze zainteresowanie jakością i wydajnością, dostawcy będą mieli tylko taką opcję do wykorzystania, ale jeśli nadal będziemy akceptować konsumpcję podrobionych produktów...

Po mnie co mówię... ;)
0 x
Frederic
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 03/02/08, 08:53

Witam,

Po nocy refleksji proponuję zdefiniować specyfikacje, wykonać prototyp i znaleźć dotacje na realizację projektu prototypu wysokowydajnej żarówki LED wyprodukowanej we Francji!

Warto pokazać, że naprawdę można zrobić coś lepszego z diodami LED niż to, co jest dziś na rynku, prawda?! TAK !-)

Dobry początek dnia pod Waszym aplauzem!

Dobrze dla ciebie.
0 x
Frederic
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 03/02/08, 11:40

fthanron napisał:Witam,
Po nocy refleksji proponuję zdefiniować specyfikacje, wykonać prototyp i znaleźć dotacje na realizację projektu prototypu wysokowydajnej żarówki LED wyprodukowanej we Francji!

Z pewnością nie jestem tutaj najbardziej wykwalifikowany do tego projektu, ale mimo to proponuję swój udział. Na początek pytanie: czy absolutnie konieczne jest posiadanie oświetlenia ledowego w kształcie bagnetu lub żarówki wkręcanej, wiedząc, że żywotność diody szacowana jest na 100000 XNUMX godzin?

fthanron napisał: Warto pokazać, że naprawdę można zrobić coś lepszego z diodami LED niż to, co jest dziś na rynku, prawda?! TAK !-)

Bez wątpienia oświetlenie LED (jakość) jest co najmniej tak samo wydajne jak oświetlenie świetlówkowe, a dodatkową zaletą jest to, że nie wykorzystuje oparów rtęci i działa znacznie dłużej.
0 x
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 03/02/08, 13:03

Z pewnością nie jestem tutaj najbardziej wykwalifikowany do tego projektu, ale mimo to proponuję swój udział


Dziękuję Maximusie Leo!

Czy absolutnie konieczne jest stosowanie oświetlenia bagnetowego lub śrubowego, wiedząc, że żywotność diody szacuje się na 100000 XNUMX godzin?


Czy możesz wyjaśnić/rozwinąć swoje przemyślenia?
Uważam, że trzeba być jak najbliżej wydajności, nie znam się na tym zbyt wiele, ale np. jeśli 12 V generuje oszczędności i lepsze wykorzystanie potencjału, to warto zdecydować się na to rozwiązanie. Co myślisz ?

Oświetlenie LED (jakość) jest co najmniej tak samo wydajne jak oświetlenie świetlówkowe, a dodatkową zaletą jest to, że nie wykorzystuje oparów rtęci i działa znacznie dłużej.

Jesteśmy zatem na dobrej drodze! ;)
0 x
Frederic
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 03/02/08, 14:12

fthanron napisał:
Uważam, że trzeba być jak najbliżej wydajności, nie znam się na tym zbyt wiele, ale np. jeśli 12 V generuje oszczędności i lepsze wykorzystanie potencjału, to warto zdecydować się na to rozwiązanie. Co myślisz ?


Nie wiem skąd pochodzisz, 220 V i 380 V to napięcia podawane przez dystrybutorów energii elektrycznej, następnie 12 V lub 3.4 V dla diody : Chichot: można jedynie poprzez reduktor napięcia (więc nic tam nie zyskasz) lub produkcję domową, co nie jest możliwe dla każdego.
Chyba, że ​​zapomnę trzeciego sposobu? :|

fthanron napisał:
Oświetlenie LED (jakość) jest co najmniej tak samo wydajne jak oświetlenie świetlówkowe, a dodatkową zaletą jest to, że nie wykorzystuje oparów rtęci i działa znacznie dłużej.

Jesteśmy zatem na dobrej drodze! ;)


Zgadzam się z Maximusem Leo co do tego, że Nichia jest w czołówce białych diod LED „innych niż Luxeon”, miałem w ręku białe diody LED od 30000 do 40000 mcd i są mocne, ale dla porównania mają 20° Fluo byłoby lepiej przy 120°
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
fthanron
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 292
Rejestracja: 13/10/07, 17:56
Lokalizacja: Loir et Cher




przez fthanron » 03/02/08, 14:46

Nie wiem, skąd pochodzisz, 220 V i 380 V to napięcia dostarczane przez dystrybutorów energii elektrycznej, wówczas 12 V lub 3.4 V dla diody można uzyskać tylko za pomocą urządzenia obniżającego napięcie (dlatego nic nie można zyskać tam) lub produkcja domowa, która nie jest możliwa dla każdego.
Chyba, że ​​zapomnę trzeciego sposobu?


To był przykład delnorama. Nie mówiłem, że to koniecznie dobry pomysł!!! : Chichot:

Zgadzam się z Maximusem Leo co do tego, że Nichia jest w czołówce białych diod LED „innych niż Luxeon”, miałem w ręku białe diody LED od 30000 do 40000 mcd i są mocne, ale dla porównania mają 20° Fluo byłoby lepiej przy 120°


Może taki typ LED by się sprawdził? http://www.dplighting.com/ (przepraszam za reklamę, ale jak inaczej? A o ile mi wiadomo, nic tu nie sprzedają, więc wszystko w porządku, prawda? :D )
0 x
Frederic

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "econological Laboratorium: różne doświadczenia dla econologic"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 46