liberalizacji rynku energii: fałszywy dobry pomysł?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028

liberalizacji rynku energii: fałszywy dobry pomysł?




przez Christophe » 10/09/06, 12:21

Korzystam z komunikatu prasowego UFC, aby rozpocząć debatę na temat liberalizacji energetyki.

Podczas gdy „wolny” rynek (nieuregulowane ceny) jest już otwarty dla profesjonalistów, UFC que Choisir publikuje niepokojący komunikat prasowy dla nowych operatorów…

Rachunek za energię: Pułapka zastawiona na konsumentów

Podczas gdy cała uwaga skupiona jest na fuzji SUEZ/GDF, UFC-Que Choisir potępia prawdziwą pułapkę zastawioną na konsumentów w rachunku.

Od 1 lipca 2007 r. każdy odbiorca energii elektrycznej i/lub gazu, który zdecyduje się zawrzeć umowę z dostawcą na rynku, na którym ceny są wolne, nie będzie już mógł korzystać z regulowanej taryfy gazu lub energii elektrycznej, z wyjątkiem przypadku zmiany.

Rząd zamierza zamknąć konsumenta i uczynić go królikiem doświadczalnym reformy, ponieważ wie, że jako analitycy tego sektora poślizg cen jest bardziej niż prawdopodobny w średnim okresie.

W kolejnych latach 5 rynki te będą otwarte na konkurencję w prawie, ale na pewno nie w rzeczywistości!

Wręcz przeciwnie, EDF i GDF nie muszą obawiać się konkurencji i będą miały pełną swobodę w wykorzystywaniu swojej dominującej pozycji, ponieważ:

1- Możliwości eksportowe innych krajów europejskich są słabe, wręcz nieistniejące,

2- Sieci elektroenergetyczne i gazowe są już nasycone, co ogranicza możliwości eksportu,

3- Nieliczne potencjalnie konkurencyjne przedsiębiorstwa ustalają ceny na swoich rynkach, które nie są zbyt konkurencyjne, tj. wyższe niż ceny EDF lub GDF na rynku francuskim.

Konsumenci nie chcą przechodzić przez gorzkie doświadczenia niektórych firm, które zdecydowały się na subskrypcję oferta na nieuregulowanym rynku, w której odnotowano wzrost rachunków za energię elektryczną w 73% w ciągu mniej niż dwóch lat, bez możliwości „cofania się”.

Obecny tekst doprowadzi również do niedopuszczalnego nierównego traktowania konsumentów korzystających z taryfy regulowanej i trwale zamkniętych na rynkach (gaz i energia elektryczna) o wysokim ryzyku inflacji.

W przypadku UFC-Que Choisir, dopóki nie zostaną spełnione warunki prawdziwej konkurencji, rząd musi umożliwiać konsumentom korzystanie z regulowanej taryfy w dowolnym momencie.
Ostatnio edytowane przez Christophe 07 / 11 / 06, 10: 34, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/09/06, 12:32

Oto „darmowi” operatorzy, o których wiem:

1) W przypadku Belgii:

Potęga miasta: http://www.citypower.be/fr/citypower_home.htm
Niezbędny: http://www.essent.be/maison/
EPS: http://www.spe.be/Index-fr.cfm
Lampiris: http://www.lampiris.be/home.html

4 oferty „zielonej” energii elektrycznej ale czy ta elektryczność jest naprawdę zielona, ​​bo sprzedawanie energii odnawialnej, w niektórych przypadkach tańszej (przynajmniej na papierze) niż jądrowa od historycznego operatora Electrabel (w rzeczywistości filia Suezu) nie jest wcale wiarygodne (przynajmniej z punktu widzenia ekonologa).

2) Dla Francji:

1) Energia bezpośrednia: http://www.direct-energie.com/ (oferta zielonej energii: http://www.direct-energie.com/offre_energie_purjus.php )
2) Enercoop: http://www.enercoop.fr/

Specjalne wyróżnienie dla firmy Enercoop, która wydaje mi się najbardziej wiarygodna pod względem dostaw prawdziwie zielonej energii (zobacz ich partnerów: http://www.enercoop.ouvaton.org/societaires.php )...teraz przy jakich rzeczywistych kosztach ( http://www.enercoop.fr/images/files/tar ... ercoop.pdf ) i dla jakiej niezawodności zasilania?
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 10/09/06, 19:09

Nie wiem, co stanie się z konsumentami w lipcu 2007 r., ale chciałbym zaznaczyć, że ten artykuł nie jest aktualny w obecnej sytuacji na rynku dostępnym dla profesjonalistów:

W przypadku gazu i energii elektrycznej nieuregulowane taryfy pozostają ogólnie niższe niż w przypadku EDF/GDF.

Co więcej, co do tego, że osoby fizyczne będą szukać gdzie indziej, co zmusi ich do rezygnacji z taryfy regulowanej, mam wątpliwości, ponieważ dla firm wielu operatorów oferuje zarówno taryfy regulowane, jak i nieregulowane. A tak szczerze... jeśli ma pozostać na poziomie stawki regulowanej, to po co zmieniać dostawcę?

Myślę, że UFC idzie trochę za szybko...
I szczerze mówiąc, gdyby nieuregulowane ceny wzrosły, czy nie byłby to po prostu powrót do rzeczywistości, w której za energię zapłacimy jej prawdziwą cenę? Myślę, że jest całkiem nieźle.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/09/06, 20:20

Inne całkiem niedawne wątki na ten sam temat: Drut 1 et Drut 2

Może moglibyśmy je połączyć? Jeśli jest to technicznie możliwe...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/09/06, 21:08

Rulian napisał:W przypadku gazu i energii elektrycznej nieuregulowane taryfy pozostają ogólnie niższe niż w przypadku EDF/GDF.


