Wykonaj zawór termiczny z zaworem elektromagnetycznym i termostatem

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
czarny matowy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 30/11/04, 13:32
Lokalizacja: Gironde




przez czarny matowy » 05/12/07, 10:59

Bonjour à tous!

W Thermador znalazłem zawór termiczny za 70 € HT ...
W moich cenach jest więcej ...

Dla zainteresowanych zamieszczam link: http://www.thermador.fr/www/product.asp ... jectkind=5

a+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 05/12/07, 11:00

Hej, ciekawi mnie, czy mój jest nie do odzyskania... Swoją drogą nie wiem, czy widziałeś, ale oto zdjęcia instalacji, którą przed chwilą wykonałem: https://www.econologie.com/forums/photos-et- ... t4368.html
0 x
czarny matowy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 30/11/04, 13:32
Lokalizacja: Gironde




przez czarny matowy » 05/12/07, 14:22

Nie, nie widziałem... Ale i tak gratuluję, świetna robota!

Nie miałem czasu omówić wszystkiego szczegółowo, ale jestem pewien, że przez resztę mojej pracy będę czerpał inspirację z Twojej instalacji; Mam zamiar zrobić solarny ECS tego lata...

A skoro już mowa o zbiornikach buforowych, czy zbiornik odtajnionego gazu mógłby załatwić sprawę? (Mam dobry plan na tego typu zbiornik...)

Ponieważ w stosunku do objętości mojego domu potrzebuję zbiornika o pojemności co najmniej 2000 L! Przy moim wymienniku mlecznym o pojemności 450 litrów ryzykuję, że będzie mi trochę mało!

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 05/12/07, 14:37

Cieszę się, że moja instalacja może pomóc zainspirować ludzi (ale uważaj, nie jestem profesjonalistą, nie dołączę, jeśli to „nie zadziała”, eh…)

Problemem w doborze bufora oprócz objętości jest wymiennik ciepła... W zbiorniku gazu go nie ma?
0 x
czarny matowy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 30/11/04, 13:32
Lokalizacja: Gironde




przez czarny matowy » 05/12/07, 18:27

Nie, nie ma, ale planuję zrobić serpentynę...

W komercyjnych zbiornikach buforowych znajduje się kilka wlotów/wylotów na różnych poziomach... Czy jest to obowiązkowe i do czego służy?

Poza tym, dla twojej informacji, niedaleko ode mnie jest facet, który sprzedaje cyrkulatory słoneczne.
Dostarczono z 2 panelami fotowoltaicznymi, niemieckim sprzętem, musiał kupić kilka, aby móc dostarczyć go do Francji, więc nadal ma kilka... 300 i kilka euro... Widziałem to w działaniu... to działa bezbłędnie...

Dobry wieczór i +
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 260