Beczka na $ 250: szansa dla naszej planety?

Ropa, gaz, węgiel, energia jądrowa (PWR, EPR, fuzja gorąca, ITER), elektrociepłownie gazowe i węglowe, kogeneracja, trójgeneracja. Peakoil, zubożenie, ekonomia, technologie i strategie geopolityczne. Ceny, zanieczyszczenie, koszty ekonomiczne i społeczne ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 09/08/06, 18:44

1) Myślę, całkiem słusznie uchodząc za idiotę (którym nie jestem), że RMIiste (byłem) tak naprawdę nie „potrzebuje” zapełniać się kilka razy w miesiącu.. Nie potrzebowałby nawet samochód w ogóle... mam rację?

Ach, jeśli musi jechać do pracy... samochodem...: Chichot:... system jest dobrze zrobiony i dlatego Rmistes kosztują rządy bardzo mało ... (wbrew temu, co wielu ludzi myśli ...)

2) Przestrzegam i podpisuję: w przypadku kryzysu (nawet przejściowego) najlepiej radzą sobie mieszkańcy wsi, spójrz na okresy konfliktów, aby się o tym przekonać... To nie oni którzy umierali w dolinie… wręcz przeciwnie, bogacą się… (co większości rolników by nie zaszkodziło… tylko po to, by przywrócić realną wartość produkcji rolnej…)
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 12/08/06, 00:07

Powstrzymam się, mówiąc, że znajdujemy się w zglobalizowanym handlu produktami rolnymi; a jeśli wzrosną koszty transportu, będziemy mniej importować, ale też eksportować własne produkty.
Aby powrócić do warunków niedoboru, jak w 40/45 i zobaczyć, na przykład, ceny owoców i warzyw gwałtownie rosną wraz z francusko-francuską własną produkcją/konsumpcją; to naprawdę musiałoby się nie udać!....ale jeśli taka jest cena za cichy trening na rowerze po naszych drogach (podkreślam, że jestem biegaczem) : Lol:

ps: w domu od maja do września najeżdżają na nas wielkie samochody z obcymi tablicami rejestracyjnymi, które zatykają nam drogi!
Obraz
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

Olej za 250 dolarów




przez AVEVA » 01/09/06, 10:45

Wyciąg ze strony internetowej AVEVA

Tak do dziś

NIE MAMY ENERGII ZASTĘPUJĄCEJ OLEJ
(Wodór nie jest źródłem energii, ale wektorem energii, którego produkcja wymaga węglowodorów, gazu lub energii elektrycznej ze wszystkich źródeł…) skonsultuj się: http://www.annso.freesurf.fr

W nadchodzącej dekadzie rynki finansowe uświadomią światu, że nie można już za wszelką cenę palić „czarnego złota”!
Od 2015 r. toe (tona ekwiwalentu ropy naftowej) będzie musiała osiągnąć 3500 € lub baryłkę (159 l) 500 $ (50 USD w 2005 r., +30% rocznie) tyle samo za 1400 m3 LNG lub 1 tec (tona ekwiwalentu węgla)
jest to warunek sine qua non ochrony planety przed globalnym ociepleniem.

Nasz sposób życia zostanie wywrócony do góry nogami. Ważne jest, aby ten okres zaledwie 10 lat wykorzystać na zaplanowanie i zainicjowanie planu działań na poziomie urbanistyki, urbanistyki, terytorium, infrastruktury drogowej i transportowej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
lau
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 814
Rejestracja: 19/11/05, 01:13
Lokalizacja: Vaucluse




przez lau » 03/09/06, 08:32

Zmiana przyjdzie głównie ze strony producentów samochodów (i wszystkich innych pojazdów silnikowych) 8)
0 x
Liczba cząsteczek w kropli wody jest równa liczbie kropli, który zawiera Morza Czarnego!
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: olej za 250 zł




przez Targol » 04/09/06, 17:38

AVEVA napisał:Ważne jest, aby ten okres zaledwie 10 lat wykorzystać na zaplanowanie i zainicjowanie planu działań na poziomie urbanistyki, urbanistyki, terytorium, infrastruktury drogowej i transportowej.


Myślę, że wszyscy uczestnicy tego forum zgodzić się w tej kwestii.
Z drugiej strony jestem niemal przekonany, że gdyby kandydat na prezydenta przedstawił się w swoim programie z następującą propozycją:
Bezczelny kandydat napisał:Stopniowe podwyższanie podatków na produkty ropopochodne w celu finansowania alternatywnych źródeł energii i stopniowe odzwyczajanie francuskiej gospodarki do spadającej energii


Cóż, ten kandydat zostałby mocno oczarowany podczas głosowania.
Jeśli wszyscy zgadzają się co do szkodliwych skutków świata uzależnionego od ropy, już mniej prawdopodobne jest myślenie, że jego upadek jest bliski, a odstawianie od piersi będzie brutalne.
Jeśli chodzi o liczbę osób, które zgodziłyby się na takie rozwiązanie, to moim zdaniem można je policzyć na palcach jednej ręki pingwina. :płakać:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
freddau
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 641
Rejestracja: 19/09/05, 20:08
x 1




przez freddau » 04/09/06, 18:32

Christophe napisał:1) Myślę, całkiem słusznie uchodząc za idiotę (którym nie jestem), że RMIiste (byłem) tak naprawdę nie „potrzebuje” zapełniać się kilka razy w miesiącu.. Nie potrzebowałby nawet samochód w ogóle... mam rację?

