HVP paliwa: olej palmowy porównawcza spalania oleju napędowego

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 07/09/09, 11:17

Podsumowując, aby samochód mógł pracować na oleju, musi spełniać określone warunki.

zawsze zaczynaj od diesla
silnik musi mieć temperaturę 90°C
olej powinien mieć temperaturę między 70 a 80 stopni
dopiero potem przeniesiony do oleju

silnik musi być używany (niezbyt duży w ruchu ulicznym i na biegu jałowym przez długi czas.

Czyszczenie musi trwać wystarczająco długo (w moim przypadku 6 km)
olej silnikowy do monitorowania, jeśli poziom nie wzrasta (rozcieńczanie)
olej opałowy musi być dobrze przefiltrowany, osadzony. w celu wyeliminowania tłuszczu zwierzęcego

pompę wstępną lub układ aby pompa łopatkowa nie powodowała kawitacji, ciężko jest zassać olej przez filtr diesla który nie jest zbyt duży.

Aby mieć olej w temperaturze 80c, potrzebujesz dobrej, pokaźnej grzałki, a do tego musisz wyeliminować powrót do zbiornika i zapętlić system.

poza tym sprawuje się dobrze, na dobre wyjazdy do 10 km lepiej zostać na dieslu zwłaszcza jak jest zimno..

André

Po dwóch latach używania podwójnego gaźnika w dwóch starych Nissanach i oleju rzepakowego z chińskich restauracji, potwierdzam podsumowanie André w 100%.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
j-mimi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/04/10, 15:03
Lokalizacja: 95




przez j-mimi » 29/04/10, 10:57

Szczerze mówiąc, teraz, gdy nie mogą już dostarczać oleju palmowego do przemysłu spożywczego, dostarczają go nam do naszych silników....

Chciałbym zobaczyć później stan silnika i jego żywotność. Smarowność oleju palmowego jest bardzo cienka.
Nawet jeśli oznacza to stosowanie produktów roślinnych, istnieją nowe produkty, takie jak 4T (10W40) wytwarzany z rzepaku, który działa bardzo dobrze i który pielęgnuje pojazd (a także go oczyszcza).
Osobiście próbowałam i na starych kukułkach dajesz im nowe życie!
0 x
Kto jest najlepszym MAY THE BEST !!!
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 29/04/10, 11:08

j-mimi napisała:Smarowność oleju palmowego jest bardzo cienka

Hmm, czy tematem tego tematu jest olej opałowy czy olej smarowy?
0 x
j-mimi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/04/10, 15:03
Lokalizacja: 95




przez j-mimi » 29/04/10, 11:13

Jeśli się nie mylę, temat brzmi: Paliwo HVP: porównanie spalania oleju palmowego w oleju napędowym?

Odpowiadając na Twoje pytanie, uważam, że dolewanie oleju do paliwa jest antyekologiczne i że istnieją rozwiązania, które się sprawdziły i które są ekologiczne.
0 x
Kto jest najlepszym MAY THE BEST !!!
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 29/04/10, 16:08

j-mimi napisała:dolewanie oleju do paliwa jest antyekologiczne i że istnieją sprawdzone rozwiązania, które są ekologiczne.

Na przykład
Czy nie lepiej wlać zużyty olej do zbiornika niż wyrzucać go do śmieci?
0 x
j-mimi
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 28/04/10, 15:03
Lokalizacja: 95




przez j-mimi » 29/04/10, 17:15

Jeśli mówimy o ekologii, warto pomyśleć o porównaniu oleju zdeponowanego w centrum recyklingu z zanieczyszczeniem, jakie spowodujesz w swoim pojeździe, dokonując takich manipulacji...

Nawet jeśli szacunek do ekologii Cię nie powstrzymuje, z pewnością czekają Cię niespodzianki podczas przeglądów technicznych czy przeglądów układu wydechowego...
Czasami myślimy, że oszczędzamy, a kończymy na ruinie...
Jeśli mówię w ten sposób, to dlatego, że wiem, o czym mówię... Już popełniłem ten błąd...
0 x
Kto jest najlepszym MAY THE BEST !!!
proslash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 01/09/10, 00:53

wystarczy podgrzać olej




przez proslash » 26/07/11, 16:25

witam wszystkich tylko mieszkanie. aby rozwiązać problem lepkości oleju, po prostu zainstaluj mały zestaw nagrzewnicy zawierający świecę zapłonową + perforowaną aluminiową płytkę, przez którą będzie krążył olej za pomocą rurki o średnicy 8 mm na przykład dla peugeot 205td i umieść go kilka centów przed pompą wtryskową! przed startem podgrzewamy 2 minuty i zaczynamy! pozwolić silnikowi pracować na 5 minut, jeśli chodzi o filtrację wystarczy włożyć kilka chusteczek wtedy olej straci smak i będzie klarowny. Tam !

