Nowy bardzo prosty montaż

Wtrysk wody w silnikach termicznych i słynny "silnik pantone". Ogólne informacje. Wycinki prasowe i filmy. Zrozumienie i naukowe wyjaśnienia wtrysku wody do silników: pomysły na montaże, badania, analizy fizyko-chemiczne.
damien3434
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/01/07, 18:59

Nowy bardzo prosty montaż




przez damien3434 » 22/01/07, 19:22

Cześć, jestem nowy w tym forum, Jestem z portu w wysokiej Normandii, robię mechaniczny ciężki ciężar

oto mój mały projekt

Nie wierzę w dysocjację wody w reaktorze, ponieważ brakuje mu ciepła, ale wierzę w moc wody

mój samochód jest r9 z silnikiem Diesla, ma bezpośredni wlot (klakson) i dlatego między klaksonem a silnikiem chcę umieścić wylot, aby efekt Venturiego wypadł, i włożyłem mały mob węglowodan napełniony wodą.

chodzi o wtryskiwanie wody w celu zwiększenia wydajności,

z uchwytem w kokpicie, aby otworzyć drewno

Kiedy silnik jest ciepły, woda zamieni się w parę i podniesie się do 800 ° w cylindrze.


co myślisz ??
0 x
TEST NA RENAULT 9 DIESEL 320000 XNUMX KM
STAJE SIĘ JAK SWISS CLOCK.
Avatar de l'utilisateur
camel1
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 322
Rejestracja: 29/01/05, 00:29
Lokalizacja: Loire
x 1
Kontakt :




przez camel1 » 22/01/07, 23:53

Cześć i witam w tej sprawie forum !

Myślę, że zanim zaczniesz, powinieneś przeczytać często zadawane pytania na temat pantone Christophe'a (szukam) oraz wątki dotyczące bezpośredniego wtrysku pary w porównaniu z pantone ...

Dwie metody nie dają takich samych rezultatów, przemyślane i przed ponownym wynalezieniem koła, udokumentuj się dobrze, aby rozpocząć, nie trzeba daleko szukać, wszystko jest w tym forum i ekonologię, to, co znajdziesz gdzie indziej w sieci, to po prostu skopiuj / wklej lub powtórz. : Chichot:

Z poważaniem,

Michel
0 x
Byliśmy na krawędzi, ale zrobiliśmy duży krok naprzód ...
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 23/01/07, 01:27

Cześć, jestem nowy w tym forumJestem z portu w górnej Normandii
,
Oto Le Havre! Mój najstarszy syn jest nauczycielem EPS (siłownia) w kolegium Criquetot l'Esneval (l'Oiseau Blanc).

TEST NA RENAULT 9 DIESEL 320000 XNUMX KM
STAJE SIĘ JAK SWISS CLOCK.


....czy to oznacza, że ​​już działa bez reaktora?, jeśli tak jest, to po co zawracać sobie głowę reaktorem (najbardziej skomplikowanym ze wszystkich): demontaż rury wylotowej wylotowej silnika - co nie zawsze jest łatwe w zależności od silnika i pojazdu, przyspawanie reaktora do wewnątrz tuby.

Nie mam konkretnego doświadczenia, ale po przeczytaniu wszystkich eksperymentatorów tego forum (André, PITMIX, Lau, camel1,… i tak dalej), nie widziałem żadnego przypadku, który miałby miejsce z reaktorem; mówi się nawet, że orientacja pręta względem osi północ-południe dla namagnesowania jest ważna! aby wystąpił efekt „plazmy”.

Zauważ, że jeśli działa z bezpośrednim wtryskiem wody, tym lepiej, ale uszkodzi twoje cylindry, aby wstrzyknąć wodę w ten sposób .... ??
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
damien3434
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/01/07, 18:59




przez damien3434 » 23/01/07, 17:22

dzięki za odpowiedzi

reaktor nie powinien działać przy minimum 750 °, co wcale nie jest prawdą

Nie rozumiem, dlaczego to uszkodzi, ale cylinder, ponieważ wtryskiwanie wody jest wspólne dla turbo i na starym saabie

mój samochód pali trochę czerni pomimo wszystkich prac konserwacyjnych.

Całkowicie przeczytałem silnik Pantone

Szukam więcej pary i nie palę na czarno.