Ach, jeśli musi jechać do pracy... samochodem...: Chichot:... system jest dobrze zrobiony i dlatego Rmistes kosztują rządy bardzo mało ... (wbrew temu, co wielu ludzi myśli ...)

2) Przestrzegam i podpisuję: w przypadku kryzysu (nawet przejściowego) najlepiej radzą sobie mieszkańcy wsi, spójrz na okresy konfliktów, aby się o tym przekonać... To nie oni którzy umierali w dolinie… wręcz przeciwnie, bogacą się… (co większości rolników by nie zaszkodziło… tylko po to, by przywrócić realną wartość produkcji rolnej…)


dlatego
1) problem przejścia na emeryturę nie istnieje, w rzeczywistości, ponieważ możemy ich uchodzić za RMIstes, jeśli podążam za twoim rozumowaniem, a ponadto jest to pozytywne, ponieważ umożliwia młodym ludziom dostęp do zatrudnienia....

2) to, co zawsze mnie zadziwia, to wielkość naszych pól… jeśli musimy to robić ręcznie, to jest obiecujące… ale hej, stare przetrwały, więc dlaczego nie my.

Co sprawia, że ​​ogarniam wszystkie maszyny rolnicze, a także dźwigi, żurawie samojezdne, które są używane do konserwacji bardzo ciężkich instalacji… jak turbiny wiatrowe…
0 x
bioman14
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 26/11/05, 01:24

Re: olej za 250 zł




przez bioman14 » 04/09/06, 23:33

Targol napisał:Myślę, że wszyscy uczestnicy tego forum zgodzić się w tej kwestii.
Z drugiej strony jestem niemal przekonany, że gdyby kandydat na prezydenta przedstawił się w swoim programie z następującą propozycją:
Bezczelny kandydat napisał:Stopniowe podwyższanie podatków na produkty ropopochodne w celu finansowania alternatywnych źródeł energii i stopniowe odzwyczajanie francuskiej gospodarki do spadającej energii


Cóż, ten kandydat zostałby mocno oczarowany podczas głosowania.
Jeśli wszyscy zgadzają się co do szkodliwych skutków świata uzależnionego od ropy, już mniej prawdopodobne jest myślenie, że jego upadek jest bliski, a odstawianie od piersi będzie brutalne.
Jeśli chodzi o liczbę osób, które zgodziłyby się na takie rozwiązanie, to moim zdaniem można je policzyć na palcach jednej ręki pingwina. :płakać:


prezydent jancovici! prezydent jancovici!

dla liczby osób, które by się zgodziły: najpierw ja, to coś więcej niż ręka pingwina, ale już to powiedziałem.
ale także wiele osób na ten temat forum , NIE ? nie mów mi inaczej albo jestem poważnie przygnębiony.
0 x
jeśli powiem, głupota, powiedz mi, ale życzliwie i uprzejmie.
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2

Re: olej za 250 zł




przez Targol » 05/09/06, 09:16

bioman14 napisał:dla liczby osób, które by się zgodziły: najpierw ja, to coś więcej niż ręka pingwina, ale już to powiedziałem.
ale także wiele osób na ten temat forum , NIE ? nie mów mi inaczej albo jestem poważnie przygnębiony.


Ale oczywiście nie jesteś jedyny. Ja również podpisuję się za kandydatem, który miałby odwagę polityczną przedłożyć taką propozycję.

Kiedy mówiłem o palcach ręki pingwina, to procentowo (proporcjonalnie do liczby głosujących).

Nawet gdyby wszyscy współpracownicy Econologie głosowali na tego samego kandydata, zgłoszonego do 40 milionów (z chochlą) głosujących, to jest to tylko kropla w morzu potrzeb.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
AVEVA
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 67
Rejestracja: 15/12/05, 17:53
Lokalizacja: Yvelines (Francja)

Oficjalne rozwiązania energetyczne -




przez AVEVA » 07/09/06, 12:54

Oczywiście ma pan rację, tylko nieliczni z nas zintegrowali zjawiska wyczerpywania zasobów i zmian klimatycznych.
Ale dziś wszyscy o tym słyszeli, a ci, którzy mówią „znajdziemy coś innego”, zaczynają wątpić…
Wiadomość dociera i dociera, 31 posłów sporządziło protokół (3021), trzeba go czytać dalej
http://www.assemblee-nationale.fr/12/ra ... 021-tI.asp
to duży krok we właściwym kierunku, że politycy zdali sobie sprawę z problemu, który nas dotyczy, ponieważ jako jedyni mają środki i siłę, by coś zmienić.
Chciałbym poznać Twoją opinię na temat tego raportu, o którym wspomniałem już w innym indeksie, ale bez kontynuacji! Uważam jednak, że to sprawozdanie jest rewolucyjne.
0 x
ddew
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/07/06, 07:35




przez ddew » 10/09/06, 02:46

Dobry wieczór,

Więc to jest moja pierwsza wiadomość i czytam wasze rozmowy i uważam to za bardzo interesujące, podzielam wiele waszych pomysłów.

Cieszę się, że to znalazłem forum.

Ach, wiesz, ze wszystkimi dostępnymi nam narzędziami komputerowymi, moglibyśmy założyć kandydata (no daj spokój :) masz ładny wegetariański uśmiech) i dzięki wiki (program ... go chick :))
Podzielamy stanowiska ministrów :p


David

ps: Powiadom mnie, gdy odpowiedź zostanie opublikowana
0 x
David DD Devidal

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Energie kopalne: ropa, gaz, węgiel i energia jądrowa (rozszczepienie i synteza jądrowa)”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 168