Olej napędowy niezgodny z olejem?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
DAN34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/09/05, 12:07

Olej napędowy niezgodny z olejem?




przez DAN34 » 20/06/06, 19:09

Witam,
Wydawać by się mogło, że na kilka miesięcy skomercjalizowany zostanie nowy diesel, znacznie utrudniający mieszanie z olejem.
Pompy wtryskowe nie lubiłyby za bardzo tej niejednorodnej mieszanki i pękałyby.

Czy ta informacja wydaje ci się możliwa?

Edit: testy zrobione https://www.econologie.com/miscibilite-h ... -3023.html
0 x
electronono27
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 18/11/04, 00:07




przez electronono27 » 20/06/06, 21:09

slt
na której cysternie znalazłeś niemieszalny olej opałowy??
mój miesza się bardzo dobrze i pozostaje stabilny
więcej
dziewiąty :P
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 21/06/06, 15:35

Witam,
DAN34, gdzie to słyszałeś lub widziałeś???
Nie wyrzucaj takich rzeczy bez pewności!
Podaj informacje, które pomogą w poszukiwaniu prawdy. W przypadku grup prétoliers musisz spodziewać się wszystkiego! ! ! Frial wypuścił produkt do wlewania zużytego oleju w celu utwardzenia go, zaoferowany restauratorom i społeczności... okej, to nie firmy naftowe... cóż, nie sądzę!

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 21/06/06, 17:16

Wydaje mi się to bardzo dziwne jako informacja, ale nie zdziwiłoby mnie to ze strony tankowców....

Z drugiej strony dziwne jest to, że firmy naftowe sprzedają ropę na dystrybutorze (na przykład) w Niemczech i że wszystkie procesy rafinacji (a więc rafinerie) są takie same… Francja dodatek antyolejowy (jeśli istnieje) jest „organizacyjnie” możliwy....
0 x
DAN34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/09/05, 12:07




przez DAN34 » 21/06/06, 17:39

Witam,
Znalazłem informację nt forum.

Gdybyśmy nie ryzykowali wiele, wlewając olej roślinny do pojazdów!

Niestety, jeśli jeszcze kilka miesięcy temu było to aktualne, teraz we Francji skład oleju napędowego został zmodyfikowany i zdecydowanie odradza się dodawanie oleju!!!

Największym niebezpieczeństwem jest zniszczenie pompy wtryskowej, ponieważ mieszanka nie jest już jednorodna i pompa ulega nagłym zmianom ciśnienia (w zależności od dawki), co prowadzi do jej zniszczenia!!!

Możesz sprawdzić, co mówię, nawet gorąco do tego zachęcam i do komentowania.

Wlej olej napędowy do przezroczystej butelki (na przykład probówki) i pusty olej roślinny, zobaczysz różnicę między dwoma składnikami!
Po wymieszaniu jest ok, ale po odstawieniu znów się rozdziela!


4 czytelników mojej osobistej strony napisało do mnie, aby zgłosić problemy z pompą i innym olejem napędowym...

Zadziwiło mnie to, że mój znajomy zostawił tam swoją pompę wtryskową w starym pojeździe (zawierającym ponad 50% oleju rzepakowego).

Następnie przetestowałem 2 diesle (ELF i CARREFOUR) w porównaniu z kontrolnym dieslem (mniej więcej rocznym) firmy Champion (ten sam sklep w Carrefour).

Testy są formalne, olej bardzo dobrze miesza się ze starym dieslem, a nie dobrze ze starym dieslem.

