HVP-C: czyste paliwo olej roślinny i prawo

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/01/07, 20:06

Witaj Radasse 2000

Odpowiem Ci wieczorem (pracuję nad niezawodnym silnikiem, pewniejszym niż ten, który wpadasz do Roollów)
A jednak dzięki całej francuskiej technologii nie jesteś jeszcze zmuszony do wymiany starych silników, takich jak ten.
Nawet Renault próbowało i nie zadziałało, dlaczego?


Wyjaśnię Ci stary silnik i niezawodność, a także wyjaśnię, czy awaria nie jest poważna? a także klucz śrubowy i dynamometryczny
zabieracie nas do piwnic! tłok ten montowany jest w silniku ceraminilowym i ma średnicę 123 mm!
Należy pamiętać, że gwinty świec zapłonowych lub wtryskiwaczy nie pękają podczas ich dokręcania, ale podczas ich odkręcania.

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 02/01/07, 20:15

Radasse2000 napisał:Mogę być trollem, ale jeśli chodzi o oczyszczenie, dotykam mojej piłki, w przeciwieństwie do wielu osób forum widocznie!


cholera i nadal nie zrozumiałeś:

jeśli czerpiemy ze złóż ropy i gazu, wyrzucamy cząsteczki (CO2) do atmosfery. w tym przypadku w ekosystemie występuje brak równowagi pomiędzy absorpcją a produkcją;

w przypadku zastosowania na starym garłaczu (dixit radasse2000 na vito 220 cdi 100% HVB) prawdziwie organiczne paliwo (hvp, hvb, nie rozumiem teep, emhv, biodiesel, komercyjny diester) następnie podczas pobierania próbek w ekosystemie (roślina potrzebuje dużo węgla, aby syntetyzować własną materię organiczną w procesie fotosyntezy) a odrzucenie ma charakter naturalny. zatem skala jest zrównoważona.

co myślisz?


możecie stworzyć dowolną liczbę standardów przeciwdziałania zanieczyszczeniom i w takim stopniu oczyszczać swoje silniki. Powtarzam, nie powinno to mieć oddźwięku z punktu widzenia „potencjalnego produktu”, ale w szerszej skali globalnej.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
PETROMAX
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 21/07/05, 22:10




przez PETROMAX » 02/01/07, 20:23

Witaj Radasse2000
Nie będąc fanem klapsów (każdemu według własnego uznania), pozwolę sobie jednak na kilka uwag

2 Dla oleistych (twoje odniesienie najwyraźniej pod względem mechanicznym), to śmiech!
Przeczytałem "zawór EGR służy do obniżenia temperatury spalania, ale dla HVB trzeba to zwiększyć, rozwiązaniem jest zaślepienie". To "mistrz świata", chłopaki nawet nie zadają sobie pytania, dlaczego próbujemy obniżyć temperaturę spalania! Odpowiedź: Produkcja Nox rośnie wykładniczo wraz ze wzrostem temperatury w komorze. Zasadniczo dzięki HVB i tego typu montażu stworzysz znacznie więcej Nox. Nox to dość zabawny gaz, ponieważ jest rakotwórczy. Ale hej, według ciebie, to nie jest zanieczyszczenie ...


Wydaje mi się, że całkiem uczciwie byłoby określić, że obniżenie temperatury spalania poprzez recykling spalin, jeśli zmniejsza Nox, zwiększa produkcję HC i obniża sprawność silnika (nieznaczne nadmierne zużycie).
Nie kwestionuję szkodliwości Noxu, ale zawór EGR nie jest dla mnie panaceum.
Nie „dotykając mojej piłki” w kwestii usuwania zanieczyszczeń, z pewnością możesz wyrazić swoją opinię na temat kompatybilności HVB z leczeniem Nox (wstrzyknięcie mocznika, AD-Blue), które mnie interesuje.
Urządzenia te są obecnie montowane tylko w silnikach samochodów ciężarowych (prawdopodobieństwo ustawienia T°C i obciążenia silnika), ale podobno są też problemy z filtrami DPF w samochodach osobowych.

