C-Cactus: ekonomiczna hybryda Hdi od Citroëna

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 17/11/08, 11:06

Remundo napisał:Cytuję:
„ulepszony system stop and start” [] „który zmniejsza zużycie paliwa o 10%”


Dla parigo w korkach może...w przeciwnym razie nie przekracza 2-3%!!! Krótko mówiąc, jest to czyste i proste kłamstwo...

PSA ośmiela się nawet mówić o „mikrohybrydzie”… o „DŹWIĘKU” Start & Stop (standard w LUPO 3L na długo przed ogłoszeniem przez PSA swojego systemu!)… i standard od 2007 roku w całej gamie BMW…

We Francji nie mamy ropy, ale mamy arogancję! : Mrgreen:
Ostatnio edytowane przez Christophe 17 / 11 / 08, 15: 53, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16251
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 17/11/08, 12:07

Cześć Cmoa,

Producenci nie chcą tworzyć hybryd i JESZCZE MNIEJ akumulatorów.

Przez ponad 10 lat więcej niż jeden samochód na dwa mógł spalać mniej niż 2 l/4 nawet przy maksymalnej prędkości 100 km/h...

Technologia, którą ma opracować Peugeot, wybitny specjalista od silników Diesla (wraz z BMW), to hybryda szeregowa ORAZ hybryda typu plug-in.

Przy spokojnej jeździe z łatwością spaliliby mniej niż 3 l/100, nawet w przypadku kombi 407. : Idea:

Wszystko to nie jest robione z powodów, które już omówiliśmy...

@+
0 x
Obraz
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 17/11/08, 15:51

Remundo napisał:Cześć Cmoa,

Producenci nie chcą tworzyć hybryd i JESZCZE MNIEJ akumulatorów.

Przez ponad 10 lat więcej niż jeden samochód na dwa mógł spalać mniej niż 2 l/4 nawet przy maksymalnej prędkości 100 km/h...

Technologia, którą ma opracować Peugeot, wybitny specjalista od silników Diesla (wraz z BMW), to hybryda szeregowa ORAZ hybryda typu plug-in.

Przy spokojnej jeździe z łatwością spaliliby mniej niż 3 l/100, nawet w przypadku kombi 407. : Idea:

Wszystko to nie jest robione z powodów, które już omówiliśmy...

@+
Zgadzam się z Tobą w zasadzie, silniki nigdy nie były tak wydajne, ale jednocześnie nigdy nie były tak ciężkie (pod względem masy i różnorodnego wyposażenia).

Jeśli jednak weźmiemy:
- Silniki kołowe Michelin;
- akumulatory Bolloré LMP;
- Wszystko powiązane z małym wydajnym generatorem
Myślę, że jest sposób na średnią!!!

Osobiście też sobie powtarzam, że nie ma potrzeby wymyślać nowego pojazdu bo jeśli w już istniejącym aucie (nowym czy starym) wymontujemy silnik, skrzynię biegów, układ kierowniczy... i że włożymy akumulatory i grupę na miejsce (Koła Michelin nie zajmują miejsca w komorze silnika). Uważam, że każdy samochód można zelektryfikować.

[TRYB PROJEKTU WŁĄCZONY]
C moa napisał:(AMHA to może być świetny temat projektu dla ekonologii. „do mądrych…”).

Cóż, pozwólcie, że trochę nalegam (nie zapominajcie, że jestem Bretonem).

Myślę też, że na forum istnieją ludzie, którzy posiadaliby umiejętności i doświadczenie niezbędne do przeprowadzenia najpierw tego badania technicznego, a dlaczego nie odzyskać tuszy, aby następnie przeprowadzić badania na pełną skalę.

Dlaczego nie stworzyć grupy roboczej na wzór grupy stworzonej dla oleju Laigret?? Oczywiście nigdy nie wiemy z góry, dokąd nas to może zaprowadzić, ale uważam ten proces za interesujący.

Cóż, mówię to, nic nie mówiłem, jestem już dość zajęty gdzie indziej, więc mogę ci tylko wyrazić mój pełen szacunek, ale mimo to myślę tylko o kilku... : Mrgreen: : Mrgreen:
[TRYB PROJEKTU WYŁĄCZONY]
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/11/08, 17:01

Remundo napisał:Witam wszystkich,

Przeczytaj dziś rano w silniku Nature
http://www.moteurnature.com/actu/2008/p ... brides.php

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Ambicje PSA w hybrydzie...

Cytuję:
„ulepszony system stop and start” [] „który zmniejsza zużycie paliwa o 10%”

: Chichot: Dzięki temu wejdą na rynek, to ogromna ambicja : Chichot:

Co za smutek ... :| To Toyota musi wznieść toast... Już niedługo trzecia generacja Priusa (który jest łagodną hybrydą, ale jednak hybrydą) i ponad 3 lat doświadczenia marketingowego i przemysłowego... : Idea:
Zupełnie się z tobą nie zgadzam, Raymond, całkowicie ignorujesz sens artykułu, a to szkoda...

Toyota sprzedaje na całym świecie prawie 10 milionów samochodów rocznie, a ile Priusów? Mniej niż 100 000... Jaka redukcja zużycia paliwa pomiędzy Priusem a pojazdem z porównywalnego segmentu? 25%?

