Olej napędowy niezgodny z olejem?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 19/08/07, 09:51

Witam wszystkich,

Jestem nowy w forum.Przeczytałem trochę wszystkiego, co mówi się o mieszance olej+diesel, ale gdzie czegoś nie rozumiem, to jak można wierzyć, że olej może mniej zanieczyszczać niż olej napędowy?? forum, oferować rozwiązania tańsze dla konsumenta, ale także mniej zanieczyszczające. A może jestem na złej drodze?

Jest wiele wyładowań do atmosfery, stąd zanieczyszczenie.Nie wiem w jakiej kolejności, ale jeśli ktoś mógłby mnie poinformować, to lepiej oświetliłoby moją latarnię.

A wracając do konkretów posiadam 1.9 diesla z grupy vag 1998 rok 136000tys km przebiegu.Mam pompę rotacyjną marki Lucas i podobno ta pompa jest bardziej delikatna przy mieszance olej/diesel.jest to pośrednie zastrzyk.
Stąd moje pytanie: co polecacie jeść mniej?
Ponieważ zużywa 6 l. Myślę, że to trochę za dużo.

Więc jeśli społeczność ekonologów mogłaby mi pomóc, byłbym bardzo wdzięczny.

Dziękuję.
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Avatar de l'utilisateur
vttdechaine
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 162
Rejestracja: 23/03/06, 16:01
Lokalizacja: Wschodniej Francji, niedaleko Szwajcarii




przez vttdechaine » 19/08/07, 09:56

Moim zdaniem udzielenie odpowiedzi na tego rodzaju pytania jest niewłaściwe.
Aby konsumować mniej (lub lepiej ...): elastyczna jazda, rozjaśnij samochód i dokonaj modyfikacji aerodynamicznych. Wszystkie te punkty zostały omówione na stronie forum.

@+
0 x
Marty
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/08/07, 16:47

Dlaczego olej roślinny jest mniej zanieczyszczający niż olej napędowy:

1/ Olej napędowy jest węglowodorem pochodzenia kopalnego (takiego jak węgiel, gaz ziemny itp.), ponieważ zużywając paliwa kopalne, CO2 jest uwalniany do atmosfery z węgla zmagazynowanego w podłożu. Przed spożyciem oleju napędowego jest on wydobywany, transportowany, rafinowany, transportowany i ostatecznie wykorzystywany.

2/ Olej roślinny pochodzi z roślin, które podczas wzrostu pochłaniają CO2. Uwalniamy tylko CO2 zamiast likwidować CO2 gromadzone przez miliony lat i uwalniane masowo przez 1 wiek!!!

3/ Proces ekstrakcji oleju jest prosty i ekonomiczny, pozostałości (ciasta) są wykorzystywane jako pasza dla zwierząt lub energia stała.

4/ Idealnie, olej ekstrahowany z roślin (bez GMO), uprawianych lokalnie (ogranicz transport tak bardzo, jak to możliwe) bez nawozów i pestycydów pochodzenia petrochemicznego, powinien być używany z maszynami (ciągnikami itp.) również wykorzystującymi olej roślinny...

„Bioetanol”, który wcale nie jest organiczny, działa dokładnie odwrotnie niż to, co właśnie stwierdziłem powyżej, a zatem jego stosowanie jest bardziej zanieczyszczające niż stosowanie benzyny bezpośrednio w naszych silnikach. Rzeczywiście, wyprodukowanie 1 litra „bioetanolu” wymaga zużycia więcej niż jednego litra benzyny…
Rozwój tego sektora jest zasługą lobby cukrowych, które widząc koniec subsydiów, jakie przyznaje im WPR (Wspólna Polityka Rolna), starają się o nowe dotacje (nasze podatki) od państwa, aby kontynuować swoją działalność (zanieczyszczającą) .

Jeśli chodzi o pompę lucas, miałem kilka diesli PSA wyposażonych w boch i lucas i jeśli zużycie było podobne, pompy boch sprawiały, że silniki były bardziej „nerwowe i mocne” i wykazywały doskonałą niezawodność, w przeciwieństwie do pomp Lucas ...
0 x
micdhi
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 109
Rejestracja: 16/12/06, 09:58
Lokalizacja: Tarn Mazamet

Re: Olej napędowy niezgodny z olejem?




przez micdhi » 18/12/07, 21:41

DAN34 napisał:Pompy wtryskowe nie lubiłyby za bardzo tej niejednorodnej mieszanki i pękałyby.

Czy ta informacja wydaje ci się możliwa?


nie byłoby to raczej eliminowanie siarki w oleju napędowym,
ponieważ istnieje prawdziwy problem, w niektórych pojazdach konieczne jest dodanie dodatku i rzeczywiście zdarzały się awarie pomp.
0 x
„życie ma więcej wyobraźni niż nasze sny” Christophe COLOMB
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 18/12/07, 22:11

Halo

Pompy Lucas pracują również z olejem roślinnym, ale przy niewłaściwej obsłudze, zbyt zimnym oleju lub zbyt wysokim stężeniu oleju, są kruche, wał napędowy pęka, pompowanie gęstego oleju jest trudniejsze niż w przypadku oleju napędowego.
Co do nowego diesla to jest podobny do nafty, mniej smaru do pompek mechanicznych wysokiego i niskiego ciśnienia, niektóre niskiego ciśnienia są tłokowe ale wiele ma łopatki co tłumaczy znaczny powrót paliwa do zbiornika do smarowania pompki i demontażu bąbelki powietrza.
Od kiedy pojawił się nowy diesel zawsze dolewam oleju roślinnego do paliwa minimum 5% z jednej strony bo cały czas go podgrzewam do 60c..

Jeśli chodzi o zanieczyszczenia, to nie zawsze dym lub zapach jest wskaźnikiem niebezpiecznego zanieczyszczenia, na przykład na wsi pachnie nawozem i dymem z ognisk z pożarów drewna, w mieście nic nie pachnie i nic nie widać , Ale....
André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 88