liberalizacji rynku energii: fałszywy dobry pomysł?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Avatar de l'utilisateur
kmala
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 03/10/06, 20:50
Lokalizacja: Gironde




przez kmala » 10/11/06, 19:41

Właśnie przeczytałem pdf, który potwierdza + lub - to, o czym wspomniałem powyżej, jest interesujące

http://www.ventdecolere.org/archives/do ... ce/GES.pdf

otwarcie rynku c w końcu więcej CO2
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 13/11/06, 11:08

kmala napisał:przemysłowcy nie mają prawa do broni jądrowej
Odnawialne jest drogie i dlatego amortyzowane przez bardzo długi okres, nieatrakcyjne dla przemysłowca


Niezupełnie zgadzam się z tymi zdaniami 2 jeden po drugim.
Rzeczywiście, jeśli założymy, że energia odnawialna jest amortyzowana w długim okresie, podczas gdy elektrownia wiatrowa produkuje po około roku, co z elektrownią jądrową, która zajmuje prawie 15 lat między instalacją wyprodukowano pierwszy kamień i pierwszy KW?

Ponadto kwota inwestycji nie jest tego samego rzędu: na początku większości projektów wiatrowych istnieją prywatne interesy, podczas gdy ogromna struktura, taka jak EDF, stara się zbudować elektrownię jądrową bez pomocy stan ....
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56




przez przytulić » 11/12/06, 19:14

Christophe napisał:czy ta energia elektryczna jest naprawdę zielona, ​​ponieważ w niektórych przypadkach sprzedaż energii odnawialnej jest tańsza (przynajmniej na papierze) niż energia jądrowa od historycznego operatora Electrabel (w rzeczywistości spółki zależnej sueskiej) w ogóle nie jest wiarygodna [/ b] (przynajmniej z punktu widzenia ekonologa).


Źle!

Zgodnie ze wskazaniami dużych producentów energii elektrycznej „ekoenergia” była w czasie wakacji tańsza niż energia konwencjonalna. Powody tego są proste: lato znów było bardzo upalne, a technologie ulegają poprawie.

http://www.notre-planete.info/actualites/actu_1012.php
0 x
egipska
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 19
Rejestracja: 09/01/07, 16:45




przez egipska » 12/01/07, 10:14

Bonjour a tous
osobiście uważam, że opuszczenie EDF jest błędem, jestem z tymi avi, których wybrać, uwaga, jeśli ktoś opuści EDF na prywatny i że nie jest zadowolony, aby znaleźć EDF, nie będzie plus ta sama taryfa regulowana, ale darmowa taryfa.
Byłbym bardzo zaskoczony, widząc po pewnym czasie, że energia elektryczna jest tańsza, ponieważ EDF jest oczywisty, ponieważ na początku będą interesujące oferty, ale uważaj, aby nie wrócić, jak to możliwe, więcej c jest jak telekomunikacja internetowa i francuska, linie należą do EDF i widzą w tym klauzule dotyczące utrzymania linii itp. I ten problem to nie ten sam krzepki zjazd kowadła.
Jestem w dużej firmie papierniczej, która zużywa energię elektryczną w prywatnym domu i nie mówię ci, jak płakać z powodu energii.
wracając do przemysłu i przemysłu nuklearnego, wiem, że powiedziano nam przez pewien czas, że konsorcjum firmy: metalstyle omawiana grupa papierowa i jeden lub dwóch innych dużych odbiorców energii elektrycznej chce kupić jednostkę nuklearną, wiem że nie zostało to zrobione, ale moim zdaniem jest to tylko kwestia czasu, który pozostaje avi.
Nie wierzę, że widziałem cytowany przez nią super reaktor, ale moim zdaniem albo jest to energia niewyczerpana, albo koniec świata, ponieważ odtworzenie energii słońca na ziemi musi mieć lub nie mieć niczego pieprzyć.
0 x
marzyciel
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 199
Rejestracja: 09/11/06, 14:17
Lokalizacja: Waterloo, Belgia




przez marzyciel » 09/04/07, 07:06

Cześć,

Wydaje mi się, że go nie widziałem, dlatego pozwalam sobie na umieszczenie tego doskonałego linku do strony greenpeace, aby dobrze wybrać jego dostawcę energii elektrycznej w Belgii (może to też dotyczy Francji, nie wiem):
http://www.greenpeace.org/belgium/fr/el ... te/ranking

