Wskazówki: zmniejszenie zużycia w domu

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 08/02/12, 16:10

lejustemilieu napisał:
Matt113 napisał:Odłączanie baterii każdej nocy może być denerwujące. nie fakt zrobienia tego, ale niewłaściwa regulacja ODB, zakodowanych stacji, kluczyków związanych z samochodem.

+1 : Chichot: Nie pomyślałem o tym, nie miałem jeszcze tak nowoczesnego samochodu.

Tak, wydaje mi się, że prościej jest uzupełnić ładowanie małym panelem słonecznym (szczególnie dla tych, którzy wybierają się na krótkie wycieczki).
Oczywiście nie będzie ładował się przez noc, ale będzie zawsze dobrze naładowany.
(a potem, jeśli naprawdę poczułeś potrzebę wyjęcia akumulatora, to na pewno dlatego, że samochód śpi na zewnątrz => być może są latarnie uliczne, które mogą oświetlić panel słoneczny 8) )
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 09/02/12, 08:58

indy49 napisał:
lejustemilieu napisał:
Matt113 napisał:Odłączanie akumulatora co wieczór może być denerwujące...

+1 : Chichot: Nie pomyślałem o tym, nie miałem jeszcze tak nowoczesnego samochodu.

Tak, wydaje mi się, że prościej jest uzupełnić ładowanie małym panelem słonecznym (szczególnie dla tych, którzy wybierają się na krótkie wycieczki).
Oczywiście nie będzie ładował się przez noc, ale będzie zawsze dobrze naładowany.
Dla tych, którzy nie parkują samochodu na ulicy, tylko w domu, dobrym rozwiązaniem jest ładowarka pokładowa, są też zabezpieczenia izolujące akumulator, miałem to w Volvo. Istnieją również folie grzewcze, które można dodatkowo zastosować.
Obecnie zastanawiam się nad elektrycznymi podgrzewaczami chłodziwa, które można podłączyć do sieci 220V. Spowoduje to wstępne nagrzanie mechaniki i kabiny pasażerskiej.
8)
Oczywiście powtarzam mądrą radę dotyczącą konserwacji akumulatora i uruchamiania w chłodne dni.
Właśnie kupiłem minivana z 1997 r., a napięcie akumulatora nie przekracza 11.8 V, ale poprawiłem poziom elektrolitu. Odpala dobrze (na razie) chociaż nie jeździ często, ale przed przekręceniem kluczyka wyłączam sprzęgło.
0 x
poiz12
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 01/03/18, 09:20

Re: Porada: ogranicz konsumpcję w domu




przez poiz12 » 01/03/18, 09:25

Najpierw należy zacząć od zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i szczerze mówiąc nie jest to skomplikowane. Czytam wszędzie na forum że niektórzy stawiają żarówki LED, oczywiście to nie wystarczy. Jest wiele rzeczy do zrobienia (https://www.leguideargent.com/baisser-facture-electricite/)

Pamiętaj jednak, że energia elektryczna jest nadal droga i że zawsze będą minimalne wydatki.

Spójrz także na porady od consoglobe: https://www.consoglobe.com/15-astuces-reduire-facture-electricite-3524-cg

Bardziej interesują mnie oszczędności na gazie.
0 x
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Porada: ogranicz konsumpcję w domu




przez moinsdewatt » 06/07/18, 23:12

Telefony zabijają planetę jeszcze szybciej, niż się spodziewano

Dostrzeżone przez Ninę Pareja — 5 lipca 2018 r

Czy kompulsywnie kupujesz wszystkie najnowsze iPhone'y? Nie ma się czym chwalić...

Co roku zmieniasz telefon. Właśnie kupiłeś podłączony głośnik, który będzie współpracował z podłączonym zegarkiem. Ale kiedy ładujesz telefon na stacji, jeździsz na rowerze – więc jest w porządku. Właściwie to nie tak dużo. Badanie potwierdza, że ​​zakup nowego smartfona zużywa więcej energii niż używanie tego samego telefonu przez dziesięć lat.

Praca dwóch badaczy z Uniwersytetu McMaster w Stanach Zjednoczonych została opublikowana w czasopiśmie Journal of Cleaner Production. Przeanalizowali ślad węglowy branży technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) i sporządzili prognozy na rok 2040. Zajmują się laptopami, wyświetlaczami, smartfonami i serwerami.

Naukowcy najpierw zwracają uwagę, że dzisiejsze małe urządzenia niekoniecznie zużywają mniej energii niż starsze modele, takie jak duże wieże komputerowe. Wręcz przeciwnie, wpływ ICT na środowisko stale rośnie. Chociaż w 1 r. przemysł ten odpowiadał za zaledwie 2007% śladu węglowego, liczba ta już się potroiła i oczekuje się, że do 14 r. przekroczy 2040%. Stanowi to połowę branży transportowej – samoloty, pociągi, autobusy, samochody itp.

Smartfonowy diabeł

Smartfony stały się mniej lub bardziej jednorazowe, z średnia długość życia wynosi dwa lata. Problem polega na tym, że budowa nowego telefonu, szczególnie ze względu na rzadkie metale, z których jest wykonany, odpowiada za 85–95% emisji CO2. Zakup nowego telefonu kosztuje tyle samo energii, co jego ładowanie i użytkowanie przez dziesięć lat.

Jest jednak coś lepszego w naszych praktykach. Podczas gdy w 2013 roku ludzie zmieniali telefon co dwadzieścia miesięcy, dziś woleliby zmieniać telefon co dwadzieścia dziewięć miesięcy. Aby jednak zrekompensować utracone zyski, firmy budują większe, lepiej wyposażone telefony. Właśnie te, których produkcja pochłania więcej energii. iPhone 6s zużywa o 57% więcej CO2 niż iPhone 4s. Z badania wynika, że ​​niewiele z tych urządzeń jest poddawanych recyklingowi – 1%.

Trzymanie telefonu przez trzy lata zamiast dwóch już ma duży wpływ na Twój ślad węglowy. To trochę ta sama zasada, co kupno używanego samochodu – wyjaśnia dziennikarz Co.Design.

Oprócz produkcji smartfonów energię zużywają także centra danych i serwery: według naukowców 45% emisji przemysłu ICT do 2020 r. Każde wyszukiwanie, każdy bezużyteczny tweet, każdy artykuł jest umieszczany w chmurze przy użyciu energii.

Zdaniem Lotfiego Belkhira, jednego z dwóch badaczy odpowiedzialnych za badanie, rządy są najlepiej przygotowane do zapewnienia rozwiązań poprzez nałożenie podatków. Google, Facebook i Apple obiecały przejście na systemy w 100% odnawialne, Apple wkrótce osiągnie ten cel, ale to nie wystarczy. „To zachęcające, ale nie sądzę, że porusza sedno problemu” – wyjaśnia naukowiec.

Rozprzestrzenianie się podłączonych urządzeń może nie pomóc. „Jeśli ta tendencja będzie się nasilać, możemy się tylko zastanawiać nad wpływem tych nowych narzędzi na centra danych, oprócz zużycia energii na ich produkcję” – czytamy w badaniu. „Jeśli wszystkie konstrukcje nie będą w 100% odnawialne, może to znacznie zwiększyć emisję CO2 znacznie powyżej naszych przewidywań”.


http://www.slate.fr/story/164204/teleph ... ironnement
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 79