Nie przekroczę 75cl wody na 100

w tym prostym systemie musi być jakaś sceptyczna osoba.

dlaczego to może nie działać?

pozostaje tyle hipotez i tajemnic do podniesienia.
0 x
TEST NA RENAULT 9 DIESEL 320000 XNUMX KM

STAJE SIĘ JAK SWISS CLOCK.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/01/07, 17:44

Halo
Nie mam konkretnego doświadczenia, ale po przeczytaniu wszystkich eksperymentatorów tego forum (André, PITMIX, Lau, camel1,… i tak dalej), nie widziałem żadnego przypadku, który miałby miejsce z reaktorem; mówi się nawet, że orientacja pręta względem osi północ-południe dla namagnesowania jest ważna! aby wystąpił efekt „plazmy”

Zapominasz Laurenta, który ma wyniki ...

Jest tylko Pan Panton, który mówi o orientacji, (orientujemy się na księżyc!) Nie-osoba dba o orientację, nie zawsze działa, ale działa ... (ponieważ trudno jest znaleźć droga prosto na północ !!!

reaktor nie powinien działać przy minimum 750 °, co wcale nie jest prawdą


Za 750c w samochodzie z silnikiem wysokoprężnym lepiej będzie mieszkać pośrodku góry z przyczepą z tyłu.
ponieważ 450 i 500c w diesele samochodowym jest bardzo szanowane
W przypadku turbo jest jeszcze mniej, a zmniejsza się bardzo szybko, gdy odsuniesz się od głowicy cylindrów ...

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 23/01/07, 18:03

cześć damien i witam

jeśli moje wspomnienia są poprawne, twój młyn jest taki sam jak na clio1 (1.9d).
Zrób trochę wysiłku i jeźdź prawdziwym pantone w dopingu wodnym, na tym młynie naprawdę przynosi parę i conso.
Ponadto jest miejsce, które nie jest zbyt trudne (tylko trochę denerwujące, aby ponownie złożyć garnek ze względu na izolację, która uniemożliwia wyprostowanie kluczy).

jeśli potrzebujesz rur o wymiarach skontaktuj się ze mną.

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
MichelM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 411
Rejestracja: 14/02/05, 13:13
Lokalizacja: 94 Dolina Marny




przez MichelM » 23/01/07, 19:32

Cześć Damien
Próbowałem także małego wtrysku zimnej wody przed turbo (patrz eksperyment Mercedes 300TD), myśląc, że przynajmniej obniży to temperaturę powietrza wlotowego po turbo (jest brak oryginalnego wymiennika powietrze / powietrze). Woda jest dobrze sproszkowana przez turbinę (ryzyko degradacji, gdybym ją opuścił). Nie widziałem żadnego wzrostu zużycia w przeciwieństwie do montażu z reaktorem. To prawda, że ​​jest to łatwe, ale nie sądzę, że wyniki są takie same. Jeśli spróbujesz, możesz nam powiedzieć, jeśli zauważysz różnicę lub jeśli tak jak ja, prawie nic nie ma.
powodzenia
Michel
0 x
damien3434
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 22/01/07, 18:59




przez damien3434 » 23/01/07, 19:45

jest silnikiem Diesla 1.6, podobnie jak Clio i Super 5

Nie mam żadnych narzędzi do wykonania silnika pantone, nie mam kosztów spawania.

dlatego myślę o gaźniku Venturiego

Nie mam turbo, więc nie ma problemu.

Chciałbym przynajmniej tego, co pali więcej czerni i zyskałem 5% pary

Zrobię test podczas wakacji w lutym.

więcej Spożywam tylko 6 l na 100
0 x
TEST NA RENAULT 9 DIESEL 320000 XNUMX KM

STAJE SIĘ JAK SWISS CLOCK.
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 23/01/07, 19:58

Cześć
Znam faceta, który osiąga dobre wyniki bez reaktora tylko z GV.
Sam przystępuję do testu i mam nadzieję, że przyniesie on rezultaty.
Nawet jeśli zużycie spada tylko o 15% zamiast niedostępnego 30% reaktora, jest już dobre.
Wydaje się tylko na tym forum możemy liczyć na palce jednej ręki osób, które uzyskują 30% oszczędności paliwa.
Nie zapominajmy, że reaktor do domieszkowania wody stanowi odwrócenie uwagi od jego podstawowej operacji.
Pierwotnie działa w 100% Pantone.
Świadczy o tym projekt studyjny Christophe'a.
Praca w układzie G służy głównie do przepuszczania pary przez silnik.
Ulepszony reaktor może być wydajnością, ale jeśli łatwiejszy do wdrożenia system daje prawie równie dobre wyniki, jest to już dobry początek dla początkujących dopingerów wody.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/01/07, 20:01

Zac napisał:cześć damien i witam

jeśli moje wspomnienia są prawidłowe, twój młyn jest taki sam jak na clio1 (1.9d). [...]
Nie, to była 1600 cm3.
Model 1870 cm pojawił się wraz z generacją Clio-R19.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Wtrysk wody w silnikach cieplnych: informacje i objaśnienia”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 128