100.000 t biodiesla z tłuszczu zwierzęcego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/01/07, 10:43

hihihihihi : Chichot:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: 100.000 XNUMX t biodiesla z tłuszczu zwierzęcego




przez Targol » 29/01/07, 11:19

(...°ta fabryka, która powinna zostać oddana do użytku pod koniec roku, a będzie produkować 100.000 tys. ton biodiesla rocznie z tłuszczów zwierzęcych.


Mam nadzieję, że nie użyją tłuszczu z kaczki... z czego mam robić konfitury? : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 29/01/07, 16:17

Podgrzewam go bardziej, mój kolega ukradł butlę z gazem, żeby zrobić naleśniki : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 29/01/07, 17:49

Zac napisał:Podgrzewam go bardziej, mój kolega ukradł butlę z gazem, żeby zrobić naleśniki : Evil:

Obraz
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 29/01/07, 17:58

Zac napisał:Podgrzewam go bardziej, mój kolega ukradł butlę z gazem, żeby zrobić naleśniki : Evil:

@+


A kiedy mówię, że Bretończycy rządzą światem, nikt mi nie wierzy!!! : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód

Re: 100.000 XNUMX t biodiesla z tłuszczu zwierzęcego




przez paotop » 01/02/07, 11:19

Targol napisał:
(...°ta fabryka, która powinna zostać oddana do użytku pod koniec roku, a będzie produkować 100.000 tys. ton biodiesla rocznie z tłuszczów zwierzęcych.


Mam nadzieję, że nie użyją tłuszczu z kaczki... z czego mam robić konfitury? : Lol:


to właśnie........... u mnie w domu zostawia tony tłuszczu kaczego i gęsiego podczas przerzedzania.

dla producentów to nieodzyskiwane odpady przemysłowe...... : Idea:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: 100.000 XNUMX t biodiesla z tłuszczu zwierzęcego




przez Targol » 01/02/07, 14:08

paotop napisał:
Targol napisał:
(...°ta fabryka, która powinna zostać oddana do użytku pod koniec roku, a będzie produkować 100.000 tys. ton biodiesla rocznie z tłuszczów zwierzęcych.


Mam nadzieję, że nie użyją tłuszczu z kaczki... z czego mam robić konfitury? : Lol:


to właśnie........... u mnie w domu zostawia tony tłuszczu kaczego i gęsiego podczas przerzedzania.

dla producentów to nieodzyskiwane odpady przemysłowe...... : Idea:


Szkoda to wyrzucać: tłuszcz z kaczki zastępuje masło w kuchni (zarówno pod względem zdrowotnym, jak i smakowym).
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 01/02/07, 14:28

całkowicie się zgadzam, ale przy obecnej produkcji tylko bardzo mała część jest przeznaczona do odsprzedaży, ponieważ ten rynek jest tylko niepotwierdzony.

większość objętości tłuszczu idzie na przerzedzenie, dlatego w zeszłym roku zainteresowałem się spalaczem kulowym André na innym forum chcąc spróbować użyć tłuszczu z kaczki... : Chichot:

ale hej, za dużo bałaganu, żeby to regulować...

z drugiej strony możliwość przekształcenia dowolnego rodzaju odpadów organicznych w paliwo (biodiesel) jest atrakcyjną koncepcją :P ......
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 01/02/07, 18:44

Targol napisał:A kiedy mówię, że Bretończycy rządzą światem, nikt mi nie wierzy!!! : Lol:


przypuszczalnie ci, którzy mają jedno z najlepszych win na świecie, są zawsze zazdrośni o tych ludzi z Bordeaux : Evil: : Evil: : Evil:

@+

PS: nanana chodzi o to, że jesteśmy wszędzie. : Mrgreen:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 02/02/07, 10:10

Zac napisał:
Targol napisał:A kiedy mówię, że Bretończycy rządzą światem, nikt mi nie wierzy!!! : Lol:


przypuszczalnie ci, którzy mają jedno z najlepszych win na świecie, są zawsze zazdrośni o tych ludzi z Bordeaux : Evil: : Evil: : Evil:

@+

PS: nanana chodzi o to, że jesteśmy wszędzie. : Mrgreen:


Z wyjątkiem tego, czego nie zrozumiałeś Zac (ale nie obserwowałeś dobrze, mój awatar mógł ci pomóc) to to, że Jestem Bretonem (oczywiście zesłany do Bordeaux, ale przede wszystkim Breton).
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130