„Chińskie” elektryczne piły łańcuchowe i ograniczniki: ile są warte?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

„Chińskie” elektryczne piły łańcuchowe i ograniczniki: ile są warte?




przez Christophe » 26/03/24, 11:47

Jest wiosna, oprócz dość dużego i pracochłonnego projektu związanego z drewnem opałowym miałem jeszcze do wykonania prace związane z przycinaniem: działkę ze starymi choinkami do wycięcia i okrzesywania... (patrz poniżej)

Aby ułatwić okrzesywanie jodeł (horror), kupiłem na Amazonie 2 mini elektryczne piły łańcuchowe (po 50 euro każda)...

Dzielę się więc z Wami moim doświadczeniem.

Są to 2 małe sekatory / sekatory o średnicy 15 cm / 6 cali...

20240326_103100.jpg


Zrzut ekranu 2024-03-26 o 10-37-30 Twoje zamówienia.png
Zrzut ekranu 2024-03-26 o 10-37-30 Twoje zamówienia.png (127.12 KiB) Wyświetlono 597 razy


Moje kryteria wyboru:

a) Najwyższe możliwe napięcie, nie chciałem 12 ani 14 V.

Wziąłem więc lit 21 V lub 5S.

Należy więc zachować ostrożność w tym względzie, Chińczycy mówią o napięciu maksymalnym (21 V = 5 * 4.2 V), podczas gdy markowi producenci (jak Bosch, Makita...) mówią o napięciu nominalnym.

Innymi słowy, chińska marka 21 V = 18 V (18 V = 5*3.6 V).


b) Komentarze klientów i niektóre filmy z YouTube

c) Cena: Nie chciałem wydawać 100 € na chiński sprzęt o wątpliwej niezawodności, a zwłaszcza jakości akumulatorów...
Nie chciałem wydawać 200 euro na maszynę jednej marki...

d) Kompatybilność baterii: są takie same.

Bonus, oczywiście, te modele korzystają z kompatybilnych baterii „Makita”… ach ach ach, święci Chińczycy!

W przeciwnym razie zawsze dostępne są adaptery między głównymi markami... dobrze wiedzieć!

e) W tej cenie nie ma automatycznego smarowania, a łańcuch napina się narzędziami.

Krótko mówiąc, kilka dni temu otrzymałem te 2 modele i 4 akumulatory i wykonałem już 3 sesje wycinki jodły, które trwały około 1:30 w polu (czas na rozładowanie 4 akumulatorów)...

Dlaczego drugiego kanału brakuje? Bo już jest martwy...po niecałych 2 godzinach ciągłej pracy...Uruchamia się i przestaje po kilku sekundach, nawet bez łańcucha....Wróć do nadawcy (witaj planeto... )

Moja opinia o tych „zabawkach” po kilku godzinach

Wyglądają jak zabawki, co rozśmieszy wszystkich użytkowników termicznych Stihlów, ale w rzeczywistości działają całkiem nieźle (o ile jeszcze działają... : Mrgreen: )

a) Konstrukcja jest całkiem niezła: jest lekka (z akumulatorami 2Ah = 36Wh są najmniejsze) i dobrze leży w dłoni... do odłączania na wysokości jest najlepsza!

b) Siła cięcia jest, a przy okrzesywaniu na stojąco jest świetna: dąb przeciąłem na odcinku 15 cm na wysokości 5 m bez żadnych problemów i bez blokowania łańcucha. Nie trzeba zawracać sobie głowy termą ani przedłużaczem, aby podnieść wysoko... W 10 minut zostało to naprawione (w porównaniu z co najmniej 30 minutami, gdybym zrobił to z termoobiegiem)

c) Rzeczywista autonomia wynosi około 10 minut na akumulator w trybie „odcięcia” (a zatem nie jest pusty)… należałoby przeprowadzić test czasowy.

Moc wskazana w dokumentach to 550 i 600 W... nie zweryfikowano... ale wydaje mi się to dużo: 600 W na akumulatorze 36 Wh to 3 minuty i 36 minut w sposób ciągły... więc to się nie sumuje...

d) Zauważyłem to autonomia zależy w ogromnym stopniu od napięcia łańcucha : przy zbyt napiętym łańcuchu łatwo podzielić go przez 2.

Musisz mieć łańcuch trochę „luźny”, aby promować autonomię bez oczywistych przeskakiwania…
W instrukcji jest napisane o 3mm skoku podczas ciągnięcia łańcucha, to stanowczo za mało!!

