Renault: środowisko = szansa na samochód

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 18/01/08, 15:50

Powiedziałbym, że zmniejszona hybryda już istnieje, to Kangoo Cleanova 2.

Nie byłem wtedy ostrożny, myślałem, że silnik to tylko generator. Podobno to też silnik do „wysokich prędkości”. :(

http://www.cleanova.com/public/rubrique ... 8147&hl=FR

Zauważ, że jest zmniejszony, ale nie tak bardzo, patrząc na specyfikacje.
Ogłaszają 100 kW (130 Cv) całkowitej mocy z silnikiem elektrycznym o mocy 40 Kw… więc mamy silnik cieplny rzędu 80 Cv!!! dziwny ! to moc pierwszych DCI, ale silnik wydaje się dużo lżejszy...

Dodam następujący link, który musiał już być na stronie forum :
http://www.pile-au-methanol.com/roulez- ... e-2007.htm

W 100% elektryczny kangoo...

SixK
Ostatnio edytowane przez SixK 18 / 01 / 08, 15: 56, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/01/08, 15:53

Moué kiedy wyjdzie i w jakiej cenie?
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 18/01/08, 15:56

Christophe napisał:Spójrz!
Jak chcesz rozpocząć projekt opracowania kompletnych specyfikacji dla zmniejszonego hybrydowego pojazdu miejskiego?
Jestem bardzo poważny...jak producenci nie...zróbmy to dla nich!

Który ? Renault?
Prezes Toyoty zapowiedział wprowadzenie na rynek drugiej hybrydy, oprócz Priusa, z ładowaniem sieciowym, plug-in. Będzie korzystał z baterii litowych.
Ta specyfikacja byłaby interesująca, aby porównać ją z charakterystyką mini Priusa.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/01/08, 15:58

Leo Maximus napisał:
jean63 napisał:Odkrywam to badanie na Priusie i widzę to jego szacowana żywotność wynosi 100000 XNUMX km (jest to niezgodne z 8-letnią gwarancją na całą baterię i część elektryczną ..... wierzę). co odpowiada 12500 km rocznie.
Kiedy widzę, że moje R25 LPG ma 19 lat i 310000 XNUMX km, można zadać pytanie o te wyrafinowane pojazdy.
Szczerze mówiąc, budzi to we mnie wątpliwości (zwłaszcza historia niklu w bateriach.
Pójdę na stronę fanów Priusa i ich zapytam.

Gdyby żywotność Priusa oszacować na 100000 160000 km, byłby to problem, ponieważ Toyota gwarantuje XNUMX XNUMX km wszystkich elementów układu hybrydowego Priusa : Lol: Zobacz załączony skan.

Obraz

Dyrektor generalny Toyoty powiedział, że baterie niklowe wkrótce zostaną zastąpione bateriami litowymi, ponieważ cena niklu potroiła się.

Dziękuję za informację; Już to widziałem, bo prosiłem o doktora w Toyocie, ale po tych wszystkich dyskusjach na ten temat forum + to badanie Hummera przeciwko Priusowi, stałem się sceptyczny ....

Ale wtedy to zmienia WSZYSTKO. Ich opracowanie jest zgniłe i bardzo stronnicze (z konieczności sporządza je Bureau d'Etudes US, nawet jeśli jest „niezależne”).

Ostatecznie myślę, że Prius nie jest taki zły, mając nadzieję, że wytrzyma więcej niż 3 lata lub 160000 10 km (może to być 16000 lat dla kogoś, kto robi XNUMX XNUMX km/rok).

Najbardziej przeszkadza mi mała gęstość sieci TOYOTA w razie problemu.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 18/01/08, 15:58

Christophe napisał:Moué kiedy wyjdzie i w jakiej cenie?


Rok temu miał wyjść pod koniec 2008 roku...
Mam jednak wrażenie, że projekt jest chowany po cichu.

Dodałem link do 100% elektrycznego kangoo w moim poprzednim poście...