Źródło?

Rulian napisał:…wielu operatorów oferuje zarówno taryfy regulowane, jak i nieregulowane. A tak szczerze... jeśli ma pozostać na poziomie stawki regulowanej, to po co zmieniać dostawcę?


Uważam, że przejście do innego operatora wiąże się z przejściem na deregulację, więc nie do końca rozumiem twój komentarz… faktem jest, że operatorzy alternatywni dają najkorzystniejsze stawki… no, myślę, że to działa tak…

Regulacja to z definicji państwowa kontrola taryf… kiedy przechodzisz na operatora niepublicznego, państwo nie ma nic więcej do powiedzenia… stąd obawy…

Rulian napisał:…czy to nie byłby powrót do rzeczywistości, w której za energię zapłacimy jej prawdziwą cenę? Myślę, że jest całkiem nieźle.


Płacenie zielonej energii po odpowiedniej cenie, tak, ale płacenie za energię jądrową lub węglową w cenie OZE oznacza ograniczenie rozwoju jej najnowszej… czy się mylę? Więc równie dobrze może podpisać kontrakt ze wszystkimi w enercoop...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/09/06, 21:27

Targol napisał:Inne całkiem niedawne wątki na ten sam temat: Drut 1 et Drut 2

Może moglibyśmy je połączyć? Jeśli jest to technicznie możliwe...


Nie, to nie jest technicznie możliwe... jednak możemy zablokować niektóre i przekierować do innych...

Niemniej jednak dla mnie fuzja GDF-Suez ma niewiele wspólnego z otwarciem rynku na konkurencję… bo kiedy pracownicy Gdf nie są już urzędnikami państwowymi (przynajmniej w głowie), to nie jest jutro przedwczoraj…

Wreszcie: niech deregulują i spokojnie „pocałują” konsumenta… Do ekonologii przyjdzie tylko szybciej :D

A ponieważ nasi drodzy technokraci nigdy nie będą kontrolować energii słonecznej ani drewna... czy podążacie za moim tokiem myślenia? :)
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 10/09/06, 21:53

Christophe napisał:Niemniej jednak dla mnie fuzja GDF-Suez ma niewiele wspólnego z otwarciem rynku na konkurencję...


Faktycznie, może zły tytuł wybrałem, ten temat mówi raczej o bardzo konkretnym fragmencie ustawy związanym z tą fuzją, który dotyczy właśnie skutków tej deregulacji.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79295
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11028




przez Christophe » 10/09/06, 21:59

Targol napisał:Faktycznie, może zły tytuł wybrałem, ten temat mówi raczej o bardzo konkretnym fragmencie ustawy związanym z tą fuzją, który dotyczy właśnie skutków tej deregulacji.


Tak, przeczytałem szczegółowo po przeczytaniu tytułu i napisaniu mojej wiadomości (nie jestem pewien, czy wiem), więc zamknąłem 2 omawiane tematy i przekierowałem je do obecnego tematu, który był już bardziej obszerny ...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 10/09/06, 23:44

Christophe napisał:
Rulian napisał:W przypadku gazu i energii elektrycznej nieuregulowane taryfy pozostają ogólnie niższe niż w przypadku EDF/GDF.


Źródło?

Ech, jak ci powiedzieć... zabijesz mnie... Chciałem z tobą o tym porozmawiać, ale nie dostałem cię na msn... W końcu mam pracę. 8)
A to skrzynka, która zajmuje się diagnostyką energetyczną i doradztwem przy zakupach energii. Tak więc zbiorcze dokumenty dotyczące oferty rynkowej, czytam je, ponieważ jest to narzędzie pracy. (Wystarczy poszukać cenników różnych dostawców.) Kiedy w Enercoop : Chichot: okazuje się, że jest w połowie ceny.

Christophe napisał:Uważam, że przejście do innego operatora wiąże się z przejściem na deregulację, więc nie do końca rozumiem twój komentarz… faktem jest, że operatorzy alternatywni dają najkorzystniejsze stawki… no, myślę, że to działa tak…
Zgadzam się z Tobą, zmiana operatora na stawkę regulowaną nie ma żadnego interesu poza ewentualną zmianą cen usług dodatkowych. Ale wydaje mi się, że niektórzy nowi operatorzy mimo to oferują umowy po stawce regulowanej... Jutro spróbuję sprawdzić.

Christophe napisał:Płacenie zielonej energii po odpowiedniej cenie, tak, ale płacenie za energię jądrową lub węglową w cenie OZE oznacza ograniczenie rozwoju jej najnowszej… czy się mylę? Więc równie dobrze może podpisać kontrakt ze wszystkimi w enercoop...
Patrz wyżej w tej wiadomości, Enercoop tak naprawdę nie kosztuje więcej niż inny. Mam nadzieję, że w 2007 roku złożą ofertę dla osób fizycznych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/09/06, 09:53

I nie chodzi tylko o stawki: w Chatelet (Belgia między Namur i Charleroi) jest fryzjer, który przeniósł się do innego operatora.
Prawie rok czekała, aż Electrabel (który pozostaje właścicielem jej licznika) wzmocni jej połączenie, aw międzyczasie uzyskanie ciepłej wody było prawdziwą udręką..... .
Ten sam problem występuje również w przypadku połączenia z „alternatywnym” operatorem telefonicznym (versatel, scarlett itp.): gdy tylko operacja zależy od Belgacom, na przykład naprawa linii, witaj terminy.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 162