Nowe przepisy termiczne 2005 (RT2005)

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
Chartrousin
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 66
Rejestracja: 28/11/08, 23:37
Lokalizacja: natomiast górna górny




przez Chartrousin » 23/04/09, 18:24

Nie możemy porównywać zużycia ciepła w domach i mieszkaniach.
Jeśli weźmiemy dom o wymiarach 5mx10m (50m²) i wysokości 3m, to będzie to 140m² powierzchni stykającej się z otoczeniem plus kontakt z podłożem przez podłogę. W przypadku mieszkania tej samej wielkości otoczonego ogrzewanymi mieszkaniami jedyna ściana skierowana na zewnątrz ma w najgorszym przypadku powierzchnię 25 m²! Zużycie wynoszące 70 kWh/m² rocznie jest zatem ogromne w przypadku tej powierzchni o pojedynczej stracie (w zasadzie, aby to osiągnąć, okna muszą być pojedynczo oszklone, a ściany nieizolowane?).
0 x
"Nie ma sensu zdobywanie Księżyca, jeśli zdarzy mu się stracić Ziemię."
[Mauriac]
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 25/04/09, 17:22

AVEVA napisał: Moje (okonologiczne) zmartwienie dotyczy marnowania energii na uruchomienie wentylatora, który zasysa tak bardzo, że kilku współwłaścicieli zablokowało otwory wentylacyjne.
Zakładam, że masz na myśli ekologię. :?
Jeśli Twoi sąsiedzi zablokowali otwory wentylacyjne, zwiększają podciśnienie w innych otworach wentylacyjnych, a tym samym hałas. :?
Jest szansa, że ​​spowoduje to również spowolnienie silnika i zwiększenie jego zużycia.
: Evil:
AVEVA napisał:Jeśli moje podejście jest prawidłowe, tj. 400Wh wystarczy, vmc zużywa 0,7kWh x 8760h/rok = 6000kWh za dużo, co podobnie jak ja powinno sprawić, że podskoczysz!

700 W wydaje mi się ogromne. :zaszokować:
Czy nie byłoby to coś więcej niż 70W? :?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78