Montaż kotła lub pieca na drewno

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 09/11/07, 11:50

fc89 napisał:Re,

Dziękuję, robota wykonana własnymi rękami majsterkowicza.

Zawór można znaleźć u wszystkich profesjonalnych hurtowych dostawców instalacji wodno-kanalizacyjnych. Tam, gdzie chodzą hydraulicy ogrzewania.

A+

Czapki z głów......
0 x
czarny matowy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 34
Rejestracja: 30/11/04, 13:32
Lokalizacja: Gironde




przez czarny matowy » 09/11/07, 11:57

Nie, to nie ręce majsterkowicza.. to naprawdę mega profesjonalizm!
Brawo... wstydzę się swojej pracy! !
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 09/11/07, 12:02

: Oops: : Oops: : Oops: : Oops: : Oops: : Oops:
A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/11/07, 12:12

Nie pieprzcie się chłopaki!
Poczekaj, aż zobaczysz mój super piękny, wyjątkowo czysty i ładny montaż!
(hihihihihihi humor oczywiście).

To prawda, że ​​to zgromadzenie jest pro :)

Być może już to zrobiłeś, ale kilka drobnych wyjaśnień dotyczących działania i wydajności byłoby mile widzianych... Nie każ nam tak chcieć!

Czy to uzupełnienie kotła czy samodzielna? Gdzie trafia ciepła woda (użycie)? Jak wykonane są wymienniki w kominie? Itp...

W przeciwnym razie umieszczam zdjęcia bezpośrednio na forum. Możesz zrobić to sam dla następnych korzystając z linku "wstaw obrazek".
Ostatnio edytowane przez Christophe 09 / 11 / 07, 12: 24, 2 edytowany raz.
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 09/11/07, 12:21

Ach, Christophe, licytacja trwa. :P
Nienawidzę tego oglądać, kocham piękne rzeczy.
A+
Ostatnio edytowane przez fc89 09 / 11 / 07, 12: 28, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/11/07, 12:25

Piękny czy wydajny? ;)
Jeśli chodzi o moją edycję, ponieważ wydajesz się opanować tę pracę, co myślisz o moim diagramie:
https://www.econologie.com/forums/schema-cha ... t4266.html

Lepiej wprowadzić zmiany przed rozpoczęciem. :)
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 09/11/07, 12:38

Bardzo miłe studium Christophe!

Zakładam, że podłoga ma termiczny zawór kontrolny? a nie tylko prosty kanał 4.

Na poziomie DEOM (wyjście wejściowe) dodam kanały pilotowane 4, aby nie obniżać zbytnio temperatury wewnętrznej kominka i, jeśli to konieczne, oddzielić go od obwodu, gdy jest on wyłączony.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/11/07, 12:47

fc89 napisał:Bardzo miłe studium Christophe!


Dziękuję, ale to głównie ... intuicja :D i kilka dobrych rad od nich forums wgłębienie :)

fc89 napisał:Zakładam, że podłoga ma termiczny zawór kontrolny? a nie tylko prosty kanał 4.


W rzeczywistości jest to 4-drożny silnik (nie pokazany) ... ale regulator chwilowo nie działa, ponieważ nie wiem, jak go wyregulować (to regulator PC z 3 współczynnikami i niezrozumiałymi krzywymi bez wyjaśnień ...) ... y jak nie ma już dokumentacji, to trochę się zgubiłem ... Założę osobny temat na ten temat, jak tylko zrobię zdjęcie ...

fc89 napisał:Na poziomie DEOM (wyjście wejściowe) dodam kanały pilotowane 4, aby nie obniżać zbytnio temperatury wewnętrznej kominka i, jeśli to konieczne, oddzielić go od obwodu, gdy jest on wyłączony.


Do oddzielenia/izolacji DEOM zaplanowałem 2 zawory (normalnie otwarte, które widzimy poniżej 300-litrowego zbiornika buforowego).

Nie sądzisz, że dla zbyt niskiej temperatury można to precyzyjnie regulować za pomocą regulacji komparatora? Poza tym część ciepła jest zapętlona bezpośrednio z powrotem do kotła więc... żeby zobaczyć czy bufor 300L nie pobiera "za dużo" energii... Poza tym jak widać na planie przewidziałem zawory do zamontowania go w // a nie już szeregowo.

Ponieważ jest to mały kocioł (15kW), tak naprawdę nie chcę więcej inwestować w regulacje ...

ps: co do reszty, jeśli chcesz odpowiedzieć na inny temat, ponieważ będzie to bardziej „czyste”. Skopiowałem/wkleiłem tę wiadomość poniżej... https://www.econologie.com/forums/schema-cha ... t4266.html
0 x
fc89
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 20/10/07, 20:01




przez fc89 » 09/11/07, 13:13

Dam ci mały szkic mojego systemu i opublikuję go.

Dla twojego kompleksu grzewczego widziałbym to trochę inaczej (a przynajmniej nie zrozumiałem twojego schematu).
Pokażę wam też mój sposób patrzenia na buuuuuuuuper! : Lol: Jeśli mi pozwolisz.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 09/11/07, 13:27

fc89 napisał:Pokażę wam też mój sposób patrzenia na buuuuuuuuper! : Lol: Jeśli mi pozwolisz.

A+


No ZABRANIAM! : Chichot:
Bez żartów, byłoby naprawdę fajnie, ale tylko jedno: umieść to w innym temacie, aby uprościć nawigację: https://www.econologie.com/forums/schema-cha ... t4266.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 267