Prototyp Renault NEXT: co teraz?

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Prototyp Renault NEXT: co teraz?




przez drwal » 20/09/06, 10:58

Znalazłem to przypadkiem, za pośrednictwem strony VE: Wideo na stronie INA.
Widziałem ten reportaż, kiedy się ukazał i to prawda, że ​​choć trochę go pamiętałem, to wyleciało mi to z głowy...

Arkusz informacyjny dotyczący prototypu NEXT

Widząc to ponownie zeszłej nocy, zastanawiałem się, dlaczego Renault nie kontynuowało tej drogi, skoro było prawie tak zaawansowane w swoich badaniach jak Toyota, która wypuściła swojego pierwszego Priusa w 1999 roku…

Wciąż mam nadzieję, że kontynuowali prace nad ścieżką hybrydyzacji i nie pozwolili, by to nabyte doświadczenie „umarło”.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 20/09/06, 11:32

Trzeba wierzyć, że w przeciwieństwie do Toyoty nie wierzyli w przyszłość tej technologii.
Z drugiej strony, z karbonowym nadwoziem, ten samochód niewątpliwie osiągnąłby wygórowaną cenę.
Toyota chyba znalazła inny tańszy sposób na zrekompensowanie dodatkowego ciężaru akumulatorów i podwójnej motoryzacji...

PS: jeśli dobrze zrozumiałem, ten prototyp to trakcja termiczna/napęd elektryczny. Czyli w mieście jesteśmy w napędzie, na drodze w trakcji i podczas przyspieszania, w 4x4? W niektórych przypadkach musi to być dość mylące dla kierowcy...

Prius jest na tej samej architekturze?
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/09/06, 11:52

Targol napisał:Trzeba wierzyć, że w przeciwieństwie do Toyoty nie wierzyli w przyszłość tej technologii.
Z drugiej strony, z karbonowym nadwoziem, ten samochód niewątpliwie osiągnąłby wygórowaną cenę.
Toyota chyba znalazła inny tańszy sposób na zrekompensowanie dodatkowego ciężaru akumulatorów i podwójnej motoryzacji...
Tak, pewnie nie wierzyli w komercyjną opłacalność sprawy, z czego Toyota zawsze się wyśmiewała, bo dla nich to pojazd wizerunkowy.
Karbonowa konstrukcja ma ograniczyć wagę prototypu (ok. 850 kg) i zobaczyć, jak daleko możemy zajść w koncepcji… Stąd też wynika dobra wydajność energetyczna prototypu (3 l/100 w benzynie) .

Targol napisał:PS: jeśli dobrze zrozumiałem, ten prototyp to trakcja termiczna/napęd elektryczny. Czyli w mieście jesteśmy w napędzie, na drodze w trakcji i podczas przyspieszania, w 4x4? W niektórych przypadkach musi to być dość mylące dla kierowcy...

Prius jest na tej samej architekturze?
Prius nie, ale LEXUS RX tak i sedany Lexus (GS i LS).
Kierowca nic nie czuje...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 20/09/06, 18:33

Wracając do NEXT, moim zdaniem jest on bardziej zaawansowany niż Prius w tym sensie, że silnik spalinowy jest mniejszy, a co za tym idzie prawdopodobnie ma też akumulatory o większej pojemności. Prawdopodobnie do tego powinniśmy dążyć, coś w rodzaju Priusa, który może być „znacznie bardziej elektryczny” lub Kangoo Elect'Road „znacznie bardziej autonomiczny”, maszyny w połowie drogi między tymi dwoma…

Inna sprawa, że ​​w raporcie, po temacie hybrydy NEXT, jest kilka innych wywiadów, w tym jeden dotyczący akumulatorów. Znajdziemy tam to, o czym mówiliśmy o pojazdach czysto elektrycznych: akumulatory z czasem ładowania 15 minut i „elektryczne pompki” na stacji benzynowej…
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 20/09/06, 20:25

Tak, tak, tak... nadal pełen efektu zapowiedzi za niewiele (prius, według Turbo, zużywa tyle, co HDi w swojej kategorii...)...

