Nowy bardzo prosty montaż

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 09/02/07, 17:55

Witam,
Pan bierze stały poziom za dużo wody wychodzi mała mgiełka i za mało wody wychodzi strumień wody, trzeba wody zdemineralizowanej tabletka nie wytrzymuje długo na twardej wodzie, w każdym razie do eksperymentów jest dobre, ale poważne użycie nie jest niezawodne i istnieje sposób na wytworzenie pary w inny sposób, aby uzyskać ten sam rezultat.
W zimnych okresach jest to ryzykowne w przypadku przymrozków.

Lepszy jest kompletny nawilżacz z kontrolą poziomu wody i regulacją poziomu mocy.
3 metody uogólnione wśród pantoneux
Bubbler
gaźnik
i generator pary
Założeniem jest uczynienie tego tak prostym, jak to tylko możliwe i jak najszybszym uruchomieniem (krótka trasa), co ma miejsce w przypadku większości użytkowników.

Co do tłustego posta, przeczytałem trochę szybko, myślałem, że pisze o pantonie w forum czuły na swoim punkcie..

Pomimo prostoty walcowania z olejem, istnieje wiele środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku mieszanek 50%, wszystko jest dobrze szczegółowo opisane na forum oliomobile, ale jazda na 100% jest jeszcze lepsza, jeśli zaczynasz na oleju napędowym niż na oleju.
Tak jak mówiłem z drugiej strony forum Domieszkowanie wodą 100% olejem ma inne zalety niż oszczędność, interesująca jest strona czyszczenia i zatykania silnika.
(pozostańmy na wodzie w postoju silnika)

André
Ostatnio edytowane przez Andre 09 / 02 / 07, 23: 11, 1 edytowany raz.
0 x
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49




przez laurent.delaon » 09/02/07, 19:18

Pastekos napisał:
Nie możesz tego powiedzieć.
W tym dokumencie jest to dość jasno wyjaśnione.

http://n_aubert.club.fr/nicolasaubert/M2160_2003_CH5.pdf

jeśli mogę to powiedzieć bez problemu, bo sam to zrobiłem i zaobserwowałem na przestrzeni tysięcy km (twój dokument się nie otwiera...)
Podsumowując, wodę do silnika można doprowadzić w postaci płynnej lub gazowej.

Zgadza się
Reakcja między węglem i H2O jest endotermiczna, więc do rozpoczęcia reakcji potrzebne jest ciepło.

tak, ale w naszym przypadku to nic nie znaczy
bo w żadnym reaktorze samochodowym tego nie będziesz miał (temperatura za niska...
W dokumencie wyraźnie jest napisane, że trzeba dostarczyć o 34% więcej energii w postaci ciepła, jeśli wtłacza się wodę w postaci płynnej, a nie w postaci pary.

już nie paruję
Dla informacji w dokumencie określono, że reakcja wymaga temperatury 800°C.

patrz uwaga powyżej
Nie oznacza to, że jeśli przyniesiesz wodę w postaci płynnej, nie odniesiesz zysków, ale chyba, że ​​będzie ona w postaci gazowej.

udowodnij mi, że w Twojej komorze spalania przy temperaturze 400°C jest jeszcze woda w stanie ciekłym, proszę...
Pewne jest jednak, że łatwiej jest bezpośrednio wtryskiwać wodę w stanie ciekłym, to zresztą zamierzam wkrótce poeksperymentować na moim silniku garbusa 1600, z gaźnikiem typu pocketbike, tworząc wlot wody nad gaźnikiem garbusa.

cóż, powodzenia, rzeczywiście, musi być „łatwiej”…
To powiedziawszy, nie mam doświadczenia w tej dziedzinie ;o)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 09/02/07, 22:03

jonule napisał:
jak na temat zamgławiaczy to na jakich forum ? adres, gdzie znaleźć komórki?


Na wakacje w rozsądnej cenie mogliśmy znaleźć lampy mgiełkowe, w których znajdziemy nebulizator Capt_Maloche.

W przeciwnym razie też to znajdziemy tutaj
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 10/02/07, 00:08

Tak dla informacji : Lol:
Tak, do patelni używam podkładki jex, jest to wełna ze stali nierdzewnej.

Jeśli pozwolicie, chciałbym rozróżnić zasadę działania reaktora Pantone stosowanego w domieszkowaniu wody od pary wodnej stosowanej tylko w GV bez reaktora.
Moim zdaniem w przypadku reaktora istnieje różnica, szczególnie pod względem tarcia i temperatur. Gaz może powodować efekt ładunku elektrycznego. Problem w tym, że bardzo trudno jest udowodnić te efekty, a jeszcze trudniej poznać ich wpływ na poprawę spalania.
Chyba teraz wszyscy się zgodzą, że woda ma pozytywny wpływ na spalanie, pod warunkiem, że zostanie w jakiejś formie wchłonięta przez silnik.
Ponieważ reaktor do prawidłowego działania wymaga bardzo precyzyjnego dozowania i jakości wody, dlaczego nie miałoby to nastąpić bez reaktora?
Aby silnik działał lepiej, wymaga określonej jakości i ilości wody.
Dodałbym, że jeśli można uzyskać to samo (lub prawie) bez reaktora, to dlaczego nie spróbować?
Myślę, że wypróbowując najpierw uproszczony system, później będzie można powoli i pewnie ewoluować w kierunku bardziej złożonych systemów, aby móc prawidłowo kontrolować domieszkowanie wody w silnikach.
Naprawdę interesującą rzeczą byłoby porównanie efektów dwóch identycznych silników. Jeden z GV bez reaktora, a drugi z reaktorem domieszkowanym wodą.
Laurent podjedź samochodem do ławki Rongntudju!!!
Jeśli chodzi o przejście na olej napędowy w przypadku oleju napędowego, nie rozumiem, jak Francja może zabronić tej praktyki. To po prostu wstyd. Niemcy już dystrybuują ropę za pomocą pompy, dlaczego nie Francja?
PIENIĄDZE : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/07, 00:33