3 Jeśli chodzi o zastosowanie HVB w nowoczesnym silniku, nawet oni zalecają nie przekraczać 5%! W takim przypadku równie dobrze możesz nic nie umieścić! Zwłaszcza, że ​​równolegle zalecana jest wymiana oleju co 5000 km (zwykle 20000), po czym olej jest poddawany recyklingowi? Kto zanieczyszcza?
Jeśli chodzi o tych, którzy wydają 30% i łamią silnik w ramach gwarancji, starają się nie mówić, aby nie musieć płacić złych rzeczy. Dobry przykład odpowiedzialności! Naprawdę doceniam świadectwo faceta, który łamie turbodoładowanie, a następnie silnik z 30% HVV i który wierzy, że to nie z powodu paliwa.
Chociaż zjawisko jest jasne:
HVB> degradacja segmentacji> zużycie oleju + rozcieńczenie HVB w oleju> degradacja właściwości mechanicznych oleju> pęknięcie turbosprężarki (turbosprężarka włącza łożysko hydrauliczne przy ponad 200000 obr / min i osiąga T ° powyżej 800 ° C, co czyni go niezwykle wrażliwym narządem!)> Krótko po nadmiernym zużyciu oleju (tam segmenty rzeczywiście dały spokój)> wymiana silnika na koszt Renault!
Brawo HVB i brawo dobra wiara właściciela! Na szczęście dla niego incydentologia nie wymagała analizy oleju i paliwa!


Absolutnie nie widzę, co byłoby śmieszne w dodaniu 5% HVB do oleju napędowego poprzez promowanie sektora zwarciowego.

Czy mniej absurdalne jest włączanie 5,75% tej samej estryfikowanej ropy do kolosalnych fabryk, za które podatnik płaci kilka ciężarówek, rezerwując marżę dla dużych spółdzielni rolniczych powiązanych z koncernami naftowymi? Wszystko to oczywiście przy jednoczesnym dalszym zmuszaniu podatnika (znowu) do płacenia za odłogi rolne, podczas gdy technicznie rzecz biorąc nie ma żadnej różnicy?

Jeśli chodzi o problemy z rozcieńczaniem HVB w oleju silnikowym, dowiedz się o oleju FUCHS Plantomot 5W40 lub PANOLIN Biomot 5W40. Dowiedz się również o nanofiltracji oleju silnikowego (np. KLEENOIL).
Będąc tam, dowiedz się więcej o pracy Elsbett, VWP, ...
Wydaje mi się, że aby być tak kategorycznym jak ty, należałoby wiedzieć trochę więcej na ten temat.
Twój brak wiedzy na temat prac prowadzonych nad HVB po drugiej stronie Renu jest budujący (a nawet przerażający).

Z całą serdecznością
Ostatnio edytowane przez PETROMAX 02 / 01 / 07, 20: 56, 2 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 02/01/07, 20:44

powitanie

Spróbuję mu to wyjaśnić (jeśli jest inżynierem, to jest zrujnowany, jest sformatowany; przepraszam Christophe).

wybierasz wyspę (losowo) na Oceanie Indyjskim. zamerykanizowana populacja żyje na frytkach i McDonaldzie.

W 9 przypadkach na 10 olej do smażenia trafia na niekontrolowane wysypisko śmieci, a następnie ulega spaleniu lub trafia do ziemi lub morza.

w tym czasie ogromnym kosztem importujemy olej napędowy (kiepskiej jakości) i po raz drugi wypuszczamy badziewie w powietrze.

idioci jak ja i moi przyjaciele, zbieramy te oleje i jeździmy naszymi pojazdami (w dodatku z pantonami).

zanieczyszczenie: trochę co², trochę NOX, trochę CO i nadal będziesz musiał mi to udowodnić.

zysk: tysiące litrów ropy, która nie trafia do natury, ropa pozostaje pod ziemią, mniej transportu; silniki o większym momencie obrotowym, przyjemniejsze w obsłudze i bardziej niezawodne.
dlatego pojazdy zostały zreformowane później (szara energia).

więc otwórz oczy, puść swoje stanowisko testowe (co i tak nie ma żadnego znaczenia w przypadku silnika samochodowego), nawet jeśli Twoje pojazdy Euro 4/5 lub 12 nie zanieczyszczają już spalinami, nadal będą zanieczyszczać bardziej ich produkcję i infrastrukturę przeznaczoną do ich funkcjonowania.

Na koniec ostatnia uwaga, super pojazdy, które tworzą dla nas nasi drodzy europejscy producenci, nie nadają się do jazdy na 80/100 planety; to świetny komputer, który zarządza wszystkim, chyba że pierwszy przypadek diagnostyczny i kompetentny facet mają przebieg 10000 XNUMX km ty Co robi mój drogi konstruktorze silników, gdy się zepsują?

