Skup energii słonecznej

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180

Re: Zakup energii słonecznej




przez plasmanu » 16/11/23, 13:31

200 euro rocznie za moc szczytową 3000 W, czy to przed subskrypcją za 100 euro?
To żałosne, jak na inwestycję za 20000 XNUMX euro.
Pewne jest, że w tamtym czasie mieliśmy dobre warunki wykupu i 50 euro abonamentu do odliczenia, ale drogo zapłaciliśmy za instalację, mając do odliczenia 9000 XNUMX euro ulgi podatkowej.
Dziś rano poprawiłem fakturę i w tym roku w Ardèche mieliśmy więcej niż dobrą pogodę (w basenie przyjąłem 36°: to jeden kamyk chloru co 2 dni na 10 mXNUMX)
załączniki
IMG_20231116_132500.jpg
IMG_20231116_132500.jpg (141.15 KB) Oglądane razy 1197
1 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2688

Re: Zakup energii słonecznej




przez sicetaitsimple » 16/11/23, 18:01

Remundo napisał:Uczciwą propozycją byłby zakup kWh w cenie parytetowej sieci <36 kVA,

Dlaczego miałoby to być szczere?
Chcesz przywłaszczyć sobie wynagrodzenia RTE i Enedis?
Wytwarzasz energię, a jej „uczciwym” wynagrodzeniem jest energia (wtłoczona kWh), a nie energia transportowana i dystrybuowana.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269

Re: Zakup energii słonecznej




przez Remundo » 16/11/23, 19:15

idź zająć się rynkiem hurtowym po cenie 500 €/MWh (tj. 50 c€/kWh nukleogazu), zanim oburzy Cię kilka centów/kWh ze strony małych producentów czystej energii.

Cena poniżej parytetu sieci jest nieprzyzwoita, łatwa do zrozumienia, EDF lub inny dostawca bierze Twoją kWh po 10 i odsprzedaje ją po 15 lub 20, nie podając niczego konkretnego.

Chociaż mali producenci również są szufladami i wnoszą wkład zarówno jako producenci, jak i szuflady w koszty utrzymania i przesyłu energii elektrycznej. Przyjrzysz się swoim rachunkom, wszędzie są podatki i „składki”.

Co więcej, energia słoneczna jest wytwarzana lokalnie i wymaga stosunkowo niewielkiej liczby linii pod względem mocy i długości. W większości linie już zainstalowane i zamortyzowane.

Wreszcie i tak jest w moim przypadku, na jednej z moich instalacji osobiście sfinansowałem rozbudowę sieci we wsi, finansując ze stratą, ponieważ jest własnością Enedis... ale dzień, w którym inny klient prosi o trójfazowy lub kilka domów aby się połączyć, przyjdą i na baranach (linia 18 kVA, może nawet więcej) nie przejmą się moim wkładem.
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15007
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4382

Re: Zakup energii słonecznej




przez GuyGadeboisTheBack » 16/11/23, 19:34

(Znaleźliśmy Abbe Pierre'a z sieci energetycznej!)
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2688

Re: Zakup energii słonecznej




przez sicetaitsimple » 16/11/23, 20:15

Remundo napisał:idź zająć się rynkiem hurtowym po cenie 500 €/MWh (tj. 50 c€/kWh nukleogazu), zanim oburzy Cię kilka centów/kWh ze strony małych producentów czystej energii.

Jeśli nie masz nic przeciwko, mówię o energii sprzedawanej EDF po 500/600 euro za MWh przez 20 lat, podczas gdy EDF boleśnie odsprzedawał ją za około 50 lat.
To nie jest krytyka, wszystko było legalne. Jednak tym, kto zapłacił różnicę, aby utuczyć mądrego emeryta Remundo (i wielu innych), był francuski konsument, w tym ten najbardziej skromny, za pośrednictwem CSPE i jego pakietu.
Krótko mówiąc, wydaje mi się, że nie jesteś w stanie przyjść i udzielić lekcji na temat obowiązku posprzedażowego dotyczącego „właściwej ceny zakupu”
Reszta Twojego postu to po prostu bzdury.
1 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269

Re: Zakup energii słonecznej




przez Remundo » 16/11/23, 22:14

Cena detaliczna dla osób fizycznych już od dawna przekracza 100 €/MWh, a nie 50!! Błąd współczynnika 2 do 3, a nawet 4... słomka.

Obraz

Obecnie sprzedaję czystą energię elektryczną w ramach umów po 300 EUR/MWh, podczas gdy rynek hurtowy zanieczyszczającej energii elektrycznej jest 2–3 razy droższy.