Zaawansowana technologia Stop&Start, poprzez zintegrowanie, podobnie jak w przypadku Béhème, inteligentnej regulacji alternatora, ma natychmiastowe zastosowanie w CAŁEJ gamie PSA i myślę, że w tym przypadku mają one rację, jeśli chodzi o rzeczywistą wydajność w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, nawet jeśli rób to tylko ze względów komercyjnych (PSA nie chce stracić, tak jak Toyota, kilku tysięcy dolarów na każdej sprzedanej hybrydzie, zanim naprawdę opanuje technologię)...

Co więcej, nie powstrzymuje ich to od myślenia o przyszłości (wciąż jest to problem rentowności i kosztów, których Toyota nie ma)
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 17/11/08, 17:06

Hej, skoro już o hybrydzie, Natural Engine i zużyciu paliwa: http://www.moteurnature.com/actu/uneact ... s_id=23894
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16251
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5280




przez Remundo » 17/11/08, 18:30

Cześć drwal,

Wiesz równie dobrze jak ja, że ​​zabawa z alternatorem rozrusznikiem oznacza owijanie w bawełnę... wydech... : Idea:

Jeśli chodzi o sprawę Connaught, oto dobry przykład: producenci tak bardzo ociągają się z hybrydami typu plug-in, że to małe MŚP zaczynają wyrabiać sobie markę w tym temacie…

Jednakże te małe MŚP nie mają środków na uprzemysłowienie/zapewnienie niezawodności/zapewnienie obsługi posprzedażnej na dużą skalę i niskim kosztem.

Przypomina mi to historie... Dassault Cleanova, Renault Kangoo Elect'road : Idea:
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 17/11/08, 18:53

Bonjour Christophe
Christophe napisał:
Remundo napisał:Cytuję:
„ulepszony system stop and start” [] „który zmniejsza zużycie paliwa o 10%”


Dla parigo w korkach może...w przeciwnym razie nie przekracza 2-3%!!! Krótko mówiąc, jest to czyste i proste kłamstwo...

PSA ośmiela się nawet mówić o „mikrohybrydzie”… o „DŹWIĘKU” Start & Stop (standard w LUPO 3L na długo przed ogłoszeniem przez PSA swojego systemu!)… i standard od 2007 roku w całej gamie BMW…

We Francji nie mamy ropy, ale mamy arogancję! : Mrgreen:


Całkowicie się z Tobą zgadzam, 10% to bzdura. Kolejny pretekst, żeby skomplikować sprawę i sprzedać technologię frajerom, zamiast zająć się prawdziwymi problemami i ograniczyć moc tych samochodów.
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/11/08, 10:08

Flytox napisał:[...] Całkowicie się z Tobą zgadzam, 10% to nonsens. Kolejny pretekst, aby skomplikować sprawę i sprzedać technologię gogo, zamiast stawić czoła prawdziwym problemom i ograniczyć moc tych samochodów.
A+
Bad ... :?

Jaka jest różnica między małym samochodem o małej mocy (na przykład C1/107) a zoptymalizowanym samochodem o znacznie większej mocy w „normalnych” warunkach jazdy, które mają być reprezentowane w ustandaryzowanym cyklu pomiaru zużycia paliwa w Europie? (BMW na przykład seria 1)?

Mniej niż litr... (pozostało w 4 i 5 l)

Technologia wciąż ma petit odsetki...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 18/11/08, 10:17

Remundo napisał:Cześć drwal,

Wiesz równie dobrze jak ja, że ​​zabawa z alternatorem rozrusznikiem oznacza owijanie w bawełnę... wydech... : Idea: [...]


Nie, nie i jeszcze raz nie!

Rozrusznik-alternator to proste rozwiązanie, dość niedrogie i nadające się do rozszerzenia na WSZYSTKIE nowe samochody lub prawie...

Znacznie skuteczniejsze w bardzo krótkim okresie niż wszystkie badania nad tzw. modelami, które od 5 lat obiecywano nam, że trafią do sprzedaży w przyszłym roku!

Hej, zamiast denerwować producentów ESP, który wkrótce będzie obowiązkowy (w ten sposób ludzie nie będą już musieli nawet umieć prowadzić... Roll:), Komisja Europejska zrobiłaby lepiej, gdyby tego typu przybory były obowiązkowe!

Potem, niezależnie od tego, czy uznacie, że nie jest to wystarczająco duży wysiłek ze strony producentów, czy też nie świadczy o dostatecznie wyraźnym przełomie technologicznym, zgodzę się, ale nie twierdzę, że nie byłoby to skuteczne…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 18/11/08, 12:09

Podążając za punktem widzenia Drwala, pamiętaj, że lepsze jest wrogiem dobrego!!!

Jasne, że lepiej dziś zrobić mały krok do przodu, niż rewolucję za 15 lat, bo jak już mówiłem, uważam, że hybryda to dobre rozwiązanie technologiczne, ale gotowe będzie jeszcze długo. . Nawet Toyota, przy całym swoim zaawansowaniu technologicznym, nie jest w stanie osiągnąć nic lepszego pod względem zużycia i emisji spalin niż najlepsze diesle....
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 89