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Radas2000
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 29/12/06, 19:50




przez Radas2000 » 02/01/07, 23:28

mała kalkulacja:
albo pole rzepaku może wchłonąć 1 tonę CO² z tego pola, wydobywamy olej w ilości wystarczającej do wyprodukowania 0,5 tony CO² (bez względu na stosunek absorpcji do produkcji, stosunek ten stanie się prostszy). Aby przekształcić rzepak w olej, zużywamy energię i w związku z tym produkujemy CO², czyli „x” ton. Zakładając, że wykorzystujemy wyłącznie to biopaliwo, bilans absorpcji CO² dla tego pola przedstawia się następująco:
1-0.5-x-0=0.5-x pochłonięta tona

W przypadku, gdy uprawiamy te same pola, a nie przetwarzamy rzepaku, a zamiast tego zużywamy paliwa kopalne, otrzymujemy następujące wyniki:
1 tona pochłonięta przez pole
0 ton z ropy
0.5 tony z paliw kopalnych
Jednakże energia potrzebna do wydobycia paliw kopalnych jest trzy razy mniejsza niż energia zużywana do przetworzenia rzepaku, co prowadzi do produkcji CO² na poziomie „x/3”
bilans przedstawia się następująco:
1-0-x/3-0.5=0.5-x/3 tonnes absorbées

Jeśli teraz rozróżnimy oba rozwiązania, otrzymamy:
2*x/3 w tonach mniej CO² w atmosferze dla hipotezy drugiej (uprawa rzepaku bez przeróbki na olej i wykorzystania paliw kopalnych)
I tak… tak właśnie się dzieje, jeśli naprawdę podchodzimy do spraw globalnie…


wybierasz wyspę (losowo) na Oceanie Indyjskim. zamerykanizowana populacja żyje na frytkach i McDonaldzie.

W 9 przypadkach na 10 olej do smażenia trafia na niekontrolowane wysypisko śmieci, a następnie ulega spaleniu lub trafia do ziemi lub morza.

w tym czasie ogromnym kosztem importujemy olej napędowy (kiepskiej jakości) i po raz drugi wypuszczamy badziewie w powietrze.

idioci jak ja i moi przyjaciele, zbieramy te oleje i jeździmy naszymi pojazdami (w dodatku z pantonami).


W jaki sposób na Twojej wyspie wytwarzana jest już energia elektryczna? Lepiej spalić ten olej w elektrowniach, gdzie będzie on wykorzystywany wydajniej i z lepszą wydajnością niż w pojeździe.

Czy mniej absurdalne jest włączanie 5,75% tej samej estryfikowanej ropy do kolosalnych fabryk, za które podatnik płaci kilka ciężarówek, rezerwując marżę dla dużych spółdzielni rolniczych powiązanych z koncernami naftowymi? Wszystko to oczywiście przy jednoczesnym dalszym zmuszaniu podatnika (znowu) do płacenia za odłogi rolne, podczas gdy technicznie rzecz biorąc nie ma żadnej różnicy?


Nigdy nie powiedziałem, że produkcja biopaliwa na poziomie 5,75% to dobry pomysł!
Jeśli chodzi o odłogi, mogą one okazać się przydatne do odnowienia gruntów. Poza tym warto wiedzieć, że we Francji gdybyśmy chcieli przejść na 100% biopaliwa, grunty rolne, w tym ugory, ledwo by wystarczyły. Ale to wymagałoby od nas szukania pożywienia gdzie indziej lub zaciśnięcia pasa!

Jeśli chodzi o problemy z rozcieńczaniem HVB w oleju silnikowym, dowiedz się o oleju FUCHS Plantomot 5W40 lub PANOLIN Biomot 5W40. Dowiedz się również o nanofiltracji oleju silnikowego (np. KLEENOIL).
Będąc tam, dowiedz się więcej o pracy Elsbett, VWP, ...
Wydaje mi się, że aby być tak kategorycznym jak ty, należałoby wiedzieć trochę więcej na ten temat.
Twój brak wiedzy na temat prac prowadzonych nad HVB po drugiej stronie Renu jest budujący (a nawet przerażający).