Jeśli chodzi o przejście na olej napędowy w przypadku oleju napędowego, nie rozumiem, jak Francja może zabronić tej praktyki. To po prostu wstyd. Niemcy już dystrybuują ropę za pomocą pompy, dlaczego nie Francja?
PIENIĄDZE


NAPIWKA mój Generale!!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
stef5555
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 151
Rejestracja: 15/01/07, 15:20




przez stef5555 » 10/02/07, 10:09

:| Wczoraj wieczorem ukazał się raport dotyczący E85, litr kosztował 75-78 centów więc moim zdaniem już tracą......
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/07, 11:28

stef5555 napisał::| raport przyszedł wczoraj wieczorem na E85 za litr było 75-78 centów więc moim zdaniem już stracą pieniądze......


Nie zapominaj, że pojazd, którego silnik przystosowany jest do zasilania bioetanolem (flex Fuel) zużywa od 20 do 30% więcej paliwa niż pojazd zasilany benzyną..

Musisz o tym pamiętać.

Jeżdżę na LPG starym pojazdem (17 lat) i spalam 10 litrów/100 km czyli 15 do 25% więcej niż benzyna, ale przy 0,70 euro/litr + pojazd amortyzowany przez długi czas, będę tak dalej jeździł.

To samo działo się z LPG 10 czy 15 lat temu (a może więcej?). Państwo zdecydowało się opodatkować to paliwo uważane za ZIELONE w tamtym czasie bardzo mało.

Od tego czasu stał się zabójczy, podczas gdy pod względem zanieczyszczeń „gruntowych” jest bardzo czysty (bez cząstek (olej napędowy), bez siarki, bez benzenu (benzyna)… Nie mam pełnej listy, ALE trochę więcej CO2 niż olej napędowy)).
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/07, 11:39

PITMIX napisał:Cześć
Mam na myśli redakcję Laurentdelaona.
Mam na myśli również obecny montaż mojego Golfa.
Rzeczywiście jest to wytwornica pary (czajnik co : Chichot: ).
W moim przypadku jest to po prostu reaktor, z którego wyjąłem pręt i którego rura jest w 1/4 lub 1/2 wypełniona stojącą wodą.
Woda paruje w sposób naturalny pod wpływem ciepła spalin, a jej stały poziom jest utrzymywany przez naczynie o stałym poziomie (zmodyfikowany syfon centralnego ogrzewania).
Aby zwiększyć powierzchnię wymiany, do wnętrza rurki włożyłem wełnę stalową.
Nie nazwałbym tego wysoce rozwiniętym reaktorem. Jest to raczej bardzo uproszczony reaktor.
Muszę powiedzieć, że zaletą tego systemu jest to, że po zainstalowaniu nie wymaga absolutnie żadnej konserwacji i pozwala nie zadawać pytań na temat jego działania.
Żadnego pręta, żadnej prędkości płynu, żadnej ilości powietrza.
Jedyne, co można zrobić, to dodać wody, gdy już jej nie będzie.
Obraz

cześć PITMIX,

Czy w tym systemie trzeba przebić rurę wydechową i włożyć do niej pustą rurkę z wełną stalową, czy też można tę rurę przymocować do rury wydechowej z izolacją dookoła?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
laurent.delaon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 168
Rejestracja: 13/08/05, 17:49




przez laurent.delaon » 10/02/07, 12:18

bonjour,
Zdecydowanie radzę włożyć go do środka, gdyż na zewnątrz nie będzie wystarczającego odparowania.
Wpływ wody (tylko) na ilość odparowanej ma znaczenie.
Jest to bezpośrednio powiązane z ciepłem odzyskanym do ogrzewania.
Miedź nagrzewa się szybciej i jest niewrażliwa na korozję (w przypadku, który nas interesuje, na wodę i gazy). Stal nierdzewna jest taka sama, ale nagrzewa się wolniej.
To powiedziawszy, opryski mechaniczne miałyby podobny efekt, myślę, że z wyjątkiem drobnych kropli.
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 10/02/07, 12:38

Miedź szybciej się nagrzewa i jest niewrażliwa na korozję (w tym przypadku wodę i gazy). To samo co stal nierdzewna, ale nagrzewa się wolniej

Czy masz na myśli, że musisz włożyć miedzianą rurkę do rury wydechowej? jaka średnica? jak to zespawać na styku ze stalą rury wydechowej? (nie jestem spawaczem).
To powiedziawszy, opryski mechaniczne miałyby podobny efekt, myślę, że z wyjątkiem drobnych kropli.

Co masz na myśli poprzez natryskiwanie mechaniczne?

Dziękuję.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103