Beczka na $ 250: szansa dla naszej planety?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 10/09/06, 11:04

ddev napisała:Ach, wiesz, ze wszystkimi dostępnymi nam narzędziami komputerowymi, moglibyśmy założyć kandydata (no daj spokój :) masz ładny wegetariański uśmiech) i dzięki wiki (program ... go chick :))
Podzielamy stanowiska ministrów :p


David

ps: Powiadom mnie, gdy odpowiedź zostanie opublikowana


Witamy u Ciebie :)

W przypadku programu wiki wątpię, czy to wystarczy, ale mogę go dość łatwo zainstalować na econo... ale hej, bez udziału, wiki szybko wygasa (jest taka na kyothome)

Aby uzyskać odpowiedź, możesz zaznaczyć opcję „Powiadom mnie, gdy odpowiedź zostanie opublikowana”, a powiadomienie zostanie wysłane na Twój e-mail rejestracyjny...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/09/06, 14:52

Ceny ropy naftowej dosłownie spadły we wtorek, tracąc ponad 2 dolary w ciągu jednej sesji. W ten sposób osiągnął poziom tak niski, że nie obserwowano go przez 6 miesięcy.

Zdaniem analityków obserwowany trend będzie odpowiadał kontynuacji spadków rozpoczętych kilka tygodni temu.

Wydaje się, że w średnim terminie klimat geopolityczny się uspokoi, gospodarka światowa przechodzi lekkie spowolnienie, a dostawy wydają się obfite.

W poniedziałek ceny w Nowym Jorku odbiły o pół dolara po ogłoszeniu przez koncern naftowy BP nowego opóźnienia w oddaniu do użytku platformy Thunder Horse w Zatoce Meksykańskiej.


Snif :płakać:
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 21/09/06, 15:01

Nareszcie będę mógł wyciągnąć mojego Hummera!!! : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/09/06, 15:38

Targol napisał:Nareszcie będę mógł wyciągnąć mojego Hummera!!! : Lol:


Arf w tym przypadku wyjmuję mojego Cayenne na! : Lol:
0 x
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

Olej za 250 dolarów




przez AVEVA » 26/10/06, 18:50

Czy obliczyłeś, że za baryłkę za 250 dolarów litr oleju napędowego będzie kosztował jedynie 2 euro i że przy tej cenie zużycie paliwa spadnie tylko o kilka% (w przypadku ogrzewania będzie to inne zjawisko)
AVEVA prognozuje cenę baryłki na 500 dolarów (w ciągu 10 lat) lub litr oleju napędowego na poziomie 3 euro, będzie to początek „końca całej ropy”
Jeśli cena ropy spadła w ostatnich tygodniach, to ze względu na bliskość amerykańskich wyborów.
Republikanie mają ręce naftowe i mogą wpływać na kursy (co robią), aby głaskać wyborców w kierunku włosów! bo głosują zgodnie ze swoim teką...
0 x
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

ropy po 250 dolarów




przez AVEVA » 26/10/06, 18:53

czytaj AMERYKAŃSKIE
0 x
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

Paliwa kopalne




przez AVEVA » 10/12/06, 11:38

AVEVA sama „powoduje”!
„Ale ropa zdecydowała się działać sama i pędzi niemal dziko. Prawdą jest, że biedna bestia została zamknięta w klatce podczas amerykańskich wyborów i może się zemścić”...
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 10/12/06, 11:51

horror, cena pudełka hamburgerów wzrośnie :P
@+

PS: Nie obchodzi mnie to, nie jem hamburgerów, nie podgrzewaj mnie i nie tankuj produktów ropopochodnych : Mrgreen: wkurzają mnie tylko opony i wymiana oleju : Evil:
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 10/12/06, 14:14

twoje opony??

Oni nie pochodzą z heveas???

Twoja wymiana oleju, no cóż, ten olej arachidowy lub palmowy, jeśli nie spalimy wszystkiego
0 x
uratować planetę
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 128
Rejestracja: 10/11/06, 19:05
Lokalizacja: Paryż




przez uratować planetę » 10/12/06, 17:13

Cena beczki, ludzi „nie obchodzi”, to jak cena papierosów, może piąć się w górę, wspinać się i ludzie mogą poznać występki, to jest tak jak samochód, uzależnienie wtedy Państwo mówi sobie: zwiększmy!
wydaje się to fantazyjne i jest to rozwiązanie, które wydaje mi się odległe, ale mimo wszystko chodzi o teleportację obiektów.
Jeśli chcesz zobaczyć post "Może być rozwiązaniem problemów zanieczyszczeń" i wziąć udział...
0 x
Razem możemy zmienić

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : gegyx i goście 225