Ja też nie mam z tym problemu, ale kiedy jeździsz na SVO i stopniowo rozcieńczasz olej, czy wiesz w danym momencie, jaki jest twój stopień rozcieńczenia? Jakie są twoje właściwości jako lubrykantu? NIE! Podczas gdy dobrowolnie włączasz część do składu swojego oleju, nie masz tego problemu.

I nie chcę spędzać życia na wyjaśnianiu podstaw cykli ekologicznych.

To normalne, ty też nic nie rozumiesz...

Należy pamiętać, że gwinty świec zapłonowych lub wtryskiwaczy nie pękają podczas ich dokręcania, ale podczas ich odkręcania.


Wiadomo, że jak się później naciśnie jak brzytwa, to trudniej jest to usunąć...

Absolutnie nie widzę, co byłoby śmieszne w dodaniu 5% HVB do oleju napędowego poprzez promowanie sektora zwarciowego.

Dodaj 5% oleju, jeśli ma to podzielić interwały wymiany oleju, a nie 4. Nie jestem pewien, czy środowisko jest tam (zwłaszcza, gdy widzisz, co się dzieje z większością przypadków wymiany oleju ...)

Wydaje mi się, że całkiem uczciwie byłoby określić, że obniżenie temperatury spalania poprzez recykling spalin, jeśli zmniejsza Nox, zwiększa produkcję HC i obniża sprawność silnika (nieznaczne nadmierne zużycie).

Wzrost HC jest stosunkowo nieznaczny w porównaniu ze spadkiem NOx. Jeśli chodzi o osiągi silnika, musisz wiedzieć, co chcesz mniej zanieczyszczać lub jeździć szybko. Nie łudź się, jeśli żadnemu producentowi nie udało się obejść bez zaworu EGR, jest ku temu powód!

Nie „dotykając mojej piłki” w kwestii usuwania zanieczyszczeń, z pewnością możesz wyrazić swoją opinię na temat kompatybilności HVB z leczeniem Nox (wstrzyknięcie mocznika, AD-Blue), które mnie interesuje.
Urządzenia te są obecnie montowane tylko w silnikach samochodów ciężarowych (prawdopodobieństwo ustawienia T°C i obciążenia silnika), ale podobno są też problemy z filtrami DPF w samochodach osobowych.

Cząsteczki powstałe w wyniku spalania w HVB lub GO są takie same. leczenie jest zatem identyczne. Tylko strategie trybu regeneracji Noxtrapów są inne, ponieważ HVB produkują ich więcej i konieczna jest częstsza regeneracja.

Urządzenia te są obecnie montowane tylko w silnikach samochodów ciężarowych (prawdopodobieństwo ustawienia T°C i obciążenia silnika), ale podobno są też problemy z filtrami DPF w samochodach osobowych.

Do tej pory tylko Mercedes wypuścił seryjnie Noxtrap, nadchodzi Renault. Rzeczywiście ma to wpływ na silniki FAPé, ponieważ konieczne jest pogodzenie wszystkich strategii regeneracji obu komponentów. Konieczność generowania CO w celu regeneracji pułapki Nox ma również wpływ na generowanie cząstek blokujących DPF... I tak, regulacja jest skomplikowana...

Na koniec ostatnia uwaga, super pojazdy, które tworzą dla nas nasi drodzy europejscy producenci, nie nadają się do jazdy na 80/100 planety; to świetny komputer, który zarządza wszystkim, chyba że pierwszy przypadek diagnostyczny i kompetentny facet mają przebieg 10000 XNUMX km ty Co robi mój drogi konstruktorze silników, gdy się zepsują?

Kraje „zachodnie”, dla których przeznaczone są te pojazdy, posiadają niezbędną infrastrukturę do diagnostyki, więc o większość pojazdów nie trzeba się martwić. Jeśli chodzi o Azję, to nie potrwa to długo. Jeśli chodzi o kraje wschodzące, planowane są również mniej nowoczesne silniki, niemniej jednak stanowią one znaczny postęp pod względem zużycia i oczyszczania w porównaniu z antykami obecnie używanymi w tych krajach!

Spróbuję mu to wyjaśnić (jeśli jest inżynierem, to jest zrujnowany, jest sformatowany; przepraszam Christophe).

