„Chińskie” elektryczne piły łańcuchowe i ograniczniki: ile są warte?

Ogólne debaty naukowe. Prezentacje nowych technologii (niezwiązanych bezpośrednio z energią odnawialną lub biopaliwami lub innymi tematami opracowanymi w innych podsektorach) forums).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 31/03/24, 11:35

Makro napisał:jest to DCT lub wielotarczowy (jak motocykle), ale sterowany elektronicznie...


Niezbyt dobrze wpływa na trwałość...

BM forums...
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2971

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Ahmed » 31/03/24, 11:38

Stajesz się bardzo drażliwy, Christophe! Źle oceniłem skalę Twojego projektu, ale często entuzjazm dla rozwiązań technologicznych odchodzi od prostszych metod, które mimo wszystko doskonale nadają się do ograniczonych prac.
Jeśli chodzi o zanieczyszczanie powstałe w wyniku spalania drewna iglastego, można je zaobserwować tylko wtedy, gdy spalanie odbywa się w złych warunkach.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 31/03/24, 11:45

Ahmed napisał:Stajesz się bardzo drażliwy, Christophe!


Przeczytaj więc jeszcze raz powyżej: prawie nic poza kpiną i drwinami Wydaje mi się, że wyświadczam ci przysługę, testując te elektronarzędzia szeroko i uczciwie. korzystając z pracy, którą mam w toku...

Jeśli pewnego dnia będziesz chciał kupić elektryczną piłę łańcuchową, będziesz wiedział, czego unikać... w zależności od Twoich potrzeb!

Ahmed napisał:Źle oceniłem skalę Twojego projektu, ale często entuzjazm dla rozwiązań technologicznych odchodzi od prostszych metod, które mimo wszystko doskonale nadają się do ograniczonych prac.


Na drugiej stronie są jednak zdjęcia z budowy! :zaszokować: : Arrow: nauka-i-technologia/chińskie-elektryczne-piły-łańcuchowe-i-obcinarki-co-jest-warte-t17647-10.html

Przetestowano prostszą metodę: sekatory nie są możliwe na tego typu intensywnym placu budowy (daleko nam do ograniczonego placu budowy: na 10 jodeł nie powiedziałbym nie... na 300 do 400 jodeł nie, dziękuję ty!), nawet jeśli był wspomagany elektrycznie...

Sekatory, zanim kupiłem te mini piły łańcuchowe, dużo ich używałem do okrzesywania: i dla porównania, nawet w przypadku twardego drewna jest dłuższa niż mini piły łańcuchowe… ale oczywiście jest bardziej przyjazna dla środowiska!

Z drugiej strony, nożyce do przycinania są niezbędne do wykonywania lekkich cięć konserwacyjnych, jeśli to możliwe, aby uniknąć uszkodzenia gałęzi łańcuchami...

Ahmed napisał:Jeśli chodzi o zanieczyszczanie powstałe w wyniku spalania drewna iglastego, można je zaobserwować tylko wtedy, gdy spalanie odbywa się w złych warunkach.


Kolejna miejska legenda? Właściwie nic nie zauważyłem na mojej stronie na miękkim drewnie...

Moja historia z dębem dotyczyła „podstawowego” demontażu i rzeczywiście był wtedy problem z przeciągiem (pęknięty komin)… od tego czasu sprzedałem go i zastąpiłem piecem na pellet oraz naprawiłem komin za pomocą niezbędnej stali nierdzewnej stalowe rurki...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6553
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1660

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Macro » 31/03/24, 12:03

Christophe napisał:
Makro napisał:jest to DCT lub wielotarczowy (jak motocykle), ale sterowany elektronicznie...


Niezbyt dobrze wpływa na trwałość...

BM forums...


Nie wiem jak jest z BM. W VW znam DSG, które bez interwencji przejechały 400 000, a w Audi CVT ze sprzęgłem wielotarczowym, który ma
17118797939454413229256576866239.jpg
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 31/03/24, 12:30

350 000 km w A6 V6 to połowa żywotności silnika! : Mrgreen:

Cóż, zmontowałem Einhell... system napinania łańcucha niewymagający użycia narzędzi jest znacznie cieńszy, niż myślałem, ponieważ odbywa się pod kątem 10° lub 15°... :zaszokować:

Nie jestem pewien, czy zadowoli to zatwardziałych drwali... zwłaszcza, że ​​jak wyjaśniłem powyżej, w przypadku modelu elektrycznego trzeba poluzować łańcuch, aby poprawić autonomię... (na termice również nagle, ale hej, wszyscy są zdenerwowany optymalizacją i autonomią termiki, która z konieczności jest über elektryką...poza tym, że jesteście głusi, jesteście idiotami... )

Test z języka francuskiego, podczas którego około 3:00 opowiada o systemie napinania bez użycia narzędzi...

1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 31/03/24, 13:45

Tam jest gotowa...

20240331_133754.jpg


Dziś i jutro pada deszcz...więc nie ma testu na tortury : Mrgreen: przed wtorkiem...

Cóż, Einhell z pewnością będzie ciąć lepiej, ale biorąc pod uwagę jego wagę (około trzykrotność żółtej) i charakter miejsca, nie jestem pewien, czy przekroczę 20 drzew na godzinę w trybie „all inclusive”, a… później, jeśli dojdę do 25, to będzie być dobrym!

Wczoraj uporałem się ze stertą 6 splątanych jodeł... to naprawdę kłopot i oczywiście strata czasu!
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15090
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4415

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez GuyGadeboisTheBack » 31/03/24, 14:07

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 31/03/24, 14:08

Więcej obmowy i poniżania: w tej cenie DC nie ma akumulatorów ani ładowarek...

A napięcie nominalne 20 V w litu jest niemożliwe: dałoby to 5.5 elementu... : Lol: : Lol: : Lol:

Jest to więc napięcie nominalne 18 V lub 21.6 V... lub 21 V i 25.2 V „nominalne chińskie”… (= napięcie maksymalne)

Zakładam więc, że te 20 V to nominalne 18 V... dokładnie takie same jak te, które mam... więc to nie jest piła łańcuchowa 40 V, ale 36 V... nawet jeśli osiąga maksymalnie 42 V...

Kupić tam i porównać? 8)

To było nic...

ps: covid naprawdę zniszczył twoją empatię, chyba że jest to Makron i jego klika…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16287
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5287

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Remundo » 31/03/24, 17:30

Mam trochę sprzętu zasilającego Einhell i jestem z niego zadowolony.

Wydaje mi się, że mam takie same akumulatory jak w pile łańcuchowej, 4 Ah
0 x
Obraz
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Re: „chińskie” piły łańcuchowe i ograniczniki elektryczne: ile są warte?




przez Christophe » 31/03/24, 17:33

Tak, baterie są teraz kompatybilne z całą gamą urządzeń przenośnych... niemal wszystkich producentów...

W Einhell mógłbym je nawet założyć na kosiarki...

A nawet lepiej! Bo teraz, dzięki mojej „kompatybilnej Makita” Chinoiserie, mogę kupić super drogą Makitę (ale słyszałem, że to już zupełnie nie to samo, co kiedyś… poziom jakości! *)! : Lol: : Lol: : Lol:

* stało się japońskie lub złe! Mouhahaha ok, wychodzę...
1 x

Powrót do "Staszica"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 80