W każdym razie przeanalizuję to i opublikuję testy na mojej osobistej stronie
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 21/06/06, 23:06

Witam,

Mieszanka benzynowo-olejowa też się sprawdza i zużywa mniej niż diesel 20% zwykłej benzyny a dodatkowo jeśli mieszanka jest zrobiona wcześniej i olej się osadza to biała pasta na dnie rozdziela się jeszcze lepiej...
Powód jest raczej ekonomiczny, olej napędowy jest droższy niż zwykła benzyna i zamiast 50% z 20% i mniej, jest jeszcze ciekawiej.
(Prawdziwym rozwiązaniem jest jazda na 100% oleju, po prostu zacznij od diesla, a następnie przełącz się na olej), ponieważ nawet chodzenie z mieszanką za każdym razem, gdy zaczynasz, powoduje zanieczyszczenie.
Jeśli wasi przywódcy rządowi wkładają tyle energii w szukanie rozwiązań kryzysu energetycznego, zamiast dodawać dodatki do paliw, które mogą stać się jeszcze bardziej szkodliwe dla zdrowia, ogólnie rzecz biorąc, potrzeba prawie 10 lat, aby stwierdzić, czy jest to szkodliwe .
Po za tym trzeba będzie postawić super katalizator żeby zjeść te wszystkie dodatki, woda to za proste. Dla mnie dodatek = trucizna

André

André
0 x
DAN34
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 15
Rejestracja: 18/09/05, 12:07




przez DAN34 » 23/06/06, 00:03

Dobry wieczór ,
Testy zostały przeprowadzone i wygląda na to, że rzeczywiście jest problem.

http://picchou.free.fr/Test.htm
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 23/06/06, 10:36

nieważne nawak mój przyjacielu!

pompa wtryskowa, prawdziwy organ silnika diesla, to mały silnik, który zasila duży silnik: lubi olejowane paliwo! został również wynaleziony do zasilania olejem napędowym (rudolph diesel, a nie diesel).

to raczej diesel jest coraz bardziej suchy! trzeba mówić o excellium czy innym, że masz prawo kupić dużo +drogo, trzeba dużo owiec i tak jest ciężko ale tak jest inaczej wróć do szkoły jak by tamten powiedział [.. .].

ale hej, nawet jeśli "stary" diesel jest jeszcze dostępny, radzę całkowicie zrezygnować z diesla i przejść na olej!

ze swojej strony "wiem" jak przerabiać wszystkie pojazdy bo są to na 100%: ciężarówki, DCi, motocykle (1.7L na 100 oleju! ale nie homologowane we Francji, to wciąż świetny bojowy pomysł).

Więc BĄDŹ OLEJNY! : Mrgreen: : Mrgreen: :P
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 23/06/06, 22:41

Halo
Ciekawi mnie ilość spalanego diesla

Ile kosztuje dodatek?
Ile kosztuje tłuste polowanie?
Rachunek zostanie przekazany konsumentom
Nazywa się to rentownością w rządzie.
O wiele bardziej opłacalne byłoby użycie organów ścigania
ma inne zadania bardziej przydatne niż gonienie kilku tłustych, które w końcu robią recykling.
Myślę, że rządy wraz z nadchodzącą starością powinny inwestować więcej energii w swój system ochrony zdrowia.
Możesz też mieć za dużo policji i za dużo urzędników na jednego mieszkańca.

André



Prawdopodobnie znacznie droższe niż to, co odzyskuje w podatku paliwowym, chyba że całkowicie się mylę co do liczby olejów, ale jeśli polegam na Quebecu, jest to mniej niż
1/10000, który zużywa ropę naftową, ponadto liczba pojazdów silnikowych z silnikami wysokoprężnymi jest stosunkowo niewielka.
Jest ich tak mało, że nawet się nie znamy, znamy to tylko od kucharzy z restauracji.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 23/06/06, 23:13

Andre napisał:Prawdopodobnie znacznie droższe niż to, co odzyskuje w podatku paliwowym.


No właśnie, ale wiesz, że w czasie I wojny światowej "my" na przykład strzelaliśmy! (i żeby innym nie podsuwało pomysłów....)

Podejście psychologiczne jest dokładnie takie samo w stosunku do wszystkich energetycznych „dysydentów” (a ja jestem jego częścią, jak wielu z was/nas)!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 268