Podoba mi się Twój sposób katalogowania! W końcu to mnie ludzie uważają za osobę o ograniczonych horyzontach!
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 03/01/07, 00:53

Radasse2000,
Masz rację toute linia ! I jaką wiedzę pokazujesz nam wszystkim, którzy od lat badamy tę kwestię i nigdy nie widzieliśmy takich dowodów tuż pod nosem!

Temat jest zamknięty i dlatego dyskusję można zakończyć było. To była przyjemność!




A jeśli szukasz innych informacji, nie wahaj się i przejdź do http://www.lettres.net/troll.htm w Twoim interwały przerwa
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 03/01/07, 01:11

Witaj Radasse 2000
Jak myślicie, co jest lepsze,
- albo wyprodukują niewielką ilość CO2 pochodzenia kopalnego, który będzie gromadził się w atmosferze i zwiększał efekt cieplarniany
- lub produkować więcej CO2 ze spalania oleju rzepakowego, CO2, który będzie regularnie poddawany recyklingowi przez nowe plantacje rzepaku, unikając jego akumulacji?
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/01/07, 03:19

Witam producenta silników

1
Jeśli chodzi o tłok André, muszę przyznać (z pewnością cię to zadowoli) nigdy wcześniej nie widziałem takiego pęknięcia. Może dlatego, że pracuję tylko na nowoczesnych i niezawodnych silnikach! W związku z tym śmieję się, gdy z jednej strony mówicie mi, że nowoczesne silniki są zawodne, a z drugiej strony psujecie tłoki w swoich antykach! Ale hej, to pewnie dlatego, że jak wszyscy wiedzą, pęknięcie tłoka nie jest poważną awarią!
To trochę jak zakręcanie gwintów podczas dokręcania świec! Istnieje narzędzie zwane kluczem dynamometrycznym, które jest bardzo przydatne do rozwiązania tych problemów. Drugi to odbicie, które prowadzi do wniosku, że nie ma sensu dokręcanie świecy o 50N.m!


Zanim opuszczę ten temat jeszcze powiem skąd pochodzi ten tłok, nie dla Ciebie, dla reszty z nas wiesz za dużo o silnikach.
jest to 290-cylindrowy, płaski, tłokowy silnik Lycoming O2 d4, chłodzony powietrzem, rozwijający moc 140 KM przy 2800 obr./min i 135 KM przy 2600 obr./min
jest to segment, który pękł w wyniku stępionego zużycia rowków po pracy przy nadmiernych obrotach 2800 obr./min. i pojawia się ten problem. Silnik ten zużywa 1 litr oleju na 4 godziny i jest to normalne w lotnictwie, na radialach pompujemy 1 litr na godzinę!
Trzeba wiedzieć, że te zabytkowe silniki, cała francuska flota samolotów współpracuje z Lycomingami lub Continentalami. Czy nadal czekamy na silnik wysokoprężny Renault? lub doskonałość Poteza
Na szczęście masz dwóch Bretończyków (Serge Pennec), którzy wiedzą, jak budować i wykorzystywać silniki wysokoprężne starej generacji w pięknych, odnoszących sukcesy samolotach.
Tak jak mówisz pęknięcie tłoka to nie jest poważna awaria, nie wiem czy siedziałeś obok mnie jak to się stało to śmiałbyś się tak samo, 30 km lasu do przebycia zanim znalazłeś dogodne miejsce, to Mówię tu o niezawodności, czyli o silniku, który pracuje na średnich obrotach nawet przy wpadającym zaworze.
W praktyce silniki te należy demontować co 800 godzin, a czasem rzadziej, aby zmierzyć zużycie segmentów i ewentualnie wymienić zawór, tłok i segment.
w tych silnikach wszystkie gwintowane otwory w aluminium są spiralne, a świece zapłonowe należy demontować przynajmniej raz w roku lub co 50 godzin i dokręcać kluczem dynamometrycznym. Jeśli pozostawisz świecę zapłonową dokręconą przez kilka lat, istnieje ryzyko jej rozerwania siatki, więc opowiedz mi więcej o kluczach dynamometrycznych i przestań myśleć, że wszyscy pracują jak kowale, żyjemy w lesie, ale mamy narzędzia!