Nawet osoby jeżdżące dieslem mają problemy na przykład w niektórych modelach HDI 307sw :)
wyścigi silnika + biały dym
21/06/2010 - 0:32
Witam,
Ja też miałem ten sam problem, silnik kręcił na pełnych obrotach i pracował nawet po wyłączeniu zapłonu, na biegu jałowym samoczynnie się uspokajał po około dziesięciu sekundach. Wyniki wyścigów, które znajomy pracujący w Peugeot przywiózł mi go do domu:
usunął 9 litrów oleju zmieszanego z dieslem... wyczyścił silnik, węże itp... na razie auto pracuje ale uprzedził mnie że może odpalić ponownie więc sprawdzam poziom oleju co 2 tygodnie.
nowy zakup 10/2004 131000km
Właśnie kupiłem nowy samochód. Komu mogę teraz sprzedać taki samochód? Czy masz dla mnie jakąś radę
Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Wystarczy rozgrzać olej




przez Flytox » 27/07/11, 13:17

proslash napisała: jeśli chodzi o filtrację wystarczy włożyć kilka chusteczek i olej będzie smakował po smaku i stanie się klarowny. Tam !

Ten rodzaj filtrowania (dowolna tkanina) filtruje bardzo duże, ale nie potrzebne 5 mikronów, działa przez chwilę… zanim zatka filtr oleju. Następnie obejście filtra otwiera się, gdy przeciwciśnienie jest zbyt duże i silnik pobiera bezpośrednio morze.

Jeśli pompa wtryskowa wytrzyma, jej żywotność zostanie znacznie skrócona w wyniku zużycia.

Nawet osoby jeżdżące dieslem mają problemy na przykład w niektórych modelach HDI 307sw :)
wyścigi silnika + biały dym
21/06/2010 - 0:32
Witam,
Ja też miałem ten sam problem, silnik kręcił na pełnych obrotach i pracował nawet po wyłączeniu zapłonu, na biegu jałowym samoczynnie się uspokajał po około dziesięciu sekundach. Wyniki wyścigów, które znajomy pracujący w Peugeot przywiózł mi go do domu:
usunął 9 litrów oleju zmieszanego z dieslem... wyczyścił silnik, węże itp...


Kiedy ci się to przydarzy (zbyt dużo oleju zasysanego przez odpowietrznik), lepiej jest jechać na czystej linii prostej i pozostać nachylonym o 5°, aby zapobiec nadmiernym obrotom silnika i awarii. W położeniu neutralnym to najlepszy sposób na wysadzenie go w powietrze. : Mrgreen:

Spalanie musi być szczególnie okropne, żeby niespalony olej spływający do cylindrów trafiał w takich ilościach do dolnej części silnika. :zaszokować: Jeździsz po mieście tylko na zimnym silniku??? W każdym razie, gdy w dolnej części silnika jest za dużo oleju, osiągi stają się kiepskie, wał korbowy zużywa dużo swojej energii na mieszanie/ogrzewanie oleju, zamiast przesuwać nadwozie do przodu.... :płakać: To musi bardzo zanieczyszczać!!

Na razie auto pracuje ale uprzedził mnie że może odpalić ponownie więc sprawdzam poziom oleju co 2 tygodnie.

Raczej lecz problem u źródła, sprawdź wtryskiwacze i/lub typową trasę (zimne miasto itp.).

nowy zakup 10/2004 131000km
Właśnie kupiłem nowy samochód. Komu mogę teraz sprzedać taki samochód? Czy masz dla mnie jakąś radę


Sprzedam pułapkę, poważne i kosztowne awarie gwarantowane wkrótce..... kusząca oferta.... :zmarszczyć brwi:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
proslash
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 01/09/10, 00:53

powitanie




przez proslash » 27/07/11, 14:25

witam,

filtrowanie nie stanowi problemu, ponieważ na stronach znajdziemy filtry tkaninowe o grubości 1 mikrona, 5 mikronów i do tego dodajemy różne tkaniny

Spada kropla po kropli, a olej jest przezroczysty jak woda :)
ponieważ samochody mają filtr oleju napędowego, voila

potem będziesz musiał wymieniać filtr oleju napędowego co 6 miesięcy, demontując mój filtr oleju napędowego nie jest wcale brudny po 6 miesiącach użytkowania!

jeśli chodzi o podgrzewanie, zużywa bardzo mało, ponieważ jest to świeca żarowa 12 V, która nic nie zużywa! Szczerze mówiąc, nie spowalnia to silnika.

Mogę tylko powiedzieć, że to działa, znam osobę, która przejechała w rzepaku 200 000 km lol i pewnego dnia zademonstrował swój silnik do wymiany uszczelki pod głowicą, zawory i cały silnik były czyste :) olej był nasmarowany widocznie
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gildas
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 880
Rejestracja: 05/03/10, 23:59
x 173




przez Gildas » 27/07/11, 19:38

To prawda, ale pod warunkiem jazdy na długich trasach, w przeciwnym razie jazdy na oleju (nawet przy 20% oleju i 80% GO) na trasach krótszych niż 10 km zaczyna się słabo i pierwsze kilometry są nieprzyjemne.

Normalnie, na zimnym olej pali się gorzej niż GO i taka sytuacja powoduje uszkodzenie silnika, grozi zamarznięciem cylindrów i sklejeniem segmentów (chyba, że ​​zaczniesz na GO).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 101