proste testy: jonizującego wlotu powietrza silnika

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/09/06, 14:38

uzupełnienie mojej interwencji:

http://www.lenntech.com/fran%E7ais/ozon ... rietes.htm

bardzo prawdopodobne jest, że w wystarczającej ilości obecność ozonu zamiast tlenu przyspiesza reakcję z paliwem.

Ale powstają 2 pytania:

1) czy metal silnika naprawdę się spodoba?

2) czy nie ryzykujemy wzrostu stężenia NOx?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 11/09/06, 14:58

Mówię trochę o ozonie jako „oczyszczaniu” silników cieplnych jako o hipotezie działania pantonu w moim raporcie z 2001 roku.

raport inżyniera na temat silnika pantone
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 09 / 06, 14: 59, 1 edytowany raz.
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 11/09/06, 14:59

Witam,

Przepraszam, że nie szukam częściej i że nie reaguję szybciej.
Jest to benzyna Picasso 1,8 - 117 KM i zielony kolor.

W przypadku Bob_Isat: nie, zestaw znajduje się w sekcji zestawu, to ten
zastaw

Wytrwałem i zmodyfikowałem zespół:
- Dodałem system AVEC, jak widać na stronie Quanthomme,
- Spawałem sztywny drut o średnicy 1,5 mm² na przewodzie elektrycznym, który kąpie się w kanale powietrznym. Wziąłem 5/6 sztuk, które przylutowałem jak drut kolczasty. Główny drut biegnie wokół kanału.
- Ustawiam przełącznik na przepustnicy, aby uniknąć rozładowania akumulatora, gdy silnik jest zatrzymany (wada, nie pracuj na biegu jałowym),
- Wcisnąłem potencjometr do końca.

W przeszłości za każdym razem, gdy ten samochód trafiał do Citroen, zużywał się nieco więcej. Na początku wahała się, a ponieważ zgromadzenie całkowicie zniknęło.

W przypadku kilku pełnych małych zimnych i puszystych podróży zużycie wzrosło z 11,5 do 9,8 l / 100 km, zgodnie z komputerem pokładowym, który jest dość niezawodny (ale to w porządku, ponieważ jest to porównanie). Nie wykonałem osobnych pomiarów Z i / lub jonizatorem, więc nie wiem, kto przynosi wzrost zużycia.
Z drugiej strony jonizator zapewnia bardzo wyraźny przyrost pary i elastyczności oraz powoduje utratę mocy przy dużej prędkości. Dzięki AVEC możesz zrekompensować tę stratę, a może nawet wygrać.

Wypróbowałem inny samochód (z jonizatorem): benzynę Toyota Camry 2,2 o mocy 130 KM. Średnie zużycie wynosi 10 l, a od 11 do 12 l na autostradzie przy 130/140 i ciągnięciu przyczepy. Testowałem ponad 2800 km. Wzrost elastyczności i momentu obrotowego jest mniej oczywisty.
Z drugiej strony zużycie spada z 10 do 8,5 na małej drodze w szybkim rytmie ballady, w środku 5 osób; a przy 10/11 L na autostradzie z przyczepą załadowaną jak muł i prawie przestrzegając ograniczeń.
Czy poprawiam wynik, skoro wiem, że robię pomiar zużycia? Z pewnością dlatego, że można zmienić bieg z jednym dodatkowym biegiem w tym samym miejscu i przy tej samej prędkości bez grzechotania silnika.
Zachowanie mnie nie zadowoliło, wkrótce postaram się zmienić kierunek przepływu powietrza z AVEC, z różnymi pozycjami.