Wstępnie na podstawie zdjęć tłoków które zamieściłem powinieneś był zdiagnozować silnik zużywający dużo oleju, uszkodzony segment i zapadnięte rowki (nie pytaliśmy skąd pochodzi tłok)
ale na podstawie tych szczegółów facet zamiatający stanowisko testowe mógłby to zdiagnozować.
Dla mnie pracujesz tylko nad systemami przeciwdziałającymi zanieczyszczeniom,

A co do zaworu ERG, nie bierzcie nas za dzikusów, bo mieszkam obok Abenakich, wiemy do czego służy i do czego służy. To istnieje od 75 roku w Ameryce.
W dieslu o dużym przebiegu i niewielkim zużyciu producenci wykręcają odpowietrznik w dolocie, co powoduje spore zatykanie kolektora dolotowego spalinami z zaworu ERG (nieczęsto trzeba było czyścić tuba!) To prawda, zapomniałem, że pracujesz z nowymi silnikami.

Nie martw się, to nie przekracza moich umiejętności! Twoim zdaniem, dlaczego na pantonie TAVT (temperatura przed turbiną) jest niższa? Czy może to być spowodowane zjawiskiem parowania wody? Czy ta ewaportacja byłaby możliwa, gdyby generowała gazy? I czy te gazy mogą wytwarzać ciśnienie na tłoku?
Więc tak, system Panton pomaga odzyskiwać energię i ograniczać jej zużycie! Ale nie, nie jest mniej zanieczyszczający! Para wodna w cylindrze pogarsza spalanie i wytwarza cząsteczki, CO (śmiercionośny gaz) i niezwykle wysoki poziom HC (niespalonego)! Dodatkowo uniemożliwia działanie katalizatora i filtra cząstek stałych! Jeśli system ten nigdy nie został wprowadzony do produkcji, stało się tak dlatego, że był bardziej zanieczyszczający
!

Aby to potwierdzić, czy wykonałeś pomiary na działającym pantonie? przed przystąpieniem do pomiarów należy najpierw użyć pantonu, który działa, a dla mnie doprowadzenie go do działania nie było łatwą drogą i nadal czasami nie działa.
Jeśli chodzi o zanieczyszczenia, nie komentowałbym tego tematu, nie mam wiedzy w tej dziedzinie, ale wydajesz się pewny siebie. że to bardziej zanieczyszcza środowisko, czy masz jakieś odniesienia? liczby ?
Para wodna w cylindrze pogarsza spalanie i wytwarza cząstki stałe
,

to prawda, to samo dzieje się, gdy do ERG dodamy za dużo spalin, ale gdy do silnika dodamy odpowiednią ilość pary, wcale nie jestem przekonany, że pogarsza to spalanie lub że wytwarza więcej niespalonego paliwa. Na silniku benzynowym jest to jeszcze bardziej widoczne przy dodaniu za dużej ilości wody, to chyba czytaliście w teście BMW.
Ale wyjaśnij mi, jak możemy pogorszyć spalanie, wytwarzać mniej dymu i zużywać mniej oleju napędowego?
Byłbym ciekawy, jaką wartość uzyskałeś, korzystając z pantonu, jeśli chodzi o temperatury zużycia i wylotu spalin? ponieważ jesteś przygotowany do pomiaru!

Kolejny temat, gdy mówisz o rozcieńczaniu oleju. Twoje odpowiedzi są dla mnie bardzo niejasne. W przypadku oleju napędowego rozcieńczenie jest takie samo, źle rozpylone krople, które przyklejają się do powierzchni, gromadzą się w oleju w skrzyni korbowej, w zależności od użytkowania silnika.
Nie mówiłeś nam o oblodzeniu silnika? lub w twoim języku lakierowanie cylindrów wynika z pracy w 100% na oleju.
Jeśli chodzi o łożysko turbo, dzieje się to w Garetts dokładnie z twoją teorią wymiany oleju co 10000 XNUMX km
dotyczy to idealnego użytkowania, ale przy normalnym użytkowaniu taka praktyka powoduje złe starzenie się silników
Osobiście wymieniam olej co 5000 km a w sezonie zimowym jeszcze rzadziej, częste rozruchy przy -20 i krótkie wyjazdy szybko zanieczyszczają olej, a jako że jestem konkretny otwieram filtry oleju (sprzedaje jeden otwiera specjalnie zaprojektowaną skrzynkę) i Przyglądam się akordeonowi. Wiele filtrów oleju ulega zatkaniu i otwiera się zawór zwrotny, co działa jak brak filtra. Nie oszczędzam na oleju silnikowym, to żywotność silnika.
W samolocie olej wymieniam co 25 godzin, olej to półsyntetyczny aeroshell W15/50.
W przypadku pomp Bosch i Lucas w szczególności wał napędowy w modelu Lucas służy jako kołek ścinany, gdy olejowi brakuje płynności lub wtryskiwacz jest skalibrowany zbyt wysoko, wał jest zbyt wysoko.