Być może mógłbyś umieścić to w swoim pierwszym poście Christophe? )


marzyciel
0 x
Avatar de l'utilisateur
Frederic_L
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 30/06/07, 00:20
Lokalizacja: Aix en Provence




przez Frederic_L » 02/07/07, 17:50

I właśnie pojawiło się we Francji, ponieważ rynek dystrybucji energii elektrycznej został właśnie zliberalizowany: PRZECZYTAJ PORÓWNANIE GREEPEACE.

Czas kupić zielony :D
0 x
Nie możemy poprawić to, czego nie można zmierzyć - Lord Kelvin
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 02/07/07, 17:57

Tak, dziękuję za informację, a ponadto potwierdza to, co myśleliśmy (dyskusja na inny post), EnerCoop jest jedynym naprawdę zielonym.

Obraz

http://www.revolution-energetique.com/e ... omplet.pdf

Z drugiej strony jest to chyba najdroższa, ale jest całkiem normalna, gdyby zieleń była tańsza niż energia jądrowa, dawno temu byłoby więcej elektrowni jądrowych ...

Tutaj, w Belgii, podstawowym argumentem przemawiającym za zieloną energią elektryczną jest: „Obniży to Twoje rachunki” :zaszokować: ... wiedząc, że żadna zielona nie jest zasadniczo nuklearna, mam mały problem z uwierzeniem ... cóż, gdyby sprzedawcy byli szczerzy, świat byłby zupełnie inny ...

Wniosek: wszyscy muszą podjąć wysiłek ... teraz!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 03/07/07, 11:44

Witam,

Osobiście uważam, że liberalizacja jest dobrą rzeczą SI podnosi ceny ... To nie jest idea, która panuje wokół mnie, ale jedynym sposobem, aby zachęcić ludzi do oszczędzania energii, jest dotknięcie ich portfela, a zatem ich zrobienie płacić prąd za rzeczywistą cenę, a nie za cenę regulowaną ...

A jeśli energia elektryczna stanie się droga, umożliwi inwestowanie w energię odnawialną.

Osobiście byłbym skłonny zapłacić więcej za zieloną energię.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/07/07, 12:32

Całkowicie się zgadzam ... i trzymaj pomysł: ciekawie byłoby zobaczyć, kto na tym forum w ciągu kilku miesięcy stał się zielony.

Ze swojej strony pokazuję już zły przykład, ponieważ nadal nie mamy zielonego kontraktu (no cóż, mam wymówkę, którą przeprowadziliśmy od początku roku, daty liberalizacji w Belgii)

Kilka razy próbowałem uzyskać informacje od Electrabel, dzwoniąc do nich, aby poszli na zielono i do tej pory Nie miałem konkretnych informacji, aby załatwić sprawę. Najwyraźniej operatorzy telefoniczni wcale nie są informowani o zielonych ofertach ... podczas gdy o nich rozmawiamy. Czy powiedziałeś paradoks? :zaszokować:

Teraz, gdy zobaczę ocenę GreenPeace Electrabela dla Francji, będziemy szukać innego operatora ...
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 03/07/07, 18:12

Christophe napisał:Całkowicie się zgadzam ... i trzymaj pomysł: ciekawie byłoby zobaczyć, kto na tym forum w ciągu kilku miesięcy stał się zielony.


Nie wiem, czy tak samo jest w Belgii, ale we Francji istnieje duży problem:
Jestem gotów poświęcić całe życie na pozyskiwanie zielonej energii elektrycznej, ale nie chcę angażować się w utratę połowy wartości mojego domu ...
Tak, jednym z kryteriów zakupu domu będzie teraz:
"Czy jesteś w taryfie regulowanej?"
Jeśli nie, kupujący może się bać ...

Dla mnie to osoba powinna angażować się w liberalizację, a nie mieszkanie :zmarszczyć brwi:

Z drugiej strony, jako najemca, nie wahaj się! To właścicielowi będzie trudno wynająć jego mieszkanie!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 214