Teraz zostawiam 3 mm strzałki bez ciągnięcia. Wydaje mi się, że to najlepszy kompromis... : Chichot:

e) Smaruję WD40 co 10 minut, łańcuchy po kilku godzinach cięcia nadal są w porządku (bardzo ostre w dotyku)

f) Przycięcie 4-metrowego drzewa „all inclusive” zajmuje od 5 do 3 minut

f) DUŻY PUNKT UJEMNY.

Istnieje podwójny system bezpieczeństwa: akumulator i maszyna (przypuszczam, że temperatura silnika)...

Mogą się zatrzymać i nie uruchomić ponownie nawet przy 100% baterii... to dość denerwujące. Musisz pozwolić im ostygnąć przez 5 minut. Oszczędza to również akumulator, który ma czas na ostygnięcie. Stąd przydatność posiadania 2 maszyn w polu. Okrzesywanie jodeł to praca bardzo intensywna pod względem czasu pracy maszyny... Dlatego myślę, że jest to doskonały sprawdzian ich wytrzymałości, czy też nie...(dowód : Mrgreen: ) ...

Drugi model zdecydowanie stał się wyraźnie bezpieczny... Roll: Szkoda, że ​​tnie trochę lepiej niż inne...

20240326_103454.jpg


W tych modelach "1-szej ceny" są to silniki węglowe, nie zwróciłem na to uwagi, na wymianę modelu HS właśnie zamówiłem model bezszczotkowy z łańcuchem 8 cali z tymi samymi akumulatorami "Makita" od 4Ah... za 70€...a więc w tej samej cenie co inne z różnicą w cenie akumulatorów...Powiem ci czy działa lepiej.

Zakończenie tymczasowe

Jeśli masz środki do przycinania, szczególnie na wysokości, ten rodzaj narzędzia będzie świetny! Do 20, a nawet 25 cm przekroju, spełnią swoje zadanie, jeśli dobrze je wykorzystamy.

Jest to idealne narzędzie do przerzedzania średniej wielkości orzechów laskowych!

Przy pracy ciągłej, np. intensywnym okrzesywaniu jodły, dość szybko pokazują swoje możliwości (z drugiej strony za tę cenę... cudów nie należy się spodziewać, ale ogólnie jest całkiem pozytywnie, jeśli pominiemy maszynę HS...)

Ach zapomniałem o najważniejszym, wykonuję prace przy drzewie z przyjacielem, który robi to piłą termiczną, musiał zrobić 2 pełne zbiorniki podczas 1 sesji „akumulatorowej”… i nie okrzesał dużo więcej niż ja...a przede wszystkim był dużo bardziej wyczerpany na końcu!! : Mrgreen:

Okrzesujemy od 15 do 25 jodeł na godzinę na osobę...

Ciąg dalszy nastąpi !!!

Edytuj dodatek, oto moje testy arsenału elektrycznego w dalszej części tego tematu

Obraz

Einhell z nauka-i-technologia/chińskie-elektryczne-piły-łańcuchowe-i-obcinarki-co-jest-warte-t17647-100.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 26/03/24, 11:53

Nie wspomniałem o braku hałasu i zapachu... ale myślę, że się domyśliliście... Roll:
To przyczynia się do zmęczenia pracowników!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Macro » 26/03/24, 13:18

Mam ten sam problem z bezpieczeństwem wkrętarki udarowej podarowanej mi przez moje dzieci (nazywamy ją Makiwish), w moim przypadku wystarczy odłączyć i ponownie podłączyć akumulator...

Do przycinania mam swoje stare echo, które zapłaciłem 40€, używane, regenerowane 20 lat temu... Musiałem w tym roku wymienić komplet membran gaźnika (4€)

Ale prawdą jest, że zostanie zastąpiony jednym na akumulator, prawdopodobnie ze względu na kompatybilność z sąsiadem i dzielenie się sprzętem...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez GuyGadeboisTheBack » 26/03/24, 13:22

Produkty zawarte:
1x szybka ładowarka
2x baterie
1x Bezprzewodowa piła łańcuchowa
2x Łańcuch
1x płyta prowadząca
1x śrubokręt
1x rękawica
1x okulary
29,64€:
https://fr.aliexpress.com/item/10050062 ... ry_from%3A
1 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez gegyx » 26/03/24, 13:29

