C-Cactus: ekonomiczna hybryda Hdi od Citroëna

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 10/09/07, 22:23

bham napisał:Uważam, że jest bardzo ładny z estetycznego punktu widzenia. W Citroënie bawili się odważnym, podniesionym wyglądem, przypominającym samochód 4x4 lub crossover (powiedzmy pojazd rekreacyjny), bardzo jasnym, z dużymi felgami, aby zaimponować innym.
Jest dość ukierunkowany, aby konkurować z Niemcami, Anglikami i Japończykami. Ale może nie jest jeszcze wystarczająco elegancki dla Neuilly’ego…
Pod względem zużycia paliwa GO wypada lepiej od najmniejszego Citroëna C1 (3,4 l/100 km przy 90 km/h i 4,1 l/100 km w cyklu mieszanym), przy czym ten ostatni jest mniejszy (3,43 m) i lżejszy? (890 kg bez ładunku – 1245 kg całkowita masa załadowanego). Produkcja CO2: 109 g/km i 78 w przypadku kaktusa.
Więc jeśli Citroën może odebrać udział w rynku Priusowi i skieruj rany na właściwą ścieżkę.... :D
Niech żyją nasi francuscy producenci....

Jaka jest właściwa droga na rany?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/09/07, 09:39

Leo Maximus napisał: Jaka jest właściwa droga na rany?

Po co ? jesteś tego częścią? :D
Właściwie myślałem o tych mieszkańcach miast, którzy mają wygodne dochody (nie tylko bobo – i nie wszyscy bobo mają wygodne dochody – mea culpa), którzy jeżdżą po mieście samochodem z napędem 4x4 lub dużym podnoszonym minivanem, najlepiej z silnikiem benzynowym V6 lub V8, „ponieważ są konie pod maską” i nie śmierdzi olejem opałowym, ma piękne efektowne felgi, które spalają od 10 do 20l/100km, średnio 30km/h albo stoją godzinami w korkach.
Zatem „właściwy sposób” dla bogatych bobo i innych bogatych ludzi powyżej, wydaje mi się, że jest to tego rodzaju pojazd, który zachowuje wizerunek pojazdu, który narzuca się, jednocześnie chroniąc środowisko. Z punktu widzenia wizerunku marki lepszy byłby niemiecki samochód, ale hej, do reklamodawców Citroëna będzie należało przekonanie, że tego rodzaju samochód może być dobry, szykowny, dobry, „na wietrze”, w zasadzie w dobre narzędzie do uznania i sukcesu społecznego w taki sam sposób jak Au..i, Mercos, BW i Cie.
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 08/10/07, 10:40

Nie wpadnij w pułapkę: ten samochód nie jest przeznaczony dla osób indywidualnych.
Nie jest i może nie być lub nigdy nie będzie dostępny w sprzedaży.
To wciąż tylko chwyt reklamowy mający na celu zaprezentowanie zamiennika C3.
Zawsze łatwo jest stworzyć koncepcję, która niczego nie konsumuje. Produkcja masowa to coś innego. Seria niezawodnie i wielokrotnie odtwarza dobre wyniki zużycia paliwa przez cały okres eksploatacji pojazdu.
Gdyby wystarczyło zrobić statyczne zdjęcie i wezwać prasę, jakie piękne pojazdy byśmy wszyscy mieli...
Pewne jest, że produkowany wyłącznie na papierze nie zanieczyszcza zbytnio środowiska. Ale to nie robi nic innego poza reklamą.
Francuska hybryda: czy moje dzieci kiedyś ją zobaczą?
Diesel, SP95, etanol czy diester nie obchodzi nas to, ale coś wiarygodnego i SZYBKIEGO!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/10/08, 10:46

Odkryłem więc na nowo Citroëna C-Cactus, który w ciągu roku przekształcił się z hybrydy HDi w pojazd w 100% elektryczny, zobacz wideo: http://mondial-paris.auto.orange.fr/gal ... ideos.html
Szkoda, że ​​nie wiemy więcej o stronie technicznej, a zwłaszcza o przekładniach, które prawdopodobnie są tradycyjne.
A co do marketingu.... :płakać:

