Tworzona jest dokumentacja energii odnawialnej

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
Arphaxad
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 09/07/08, 00:49
Lokalizacja: Eure

Mikro-CHP




przez Arphaxad » 12/07/08, 01:24

„wieczorem dla wszystkich,

Uważam, że to dossier dotyczące energii odnawialnej jest bardzo interesujące i jest tak wiele do powiedzenia!
Jeśli chodzi o fotowoltaikę (z panelem mono i polikrystalicznym), zachowałem kilka rzeczy:
- panele bardzo zanieczyszczają środowisko, jeśli są prawidłowo poddawane recyklingowi. Ich żywotność wynosi około 25 lat.
- konieczne jest zainstalowanie w instalacji falownika regulującego prąd elektryczny: jest to urządzenie o żywotności 5 lat, które należy odnawiać i poddawać recyklingowi.
- W zależności od regionu tłumienie nie jest tak interesujące.

Z drugiej strony, nieco ponad rok temu odkryłem mikro-CHP. Jest to zespół silników Stirlinga wykorzystujących ciepło (np. z kotła) i wytwarzających energię elektryczną.
Ilość energii elektrycznej nie jest po to, aby zastąpić energię wiatrową czy fotowoltaiczną, ale aby odzyskać jak najwięcej ciepła z kotła.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/07/08, 07:01

mikro-CHP. Jest to zestaw silników Stirlinga wykorzystujących ciepło (

Micro-CHP: to nie tylko Stirling
Może to być również silnik spalinowy, który wytwarza ciepło i energię elektryczną.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arphaxad
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 09/07/08, 00:49
Lokalizacja: Eure




przez Arphaxad » 12/07/08, 14:56

silnik spalinowy nie jest zbyt ekologiczny... Zwłaszcza, że ​​jest głośny i nie bardzo nadaje się do ogrzewania domu.

Silnik Stirlinga jest cichy i całkowicie neutralny dla środowiska.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/07/08, 15:37

mało ekologiczny silnik spalinowy...

Długa debata na temat ekonologii
Zwłaszcza, że ​​jest głośno

Rozmawialiśmy o tym na ekonologii (mała debata) :D
i niezbyt nadaje się do ogrzewania domu.

W porządku... (moc alternatora, odzyskiwanie ciepła z silnika, odzyskiwanie ciepła ze spalin; wszystko to razem daje kalorie) :D
Silnik Stirlinga jest cichy i całkowicie neutralny dla środowiska.

Zależy czym podgrzewasz stirlinga. : Chichot:
W każdym razie moja uwaga miała na celu po prostu zwrócenie uwagi, że kogeneracja, czy też mikrokogeneracja, to nie tylko Stirling.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/07/08, 15:42

0 x
Avatar de l'utilisateur
Arphaxad
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 09/07/08, 00:49
Lokalizacja: Eure




przez Arphaxad » 12/07/08, 17:18

re!

Nie chciałem drążyć tematu. : Chichot:

Właśnie mówiłem, że mikrokogeneracja istnieje i umożliwia dalsze zmniejszanie naszego zużycia energii.

Kiedy mówię o mikrokogeneracji, mam na myśli zwłaszcza piec lub kocioł na drewno.

Jest to rozwiązanie, które wybrałem, które wydaje mi się najlepsze w projekcie budowlanym biokompatybilnym bezpośrednio połączonym z innymi systemami (niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe, solarny podgrzewacz wody, odzysk wody deszczowej, ...)

...i 53 do 72 db dla silnika, to nie jest nic : Chichot:
(osobiście wolę ciepło kominka lub pieca opalanego drewnem i trzask ognia niż warkot silnika) : Wink:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/07/08, 17:48

Kiedy mówię o mikrokogeneracji, mam na myśli zwłaszcza piec lub kocioł na drewno.

Więc twoja sprawa :D
https://www.econologie.com/cogeneration- ... -3866.html
0 x
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2

cena




przez boubka » 13/07/08, 11:21

źródło forum nauka futura

Cena kotła wraz z stirlingiem: 17 000 €... och. Ale hej, kiedy widzisz cenę niektórych obecnych instalacji grzewczych...

Inny model Sunmachine jest również prezentowany za 23500 XNUMX euro, ale jest mniej szczegółów technicznych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Arphaxad
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 09/07/08, 00:49
Lokalizacja: Eure




przez Arphaxad » 13/07/08, 23:40

17ke za kocioł... to naprawdę drogo!

Przeprowadziłem badania ponad rok temu i we Francji nie było nic (dla osób fizycznych).

Jedyna marka jaką znalazłem to:
http://www.stirlingpowermodule.com/

Dzięki za link do sunmachine (którego nie znałem).

Jeśli chodzi o ceny, nie jestem pewien, czy znajdę dużo tańsze ...
Bardziej interesujące byłoby więc zainstalowanie małej turbiny wiatrowej na dachu.

W każdym razie mój projekt budowlany jest wstrzymany i obawiam się, że jest zagrożony.


a+
(Ponownie dziękuję za informację) : Chichot:
0 x
Yves Thomas
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 17/08/08, 16:45

wirowe wieże wiatrowe




przez Yves Thomas » 17/08/08, 16:56

Jeśli chodzi o wieże wiatrowe z efektem wirowym, wydaje się, że brakuje jednego parametru: energii zużytej do wytworzenia takich ilości energii. Rzeczywiście, powierzchnia gruntu o powierzchni od 2 do 4 km2 reprezentuje mimo wszystko energię słoneczną od 2 do 4 MW wykorzystywaną do wytworzenia ilości powietrza niezbędnej do ich działania. Czy takiej ilości energii nie można zużyć przy znacznie mniejszych konstrukcjach, aby zapewnić objętość powietrza niezbędną do efektu wiru? Efekt, który objawia się w wielu warunkach fizycznych?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 181