Więc mówię: kiedy WIELCY producenci będą mieli c....s wypuścić pojazd typu Loremo (bis) odpowiednio zmniejszony (i który będzie niewątpliwie moim pierwszym autem w życiu... stąd 2008-2009 mam nadzieję, że ogłosić 10 000 euro :D) cóż, pogadamy jeszcze...

https://www.econologie.com/forums/loremo-la- ... t1624.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/09/06, 08:49

Christophe napisał:Oué oué oué… wciąż pełen efektu zapowiedzi za niewiele (prius, według Turbo, zużywa tyle, co Hdi w swojej kategorii…)…[...]
:zaszokować: Dlaczego efekt zapowiedzi? O czym mówisz ?

Dla Priusa tak, jak ogólnie dla wszystkich hybryd z grupy Toyoty. Po prostu nagle generują trochę mniej CO2...

Za Twoje LOREMO za 10.000 € marzysz...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 21/09/06, 11:19

Drwal napisał:Dla Priusa tak, jak ogólnie dla wszystkich hybryd z grupy Toyoty. Po prostu nagle generują trochę mniej CO2...


Oj... trochę...

A CO2 generowany przez ich sucout (finansowy i technologiczny?)? Moim zdaniem to nigdy nie jest "opłacalne"...

Drwal napisał:Za Twoje LOREMO za 10.000 € marzysz...


Cóż, tak jest napisane w ich pliku .pdf...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/09/06, 11:54

Christophe napisał:[...] A CO2 generowany przez ich sucout (finansowy i technologiczny?)? Moim zdaniem to nigdy nie jest "opłacalne"...
Co masz na myśli ? Koszty rozwoju (w przeliczeniu na CO2) w porównaniu z sytuacją, gdyby byli zadowoleni z produkcji wysokowydajnego oleju opałowego? Nie rozumiem skąd się bierzesz... :?

Christophe napisał:
Drwal napisał:Za Twoje LOREMO za 10.000 € marzysz...


Cóż, to właśnie jest wskazane w ich pliku .pdf, jednak… .
Tak, właśnie ponownie przeczytałem artykuły i poszedłem zobaczyć ich stronę (gdzie nie ma zbyt wiele Roll:) ...
11 000 € za wersję z małym silnikiem (mimo to z bardzo ograniczonym przyspieszeniem), co wydaje mi się trudne do uszanowania, chyba że dążysz do masowej produkcji, jak Renault z Loganem.
Zależeć to będzie również od wyposażenia.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 21/09/06, 12:02

Drwal napisał:Co masz na myśli ? Koszty rozwoju (w przeliczeniu na CO2) w porównaniu z sytuacją, gdyby byli zadowoleni z produkcji wysokowydajnego oleju opałowego? Nie rozumiem skąd się bierzesz... :?


Tak, to jest taki pomysł. Normalnie źle się wyraziłem, mówię o 2 niezależnych kosztach CO2 (a priori...) dodatkowych dotyczących hybrydy:

1) „Dodatkowy koszt” CO2 niezbędny do własnego projektowania i produkcji samochodów hybrydowych (bardziej złożony projekt, produkcja w mniejszych seriach, lżejsze materiały mogą być droższe w CO2…itd…etc).

2) Emisje niezbędne do jego nabycia, przez co rozumiem: dodatkowe bogactwo, które należy stworzyć (= godziny pracy niezbędne), aby móc je kupić. Wszystkie kraje mają klasyfikacje typu CO2 masa/$ PKB....

Ten komentarz może nie być ważny, jeśli hybryda naprawdę zużywa mniej niż dobry HDi… ale rzeczywistość jest inna…
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 21/09/06, 13:34

Jeśli chodzi o LOREMO, czy myślisz, że przemysłowo te koszty są do utrzymania?

Tyle tylko, że wersja 20-konna/twin musi mieć możliwość obsługi silników „użytkowych” typu Lombardini lub innych, niezbyt drogich.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 173