Korzystam z okazji, aby przedstawić bardzo prosty pomysł, aby zrobić pojazdy elektryczne wyposażone w silniki/koła Hydroquébec lub Michelin, zasilane bateriami, które same są ładowane przez generator umieszczony pod maską. Ponieważ akumulatory są ładowane „na żądanie”, byłoby ich mniej, co skutkowałoby wzrostem wagi i kosztów; w przypadku generatora musi być możliwe zaprojektowanie czegoś cichego, kompaktowego i oszczędnego, zwłaszcza że nie działałoby to w sposób ciągły.
Pod względem wydajności myślę, że nie powinna być gorsza niż wydajność elektryczna elektrowni cieplnej (celowo pomijam przypadek energetyki jądrowej) / energii elektrycznej potencjalnie użytecznej w domu. Lub ?
Czy mamy to na forum Christophe, porównanie uzysków w odniesieniu do energii pierwotnej grupy elektroenergetycznej (silnik cieplny + generator) i produkcji elektrycznej elektrowni cieplnej/potencjalnie użytecznej energii elektrycznej? Nie udało mi się tego znaleźć w wyszukiwarce.


Wreszcie, uważam, że może to być proste rozwiązanie do promowania pojazdów elektrycznych i bcq mniej skomplikowane niż ogniwa paliwowe, których doskonały model samochodu opracowany przez Michelin z silnikami/kołami można zobaczyć tutaj: http://www.moteurnature.com/actu/2004/m ... _light.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
coucou789456
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1019
Rejestracja: 22/08/08, 05:15
Lokalizacja: Narbonne




przez coucou789456 » 13/10/08, 11:35

cześć

w skrócie, wynalezienie na nowo napędu spalinowo-elektrycznego, który od dziesięcioleci jeździ na kolejach na całym świecie.

Największą przeszkodą we wszystkich tych pracach nad pojazdami hybrydowymi lub elektrycznymi jest umożliwienie im osiągania niemal identycznych osiągów z naszymi ukochanymi samochodami z silnikami spalinowymi.

a mimo to jesteśmy zasypywani radami, abyśmy moderowali swój sposób jazdy, a nie brali się między innymi za Fangio ( http://fr.wikipedia.org/wiki/Juan_Manuel_Fangio dla niewiedzących), żeby nie przyspieszać i nie hamować za bardzo w mieście, co nie przeszkadza producentom w chęci udostępnienia pod maską dziesiątek „elektrycznych” koni, z których ponad 80% normalnie nie nadaje się do użytku .

Jeff
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 14/10/08, 10:45

Hej, właśnie znalazłem przodka C-Cactusa
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
Nie jestem pewien, czy to oryginał!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 14/10/08, 11:09

1) Ach, hybryda 2cv z 1963 roku jest doskonała...

Biorąc pod uwagę cenę, nie sądzę, że jest to projekt DIY, może to samochód koncepcyjny z tamtych czasów, prawda? Tak rzadkie, stąd tak wygórowana cena... W przeciwnym razie jutro zacznę je modyfikować!! : Chichot:

Moim zdaniem, jeśli chodzi o osiągi, powinniśmy zyskać nie więcej niż 2 lub 100 l na 90 km... Stosunek wydajności do zużycia jest zatem znacznie gorszy od pojazdów z lat XNUMX-tych... Cóż, mimo wszystko jest fajnie...

2) W ten weekend widziałem kolejne 2cv, wyglądały tak (zdjęcia zrobione przez Grega i jego dziewczynę):

Obraz
Obraz
Obraz

Zużycie: 30 l mniej więcej co 2 godziny przez 24 godz. 24 min... Zmniejszone na 100 km od 15 l do 20 l/100 km.

Jak na samochód torowy jest to nadal całkiem przyjazne dla środowiska rozwiązanie : Mrgreen:

Zapewniam, że taką "głupotę" robię tylko raz w roku (jestem mechanikiem ekipy 79)
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 15/10/08, 07:50

Christophe napisał: 1) Ach, hybryda 2cv z 1963 roku jest doskonała...