W obu samochodach po uruchomieniu samochodu udaje mi się całkowicie zwolnić pedał przyspieszenia bez utraty dużej prędkości. Hamulec silnikowy jest również znacznie mniejszy.
Nie sądzę, że system wytwarza ozon ze względu na jego niską moc. Z drugiej strony, gdy silnik jest gorący, gazy wydechowe nie pachną (lub mniej).
Jeśli będę miał trochę czasu podczas przeglądu (za kilka miesięcy), zrobię test na rowerze, aby sprawdzić poprawność. Ponieważ silnik jest ostrzejszy niż samochód, wyniki z pewnością będą łatwiejsze do scharakteryzowania. Poza tym na motocyklu zawsze jeżdżę do pracy tą samą podróżą.

Tam, wiesz wszystko.

Bougonnator.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/09/06, 19:18

cóż, cóż, jest już lepiej, ale wciąż jest bardzo niejasny.

wolelibyśmy być przekonani, osobne testy.
Kusi mnie, aby pomyśleć, że to VSLA wykonuje tę pracę.

Czy kiedykolwiek próbowałeś sprawdzić, czy odcięcie / włączenie jonizatora zmienia prędkość biegu jałowego?

jeśli tak, lepiej zapomnij o przełączniku na przepustnicy i po prostu podłącz po kluczyku zapłonu: zużycie gadżetu jest tak niskie.

Poszedłem zobaczyć na stronie Conrada, mówi o dobrym samopoczuciu: oczywiście, jeśli samochód czuje się lepiej! :P
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 11/09/06, 23:38

Hello Elephant

Czy mógłbyś rozwinąć zjonizowaną sondę?

Zwróć uwagę na odcinek drutów, za pomocą którego zamierzasz wytworzyć jonizację: muszą być one bardzo cienkie (1/10 mm), lub inaczej majstrować przy jeżach ze szpilkami. (stal chromowa spawa się dość dobrze z lutownicą elektroniczną
)
Myślałem, że wystarczy prosta końcówka na elektrodzie świecy zapłonowej! chociaż moduł, który wziąłem (honeywell) jest dość mocny, zasilał szereg małych drutów rozciągniętych przed filtrem elektrostatycznym, ale umieszczenie go na wylocie reaktora stwarza wiele problemów z izolacją i przestrzenią , w pierwszych sesjach wysłałem łuk wysokiego napięcia bezpośrednio na koniec pręta, Łuk wyprostowany w DC (próbowałem obu polaryzacji)
Kontroluję napięcie otwartym łukiem w zewnętrznym ograniczniku, diody lepiej się opierają (pochodzi ze starego telewizora na flybaku)
Aby działało w 110 woltach, biorę falownik 400 watów
Część herison mnie interesuje, konieczne będzie wykonanie dodatkowej objętości na końcu reaktora, jeż musi być daleko od masy i wytrzymać określoną temperaturę (przynajmniej izolator) dlatego używam długich świec zmodyfikowane)
Dzięki prostemu łukowi prądu przemiennego o długości 12 mm istnieje niewielki zysk, który mógłbym wydłużyć łuk, mam do dyspozycji 30 000 woltów, ale konieczne byłoby zaizolowanie wewnętrznej rurki (możliwe do osiągnięcia przy świecach z opancerzonych samolotów)

André
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 12/09/06, 10:18

Witam,

Nie przeczę, że AVEC wykonuje wiele pracy. Myślę, że oba systemy się uzupełniają. W jakiej proporcji nie wiem.
Poza tym, jeśli ktoś chce to wypróbować ... nie jest to zabronione. Inwestycja w czas i pieniądze jest bardzo rozsądna. Na przykład na oleju opałowym lub niekatalizowanym samochodzie benzynowym, aby zobaczyć coś innego.