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/01/08, 16:01

Leo Maximus napisał:Prezes Toyoty zapowiedział wprowadzenie na rynek drugiej hybrydy, oprócz Priusa, z ładowaniem sieciowym, plug-in. Będzie korzystał z baterii litowych.


Jak dla mnie żadna hybryda typu downsizing (moc całkowita < 50 KM) nie jest planowana...

Leo Maximus napisał:Ta specyfikacja byłaby interesująca, aby porównać ją z charakterystyką mini Priusa.


Zaczynamy kiedy chcesz...

Sixk napisała:Mam jednak wrażenie, że projekt jest chowany po cichu.


Odwrotna sytuacja by mnie zaskoczyła...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 18/01/08, 16:03

Christophe napisał:Moué kiedy wyjdzie i w jakiej cenie?


+ 10 :P
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/01/08, 16:04

jean63 napisał:Ale wtedy to zmienia WSZYSTKO. Ich badanie jest zepsute i bardzo stronnicze (koniecznie jest wykonane przez Bureau d'Etudes US, nawet jeśli jest „niezależne”)


Cóż, też tak myślę, ale żeby się upewnić, musiałbyś to przeczytać... a o ile mi wiadomo, nikt nie ma pełnego .pdf...

Tak łatwo powiedzieć: hummer jest zielony, nie podając argumentów...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 18/01/08, 17:05

Tam : http://ecologie.caradisiac.com/Le-Humme ... ybride-252
pomysł polega na tym, że hummer ma „przeżyć” 4 razy więcej kilometrów niż Prius, a zatem w całym okresie eksploatacji pojazdu jest tańszy pod względem energii…

nawet jeśli zużywa 4 razy więcej : Chichot:

brednie to wszystko

To przeciw ciężarowi, z którym musimy teraz walczyć

Waga kontra bezpieczeństwo debata jest otwarta
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 18/01/08, 18:02

Christophe napisał:
Leo Maximus napisał:Prezes Toyoty zapowiedział wprowadzenie na rynek drugiej hybrydy, oprócz Priusa, z ładowaniem sieciowym, plug-in. Będzie korzystał z baterii litowych.

Jak dla mnie żadna hybryda typu downsizing (moc całkowita < 50 KM) nie jest planowana...
Leo Maximus napisał:Ta specyfikacja byłaby interesująca, aby porównać ją z charakterystyką mini Priusa.

Zaczynamy kiedy chcesz...
Sixk napisała:Mam jednak wrażenie, że projekt jest chowany po cichu.

Odwrotna sytuacja by mnie zaskoczyła...

W grupie Toyoty jest Daihatsu, a Daihatsu sprzedaje mini-hybrydowy van w Japonii, jest to Hijet Cargo Hybrid:
http://www.daihatsu.co.jp/showroom/line ... /index.htm
Klikając na piątą linię menu po lewej stronie (oznaczoną „mechanizmem” japońskimi znakami katakany) mamy schemat. Pojazd podano na 5 l/5 km. Cena to 100 euro. Czy to nowy mini Prius?

Silnik spalinowy o mocy 50 KM + silnik elektryczny o mocy 12,8 KM

Niektóre linki w języku japońskim, ale ze zdjęciami!

Zdjęcia z widokiem na silnik hybrydowy (montowany pod przednimi fotelami!)
http://www.webcg.net/WEBCG/impressions/000017429.html

Kolejne zdjęcie hybrydowego silnika Daihatsu
http://www.auto-g.jp/image.html?f=news/ ... 1/06_b.jpg
Zauważ, że jest rozrusznik, podczas gdy Prius go nie ma.

http://www.yomiuri.co.jp/atcars/impress ... 15vk01.htm
http://www.yomiuri.co.jp/atcars/newcar/20050830vf51.htm

Dobra, kończę, bo odbiegam od tematu. To fakt, dzięki kilku chwytom reklamowym Renault stało się producentem przyjaznym dla środowiska, nie potrzebuje samochodów hybrydowych, plug-in lub nie. Brawo, ten Ghosn jest naprawdę silny.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130