Na przykład ...

Obraz


CSPE, z którego nieustannie wyśmiewacie, stanowi około 16% podatków od energii elektrycznej

Obraz

Natomiast OA energii słonecznej w CSPE stanowi jedynie około 1/3

Obraz

Masz po prostu obsesję na punkcie obowiązku zakupu pierwszych kontraktów, ale te pierwsze kontrakty pozwoliły na pojawienie się rynku fotowoltaiki i posiadanie obecnie paneli za mniej niż 0,5 €/Wp niż wtedy, gdy kosztowały one 6 €/Wc. Te bardzo interesujące kontrakty, mające na celu doprowadzenie do pojawienia się małych prywatnych producentów, ale także MŚP zajmujących się europejskimi panelami fotowoltaicznymi i falownikami, zostały ostatecznie w dużej mierze wchłonięte przez EdF Energies Nouvelles pod kierownictwem Parisa Mouratouglou, który szybko kupił chińskie panele po obniżonej cenie z francuskimi dotacjami za...

Inwestycja w fotowoltaikę jest dziś jeszcze bardziej opłacalna niż w latach 2000-2010, ponieważ stosunek ceny kWh do ceny Wc jest obecnie lepszy. W 2009 r. podczas mojej pierwszej instalacji mieliśmy 0.60 €/kWh / 6 €/Wp = 0.1

Obecnie mamy 0.2 €/kWh / 0.5 €/Wp = 0,25

Dziś na każde euro zainwestowane w panele słoneczne odzyskujemy 2,5 razy więcej pieniędzy niż w 2010 r. Cena parytetu sieci sama w sobie, bez dotacji, stała się wystarczająca, aby fotowoltaika stała się opłacalna. Dlatego tę cenę również określam jako uczciwą.

Jak zwykle błyszczysz swoimi kwaśnymi, zazdrosnymi i bezpodstawnymi wyrzutami oraz swoją arogancją w ocenianiu, kto jest na dobrej, a kto złej pozycji, na podstawie twoich małych kaprysów. A osoby, które przychodzą Cię wspierać, kierują się głównie poczuciem, że „osadzają mnie” na korzyść liczb, podczas gdy podobnie jak Ty nie wnoszą do debaty absolutnie nic kompetentnego ani wymiernego.
0 x
Obraz
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2688

Re: Zakup energii słonecznej




przez sicetaitsimple » 17/11/23, 12:22

Remundo napisał:Cena detaliczna dla osób fizycznych już od dawna przekracza 100 €/MWh, a nie 50!! Błąd współczynnika 2 do 3, a nawet 4... słomka.

Obraz


Dopóki w dalszym ciągu celowo myli się cenę energii (wprowadzoną kWh) z ceną przesłanej i rozdzielonej kWh, ryzyko konwergencji w rzeczywistości nie istnieje.
Jeśli chodzi o „słoneczną” część CSPE, która w 2544 r. wyniosła 2019 mln euro, nie jest to „przesada”. Nieco ponad 40 euro za Francuza.
Na tym przestaję.
2 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16215
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5269

Re: Zakup energii słonecznej




przez Remundo » 17/11/23, 12:32

dobry pomysł, przestań,

a jeśli masz chwilę, policzysz, ile kosztuje 20 miliardów euro EPR + 5 miliardów euro całkowicie utraconego uraminu na Francuza. Uważam, że nie wyszła z tego żadna kWh, co ma tę zaletę, że pozwala uniknąć finansowania transportu energii elektrycznej.
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2229
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 511

Re: Zakup energii słonecznej




przez phil59 » 17/11/23, 22:04

izentrop napisał:
phil59 napisał:Jeśli ktoś kupi mi za 208€ netto moją produkcję, wolę niczego nie odsprzedawać, a wszystko wykorzystać (dobra część z "routerem", który za darmo podgrzeje wodę w cumulusie, ponad 200€ rocznie, nawet jako 2 osoby)
powyżej 1000 kWh, lepiej go zaizoluj.


Pourquoi?

1000 kWh to „ilość” produkcji rocznej, a nie 1000 kW chwilowo.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
Martine24
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 20/11/23, 16:30

Re: Zakup energii słonecznej




przez Martine24 » 28/11/23, 21:56

Z tego, co wiem na ten temat, możemy odsprzedać całą energię elektryczną dostawcy energii, takiemu jak EDF Obligation d'Achat, w ramach umów zawartych na 20 lat. Możliwość ta wymaga jednak, aby montaż paneli słonecznych był możliwy przez wykwalifikowanego specjalistę RGE. Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie przydatne.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93