100.000 t biodiesla z tłuszczu zwierzęcego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

100.000 t biodiesla z tłuszczu zwierzęcego




przez Christophe » 25/01/07, 21:59

Grupa ds. Rafinacji ropy naftowej Daudruy Van Cauwenberghe rozpoczyna w przyszłym tygodniu budowę instalacji do produkcji biodiesla w Dunkierce, jednej z trzech planowanych w regionie.

DVC utworzy spółkę zależną Nord-Ester, która będzie obsługiwać ten zakład, który ma zostać oddany do użytku pod koniec roku i który będzie produkował 100.000 25 ton biodiesla rocznie z tłuszczów zwierzęcych. Inwestycja wynosi XNUMX milionów euro. Zapytany o konkurencję ze strony Total i Diester Industrie, które również zostaną utworzone w regionie, pan Daudruy powiedział, że „wszyscy znajdą swoje miejsce. Kwoty przydzielane przez rząd producentom pokrywają potrzeby rynku ”.

Diester Industrie (grupa Sofiprotéol) będzie produkować 250.000 2008 ton biodiesla rocznie w jednostce w Cappelle-la-Grande (północ), wytwarzanej z oleju rzepakowego i słonecznikowego. Fabryka zacznie działać w 40 roku i będzie inwestować 2005 milionów euro. Jeśli chodzi o Total, zgodnie z protokołem ustaleń podpisanym z fińską spółką Neste Oil w lipcu XNUMX r., Znajduje się ona w „końcowej fazie badań” budowy jednostki biodiesla w Mardycku (północ), gdzie jest już rafinowana olej.

Zakład, którego data wprowadzenia do użytku nie jest znana, będzie produkować 200.000 200 ton rocznie z oleju palmowego i tłuszczów zwierzęcych. Według dziennika Les Echos może to kosztować 400.000 milionów euro, czego grupa nie potwierdziła. Rząd chce przejść z produkcji 2005 2,3 ton biodiesla w 2008 r. Do XNUMX miliona ton w XNUMX r.


Źródło: http://www.pleinchamp.com/article/detai ... e&pub_id=2
0 x
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód




przez paotop » 27/01/07, 09:37

Rozmawiałem przez e-mail pewnego dnia z Anglikiem, który sprzedawał sprzęt do biodiesla i powiedział mi, że ma klientów, którzy używali go z tłuszczem zwierzęcym ...

dlaczego nie, to przecież odpady przemysłowe jak każdy inny, ale 200 000 ton oleju palmowego ... : Evil: ... niech żyje wylesianie, oczyszczanie i intensywna uprawa :zmarszczyć brwi:
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 27/01/07, 23:56

paotop napisał:[...] ale 200 000 ton oleju palmowego .... : Evil: ... niech żyje wylesianie, oczyszczanie i intensywna uprawa :zmarszczyć brwi:
Tak, to jest granica tych „tłustych” biopaliw… Olej palmowy importowany (z daleka) z krajów, gdzie jego uprawa zastępuje pierwotny las będący siedliskiem jednego z naszych najbliższych kuzyni ... :|

Niech żyje HVB, który rośnie 100 km od mojego miejsca !!!
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
aidiv
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 103
Rejestracja: 20/12/04, 18:57




przez aidiv » 28/01/07, 00:10

Witam, dziś po południu widziałem reportaż z france3 (audycja "życie stąd o 15:55) gdzie rybakom było poddawać silnik łodzi z tłuszczem zwierzęcym, sprawdzili o 30 % to teraz pracuje na 100%. Mówili też o samochodach benzynowych, 3-cylindrowym silniku wysokoprężnym z wtryskiwaczem oleju rzepakowego (wynaleziony 25 lat temu), pozbawionym płynu chłodzącego chłodnicę itp. . w tamtym czasie chirac zachęcił go nawet do stwierdzenia: „kontynuuj tak, zajdziesz daleko, to bardzo dobry pomysł”, kolejny raport na temat firmy Valenergol, w którym wyjaśnia się, że polityk ukrywa się za pozwól mu ugrzęznąć w problemach ze sprawiedliwością.
był również przedmiotem w gminie społeczności (wiem lub), który nie zgadzał się z prefektury ponieważ ten ostatni odmówił com com obraca śmieciarka ma HVB. mówią nic o wspólnocie było 9000 zwolenników, którzy nawrócili się do HVB

voila
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/01/07, 01:08

Istnieją już dwa różne tematy, które mówią o tym raporcie na temat F3 (Christophe, trochę sprzątania?) A jeśli chodzi o społeczność gmin Villeneuve-sur-Lot, istnieją już tematy.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 28/01/07, 06:59

paotop napisał =>
dlaczego nie, to przecież odpady przemysłowe jak każde inne, ale 200 000 ton oleju palmowego .... ... niech żyje wylesianie, oczyszczanie i intensywna uprawa

Jest to bardzo poważne: w Indonezji niszczą florę i faunę, sadząc palmy, ponieważ to się opłaca i to się opłaca.

aidiv => Widziałem też ten sam raport, co ty.

Christophe => Wyjaśnij mi, kto będzie używał tego biodiesla, ponieważ we Francji jest on zabroniony?

Może to dla naszych niemieckich sąsiadów, którzy mają pompy „biodiesel”?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 28/01/07, 20:47

jean63 napisał:[...]Christophe => Wyjaśnij mi, kto będzie używał tego biodiesla, ponieważ we Francji jest on zabroniony?

Może to dla naszych niemieckich sąsiadów, którzy mają pompy „biodiesel”?
To nie jest użycie „biodiesla” (tj. EMHV lub EEHV), które jest zabronione we Francji, jest to użycie HBV.

We Francji „biodiesel” będzie prawdopodobnie stosowany jako 30% mieszanka w paliwie o nazwie „B30”.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 28/01/07, 23:25

prawo ..... OK.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 28/01/07, 23:41

powitanie

Używam regenerowanego oleju Mac Donald's Artisanally Filtered. więc trochę HDRDMDFA . , czy to jest zabronione? : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 29/01/07, 01:13

Jeśli go podgrzejesz, w akronimie brakuje litery „C” ... : Mrgreen:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97