Teraz zamierzam cię zadowolić. Nie polecam jeździć na oleju bez podjęcia wszelkich niezbędnych środków ostrożności, jest to jeden z powodów, dla których na początku otworzyliśmy kilka silników, ale musieliśmy się uczyć i dowiedzieć się, dlaczego? kiedy te problemy zostaną rozwiązane, będzie działać dobrze, pod warunkiem, że użyjesz dobrze przefiltrowanego i dobrze zdekantowanego oleju, w odpowiedniej temperaturze. Doświadczyliśmy problemów z rozcieńczaniem i glazurą, zaklejonymi segmentami i tym wszystkim z powodu niewłaściwego użycia oleju.Większość tych problemów została rozwiązana.
Ale nie chcesz rozmawiać o tym, jak powinniśmy kontynuować jazdę w 100% na ropie, wolisz powiedzieć, że to niedobrze...
Nigdy nie radziłbym jeździć w 100% na oleju bez dokonywania jakichkolwiek modyfikacji, podgrzewacz pompy wspomagającej z termostatem na 80°C na powrocie z pętlą z usuwaniem pęcherzyków, rozruch i przewietrzanie na oleju napędowym oraz lepszy system ogrzewania w sektorze. Mieszkam w zimnym kraju! Przejść na olej dopiero po osiągnięciu przez silnik i olej temperatury 80°C, przy krótkotrwałym użytkowaniu wymieniać olej silnikowy po przebiegu mniejszym niż 5000 km, przy pracy na oleju nie wahaj się sprawdzić i nasmarować wtryskiwacze, nie wolno jeździć z wtryskiwaczami, które słabo rozpylają
w każdym razie wymontowanie wtryskiwaczy i założenie ich na pompę to drobnostka (przy dobrze zaprojektowanym silniku smołowanie ich przy podkładkach i dystansach nie zajmuje dużo czasu.. to jest to, że długo chodzi w oleju. ..

Tyle mam do powiedzenia, odpowiem na pytania dotyczące silników i tematy, które dobrze znam, analizę gazów w silniku, na którym się nie znam i nie mam co mierzyć w swoim małym garażu...
Załóżmy, że nic nam nie mówisz, mówiąc, że nie ma wystarczającej liczby pól do wydobycia ropy, to tak, jakbyś mówił nam, że na ziemi jest zbyt wielu ludzi, którzy jeżdżą samochodami.
Co mnie dziwi, dlaczego to wybrałeś forum co jest raczej ogólne, chociaż istnieją inne specjalistyczne oleje z doświadczonymi facetami w tej dziedzinie.
Niemieckie przysłowie mówi: W krainie ślepych jednooki są królem..

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 03/01/07, 09:40

: Idea: tak dla wyjaśnienia, rzepak ma 1,5 m wysokości i 25 m szerokości, wyobraźcie sobie całą materię organiczną (kilka kg), całą roślinę rozgniata się i pozostawia na polu, z wyjątkiem bardzo małej części, około 30 do 40 g nasion, z których powstał olej i tylko około 30% (70% posiłku), więc roślina pochłonie kg CO2, uwalniając tylko kilka gramów oleju,

dlatego stosunek zużycia CO2 przez roślinę do wydalania do natury (przez doniczkę) w dużej mierze sprzyja spadkowi poziomu CO2 w atmosferze w kierunku degradacji przez mikroorganizmy glebowe.

„Z kolei bilans energetyczny nowego oleju rolniczego, wyprodukowanego w wyniku zwarcia, obliczono metodąADEME i wynosi 6 (ropa uwalnia 6 razy więcej energii, niż potrzeba do jej wytworzenia)...znacznie więcej niż jakiekolwiek inne paliwo!"pochodzenia oliomobile"
http://www.ademe.fr/partenaires/agrice/ ... ues_fr.pdf

nie jesteś biologiem ani rolnikiem, ja jestem tylko bardzo małym producentem nasion, który przeprowadził minimalne badania w tej kwestii. więc odpuść sobie fałszywe równania, inni wiedzą, jak je wykonać lepiej od Ciebie.

