Porady: kupić lepszy

Zużycia i zrównoważony i odpowiedzialny dieta dzienna wskazówki w celu zmniejszenia zużycia energii i wody, odpadów ... Jedz: przygotowania i receptur, znalezienie zdrowej żywności, sezonowe i lokalne informacje konserwatorskich żywność ...
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Porady: kup lepiej




przez Ahmed » 01/09/22, 23:29

Bez względu na znaczenie tych środków pozostaje manipulacyjny, ponieważ w zależności od tego, czy ktoś ma się zgodzić milcząco, czy nie, tak naprawdę zmienia wynik (na jego przeciwieństwo), mimo że dotyczy tych samych ludzi…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9890
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Re: Porady: kup lepiej




przez sicetaitsimple » 01/09/22, 23:34

Ahmed napisał:Bez względu na znaczenie tych środków pozostaje manipulacyjny, ponieważ w zależności od tego, czy ktoś ma się zgodzić milcząco, czy nie, tak naprawdę zmienia wynik (na jego przeciwieństwo), mimo że dotyczy tych samych ludzi…


Wczoraj lub przedwczoraj mówiłem ci, że czasami byłeś zrzędą, teraz mówię ci, że jesteś nudny (według mojego gustu)!

Czy to manipulacja decydować, że dystrybucja ulotek jest zabroniona, z wyjątkiem umieszczenia na jego skrzynce pocztowej napisu „Tak”?
Cóż, poczekamy na tę wielką noc... Nie jestem pewien, czy to zobaczymy, ani ty, ani ja.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Porady: kup lepiej




przez Ahmed » 01/09/22, 23:54

Do usług!
Nie zależy to od tego, czy miara jest dodatnia czy ujemna w celu oceny zastosowanych środków, które ponadto idą w jednym lub drugim kierunku zgodnie z domniemanymi ocenami, nie wpływając jednak na cel końcowy.

PS: czasami musisz wyjść poza swoją skrzynkę pocztową...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9890
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2698

Re: Porady: kup lepiej




przez sicetaitsimple » 01/09/22, 23:56

Ahmed napisał:Do usług!
Nie zależy to od tego, czy miara jest dodatnia czy ujemna w celu oceny zastosowanych środków, które ponadto idą w jednym lub drugim kierunku zgodnie z domniemanymi ocenami, nie wpływając jednak na cel końcowy.


Potwierdzam moją ocenę dnia : Lol: !
1 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15044
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4398

Re: Porady: kup lepiej




przez GuyGadeboisTheBack » 02/09/22, 02:53

(nie obchodzi mnie to, mam pompy wyprodukowane w Niemczech) : Mrgreen:
0 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Porady: kup lepiej




przez phil59 » 02/09/22, 10:19

Reklamy papierowe stanowią oszałamiające zanieczyszczenie, mimochodem.

Dla sklepów są to jedyne skuteczne rzeczy, które przywracają ludzi i nie tracą tych klientów.

Ukierunkowana reklama internetowa ma znacznie mniejszy wpływ.

Niektóre sklepy zdecydowały się nie reklamować.

Ilość niewydanych reklam, nie pokrywa „polityki” sklepu w celu przyciągnięcia klienta
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6542
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1652

Re: Porady: kup lepiej




przez Macro » 02/09/22, 10:31

phil59 napisał:
Ukierunkowana reklama internetowa ma znacznie mniejszy wpływ.


Czy mówisz o wpływie na środowisko lub wpływie na zwrot klientów?
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28749
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5549

Re: Porady: kup lepiej




przez Obamot » 02/09/22, 11:04

Aby kupować lepiej, nie kupuj... nie...! Bądź psychologiem!

Aby kupić lepiej:
— pomyśl o prawdziwej POTRZEBY.
— pomyśl o „kupowaniu lokalnie” pod kątem wpływu na środowisko (jeśli to możliwe i nie za drogie)
— strzeż się zakupów pod wpływem impulsu: odłóż zakupy materiałów i rób zakupy „na pełny żołądek”!
— przeglądaj filmy na Youtube i strony testowe dotyczące upragnionego zakupu.
— w razie potrzeby youtube pomaga naprawiać, ulepszać istniejące.
— pożyczyć lub wypożyczyć (jeśli jest to bardzo okazjonalna potrzeba) upragnione rzeczy (z wyjątkiem pilnej „potrzeby pilnej”)
— wzmocnić wrażliwe części zakupionych przedmiotów, aby uniknąć pęknięć i komplikacji z powodu „planowanego starzenia się”
— pomyśl o niewłaściwym użyciu, hakowaniu... Wiele filmów dostarcza informacji.
- nie kupuj "kiedy to potrzebujesz” zapłacisz znacznie drożej pod presją potrzeby, ale wyprzedzisz swoje zakupy, odnowienie materiału. zapłacisz nawet dziesięciokrotnie mniej (np. korzystając z twardych narzędzi dyskontowych, dobrej jakości, często z Niemiec lub niemieckiego designu).
— w przeciwnym razie nie trzeba przypominać adresu internetowego „dobrego kąta”,
— wymyślaj, modyfikuj potrzebne przedmioty za pomocą recyklingu. Na przykład: znajdujemy rzeczy nieporęczne, uszkodzone szafki, które możemy naprawić / przerobić piłą tarczową, aby wykonać na zamówienie (co wykorzystuje całą dostępną przestrzeń).

Aby kupować lepiej, kupuj mądrzej :D

PS: Nie sprawdziłem, czy mówię bzdury 3.0 : Mrgreen:
Źródło ze strony konspiracyjnej, tutaj: zrównoważona-konsumpcja/porady-kupowania-lepiej-t2321-50.html#p508432
1 x
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2231
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Re: Porady: kup lepiej




przez phil59 » 02/09/22, 18:40

Makro napisał:
phil59 napisał:
Ukierunkowana reklama internetowa ma znacznie mniejszy wpływ.


Czy mówisz o wpływie na środowisko lub wpływie na zwrot klientów?


Wracając do klientów, nie mówię o sprzedaży internetowej, ale o reklamie dla hiper, do którego się wybierasz...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15044
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4398

Re: Porady: kup lepiej




przez GuyGadeboisTheBack » 12/09/22, 18:19

Mój bezprzewodowy Sennheiser RS-180 zawiódł mnie po 12 latach, więc zdecydowałem się na Jabra Elite 85H Bluetooth (przedział cenowy średnio od 220 do 250 euro).
Na Amazon odkryłem, że nie wyrzucają już zwróconego sprzętu, ale odsprzedają go (być może wzięli pod uwagę skandal). Tak więc spojrzałem na te „z drugiej ręki”, było jedno „jak nowe”, otwarte opakowanie za 167 euro. Przy płaceniu była zniżka na produkt, a rachunek spadł do 135 euro. Otrzymałem go dzisiaj, jest zupełnie nowy. Nawet opakowanie nie zostało naruszone.
Jak co, przed zakupem „pełnego garnka” trzeba spojrzeć na bok:
Używany.JPG
Occase.JPG (13.15 KiB) Obejrzano 1533 razy
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do spożycia: "Zrównoważony odpowiedzialnej konsumpcji, porady dietetyczne i sztuczki"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96