Włączanie i wyłączanie zestawu nic nie robi, ponieważ są to standardowe układy wtryskowe Euro (uważam III) zapchane czujnikami w protokole OBDII, a bieg jałowy jest stabilny, ponieważ jest lepiej kompensowany niż w gaźniku lub mechanicznym silniku wtryskowym lub sterowanie elektroniczne pierwszej generacji. Test nie jest zatem przekonujący: następuje zmiana prędkości z 850 na 950 obr / min w czasie krótszym niż sekunda, a następnie prędkość spada. Ale te fluktuacje nie są rzadkie, gdy odbiornik energii (klimatyzacja, wentylator itp.) Uruchamia się lub gaśnie.
Celem jest poprawienie samopoczucia samochodu. Jeśli ona też jest szczęśliwa i za 100 km, oferuję jej montaż elektroniczny. To mały prezent, ale sprawia, że ​​jest taki szczęśliwy ...
Tak, wiem, wychodzę ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 12/09/06, 13:20

regulacja silnika, rozumiem.
Dowiesz się więcej za rok, kiedy skończę rok elektroniki samochodowej.
ten skok z 850 na 950 okrążeń jest interesujący: czy chciałbyś wykonać test kilka razy, w stanie stabilnym (gorący silnik)
nawet jeśli regulacja interweniuje (zawsze z niewielkim opóźnieniem, co jest normalne), jest to dobry znak

Doceniam twoją uwagę na samochód. Mam nadzieję, że zwracasz również uwagę na Madame. :D
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 12/09/06, 14:03

Słoń napisał:Doceniam twoją uwagę na samochód. Mam nadzieję, że zwracasz również uwagę na Madame. :D


Tak, ale nie dlatego, że jesteśmy mili i uważni na naszych partnerów, konsumujemy mniej : Lol:
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 12/09/06, 15:13

Bougonnator napisał:Witam,

Nie przeczę, że AVEC wykonuje wiele pracy. Myślę, że oba systemy się uzupełniają. W jakiej proporcji nie wiem.
Poza tym, jeśli ktoś chce to wypróbować ... nie jest to zabronione.
...
...


Witam wszystkich ::

ten mały system wygląda bardzo ładnie :D
daje mi pomysł ... może być również komplementarny dla pantone ::
Widziałem już, zwłaszcza w ciągniku, stożek perforowanej blachy lub opiłek żelaznych dodany do wlotu powietrza i podłączony do akumulatora (na terminalu + wydaje mi się)
a temat został już omówiony w Internecie forum... ale nie znalazłem gdzie (przepraszam)

: Idea: jeśli ktoś ma pantone, który działa : Arrow: dlaczego nie przetestować tego urządzenia na wlocie barbotera lub filtra powietrza : Idea:

Czekam na wasze reakcje od eksperymentatorów acidus :: :?

@ ++
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 13/09/06, 06:26

lio74 napisał:
Bougonnator napisał:Witam,

Nie przeczę, że AVEC wykonuje wiele pracy. Myślę, że oba systemy się uzupełniają. W jakiej proporcji nie wiem.
Poza tym, jeśli ktoś chce to wypróbować ... nie jest to zabronione.
...
...


Witam wszystkich ::

ten mały system wygląda bardzo ładnie :D
daje mi pomysł ... może być również komplementarny dla pantone ::
Widziałem już, zwłaszcza w ciągniku, stożek perforowanej blachy lub opiłek żelaznych dodany do wlotu powietrza i podłączony do akumulatora (na terminalu + wydaje mi się)
a temat został już omówiony w Internecie forum... ale nie znalazłem gdzie (przepraszam)

: Idea: jeśli ktoś ma pantone, który działa : Arrow: dlaczego nie przetestować tego urządzenia na wlocie barbotera lub filtra powietrza : Idea:

Czekam na wasze reakcje od eksperymentatorów acidus :: :?

@ ++

Obraz
Halo
Czy to stożek elektrostatyczny, o którym chcesz rozmawiać?
to ten, który wypróbowałem na moim silniku chervrolet
to tylko izolowany stożek z drutu podłączony do dodatniego, próbowałem wysokiego napięcia DC i nie zauważyłem nic niesamowitego
bebel skończył w pracy, jeśli po kilku testach nie znajdę czegoś wymiernego, przejdę do czegoś innego.

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 111