Zaskakujące jest dla mnie to, że można zwrócić przedmiot do Chin. Minimum 30 € za dowolny nawak.
Spaliłeś 2 sekatory podczas intensywnej pracy przy jodłach (~20 jodeł na godzinę) :zaszokować:
W mechanice stanowczo odradzano mi smarowanie mechanizmów "W40" (np. starych maszyn do pisania), usuwa on rdzę, oleje na chwilę, ale po trzech dniach blokuje...
Osobiście przecieram łańcuch pędzlem zamoczonym w szklance oleju do pił łańcuchowych.
Sprzedają także łańcuchy z wyprzedzeniem, co jest znakiem, że nie trwa to zbyt długo.
Problemem jest brak doświadczenia w ostrzeniu tych małych łańcuchów.

Cóż, najwyraźniej problem pochodzi z silnika.
W Chinach kupiłem tarcze do pił łańcuchowych z łańcuchem na obwodzie. Oczywiście do użytku domowego z kablem sieciowym.
Bardzo skuteczny w przypadku pniaków, ale należy zachować ostrożność w przypadku gleby (wymagane częstsze ostrzenie, ponieważ jest mniej ogniw)
Również zestaw sekatorów przystosowany do szlifierki kątowej. Spada przy 12 000 obrotów... Jeszcze trzeba majstrować, bo plastikowa osłona nie wytrzymuje długo... Do dalszego pisania na klawiaturze potrzebne są jeszcze 2 palce : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez GuyGadeboisTheBack » 26/03/24, 13:39

gegyx napisał:Zaskakujące jest dla mnie to, że można zwrócić przedmiot do Chin. Minimum 30 € za dowolny nawak.

Przedmiot wraca do Amazon, gdzie zostaje poddany recyklingowi lub wyrzucony.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 14980
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4371

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez GuyGadeboisTheBack » 26/03/24, 14:08

Dla posiadaczy szlifierki kątowej przygotowaliśmy adapter, który przekształci ją w małą piłę łańcuchową ze smarowaniem łańcucha:
https://fr.aliexpress.com/item/10050062 ... ry_from%3A
Wideo: https://video.aliexpress-media.com/play ... om=firefox
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 26/03/24, 14:14

Makro napisał:Mam ten sam problem z bezpieczeństwem wkrętarki udarowej podarowanej mi przez moje dzieci (nazywamy ją Makiwish), w moim przypadku wystarczy odłączyć i ponownie podłączyć akumulator...


Nie w tych mini pilarkach, nawet jak włożysz „świeży” akumulator, to nie uruchamia się ponownie… trzeba poczekać 5 minut, aż ostygnie… a tam nie ma 25°C… tak mi się wydaje trudno intensywnie użytkować, gdy jest cieplej niż teraz!

Problem w tym, że po zatrzymaniu nie wiemy, czy to akumulator, czy silnik: wskaźniki dla jednej partii akumulatora są bardzo przybliżone (prawie wszystkie lub nic)... a w przypadku drugiej partii wskaźnik był na piłze łańcuchowej ( ten HS...)

Poza tym nigdy nie miałem obudowy na swoich śrubokrętach, które korzystają z tego samego typu silnika... może dlatego, że jest znacznie mniej intensywny jako narzędzie?

Zawsze istnieje możliwość usunięcia tego zabezpieczenia, ale jeśli oznacza to, że silnik będzie się palił po 1 godzinie... to nie warto.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 26/03/24, 14:16

gegyx napisał:Zaskakujące jest dla mnie to, że można zwrócić przedmiot do Chin. Minimum 30 € za dowolny nawak.
Spaliłeś 2 sekatory podczas intensywnej pracy przy jodłach (~20 jodeł na godzinę) :zaszokować:


Nie kupuję tego rodzaju sprzętu w Chinach, był na Amazonie… więc tak, jest gwarancja!

Nie spaliłem 2, spaliłem 1... umiesz czytać? :zaszokować:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 26/03/24, 14:17

GuyGadeboisLeRetour napisał:Produkty zawarte:
1x szybka ładowarka
2x baterie
1x Bezprzewodowa piła łańcuchowa
2x Łańcuch
1x płyta prowadząca
1x śrubokręt
1x rękawica
1x okulary
29,64€:
https://fr.aliexpress.com/item/10050062 ... ry_from%3A


Tak i ? Bez gwarancji...za 20€ więcej kupuję na Amazonie z gwarancją i dostawą w ciągu 2 dni...
0 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95