1er lutego tniemy ją!

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/02/07, 11:54

Wszystko z cuicui, aby poznać maszynę Z!

Dajcie spokój, to musi być nasz koń pociągowy
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 04/02/07, 12:04

Capt_Maloche napisał:Wszystko z cuicui, aby poznać maszynę Z!


Zaczynamy poznawać Vivivivi... ale bardziej ogólnie, czy naprawdę wierzysz, że BEZ zanieczyszczania i NIEOGRANICZONA energia jest naprawdę dobra dla planety? Pomyślmy trochę...

Więcej energii <==> Tańsza energia <==> Marnotrawstwo <==> szybszy rozwój gospodarczy <==> wydobycie i wyczerpywanie się WSZYSTKICH zasobów (nie tylko zasobów energii na Ziemi) szybciej <==> co dalej? Wyspa Wielkanocna?

Z drugiej strony bardzo niedroga energia wniosłaby znaczący wkład w walkę z ubóstwem i ograniczenie efektu cieplarnianego, nie poprzez zmniejszenie emisji, ale poprzez zabiegi paliatywne, które obecnie są niemożliwe (ponieważ pochłaniają energię): zazielenianie pustyń, ponowne sadzenie lasów, wychwytywanie CO2 ...Itd itd...

Ale to w żaden sposób nie rozwiąże problemu przyspieszenia grabieży zasobów naturalnych…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 04/02/07, 12:24

Żadnych problemów z zasobami

1 szklanka wody = 300 000 ton węgla

a potem zawsze możemy przywieźć minerały z sąsiednich planet, księżyca, Marsa...

Ryzyko (bardzo średnie) to wzrost T° przez udział sumy niekontrolowanych energii; wtedy standardy będą musiały obowiązywać wszystkich

jeśli energia stanie się tania, to na krótką metę pokój na świecie, cholera

Recykling będzie obowiązkowy itp.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/02/07, 22:34

Przed nurkowaniem w Zzzz.

Mówię tylko, że 1 lutego również wyłączyłem bezpiecznik, żeby zdmuchnąć moje 40 świec. Podobnie jak inni, nie zrobiłem tego, żeby zaoszczędzić pieniądze, ale żeby wysłać sygnał.

Wydaje mi się, że 800 Mw i 8 milionów Francuzów lub 3 miliony gospodarstw domowych to około 15% populacji i spora liczba wyborców.
Planuję na ten rok trochę porzucić klawiaturę na rzecz innych narzędzi i wcielić swoje projekty w życie... co robić. 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 04/02/07, 22:46

Planuję na ten rok trochę porzucić klawiaturę na rzecz innych narzędzi i wcielić swoje projekty w życie... co robić.

projekty ....... co na przykład?
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/02/07, 23:22

jean63 napisał:
Planuję na ten rok trochę porzucić klawiaturę na rzecz innych narzędzi i wcielić swoje projekty w życie... co robić.

projekty ....... co na przykład?


pantone+lpg
Słoneczny podgrzewacz wody
Pojazd elektryczny...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 04/02/07, 23:25

Capt_Maloche napisał:jeśli energia stanie się tania, na krótką metę zapanuje pokój na świecie, cholera [...]
Huh? :zaszokować: Nawet w twoich snach!

W każdym razie przy obecnym stanie umysłu człowieka, na pewno nie...

Z drugiej strony energia na tyle duża, że ​​moglibyśmy poświęcić jej znaczną część na naprawianie naszego gówna, miałaby pewne zalety...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 05/02/07, 00:24

pantone+lpg


...naprawdę w to wierzysz!!?? informuj nas o swojej pracy i wynikach (redukcja zużycia i zanieczyszczenia).

chciałbym wejść kolektory słoneczne z kolektorami próżniowymi typu heat-pipe (typ Bysun -chiński- lub tecnisun -francuski-), którego strony to:
www.bysun.fr
www.tecnisun.com
zobacz film z produkcji i działania:
http://www.tecnisun.com/documents.html
.. ale przynajmniej czekam na wybory, aby zobaczyć, co nam „nałożą” jako korzyści dla instalacji przez osoby fizyczne (które są teraz zmuszone przejść przez profesjonalistów - którzy są całkiem słodcy w tym procesie - aby skorzystać z 50% obniżka podatku).
Ostatnio edytowane przez jean63 05 / 02 / 07, 00: 42, 3 edytowany raz.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 05/02/07, 00:30

jean63 napisał:
pantone+lpg


...naprawdę w to wierzysz!!?? informuj nas o swojej pracy i wynikach (redukcja zużycia i zanieczyszczenia).


Nie widzę pkoi to by nie zadziałało... na poziomie spalania tak samo jest w dopingu. Natomiast regulacja regulacji wtrysku... łatwiej powiedzieć niż zrobić... :|
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 05/02/07, 09:48

Capt_Maloche napisał:(...) a potem zawsze możemy przywieźć minerały z sąsiednich planet, księżyca, Marsa...


Przepraszam, że stanowczo sprzeciwiam się tego rodzaju argumentom, kapitanie. Tego typu rozumowanie to „polityka wirusa”: niszczymy środowisko, które nas wita, a kiedy nie jest już w stanie zapewnić nam przetrwania, zmieniamy je. To właśnie tego typu rozumowanie, związane z błogą wiarą we wszechmocną naukę, jest podstawą większości energochłonnych i lekceważących zachowań w ekosystemie.

Citro napisał:pantone+lpg


Tam do mnie dzwonisz. Za to, że miałem 3 auta z LPG, znam mniej więcej zasadę działania i trochę posurfowałem po necie forums pantone ekonologii, myślę, że mniej więcej zrozumiałem podstawy i nie bardzo widzę, jak pogodzić te 2:
  • LPG jest wtryskiwany do układu dolotowego powietrza między filtrem powietrza a silnikiem,
  • Zasada Pantone polega na mieszaniu paliwa z wodą i podgrzaniu tego wszystkiego do rozbicia wody, a następnie wstrzyknięciu mieszanki.
Stąd moje pytania:
  • Jak zmieszać gaz z wodą?
  • Po przetestowaniu efektu "błysku" LPG (eksplozja LPG w filtrze powietrza w przypadku słabego zapłonu) wydaje mi się to niebezpieczne wprowadzać go do obiegu grzewczego z wydechu, prawda?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110