Biorąc pod uwagę cenę, nie sądzę, że jest to projekt DIY, może to samochód koncepcyjny z tamtych czasów, prawda? Tak rzadkie, stąd tak wygórowana cena... W przeciwnym razie jutro zacznę je modyfikować!! : Chichot:

No cóż, znając Krzyżaków, nie zdziwiłbym się, gdyby był to projekt DIY; Idę poszukać.

Wiesz co ? Właśnie przeszukałem Google i zgadnij, co znalazłem? https://www.econologie.com/forums/construire ... t1001.html !

Christophe napisał:Zapewniam, że taką "głupotę" robię tylko raz w roku (jestem mechanikiem ekipy 79)

Ładne prysznice, bez kaptura przypomina kosiarkę : Lol:
Czy masz jakieś informacje techniczne na temat silnika, które możesz nam przekazać?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16199
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5268




przez Remundo » 17/11/08, 09:07

Witam wszystkich,

Przeczytaj dziś rano w silniku Nature
http://www.moteurnature.com/actu/2008/p ... brides.php

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Ambicje PSA w hybrydzie...

Cytuję:
„ulepszony system stop and start” [] „który zmniejsza zużycie paliwa o 10%”

: Chichot: Dzięki temu wejdą na rynek, to ogromna ambicja : Chichot:

Co za smutek ... :| To Toyota musi wznieść toast... Już niedługo trzecia generacja Priusa (który jest łagodną hybrydą, ale jednak hybrydą) i ponad 3 lat doświadczenia marketingowego i przemysłowego... : Idea:
0 x
Obraz
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 17/11/08, 11:03

Remundo napisał:Witam wszystkich,

Przeczytaj dziś rano w silniku Nature
http://www.moteurnature.com/actu/2008/p ... brides.php

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Ambicje PSA w hybrydzie...

Cytuję:
„ulepszony system stop and start” [] „który zmniejsza zużycie paliwa o 10%”

: Chichot: Dzięki temu wejdą na rynek, to ogromna ambicja : Chichot:

Co za smutek ... :| To Toyota musi wznieść toast... Już niedługo trzecia generacja Priusa (który jest łagodną hybrydą, ale jednak hybrydą) i ponad 3 lat doświadczenia marketingowego i przemysłowego... : Idea:
Hi Remundo,
Rozumiem pańską uwagę i rzeczywiście możemy pomyśleć, że naszym francuskim producentom brakuje ambicji. Jednak pomimo 20-letniej przewagi Toyoty, liczne testy wykazały, że Prius podczas użytkowania emituje nie mniej zanieczyszczeń niż najnowszej generacji olej napędowy HDI lub DCI (oczywiście o tej samej mocy). Nawet w mieście małe, miejskie samochody są bardziej wydajne.

Jestem przekonany o zainteresowaniu hybrydami, ale myślę, że niestety nie jutro hybrydy (japońskie lub inne) będą naprawdę działać lepiej niż termiki w typowych dla Państwa Toulemonde podróżach mieszanych. W każdym razie o ile pozostaniemy przy wersjach benzynowo-elektrycznych.
AMHA, przy 10% wzroście, PSA pozostanie bardzo blisko osiągów Priusa trzeciej generacji. Nie wspominając już o tym, że można się zastanawiać, jaki jest sens posiadania samochodu, który osiąga prędkość 3 km/h i przyspiesza od 209 do 0 w 100 s. Przy bardziej rozsądnych osiągach z pewnością byłoby to mniej niż zapowiadane 8.8 litra.

Osobiście niecierpliwie czekam na wodorki diesla, żeby zobaczyć, co to da, ideałem byłoby oczywiście hybrydy szeregowe, ale tutaj nie mam wrażenia, że ​​to postępuje (AMHA to mógłby być świetny temat projektu dla ekologii. ” mądry..." :D ).

Co więcej, artykuł opublikowany na całym świecie 12 listopada (ale obecnie dostępny tylko w archiwach) wyraźnie pokazał ewolucję naszych producentów, szczególnie poprzez ich rekrutację (coraz więcej supelec'ów i innych specjalistów w dziedzinie informatyki/elektroniki, a mniej czystej termiki).

Nadszedł czas, aby samochód dokonał rewolucji technologicznej!!!
0 x

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 184