PS: Abisyński3 +¨1, temat staje się nudny i zboczony.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.

Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 03/01/07, 13:56

radasse 2000 Może jestem głupi, ale nie rozumiem twoich obliczeń zawartości CO2 w atmosferze...

dla mnie jeśli będę miał szczęście posiadać hektarową działkę i sieję rzepak produkując 1000L/rok i mam samochód, który pali 5 litrów na 100 to mógłbym przejechać 20 000 km/rok
jeśli na tej ziemi znajduje się również plama oleju o pojemności 100 m3, będę miał wybór pomiędzy pompowaniem oleju lub uprawą rzepaku do zasilania mojego samochodu... w obu przypadkach spryskam atmosferę 1000L gówna/rok
zgadzamy się, że jest podobnie...
ale po 100 latach, jeśli wypompuję całą ropę, będę miał w piwnicy próżnię 100 m3 i 100 m3 gówna więcej w atmosferze (taka jest zasada naczyń połączonych : Chichot: ) gdybym posadził rzepak i co roku rzepak odbudowuje się dzięki słońcu i gównu, które wypuściłem do atmosfery, to myślę, że za 100, 1000, a nawet 10 000 lat nie będę miał w swoim gównie więcej gówna niż na początku atmosferze i będę po prostu ograniczony do życia słońca (5 miliardów lat) w celu wykorzystania tej energii, podczas gdy moje rezerwy ropy, duże czy małe, skończą się tego czy innego dnia, dotrzemy do końca i jeśli nie ma go już w piwnicy, z konieczności znajdzie się w atmosferze (nic nie ginie, nic się nie tworzy) ze stężeniem substancji zanieczyszczających, które z czasem nieuchronnie wzrasta. Wyczerpanie się złóż ropy pod ziemią... Zaprzeczanie temu jest dla mnie zaprzeczaniem dowody i wszystkie twoje piękne naukowe obliczenia nie sprawią, że zmienię zdanie

jest oczywiście oczywiste, że ropa naftowa nie jest panaceum i może być jedynie marginalnym rozwiązaniem tranzytowym, np. na jednym hektarze ziemi można według własnego uznania wykonać następujące czynności:

-nakarmić konia
-nakarmić krowę lub wołu
-nakarmić pięć owiec
-nakarm 20 ludzi (zboża)
-zasilanie 2 samochodów przejeżdżających 10 000 km/rok i zużywających 5 l oleju/100 km
– nakarmić 6 samochodów przejeżdżających 10 000 km rocznie i zużywających 10 litrów etanolu na 100 km

-zasilić 500 samochodów elektrycznych przejeżdżających 10 000 km/rok przy 20 kWh/100 km, jeśli pokryjemy pole panelami fotoelektrycznymi o wydajności 10%

– zasilić 864 samochody elektryczne poruszające się z prędkością 10 000 km/rok przy zużyciu 20 kWh/100 km za pomocą turbiny wiatrowej o średnicy 80 metrów i mocy 2 MW działającej przez 10% czasu oraz kontynuować kultywowanie tego, czego chcemy pod spodem…

prawdą jest, że roztwór naftowy nie jest opłacalny w masowej produkcji i zmonopolizuje większość gruntów wykorzystywanych do wyżywienia, ale niewiele robi, aby zadowolić marginalizowanych ludzi, którzy mają ugory lub dobre źródło zużytej ropy i są biegli w samozaopatrzeniu. wystarczalność.stare sztuczki i majsterkowanie często mówimy, że małe strumienie tworzą duże rzeki i 10% rozwiązania tutaj, 7% innego itd. Może się to skończyć w 100% odnawialnymi, oczywiście pionierzy i oświeceni z początkujący często płacą cenę i często uchodzą za szaleńca, ale gdy tylko sytuacja się odwróci i większość problemów zostanie rozwiązana, inni nie są proszeni o podążanie za tym ruchem, o ile tylko w powietrzu panuje atmosfera, że ​​jest to modne i że jest to konfiguracja nie jest zbyt skomplikowana i jest naprawdę opłacalna z punktu widzenia portfela.

rozwiązanie tak rozwiązanie nie... tu się z tobą zgadzam...
Ostatnio edytowane przez pluesy 05 / 01 / 07, 12: 43, 5 edytowany raz.
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126