Olej napędowy niezgodny z olejem?

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
professeur31
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 113
Rejestracja: 20/12/04, 20:28




przez professeur31 » 30/06/06, 19:03

Econology napisał:
professeur31 napisał:pffffffffffff
Wiesz, że zostaniemy skarceni przez budowniczych? : Evil:
Chodź, sprzedaję mojego ZX i kupuję HDI.
Dobra, nie mogłem już jeździć na oleju. : Mrgreen:
Szkoda!


Widziałem całą flotę za pośrednictwem pantone, że kazałeś mu zjeść swój XUD podczas ostatnich 100 000 km, dobrze, że na pewno przekroczy 500 000 km twojego silnika!

To na pewno średnio przypadło do gustu budowniczym... (niekorzystnie dla PKB i wskaźników konsumpcji!)

I tak, Profmeca69 jest właścicielem pierwszego pantonizowanego samochodu ZX TD transmitowanego w sieci Wtrysk wody ZX TD


Gloup, on zdemaskował mi zwierzę!!! : Chichot:
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 09/07/06, 17:48

Witam,
Dla zainteresowanych....
Brak separacji w dwóch butelkach testowych… mieszanina jest jak pierwszego dnia…

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79438
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11090




przez Christophe » 09/07/06, 18:50

Przekroczyć napisał:Witam,
Dla zainteresowanych....
Brak separacji w dwóch butelkach testowych… mieszanina jest jak pierwszego dnia…

A + Serge.


Czy mógłbyś nam przypomnieć protokół? Jaki %, co GO, jakiej marki? Dziękuję (mam tam dziurę : Chichot: ).
0 x
przekraczać
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 190
Rejestracja: 12/12/05, 15:16
Lokalizacja: Tajlandia




przez przekraczać » 10/07/06, 18:50

Witam,
Przypomnienie protokołu:
- 50% mieszanka GO Intermarché z olejem słonecznikowym pochodzącym z recyklingu (smażenia) filtrowanym na poziomie 5µm w pierwszej butelce, nowym olejem rzepakowym w drugiej butelce (butelka pierwszej ceny).
Wyjazd próbny 30.
Dzisiaj...bez zmian...ani najmniejszej separacji!

Informacje należy traktować z przymrużeniem oka....kolega zrobił mieszankę (przemysłowego) oleju rzepakowego z czerwonym paliwem, a drugiego z GO...zostawił dwie butelki w garażu i pod koniec miesiąca, kiedy przyszedł zobaczyć zachowanie się swoich mieszanek....nie można było rozpoznać butelki zawierającej mieszaninę z czerwonym kolorem....obie butelki miały identyczny kolor!!!!........... .
Nie wiemy, czy to wina promieni UV, czy oleju....

A + Serge.
0 x
Szacunek !!!
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 10/07/06, 23:14

Przekroczyć napisał:.nie da się rozpoznać butelki zawierającej mieszankę z czerwonym kolorem....obie butelki miały identyczny kolor!!!!.............
Nie wiemy, czy to wina promieni UV, czy oleju....


powitanie

to promieniowanie UV, przez lata wybielałem „czerwień” za pomocą umywalki i maszyny do lodów, a wszystko to w słońcu : Chichot: : Chichot: : Chichot:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 27/08/06, 05:51

Halo

Nowy diesel od jakiegoś czasu przyjechał do Quebecu, kolor to fluorescencyjny żółto-zielony. Zapach przypomina naftę lotniczą. trochę mniej śmierdzący niż czerwony olej opałowy
Minęło już ponad 4 tygodnie odkąd próbka 50% oleju napędowego i oleju rzepakowego znalazła się w słoiku, brak widocznego oddzielenia,
i od jakiegoś czasu pracuję z różnymi proporcjami mieszania od 50% do 75% i nie mam żadnych problemów.
Lepkość płynu na górze słoika i na dnie słoika jest w przybliżeniu taka sama, tester, który zrobiłem, to prosty pojemnik na dnie, do którego przylutowałem cienką miedzianą rurkę wewnętrzną o średnicy 1,6 mm i długości 150 mm podaję litr oleju napędowego o temperaturze 20c i odmierzam czas jego wlania, następnie przepuszczam 1 litr mieszanki z olejem i czas porównuję z kalibracją diesla..
Nie jest to przyrząd laboratoryjny, ale daje mi dobre pojęcie o oleju napędowym... a olej zależy od temperatury i rodzaju oleju.

André
0 x
teebs_ka
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 05/10/06, 16:06

Trochę blady ten olej rzepakowy ...




przez teebs_ka » 05/10/06, 16:17

Witam,

Dziwi mnie to, że olej rzepakowy na zdjęciu jest prawie przezroczysty, podczas gdy w rzeczywistości jest bardzo żółty (jak diesel). Zrobiłem test w laboratorium uniwersyteckim i z jednej strony te 2 paliwa mają prawie ten sam kolor, z drugiej strony nie możemy rozróżnić 2 faz. Pragnę zaznaczyć, że ten diesel jest najnowocześniejszy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 05/10/06, 23:58

zależy od tego, jak jest tłoczony, filtrowany, dekantowany, rafinowany lub nie, odśluzowywany lub odparafinowany...

gdyby nie to, co jest sensacyjne. Wyniki niezgodności mogą wynikać z różnicy temperatur obu cieczy. (niedobrze!!)

np. mamy w bagażniku samochodu puszkę oleju pozostawioną na słońcu i napełniamy ją na stacji (zbiornik podziemny). dobrze mieszamy, a mimo to następnego dnia będzie już nie w fazie...

cóż, TOTAL nie będzie miał z tym nic wspólnego!

2 MASZYNY MUSZĄ mieć TEMPERATUrę MEEEEEEME!

(jestem czysty?)
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/10/06, 20:44

Gwoli informacji, testowałem na GO Carrefour na poziomie 30% i na chwilę obecną nie widzę absolutnie nic...

Aby zadowolić mojego wielkiego przyjaciela Jonule: Odkąd uzupełniłem zapasy, jeżdżę na 30% i mój problem techniczny nie był związany z olejem, ale z wlotem powietrza. : Mrgreen:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
łapa
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 30
Rejestracja: 26/10/06, 14:24
Lokalizacja: gdzieś w środku krów w Normandii ...

pompy wtryskowe i oleje




przez łapa » 26/10/06, 23:34

To wciąż ciekawe, bo istnieją technologie pozwalające na stosowanie wszelkiego rodzaju olejów bez zbytniej modyfikacji silnika.
Według moich wspomnień z Bidasse, stary Berliet i inne mogły jeździć na ropie, nafcie, benzynie... nawet na nietypowych paliwach
istniała specjalna pompa zwana pompą zamiatającą.
łapa
0 x
dla naszych dzieci, niech czystsze powietrze i ziemia bez odpadów

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 51